Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çin'deki Gizlenen Türk Piramitleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten tüm dünya türk biraz araştırsanız uzak akrabalarımız olduğunu anlayacaksınız, herşey mu kıtasında başladı denizleri arşınladık ve bu günün amerika kıtasında ki o piramitleri yaptık canımız sıkıldı geri döndük bu piramitleri yaptık, orta asya'ya gelince.. araplarla(hiç sevmem) karşılaştık ki kültür alışverişi olunca, olmadı tabi, mısır piramitlerini araplar yaptı maalesef
    mısır piramitlerini de Türkler olarak biz yaptık kesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ağıt yakmıyorum. Memleketin gidişatından memnunum. İnşallah da böyle gitmeye devam eder.
    maşallah.
    böyle kristalize olmuş bir bakış açısı aha da böyle siyah-beyaz algılar dünyayı.
    memnun musun değil misin?
    akp'li misin değil misin?
    işler yolunda mı değil mi?
    battık mı çıktık mı?
    erdoğan şeytan bilmemkim melek mi?
    arkadaş; sana da değil lafım, sana denk geldi.
    bizim partililer de aynı kafadadır.
    bırakın bu işleri de iki tuğla koyun, iki fikir üretin, iki çiçek yetiştirin.
    siyasete giriyomuş.
    afferim.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Memnunum tabii ki. Yorumlarımdan anlamışsınızdır. Memnunum, bu hal daha da devam etsin diyorum. Yoksa siz devam etmesin mi diyorsunuz?

Motosikleti
    xt 600
    Memnunum tabii ki. Yorumlarımdan anlamışsınızdır. Memnunum, bu hal daha da devam etsin diyorum. Yoksa siz devam etmesin mi diyorsunuz?
    suluboya kardeş, olayı karikatürize ederek aradan tüyemezsin.
    herkesi memnun edebilecek bir siyasi parti, bir motosiklet, bir yerli dizi henüz icadedilmedi.
    ha bu noktada cumhuriyet rejiminde herkes kendi kriterleri ışığında kıyas yaparak bir tercihde bulunur ve idari kadro belirlenir.
    türk piramitleri konusunun altına komikli göndermeler atmak bu sürece katkıda bulunmak için bir yöntem değildir.
    en azından aklı başında insanlar için.

Motosikleti
    speederbike
    Aklıbaşımda olduğumu iddia etmiyorum ben.

Motosikleti
    xt 600
    ne diyem, canın sağolsun.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Püsküllü fesli totoşun tarih bilgini diye cumhurun başının sofrasına oturduğu ülkede eyfel kulesini bile biz yapmadıysak ayıp kaçar.

Türk tarihi eskidir ve tüm dünyaca gayet iyi bilinmekte, tarihteki yerine çook önce oturtulmuş durumdadır.
    Bizim gereksiz yere popomuzdan argüman uydurmamıza gerek yok.
    Daha dünkü çocuksunuz diyen yok çünkü.

Son yıllarda kendilerine yeni kullar yetiştirme gayretinde olanlar bu amaç doğrultusunda piyasaya tarihçi kisvesi altında bir sürü şarlatan sürdü.
    Ortaya attıkları iddialar içerde milli duyguları okşuyor ama uluslararası arenada bizi zavallı ahmaklar konumuna düşürüyor.

Bizim iyisi-kötüsüyle yüzyıllara yayılmış uzun bir tarihimiz var.
    Bunu pekiştirmek için böyle şarlatanlara ihtiyacımız yok.

Kendi kendimize propaganda yapıp gaza gelmenin bir anlamı da yok.
    Tarihine ırkçı duygularla değil, ders çıkartma ve geleceğini şekillendirme amacıyla sahip çık.
    Mensubu olduğun ırk üstün! bir ırk olsa dahi bunu senin seçmediğini yani bunun senin başarın olmadığını herkes biliyor.
    Osm@n ve zabuzaretta bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Püsküllü fesli totoşun tarih bilgini diye cumhurun başının sofrasına oturduğu ülkede eyfel kulesini bile biz yapmadıysak ayıp kaçar.

Türk tarihi eskidir ve tüm dünyaca gayet iyi bilinmekte, tarihteki yerine çook önce oturtulmuş durumdadır.
    Bizim gereksiz yere popomuzdan argüman uydurmamıza gerek yok.
    Daha dünkü çocuksunuz diyen yok çünkü.

Son yıllarda kendilerine yeni kullar yetiştirme gayretinde olanlar bu amaç doğrultusunda piyasaya tarihçi kisvesi altında bir sürü şarlatan sürdü.
    Ortaya attıkları iddialar içerde milli duyguları okşuyor ama uluslararası arenada bizi zavallı ahmaklar konumuna düşürüyor.

Bizim iyisi-kötüsüyle yüzyıllara yayılmış uzun bir tarihimiz var.
    Bunu pekiştirmek için böyle şarlatanlara ihtiyacımız yok.

