Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Chia tohumu kullanan varmi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Selamlar soru basit

Heryerde her seyde gordugumuz chia tohumunu kullanan varmi hic bilgisi olan falan ?

Ackalamadan kilo verin diyo adamlar. Ve birsuru ornekte gosteriyorlar nekadar dumence gelsede bi sorayim dedim yorumlari alalim

Not : zayiflamada kullanilan bir besinmis
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Çok faydasını okuyarak alıp tüketmeye başladım. 1-2 gün sonra araştırmamı derinleştirince, erkeklerde prostat kanserini tetiklediğini öğrendim. Artık sadece eşim tüketiyor.
    antilop_skul ve bursalıali bunu beğendiler.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar soru basit

Heryerde her seyde gordugumuz chia tohumunu kullanan varmi hic bilgisi olan falan ?

Ackalamadan kilo verin diyo adamlar. Ve birsuru ornekte gosteriyorlar nekadar dumence gelsede bi sorayim dedim yorumlari alalim

Not : zayiflamada kullanilan bir besinmis
    Chia, karabuğday(greçka), kinoa vb.. zayıflatır demelerinin sebebi yüksek oranda protein içermeleri.. Halbuki nohutta da aynı seviye de protein var.

Yıllardır zayıflamaya uğraşan ben hepsini denedim. %99 u Hikaye vb. protein ağırlıklı besleneceksiniz, karbonhidrata bulaşmayacaksınız..

Ama benim gibi 2-3 ay protein diyeti yapıp süper kilo verip simit, poğaça ve ekmeğe geri dönmeyeceksiniz yaşam tarzınız olacak bu.. Yoksa gene hayvan gibi kilo alıyorsunuz.

Bizim sorunumuz KAraciğer ve pankreas dengemizin bozulmuş olması.. Karaciğerimiz yağlanıyor (sebebi karbonhidrat ağırlıklı beslenme), yağlanınca pankreas aşırı insülin üretmeye başlıyor, insülin arttıkça hücreler beslenemiyor ve yorgunluk başlıyor bu aşamda beyin devreye girerek insülin nedeniyle değil beslenme eksikliğinden sanarak vücuda açsın sinyallerini gönderiyor ve doymamaya başlıyorsun..

Kısır döngüyü kırabilmek çok önemli, en az 1 sene devam edilebilmeli diyetlere benim gibi 2-3 ay yapıp bırakılmamalı..
    bursalıali, motorcu344 ve antilop_skul bunu beğendiler.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    600RR
    Hocam bi ara bende kullandım ama sadece 3 kilo verdim ama metabolizma hızlandırdığına kefilim %100 hızlandırıyor diğer faydalarıda şu şekilde.

