Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sinek Kaydı

Motovento
    REKLAM ALANI
    3n3s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kazazede
    Merhaba MT ailesi,
    Malum biz erkeklerin bakım konusunda yapabilecekleri oldukça sınırlı. Kadınlar için binbir çeşit alternatif varken bizler saç&sakal veya kıyafetle bakım&imaj konusunu yıllardır idare etmeye çalışırız. Tabii kimilerimiz bunu bir lütuf olarak da görebilir
    Gel gelelim asıl meseleye; yıllardır sakallarımı jiletle alan birisi olarak artık usandım. Jiletin yaptığı tahriş de ayrı bir derttir. Ilık sular, soğuk sular, buzlar, tıraş sonrası duş almalar derken bir yerden sonra çekilmez bir hal almaya başladı. Hele hele kış aylarının soğuğunda. Sonuç olarak güzel bir tıraş makinesi almaya karar verdim. Bugüne kadar neden jilet kullandığımın yanıtıysa; kusursuza yakın, sinek kaydı olarak hitap edilen bir kesim sağlamasıydı. Fakat son zamanlarda birkaç araştırma yapınca o sinek kaydı dediğimiz tıraş tarzında kesen makinelerin olduğunu gördüm. Yıl oldu 2017. Hâlâ yoksa ayıp olurdu. Ben de son olarak sevgili MT ailesinin fikirlerini ve önerilerini almaya karar verdim. Aslında aklımda Braun Seri 5 ile Seri 9 arasında kalan modelleri var. Videolarını izlediğimde gayet istediğim tarzda tıraş yaptığını gördüm. Var mı başka önerisi, fikri olan ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaklaşık 3 senedir Braun 5090cc kullanıyorum, Gilette proglide'dan çok daha iyi traş ediyor. Üstelik suratım kesildi, jilet kaydı, köpük bitti derdi yok. Tavsiye ederim.

Motosikleti
    cıks
    braun 7 serisi 799 cc iyidir
    9 serisiyle arasında ne farklar var bilmiyorum

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hâlâ jilet kullanıyorum. Eski iki taraflı olanlarından. Kaliteli traş sabunu ve fırçayla. Kaliteli sabunla kıl yumuşayıp eriyor resmen. Makinaya geçme niyetim yok. Ama zamanında yaptığım araştırmada Philips'in yeni makinelerinin daha iyi olduğunu, ama traş olurken biraz daha fazla uğraştırdığını öğrendim.
    Alonedark93 ve yürekçe bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    [IMG][/IMG]

Olay bu. Paha biçilemez.
    yürekçe, hasmet ve afatsum bunu beğendiler.

İlk defa tıraş makinesi kullanacak birinin 5 serisi ile başlaması uygun değil. Bir kaza maza olması durumunda... Allah muhafaza... Önce 1 serisi ile başlayıp en az iki yıllık tecrübe sonrasında 3 serisine, ardından da 5 serisine geçmek düşünülebilir. Emeklemeden koşmaya çalışmak çok yanlış. Jiletin düz kessin. Hayırlı tıraşlar.
    Alonedark93, yürekçe, YasinC ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Çift taraflı jilet tutucu kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. 3 bıçak, 5 bıçak kartuş kullanan arkadaşlar bence denemeli.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Adamların kullandığı tıraş makinaları bile 1050cc , 799cc...
    Çene kemiğinden aşağı boynuna doğru viraja 90 derecelik acıyla yatıp giriyor.
    Üstelik torkuda iyi kolay tıkanmaz :D
    bursalıali bunu beğendi.

3n3s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kazazede
    Zaferce, yorumuna bakınca başlangıç motoru olarak cbf ya da ybr öneren dayıları hatırlıyorum

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yıllar önce bu philipsin 3 kafalı modelinden kullanayım dedim acaip tahriş etti cildimi nedense, özellikle boyun kısımlarımı. kırmızı kırmızı oldu kıl kökleri hep.

Neden oldu, niye oldu hiç anlamadım. O günden beri tövbe ettim traş makinesi kullanmaya. Eğer tahriş etmeyeceğini bilsem yine gidip en iyisinden bişey alacağım ama bi dünya para verip ardından o tahriş, kızarıklık ve kaşıntıyı çekmeye korkuyorum
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu yıllar önce bu philipsin 3 kafalı modelinden kullanayım dedim acaip tahriş etti cildimi nedense, özellikle boyun kısımlarımı. kırmızı kırmızı oldu kıl kökleri hep.