Kendi kendimize propaganda yapıp gaza gelmenin bir anlamı da yok.
    Tarihine ırkçı duygularla değil, ders çıkartma ve geleceğini şekillendirme amacıyla sahip çık.
    Mensubu olduğun ırk üstün! bir ırk olsa dahi bunu senin seçmediğini yani bunun senin başarın olmadığını herkes biliyor.
    Gerçek payı olsa bile acaip suistimale açık bir laf bence bu. Üstünlük sadece ırkla olmuyor malum. Durumumuz ortada. Irkın üstünlüğü gibi tartışmaya açık şeyleri bir kenara bırakalım da, şu an gerçekten hangi konularda üstünüz ona odaklanalım.

Motosikleti
    speederbike
    Ne amaçla öyle yazdığını bilmiyorum ama üstün kelimesinin sonundaki ünlem işareti bana acaba (!) şeklinde mi yazmaya çalıştığını düşündürttü.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ırkçılığın bilimsel bir temeli yoktur.
    sosyolojik bir kavramdır.
    bir ırkın diğerinden üstün olmabilmesinin tek örneği süpermen dir.
    süpermen ırk olarak insan ırkından üstün bir ırktan gelmektedir,
    süperdir.
    bir de mr. spock vardır. ama onu tam anlamı ile üstün ırk sınıfına alamıyoruz,
    zira melezdir.
    vulcan ırkı ise anlatıldığı kadarı ile insandan daha üstün olmasına rağmen duygusal bileşenlerden arındıkları için insanlar tarafından soğuk olarak nitelenmektedirler.

ne'se.
    300 spartans filmini seyretmeyen azdır,
    bir yerde yunanlılar ile denk geldiklerinde yunanlılara ne iş yaptıklarını soruyorlardı,
    kimisi çömlekçi, kimisi heykeltraş vs.
    spartalılar ise huu haaa gibi bir şey diyorlardı.
    işte insanlığın kısa özeti budur.
    (ayrıca filmdeki pers elçilerinin giyim kuşamları oldukça aristokrat)

türk ırkı ise tarih sahnesine çıktığı andan itibaren game of thrones daki dothraki den fazlası olmakta zorlanmıştır.
    bu tespiti aşağılama amacı ile yazmadım, coğrafyanın insan ve kültürü üzerindeki etkileridir.
    ayrıca boylar her dem kendi aralarında savaş halindedirler.
    bundan gurur duyan oldukça büyük bir kitle var (devletün bekaası içün yani güç ve iktidar için kendi evladını dahi gözünü kırpmadan öldürtenler var).
    bu türklere özgü değil, farklı coğrafyalarda, farklı kültürlerde de aynı durum geçerli.

türklerin şimdi yaşadıkları problem ise çağdaş dünyanın argümanları ve sembollerini kullanarak kendi ilkelliklerini, ortaçağ kafalarını empoze etmeye çalışan bir kültürün baskın olmasıdır.

ırkçılık gibi kavramlar tamamen toplumun güdülmesi ile alakalı konulardır,
    biliyorsunuz yakın zamanda reyizimiz ben sizin çobanınızım dedi, (çoban metaforu önemlidir)
    tabi sürü içerisinde herkesin koyun olması beklenmez,
    bağzıları da sürünün güdülmesine yardımcı olacak çomar vazifesi görecektir.
    bu konunun detayları vatan yahut makarna isimli kitapta derinlemesine irdelenmiştir.

şahsen tarihsel süreç içerisinde türklük kavramına bakınca göçer bir toplum olduklarından dolayı piramit konusu biraz zorlama geliyor,
    nasıl birileri bütçesi 6,5 milyar avro fazla verirken yeni havalimanımızı kıskanıyorlar ise geri kalanda da durum farklı değil.

coğrafyadan, kültürlerden bağımsız olarak düşünebilme yetisine yaklaşan birey bütün bu söylemlerin soyut saçmalıklar olduğuna kanaat getirecektir.
    takılmayın böyle şeylere.

bunlar tamamen öznel görüşlerim daha sert bir mesaj yazmıştım ama kime ne fayda sağlayacağını anlamadığım için biraz keskin köşeler yumuşattım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

ek1:
    http://www.spacex.com/webcast

WATCH LIVE: SpaceX Falcon 9 Rocket Launches Into Space, Aces Landing

(musk kişisinin reyizi olduğu spacex firmasının dünya alt yörüngesine göndereceği uyduların fırlatılmasına dair canlı yayın - dı)
    Alonedark93, watercolours ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Bisnev99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Xboss 2020
    Cok eski bir komplo teorisi. Kaynak var mı yok. Bir çalışma varmı yok.