Chia Tohumu Faydaları (10 Madde)
    1. Zengin Lif Kaynağıdır
    28 gram bir chia tohumunda 11 gram lif vardır. Ayırca bu günlük ihtiyacınızın çoğunu karşılar ve tokluk hissi verir.
    2. Omega 3 Kaynağı
    Chia tohumlarının her bi r28 gramında 5 gram omega-3 vitamini vardır. Omega 3 vitamini Beyin ve vücut sağlığı için çok önemli bir kaynaktır.
    3. Yüksek Protein Kaynağı
    Chia tohumları aynı zamanda müthiş bir protein kaynağıdır ve ayrıca kolesterol içermez. 28 gramında 4.4 gram miktarında protein vardır.
    4. Tokluk (Doyma) Hissi
    Hayvanlardan hindide bulunan triptofan adlı amino asit – aynı zamanda chia tohumunda da vardır. Triptofan daha kolay doymanızı ve daha rahat uyumanızı iyi hissetmenizi sağlar.
    Diyet yapanlar için çok faydalıdır chia tohumu.
    5. Kalp sağlığınızı korur
    Cleaveland Clinic’e göre, chia tohumları kan basıncını düzenleyip, iyi kolesterolü arttırırken LDL ve trigliseridi düşürür. Bu kalbiniz için iyi haber!
    6. Performansınızı etkiler ve yükseltir.
    Büyük uygarlıklardan Aztek ve Maya uygarlıkları chia tohumlarını enerji ve dayanıklılıklarını arttırmak için hep kullanırlarmış. Yerliler arasında chia (koşu gıdası) olarak da adlandırılan chia tohumları genelde savaşa giderken veya müsabakaya katılırken önceden jel olarak tüketilirmiş.
    Yakınlarda uzmanlar tarafından yapılan bir araştırma bugün de aynı faydaların geçerli olduğu açıklanmıştır.
    7. Vücudumuzda daha güçlü dişler ve kemikler
    Değerli okurlarımız 28 gramlık chia tohumu günlük kalsiyum ihtiyacı miktarının %18’ini karşılar. Kalsiyum diş ve kemik sağlığınız için çok önemlidir. Ayrıca osteoporozu önler.
    8. Bolca fosfor İçerir
    İyi bir fosfor kaynağı olan chia 28 gramıyla günlük fosfor ihtiyacınızın tam %27sini karşılayan chia tohumları ayrıca vücudun protein işlemesine ve hücre tamirine yardımcı olur.
    9. Manganezi unutmayalım %30 içerir
    Manganez çok bilinen bir besin olmasa da vücut sağlığımız için önemlidir. Vücudumuzdaki kemiklere iyi gelir ve vücudun biyotin ve tiyamin gibi besinleri kullanmasına çok yardımcı olur. 28 gr. chia tohumunda günlük manganez ihtiyacınızın tam %30’u vardır.
    10. Chia Glüten içermez
    Kaynak:http://diyetsaglikliyasam.com/chia-t...lir-faydalari/
    bursalıali ve antilop_skul bunu beğendiler.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Bir kaç gün önce bir araştırmanın sonucu olsrak chia nın besleyici olduğu ama zayıflatıcı bir etki tespit edilemediği açıklandı. 3500 bilmem kaç deneği incelemişlrr. Yüksek lif içerdiği için diğer tüm lif içeren gıdalar gibi biraz daha tok tutuyormuş o kadar..
    antilop_skul bunu beğendi.

<ÖzgürYanık> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Chetak 12v Electronic(1991)
    üç kağıttır , zayiflatmaz aslinda ağızdan giripte zayiflatan bir besin yoktur(L-carnitine ornegini verecek olan arkadasa pesin pesin BEsin olarak in altini çizeyim ) konu basittir örneği anlaşilir olsun; depoda 10 litre benzin varken 200 km lik bir yola cikacaksiniz yakacaginiz yakit da zaten 10 litre ya(5lt/100km ornek ) siz 10 litrelik benzin alirsaniz yolun sonu.da deponuzda hala 10 litre kalir ha 10 lt yakacak buna ragmen 9 litre alirsaniz yakit 19-10=9 litre kalir ne oldu hafifledi , yok 11 litre alirsaniz 11-10=11 kaldi agirlasti . modele gore yakit değisebilecegi gibi sizin metabolizmaniza gore de ihtiyaciniz olan gunluk enerji kisiden kisiye degisir buna gore harcayacagindan fazla alirsan karbinitrati ve yagi vucudunda yag olarak kalir kilon artar , az alirsan yetmez depodan eritirsin kilon azalir (almak vermekten daha hizli gerceklesir ) ha ben hem ihtiyacimdan fazla yoyorum ama kolo almayim dersen parametredeki oteki degiseni yani harcanan enerjiyi arttiracaksin bu da spor olabilir , o tarz urunler insanlarin umutlarini somurerek para kazanmaya calisan kisilerin rant kapisi malesef ( bir ara altin cilek felan dendi olenler oldu haberlerde gorduk hep )

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç gün önce bir araştırmanın sonucu olsrak chia nın besleyici olduğu ama zayıflatıcı bir etki tespit edilemediği açıklandı. 3500 bilmem kaç deneği incelemişlrr. Yüksek lif içerdiği için diğer tüm lif içeren gıdalar gibi biraz daha tok tutuyormuş o kadar..
    gluten icermedigi icin , ( paketleme.esnasinda capraz bulasmaya maruz kalmadiysa ) çölyak hastalari tarafindan tercih edilen onceleri Ukraynadan getirtilen simdilerde Turkiye de de yetistirilen bi urun

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bilimsel dayanağı bulunmayan hiçbir şeye inanmayın. Yok şu otun şu faydası varmış şu taş pozitronik dalga yayıp huzur veriyormuş hepsi hikaye.

