Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hasta hakları. Önemli!! Help me!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Öncelikle herkese iyi akşamlar.

16.12.2016 tarihinde küçük bir kaza sonucu ayak bileğimi kırmıştım ameliyat olmuştum hatırlarsınız belki.

66 gün oldu yatıyorum evde. Şimdi sorum şu belki başına bu tarz talihsiz olay gelenler bana yardımcı olabilirler.

Bu süreçte 2 kez hastane kontrolüm vardı asistanlar suratıma bakmadı, film çekildi filme baktılar rapor yazdılar. Ne şikayetimi sordular nede olduğum ameliyat hakkında bilgi verdiler nede ayağımdaki vidaların ne zaman çıkıcağı hakkında bir bilgi.
    Bugun kontrol günümdü. Gittim ama hala topal yürüyorum, canım yanıyor ve ayağım şişiyor. Bileğin kaynamış dedi göndermeye çalıştı. Ee rapor yazılcakmı dedim, hayır dedi.
    Sebebini sorduğumda senin vakan için 2 ay yeterli ve 2 ay olmuş rapor yazamam dedi.

Hasta haklarına gittim o salladı bişeyler,gönderdi sağlık kurumuna. Oda doktor yalan söylemiş 12 aya kadar yapabilir dedi git benlik bi durum yok dedi. Doktora gittim yazamam dedi. Neyse bu hastane koridorları kaosu bitti kavga dövüş(her zaman yaptığım şey!) 6 günlük zar zor alabildim.

Yaptığım işi sordu kurye olduğumu söyledim. Yok bu vaka 2 ay yeterli tutturmuş!! Hayır zaten rapor parası ev kiramı bile karşılamıyor yatmak istemiyorum da ama sağlık problemim var. Zor yürüyorum ulan!!

Biraz uzun oldu ama nasıl bir yol izlemeliyim? Akıl akıldan üstündür. Sabahtan beri hiçbir kurumdan sonuç alamadım.

Selametle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    çok geçmiş olsun malesef konu hakkında bilgim yok fakat bende biraz bilgi almak isterim arkadaşlardan
    Alonedark93 bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Allah şifa versin hocam.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Eyvallah sağolun beyler. Hastanede yaşadıklarımı ve sonrasını anlatsam roman olur...

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Valla bir fikrim yok, geçmiş olsun abi...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Asistanı baypas edip hocaya ulaşın derim.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Sıkıntı rapor almaksa eğer özel hastaneye gittim mi hocam ? 30 lira verip çatır çatır rapor veren özeller var.
    Ha dersen zaten çalışamıyorum bide ona nasıl para vereyim, orası sıkıntı.
    Devlet hastanesine gidiyorsan farklı bir hastane denedin mi mesela ?
    MoRFy bunu beğendi.

özgürgenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    Benim arkadaşın parmağı kesildi akşam 22 00 da hastaneye acile gittik parmağı et tutuyordu fakat kimse ilgilenmedi ertesi gün öğlen 184 aradık durumu anlattık saat 13 30 civarında hemen ameliyata alındı hastane hakkında soruşturma açıldı ilgilendiler geri aradılar hastanız ameliyata alındı mı diye

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı özgürgenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arkadaşın parmağı kesildi akşam 22 00 da hastaneye acile gittik parmağı et tutuyordu fakat kimse ilgilenmedi ertesi gün öğlen 184 aradık durumu anlattık saat 13 30 civarında hemen ameliyata alındı hastane hakkında soruşturma açıldı ilgilendiler geri aradılar hastanız ameliyata alındı mı diye
    İlginç. Ben hastane 184 ü aradım şikayet için ama bu olay için şimdi arıycam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı rapor almaksa eğer özel hastaneye gittim mi hocam ? 30 lira verip çatır çatır rapor veren özeller var.
    Ha dersen zaten çalışamıyorum bide ona nasıl para vereyim, orası sıkıntı.
    Devlet hastanesine gidiyorsan farklı bir hastane denedin mi mesela ?
    Mevzu para değil. Mevzu ortada sağlık sorunu var ve rapor yazmıyır. Bide beni sağlık kurumuna gönderdiler orda bana yok efenim bilmem ne raporu yazıyorlarmış oda aylık 300 küsür tl dedi. Ya enteresan işler.

Kavga dövüş etmesek şuan motor üstünde çalışıyor olucaktım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

1-Doktorunuzla anlaşamıyorsanız hekim seçme hakkınız var.

2-Doktorunuza durumu tatlılıkla anlatın,anlamıyorsa hekim değiştirin. Farklı bir hekime durumu anlatın.

3-Sağlık kuruluna giderek durumu detaylı anlatın. Bazı memurlar salak olur,yasalardan,yönetmeliklerden bi haber otururlar.

4-Yine sonuç alamazsanız baş hekime gidin. Ona anlatın.

