Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Silikonlu Temizlik Spreyi ile Motor Temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

Değerli arkadaşlar..kısa ve basit bir sorum olacak...File Market de böyle bir cam-sil tarzı sprey var...ne işe yarar bilmiyorum..sert yüzeyler için olduğu belli...peki motoru kapı önünde hani anlık bir bezle silmek istediğimizde bunu kullansak sıkıntı yaratır mı sizce..silokonlu falan nedir çözemedim..kimyacıda dğeilim içeriğinede vakıf değilim...

ama sele ve grenaja tutup bezle silsem bir işe yarar mı sizce...cam metal vs sert yüzeyler dediğine göre motosiklet için uygun diyebilirmiyiz...yada sizin tavsiye ettiğiniz bir temizlik sıvısı varmıdır... yani üzerindeki tozu almak maksat...öyle büyük beklentiler içinde değilim..grenaja seleye vs zarar vermesin diye size soruyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motorun biyerine mikrofiber bez zulalıyor onu kullanıyoruz
    mete_han bunu beğendi.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Arkadaşım bunun aynısını kullanma dememe rağmen ısrarla kullanıyor. Motorunu yıkadıktan sonra motora bunu sıkıyor ve kuru bir bezle grenaj ve depo kısmına yediriyor yalan yok güzel de parlatıyor motoru.
    Kullanma dememin tek bir nedeni var. Okadar para verip motor alıyorsun 50-60 liraya bir şişe ıslak wax alıp neden bu işi raconuna göre yapmıyorsun_?
    mete_han ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Bulunduğum çevrede yani koskoca itü ayazağa kampüsünde 1 tane bile hortu takılacak bir musluk olmadığı için motorumu yıkamak yerine sadece repsol temizleyici sprey ve atlet parçaları ile temizleyebiliyorum, bir sıkıntı olur mu acaba?
    mete_han ve MazhaRR bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Bim'e devamlı gelen cilalı oto temizleme mendili var. Bildiğiniz hoş kokulu ıslak mendil, paket içerisinde 36 adet var. Fiyatı 2 lira gibi bir şeydi geçen hafta ikinci defa aldım. 2-3 günde bir tozlanan, çamur sıçrayan yerleri 2 parça mendille siliyorum. Hem gerçekten parlatıyor hem de tozu emiyor. Demir, plastik her türlü yüzeyde iş görüyor. Tavsiye ederim.
    mete_han bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    sılıkon spreyı sakın seleye ve lastıklere sıkma.

cok kaygan bır zemın yaratırsın.

plastık yuzeylerı 0 gıbı yapar.(ozellıkle hortum, tuş takımı vs) metalde de cok etkılı ama pek sıkmamaya ozen gosterıyorum. hareketlı parcalar uzerındekı etkısını bılmedıgım ıcın. grenaja zararlı olmadıgını dusunuyorum ve butun motorlarımda kullandım, kotu bır sonuc bırakmadı hıc. yalnız sıktıgın yerı ıyı ov bezle, ıslak yaglı tabaka kalmasın. benım kullandıgım bu degıl ama verdıgın lınktekını evde kullanıyorum.

motorlarımda kullandıgım ise bu :

mete_han bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ben kullanıyorum a101 bim vs de var bu 3-5 tl bisey çok işe yarıyor valla tavsiye ederim.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    eyvallah beyler...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bir adet motul shine and go alınır 2 3 yıl kullanilir. Bilinen kaliteli marka.
    mete_han bunu beğendi.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Bimde bu silokonlu spreyi gözüme çarptı motoru yıkadıktan sonra her yerine sıkıp siliyorum maksat yağan yağmurda leke oluşmasını engelemek toz toprak hemen yapışmasını engelemek silikonlu sonuçta