Neden oldu, niye oldu hiç anlamadım. O günden beri tövbe ettim traş makinesi kullanmaya. Eğer tahriş etmeyeceğini bilsem yine gidip en iyisinden alacağım ama bi dünya para verip ardından o tahriş, kızarıklık ve kaşıntıyı çekmeye korkuyorum
    Braun ile aynı şeyi yaşadım , düzenli traş olmadığımdan free takılıp sıkıldığımda takribi yarım cm olunca , yaprak jilet ile karafatmakaydı oluyorum , gilette üj pıçaklı yinede yedekte.

Gözlemlediğim şey , yaprak jiletlerin eski kalitesinde olmadıkları , derby çıkardığında iyi idi , permatiki oldu olası haz edemedim , yine rus yaprak jiletleri iyi idi şuan oda bozdu sanki , hasılı yaprak jilet tavsiyesi alabilirim.

Güzel konu.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Bende jiletten sıkılıp makine almaya karar verdim fakat çok foksiyonlu alma hatasına düştüm. O gün bu gündür pişmanım herzman düşünmekteyim zaten ama birde YaNaK tüyleri ve kılları için ne öneriyorsunuz...

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 3 senedir Braun 5090 cc kullanıyorum
    Vergisi, yakıtı nasıl?
    yürekçe ve bursalıali bunu beğendiler.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Yaklaşık 10 yıldır philips kullanıyorum. Çooook memnunum.

Dönüşümlü olarak gilette blue2 ve gilette blue3 kullanıyorum. İkisi de kullan at. İkisinden de çok memnunum. Traş sabunu olarak da, berberlerin kullandığı arko traş sabunu.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende jiletten sıkılıp makine almaya karar verdim fakat çok foksiyonlu alma hatasına düştüm. O gün bu gündür pişmanım herzman düşünmekteyim zaten ama birde YaNaK tüyleri ve kılları için ne öneriyorsunuz...
    Kolonya+pamuk+çakmak
    yürekçe ve bursalıali bunu beğendiler.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 yıldır sakalımı ve kafamı ustura ile traş ederim. Ustura ile traş olmak ayrı bir keyif. Hele kendi kendine olabilmek bambaşka bir zevk.

Burası bana özel bir durum , sakal keserken aynada kendinizi görebilirsiniz , ama aynı zamanda kafanızıda traşlamak durumundaysanız , görmeden hissederek kesmeniz lazım ki asıl keyif bu. Aşırı yoğun konsantre istiyor.

Resmen güne adrenalin patlaması yaşayarak başlıyorsunuz. Ama dikkatli olmazsanız , testere filminde fırlamış gibi işe gitmek içten bile değil.

Orjinal bir usturaya , samur fırçalara , bileyleme deri aparatlarına dünya para bayılmadan , Jilet takılabilen bir model ile denemeler yapasanız ve bu şekilde traş olmaya alışır ve severseniz , bir daha makinenin yüzüne bakmazsınız.

crxforever, bursalıali ve Mengu16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Traş makinasinda en iyi marka panasonic tir. Benim sakalim cok sert, berberde bile sakal traşı olamayan biriyim. Fakat panasonic benim kutuklesmis sakal kılımı kesebiliyor. 14000 devir. Islak kuru ozellikli.1 saatte tam şarj olur. Tam şarj ile 3 defa traş olabilirsiniz. Tavsiye ederim.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Ben hafta içi her gün veya iki güne bir tıraş olan biri olarak dediğin gibi jiletten sıkıldım ve en sonunda şu makineyi aldım;

http://www.hepsiburada.com/philips-9...-p-SGPHLS91111

Yanak ve boyun altı gibi geniş alanlarda gayet güzel ve sinek kaydı tıraş ediyor ve normalde eskiden başka bir makine ile denediğimde hemen tahriş olan benim cildim bile hemen alıştı. Islak olarak kullanılması daha keyifli. Ama eğer top sakal bırakıyorsan ve favoriler uzunsa, bu gibi noktalar için yine de jilete muhtaçsın. bu nedenle tıraş çantamda bu makine, bir çift bıçaklı jilet ve köpüğü her daim hazırdır. makine yine de süreyi kesinlikle kısaltıyor ve konforu artırıyor. tavsiye ederim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    29 yaşıma geldim 2-3 ayda bir sakal traşı oluyorum. Sakalım var ama seyrek. Sakalı olmayan/az olan kişilerin saçı boldur ben de o da yok. Kel kaldım neredeyse Saç, sakal derdim yok uğraşmıyorum.
    3n3s bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)