5-Çözemezseniz de 184'ü arayın.

Bu süreçte son derece sakin ve itidalli olun.

Geçmiş olsun,Allah acil şifalar versin.
    otopsici bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her hastane maceram (devlet) sinir harbi şeklinde geçiyor benimde, birazdan kayınpederi kontrole götüreceğim, sakin kalmaya çalışıyorum.
    Hekimi değiştir, şikayet olayları şansına kalmış bazen anında çözülüyor, bazen 6 ayı bulabiliyor, başıma geldi ordan biliyorum.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Yarım saat önce 184 ü arammış kayıt oluşturmuştum olayla ilgili. 5 dakika önce dönüş yapıldı.

Yarım yamalak bir bilgi, azıcıkta akıl vererek burdan yasal işlem yapamıyoruz falan filan diyip yardımcı olmaya çalıştılar.

Bem hayatımda bu kadar bilgisiz insan görmedim. Bunlar nasıl okuyorlar şaşıyorum. Asistan hasta haklarına, hasta hakları sağlıl kurumuna, sağlık kurumu asistana, asistan sekretere, sekreter asistana.

Asistan beyfendi burda hastaların haklarını çaldığımı, hasta başına 30-45 saniye ayırdıklarını, benim ise şikayetimi ve rapor isteme muhabbetimin 2 dakika sürdüğü söylemesi!!!

Ah bu bürokrasi ahh!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her hastane maceram (devlet) sinir harbi şeklinde geçiyor benimde, birazdan kayınpederi kontrole götüreceğim, sakin kalmaya çalışıyorum.
    Hekimi değiştir, şikayet olayları şansına kalmış bazen anında çözülüyor, bazen 6 ayı bulabiliyor, başıma geldi ordan biliyorum.
    Şuan ameliyat sornası olduğu için hekim değiştirme şansım yok. Rapor biticek de randevu alıcam da baska hekime gidicem oooo.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Mutlaka başka doktorada gidin. Sende bir şey yok dedikleri arkadaşıma ağrısı artınca gittiği başka bir hastanede 3 kırığının olduğunu söylemişlerdi. 184'ü de mutlaka arayın.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-Doktorunuzla anlaşamıyorsanız hekim seçme hakkınız var.

2-Doktorunuza durumu tatlılıkla anlatın,anlamıyorsa hekim değiştirin. Farklı bir hekime durumu anlatın.

3-Sağlık kuruluna giderek durumu detaylı anlatın. Bazı memurlar salak olur,yasalardan,yönetmeliklerden bi haber otururlar.

4-Yine sonuç alamazsanız baş hekime gidin. Ona anlatın.

5-Çözemezseniz de 184'ü arayın.

Bu süreçte son derece sakin ve itidalli olun.

Geçmiş olsun,Allah acil şifalar versin.
    1- doktorla anlaşamıyorsak bile ameliyat sonrası olsuğum için sistem kendi kontrol veriyor ve randevu veriyor. Doktor seçme hakkı tanımıyor diye biliyorum.

2-doktora tatlı dilin kralını yaptım, belki şuana kadar gelen en kibar hastası oldum yok. Veremezmiş. Rapor bittikten sonra tekrar randevu alıp baska hekim seçme şansım var.

3-sağlık kuruluna gittim, yetkili ismide verdiler. Ama yetkili isim torunlarının aşılarıyla ilgileniyormuş. Ne zaman gelir sorusuna aldığım cevab belki 1 belki 5 saat.!!

1 saat sonra geldiğinde torununun yanında kızıda vardı. Sorunı söylediğimde ise doktorun yalan söylemiş 12 aya kadar hakkı var dedi.

4- denemedim.

5- işe yaramıyor.

Teşekkür ederim..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okudum ama artık çok geç. Çünkü dün yalvar yakar 6 günlük rapor almıştım. Yani 6 gün sonunda kontrol değil, çalışır gözüküyorum.

caucasian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 500 r
    https://hastahaklari.saglik.gov.tr/C...count/Register buraya üye olup sıkıntılarınızı dile getirebilirsiniz, bu gibi durumlar için hastanelerde bulunan hasta hakları masasının size bir şeyler anlatması değil kayıt oluşturması gerekir... Burada başvurunuzu il müdürlüğünden merkeze kadar bir çok kurul inceleyip karar alınıyor. Size hizmet verenlerden farklı yetkililer görüşlerini veriyor. Ayrıca çıkan görüşe de itiraz etmeniz durumunda hasta hakları konusunda en üst makama da ulaşmanız mümkün. Geçmiş olsun, kazasız belasız sürüşler..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hasta olma hakkınız var daha ne istiyorsunuz?
    Geçmiş olsun ama yapabileceğiniz bir şey yok.
    sağlık raporu konusunda bizzat sağlık bakanlığının 'rapor vermeyin' emri var.
    Bu nedenle özellikle devlet hastaneleri rapor verme konusunda haklı olarak isteksiz davranıyorlar.