Yaptığım en büyük hatta seleyi bunla silmek nedenmi üstüne oturunca kayıyorum en ufak firende motorun tepesinden üçüp gidicem diye derken etkisi geçene kadar dikkat ettim sele lastikler hariç her yerini yıkadıktan sonra sıkıp siliyorum 2 3 kere kulandığım için zararı hakkında başka bilgim yok ama sakın seleye sıkma
    mete_han bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Cebefe
    Bimde bulunabilen highgenic parlatmada çok faydalı. Pahalı ürünlere boşuna para vermeye gerek yok. Ben kullanıyorum, zararını görmedim
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bimde bu silokonlu spreyi gözüme çarptı motoru yıkadıktan sonra her yerine sıkıp siliyorum maksat yağan yağmurda leke oluşmasını engelemek toz toprak hemen yapışmasını engelemek silikonlu sonuçta

Yaptığım en büyük hatta seleyi bunla silmek nedenmi üstüne oturunca kayıyorum en ufak firende motorun tepesinden üçüp gidicem diye derken etkisi geçene kadar dikkat ettim sele lastikler hariç her yerini yıkadıktan sonra sıkıp siliyorum 2 3 kere kulandığım için zararı hakkında başka bilgim yok ama sakın seleye sıkma

hiç unutmuyorum bir keresinde bir oto yıkamacı bir ilaç kullandı motorumda..seleye oturuyom öne doğru kayıyorum gaz veriyom arkaya kayıyom..frene basıyom öne doğru yalama oldum...

o geldi aklıma..bir keresinde yine başka bir oto yıkamacı ise artık sarin gazı mı ne kullandıysa motor üzerinde grenajım nokta nokta olmuştu renk atmıştı..ulan dedim tinermi kullandın be mübarek bunasıl ilaçlı köpüklü yıkama...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Gel ben bi işeyeyim üstüne tertemiz olsun
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel ben bi işeyeyim üstüne tertemiz olsun
    sonucta idrar da amonyaklı..kedileri püskürtür en azından bi işe yararsın nihayet bekci kardeş..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Silikon içerikli ürünler yerine carnauba içerikli cila veya waxlar çok daha iyi görüntü ve dokuya sahip yüzeyler oluşturur.
    mete_han bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silikon içerikli ürünler yerine carnauba içerikli cila veya waxlar çok daha iyi görüntü ve dokuya sahip yüzeyler oluşturur.
    başgan iyi diyon da boyasız plastiğe ve stickerlere zarar verir mi onlar...
    mete_han bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başgan iyi diyon da boyasız plastiğe ve stickerlere zarar verir mi onlar...
    Boyasız yerlerde daha denemedim yani r25 daha hiç okadar detaylı temizlemedim ama iz bırakabilir,stickerlara birşey yapmaz.
    Ben boyasız yerler için bu veya bunu gibi bir ürün kullanmayı düşünüyorum;
    http://www.meguiars.com.tr/ultimate-...tik-yenileyici

Boyalı yüzeyler için kurulamadan sonra ise en çabuk ve etkili bu;
    http://www.meguiars.com.tr/ultimate-...sprey-wax-cila

Yıkadıktan sonra kurulamadan direk uygulamak içinde en iyisi bu;
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...-145818-2357-0

Yıkamacılarda orda burda "koruma" adı altında fütursuzca sıkılan spreylere güvenmiyorum.Boyasız plastiğin geri dönüşü yok.
    mete_han ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    beyler bilgiler için teşekkürler...motoru yıkattıktan sonra yağış çamur vs oldumu varya deli oluyorum ya motoru kirli görmek sinirimi bozuyor...sonucta cbf 150 ama yaz gelsede şöyle iliklerimize kadar ısınsak artık..mator da ak pak kalsa...

benim için hep yaz yaşayan ülkeler o kadar şanslı ki...DUbaı Fİlipinler Tayland falan..

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Bir benzeri ürünü A-101'dekini aracımda kullanıyorum.Uzun süreli parlaklık,su ve toz tutmamam özelliği veriyor ancak bana kalırsa uzun süreli kullanımda yüzeyin cilasını alma gibi bir hastalığı var.Boya haresi gibi olaylar olabilir.
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)