Alıntı Bisnev99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok eski bir komplo teorisi. Kaynak var mı yok. Bir çalışma varmı yok.
    Bi tv programında çıkmıştı bir aralar. Oda PEK izlenmeyen bi kanaldı

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ırkçılığın bilimsel bir temeli yoktur.
    sosyolojik bir kavramdır.
    bir ırkın diğerinden üstün olmabilmesinin tek örneği süpermen dir.
    süpermen ırk olarak insan ırkından üstün bir ırktan gelmektedir,
    süperdir.
    bir de mr. spock vardır. ama onu tam anlamı ile üstün ırk sınıfına alamıyoruz,
    zira melezdir.
    vulcan ırkı ise anlatıldığı kadarı ile insandan daha üstün olmasına rağmen duygusal bileşenlerden arındıkları için insanlar tarafından soğuk olarak nitelenmektedirler.

ne'se.
    300 spartans filmini seyretmeyen azdır,
    bir yerde yunanlılar ile denk geldiklerinde yunanlılara ne iş yaptıklarını soruyorlardı,
    kimisi çömlekçi, kimisi heykeltraş vs.
    spartalılar ise huu haaa gibi bir şey diyorlardı.
    işte insanlığın kısa özeti budur.
    (ayrıca filmdeki pers elçilerinin giyim kuşamları oldukça aristokrat)

türk ırkı ise tarih sahnesine çıktığı andan itibaren game of thrones daki dothraki den fazlası olmakta zorlanmıştır.
    bu tespiti aşağılama amacı ile yazmadım, coğrafyanın insan ve kültürü üzerindeki etkileridir.
    ayrıca boylar her dem kendi aralarında savaş halindedirler.
    bundan gurur duyan oldukça büyük bir kitle var (devletün bekaası içün yani güç ve iktidar için kendi evladını dahi gözünü kırpmadan öldürtenler var).
    bu türklere özgü değil, farklı coğrafyalarda, farklı kültürlerde de aynı durum geçerli.

türklerin şimdi yaşadıkları problem ise çağdaş dünyanın argümanları ve sembollerini kullanarak kendi ilkelliklerini, ortaçağ kafalarını empoze etmeye çalışan bir kültürün baskın olmasıdır.

ırkçılık gibi kavramlar tamamen toplumun güdülmesi ile alakalı konulardır,
    biliyorsunuz yakın zamanda reyizimiz ben sizin çobanınızım dedi, (çoban metaforu önemlidir)
    tabi sürü içerisinde herkesin koyun olması beklenmez,
    bağzıları da sürünün güdülmesine yardımcı olacak çomar vazifesi görecektir.
    bu konunun detayları vatan yahut makarna isimli kitapta derinlemesine irdelenmiştir.

şahsen tarihsel süreç içerisinde türklük kavramına bakınca göçer bir toplum olduklarından dolayı piramit konusu biraz zorlama geliyor,
    nasıl birileri bütçesi 6,5 milyar avro fazla verirken yeni havalimanımızı kıskanıyorlar ise geri kalanda da durum farklı değil.

coğrafyadan, kültürlerden bağımsız olarak düşünebilme yetisine yaklaşan birey bütün bu söylemlerin soyut saçmalıklar olduğuna kanaat getirecektir.
    takılmayın böyle şeylere.

bunlar tamamen öznel görüşlerim daha sert bir mesaj yazmıştım ama kime ne fayda sağlayacağını anlamadığım için biraz keskin köşeler yumuşattım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

ek1:
    http://www.spacex.com/webcast

WATCH LIVE: SpaceX Falcon 9 Rocket Launches Into Space, Aces Landing

(musk kişisinin reyizi olduğu spacex firmasının dünya alt yörüngesine göndereceği uyduların fırlatılmasına dair canlı yayın - dı)
    Yoda var, unuttunuz. Gücendi çok buna, Güç.
    May the Force be with McLaren Mercedes

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yoda var, unuttunuz. Gücendi çok buna, Güç.
    Bi de He-Man. Güç onda sonuçta.

Motosikleti
    speederbike
    Evet, şimdi çıkmaza geldik. He-Man der ki "Güç bende artık" (Ne kadar bencilce).
    Yoda ise Güç'le beraberdir, onu sahiplenmez, paylaşır, "Güç seninle olsun" der (Ne kadar paylaşımcı).
    Işın kılıcını da biz bulmuşuz bu arada.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    herkes dusman!!!

------------------------------------------------------------------------------
    H. Nihal ATSIZ’ın Vasiyeti

Yağmur Oğlum;

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigâr olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol!
    Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.
    Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.
    Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır.
    Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içerideki düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

Tanrı yardımcın olsun.

------------------------------------------------------------------------------

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Ülkemizin kıskanılacak tek yanı, kıskanılacak bir ülkeye sahip olduğumuza inandırılmış cahil insan (!) sürüsü. Ne de olsa cehalet erdemdir öyle değil mi? Yoksa öyle değil mi? Bilemedim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)