15 temmuz darbe girişiminden sonra alınan ve halkımızı etkilemeyecek! olan OHAL tedbirlerinden biri de bu rapor konusu.
    OHAL bitene kadar sıkın dişinizi.
    Doktorların 'Dur öpiym de geçsin'
    demediklerine şükredin.
    otopsici bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Sağlık kurumu bilgi işlem çalışanıyım.15 Temmuzdaki rapor yazmama olayı kalktı.
    Hasta haklarındaki arkadaş işini sevmiyor herhalde.184 ten de çözüm bulamamış arkadaş.Rahatsızlık devam ediyorsa başka hekim ya da hastaneye gidilebilir.Çözüme ulaşamadığınız için Bimer'e şikayette de bulunabilirsiniz.
    İşleyiş hasta hakları-iletişim birimi,olmadı 184,olmadı Bimer,olmadı Cimer...
    300 tl rapor ucreti örneğin Memuriyet başvurularında işe girişler için istenilen sağlık kurulu raporlarıdır,sizinkinden istenmez.Bi yerde bi aksaklık var ama çözemedim.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlık kurumu bilgi işlem çalışanıyım.15 Temmuzdaki rapor yazmama olayı kalktı.
    Hasta haklarındaki arkadaş işini sevmiyor herhalde.184 ten de çözüm bulamamış arkadaş.Rahatsızlık devam ediyorsa başka hekim ya da hastaneye gidilebilir.Çözüme ulaşamadığınız için Bimer'e şikayette de bulunabilirsiniz.
    İşleyiş hasta hakları-iletişim birimi,olmadı 184,olmadı Bimer,olmadı Cimer...
    300 tl rapor ucreti örneğin Memuriyet başvurularında işe girişler için istenilen sağlık kurulu raporlarıdır,sizinkinden istenmez.Bi yerde bi aksaklık var ama çözemedim.
    Ya inanın bende çözemedim. Bakırköy Sadi konuk hastanesi biri a bloğa biri c bloğa biri d bloğa başka biri e bloğa gönderiyor, beynim durdu. Bence sorun kontrole gittiğim doktormudur asistanmıdır herkimse onun inisiyatifine kalmış.

Ben hayatımda böyle saçma bir olaya şahit olmamıştım. Düşünün bi devlet kurumu var, birde sorun var. Çözüm odaklı yaklaşan kimse yok.
    Sabah 184 aradı bizim yasal olarak yapacağımız bişey yok dedi. Burdan bir kayıt oluşturamadıklarını söylediler,kapattık telefonu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Alıntı caucasian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://hastahaklari.saglik.gov.tr/C...count/Register buraya üye olup sıkıntılarınızı dile getirebilirsiniz, bu gibi durumlar için hastanelerde bulunan hasta hakları masasının size bir şeyler anlatması değil kayıt oluşturması gerekir... Burada başvurunuzu il müdürlüğünden merkeze kadar bir çok kurul inceleyip karar alınıyor. Size hizmet verenlerden farklı yetkililer görüşlerini veriyor. Ayrıca çıkan görüşe de itiraz etmeniz durumunda hasta hakları konusunda en üst makama da ulaşmanız mümkün. Geçmiş olsun, kazasız belasız sürüşler..
    Kesinlikle hasta hakları kayıt oluşturmadı. Hatta isimde veriyim olan şu şekilde oldu.
    Ben derdimi anlattım. Kayıt altına alınmadan adres tarif eder gibi c blok Sabriye hanıma gidin dedi. Sabriye hanım diye bahsettiğim kişi zaten suratıma bakmadı,çekti gitti. Git doktorun yalam söylemiş dedi.

Kayıt oluyorum teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasta olma hakkınız var daha ne istiyorsunuz?
    Geçmiş olsun ama yapabileceğiniz bir şey yok.
    sağlık raporu konusunda bizzat sağlık bakanlığının 'rapor vermeyin' emri var.
    Bu nedenle özellikle devlet hastaneleri rapor verme konusunda haklı olarak isteksiz davranıyorlar.

15 temmuz darbe girişiminden sonra alınan ve halkımızı etkilemeyecek! olan OHAL tedbirlerinden biri de bu rapor konusu.
    OHAL bitene kadar sıkın dişinizi.
    Doktorların 'Dur öpiym de geçsin'
    demediklerine şükredin.
    Sizdemi abi. bürokrasinin işleri bunlar hep.

Parti yandaşı olup devlet hastanesinde sözleşmeli sekreterlik yapan dostlarım var, rapor almak kolay benim için. Ama asıl sorun hastayım, magdurum ve bunu tedavi gördüğüm hastanenin çalışanın keyfi tepkisi.

Legal yol varken illegal yola sokarlar adamı bunlar!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)