Adam gibi bilimsel deney sonuçları olmayan hiçbir şeye inanmıyorum. Canan Karatay'ın bir tarafından sallamaları dahil.
    antilop_skul ve blue white bunu beğendiler.

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Bu diyet ürünlerinin çok büyük bir kısmı sadece ve sadece DOLANDIRICILIK...

Sosyal medya ve benzeri reklam kanallarına düşmemiş ; çaylar , otlar vs. işe yarayabilir...

Örnek verecek olursam ; Baharatçılarda açıkta satılan sinameki çayı bana göre iyi bir bağırsak çalıştırıcı...

Bence bu yoldan alternatif destekler almak daha iyi sonuçlar verebilir...

Acil kilo vermek namına sakın sağlığınızda ödün vermeyin...

Motosikleti
    .
    Hazır aktar konusu açılmışken kilo almayı sağlayan çay çorba önerisi olan var mı??

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır aktar konusu açılmışken kilo almayı sağlayan çay çorba önerisi olan var mı??
    Fatness başlığını şiddetle öneriyorum. Bir göz atın

Çay tohumunu duyuyorum bende bu aralar. "C vitamini yüksekmiş ve su emici yapısıyla midede büyüyüp tokluk hissi oluşturuyor, kesin denemelisin" önerileriyle taarruza geçen eş dost saldırısı altındayım. Benimse genel fikrim bu tip doğal çay, karışım vs. gibi ürünlerin pekte işe yaramayacağı ve genel olarak plasebo etkisi ile bir şeylerin olduğu.
    Kübra006 bunu beğendi.
    Hak edene hak ettiğini vereceksin!

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Greçka her şeyden önce bir buğday değildir, buğdaygillerle alakası da yoktur arkadaşlar.
    Zayıflatmaz, tok tutar, fazla yemenizi önleyerek zayıflamanıza yardımcı olur, ayrıca lifli yapısı sayesinde bağırsakları fena rahatlatır.
    Yanımda çalışan Kafkasya lı bayan bolca tüketir, 7 senedir aynı kiloda kendisi.

mtrcuserif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Hiç kullanmadım ama merak ediyorum. Araştırıyorum faydası zararı falan neler. Bilgihanem'in bu yazısında Chia tohumu hakkında bilgiler yer alıyor. Okumanızı tavsiye ederim.

Başka tohumlar kullandık sayılıyor mu?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    öyle bilmediğiniz şeyleri ve özellikle de zayıflama haplarını asla kullanmayın. Çok tehlikeli, metabolizma hızlanacağım derken kalbiniz de hızlanıyor çarpıntı yapıyor tecrübe ettim sonra aldığım bütün hapları çöpe attım. Diyet + düzenli spor başka bir çözümü yok bunun.
    motorcu344 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Geçen, cafenin birinde " zayiflatan dibek kahvesi " yazmış asmislar duvarlara , nereye zayıflatıyor. Chia tohumu da ayni şekilde... Satış stratejisinden başka bişey değil bence . Günlük kişiye gore değişen gereken kaloriden daha az kalorili beslendiginde zaten ister istemez kilo verirsin. Yediğine içtiğine dikkat etme chia da ye, yine kilo alırsın

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Aman diyem kullanmayın abicim hiçbirini. Zayıflamak için hiçbir ek besin , tohum, bitki, kimyasal vs. kullanmayın.

Zayıflamak isteyenlere klasik tavsiye olan yemek yemeyin de demeyeceğim, bu da yanlış bir tavsiyedir çünkü.

Tek yapmanız gereken beslenme şeklinizi değiştirmek. Yine bol ye ama hamburgeri değil ıspanağı bol ye. Yağsız yemek yemek istemiyor musun, at o ayçiçek yağlarını, margarinleri çöpe. Sıvı yağ olarak sadece doğal zeytinyağı kullan. Katı yağ da halis tereyağı (ama tereyağını bol yemek yok )

Ekmeği 1 dilime düşür, yağı azalt, şekeri hayatındna çıkar. Eee o zaman ben ne yiyeceğim? diye soracaksın elbet. Bulgur pilavı ye, yağsız ızgara köfte ye, yağsız tavuk göğsü ye, bol protein ye, yine doyarsın. Bol sebze yemeği, tatlı niyetine de çeşit çeşit meyve ye.

Yani yarım ekmek 4 köfte yiyeceğine 1 dilim ekmek 6 köfte ye. Yanında da bol bol salta ve ayran. Kola vs gibi gazlı içecekler zaten yasak

Beslenmede iş bittiyse gelelim spor faslına, ağırlık fitness zart zurta gerek yok ilk etapta, yapılacak en güzel şey : Yürü. Ama uzun uzun yürü, akşam motorla gitme bakkala yarım saat yürüyerek git. Arkadaşın varsa muhabbet ederek, yanlızsan müzik dinleyerek bolca yürü.

3 ayda değişime inanamayacaksınız. Doğal olarak kilo vermeye başlayacak, yürüyüşler aşırı zevkli olmaya başlayacak ve çok daha zinde olacaksınız.

Denemesi bedava

ural00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaklasik bir yildir chia tohumu kullaniyorum ve gün icinde kendimi daha tok hissediyorum. Sabahlari yogurdun icin yulaf ve chia tohumu koy. Hatta bulabilirsen goji berry de ekle. Sahane bir kahvalti etmis olursun. Zayiflamak adina hangi ürünü kullanirsan kullan eger normal bir beslenme programin yoksa hüsrana ugrarsin. Mutlaka dengeli beslen, her gün ayni saatte ögünleri ye ve bolca su ic.

Son zamanlarda Chia tohumu kullanımı fazlasıyla arttı. Yemeklerde kilo vermek için çoğu insan kullanıyor. Bende kullanmaya başlayacağım. Biraz araştırma yaptım.Bu yazıda: http://bilgihanem.com/chia-tohumu-ne...il-kullanilir/ Chia tohumu nedir, nasıl kullanılır, faydaları ve yan etkileri hakkında tüm bilgiler mevcut. Okumanızı öneririm.

Motosikleti
    Duke 200
    basit metematik. Eğer bir şeyin faydalı olduğu kesinse, sağlık Sigortanız onu öder. Mal mal seyler alıp hem sağlığınızdan hem paranızdan olmayın.

Ameliyatlar dışında tıbbın zayıflama ile ilgili bir çaresi yok. 20 yıl içinde belki biseyler bulunabilir. Leptin ve ghrelin hormonlarını araştırın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

Ayrıca bilgihanem, sağlık evim bilmem ne gibi sitelere bakmayın. Ne arıyorsanız sonuna pdf yazın en azından bilimsel bazı çalışmalara ulaşırsınız. Son olarak yukarıda margarin tereyağı Canan Karatay vs diyenler için; son yapılan çalışmalara göre karbonhidratlar yağlardan daha zararlı+ yağların doymuşluk derecesinin sağlığa etkisi aynı (margarin=zeytinyağı)

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    1,5 senede 20 kilo verdim bu süreçten sonra aldım ve bir paket dahi bitiremedim, sen bir öğün yerine ayrana süte suya çorbaya kinoa katıp ekmek yemeden o öğünü geçiştirebiliyorsan ve bu yüzden bir sonraki öğünde çok acıkıp acısını çıkarmıyorsan zayıflatır, ama genelde o iş öyle olmuyor...
    kilo vermek için düzenli spor (ki bu sadece ağırlık sadece kardiyo değil dengeli ve çeşitli olmalı) yeme alışkanlıklarını değiştirme, düzgün bir diyetisyene (ki özel olmasına gerek yok çomü üniversite hastanesi diyetisyeninden çok memnunum) devam ile uzun bir süreçte oluyor. çoğunluğu da kilo vermek değil verdiğin kiloları geri almama çabasıyla geçiyor. bir zamanlar bir öğünde yarım bir ekmek yiyen biri alışınca 2 ince dilim tahıl - çavdar ekmeğiyle yetinebiliyor.
    genel olarak ücretsiz-dengeli antrenman programı (video ile eş zamanlı yapılıyor) diyet listesi ve benzer konularda profesyonel bir desteğiniz yoksa genç ve fit internet sitesinden çokça faydalanabilirsiniz. iki dambı ve bir barfiks demiri (50 tl civarı hepsi tutar) ve bolca azim ile kısa sürelerde değişimi görürsünüz. bu arada metabolizma hormonlar gibi tıbbi yönden düzeltilmesi gereken bir şeyler var mı diye doktora danışmanız en sağlıklısı. pilav tatlı ekmeği azaltıp hareketi arttırdıkça sonuca ulaşabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)