Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kök hücre donörlüğü hakkında, ÖNEMLİ!!!"

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gençler bu mesajı farklı bir forumda gördüm. 15 defa kızılaya kan bağışında bulumdum ama bir kere bile bu kemik iliği muhabbetinden söz eden olmadı Yazıklar olsun bu maaşı alan ordaki personele. Bilgilendirme yapılmış olsaydı çoktan gidip bu dönörlük forumunu doldurmuş olurdum

Selamlar, 26 yaşımda Lösemi (kan kanserine) yakalandın 4 aydır kanser ile uğraşıyorum. Tedavim şimdilik bitti fakat bilenler bilir ilik nakli olmam gerekiyor. Malesef akrabalarımdan tam uyum sağlanamadı, Türkiye'de ve dünya çapında yapılan taramalar da sonuç vermedi. Benim için abimden yarı uyumlu ilik nakli yapılacak, çünkü pek fazla zamanım kalmadı biraz daha gecikme durumunda başıma kötü şeyler gelebilir, bu yazıyı bana üzülesiniz veya geçmiş olsun diyesiniz diye yazmıyorum.

Arkadaşlar bu sene snowboard yapamamak, ve belki de bir daha yapamayacak olmak kötü, Türkiye'deki kök hücre donör sayısı çok çok kötü. Burada bu kadar insanız lütfen müsait olduğunuz her hangi bir zaman Kızılay'a uğrayarak kök hücre donörü olmak istediğinizi söyleyin, sözler pek etkili değil ama durum çok kritik sizden alınacak 3 tüp ile bir can'a umut olabilirsiniz. 2013’ün ilk 2 ayında 152 hasta ilik nakli beklerken yaşamını yitirmiştir. Ben de beklemek durumunda aranızdan ayrılabilirim. Ya da seneye birlikte kayabiliriz Moralim çok iyi buradan bir şeyler çıkartabilirsek daha iyi olacak.

Gerçekten çok kolay bir işlem Kızılay 3 tüp kan alıyor ve artık donör adayısınız, dünyada herhangi bir uyum sağlarsanız 5 gün kadar ilaç kullanıp kan verir gibi kök hücre veriyorsunuz. Herhangi bir ameliyat vs yok, bazı durumlarda basit bir anestezi altında iğne ile alınabiliyor (tedavi sırasında benden 5 kere yapılan bir işlemdi) Lütfen elimizden geldiğince paylaşabilirsek ufakta olsa bir bilinçlenme yaşatabiliriz. Gerek ülkemizde gerek dünyada bir canı tekrar hayata kazandırmak bu kadar kolay bir işlem. Hepinize mutlu günler

Bana ulaşmak, konu hakkında bilgi almak isterseniz;
    https://twitter.com/BugraKaramuklu
    badircik bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beyler 20217 de bu mesajı yazmıştım. Hiç kimse de yazmamış, çok ilgiliymişsiniz gerçekten.

Sağ olsun @badircik arkadaşımız bi tek beğenmiş.

Neyse konumuz o değil. 2017 de ben kızılaraya gidip donör olmuştum. aradan geçen 4 yıl sonra az önce beni kızılaydan aradılar. Pediyatri bi hasta için %90 uyumlu bulunmuşum. Şimdi 3-4 tüp daha kan aldılar Ankara'ya gönderecekler, tekrardan bi eşleşme yapılacak. Eğer yine bu şekilde yüksek uyumlu bir sonuç çıkarsa işleme paşlayacaklar.
    Kızılaydan arayan kişi büyük ihitimalle 1 ay altı bir bebektir bu dedi yaşını göremiyorum ama pediyatri yazıyor genelde bebek oluyorlar dedi.

Üstteki Buğra arkadaşımızın başka bir forumda mesajını görü gidip donör olmuştum. Kendisi uyumlu donör bulamadığı iin vefat etmiş ama onun sayesinde umarım bi can hayata tutunur.

Sizden rica ediyorum kızılaya gidip donör olun. Zor bir işlem değil 2-3 tüp kan alıp bi forum dolduruyorsun o kadar.

Tekeriniz düz bazsın...
    hasmet ve zebercet bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Benim de kan vereceğim zaman aklımda olsun. Bende başka bir insana umut olmak isterim.
    hasmet bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forumda gereksız konular daha yok popi oluyor.

provokatörlerın dıkkatını cekmıyor.

kok hucre donörü değilim bana da hiç sormadılar. evlenirken organ bagısını sormuslardı onu yapmıstım, bunu da sorsalardı bunu da yapardım aslında.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Ben 2019 da kan verirken kök hücre için de verdim. Yakın zamanda birisi çıkacak da kök hücre bağışı yapacağım diye beklerken bu kadar zaman geçti hâlâ arayan soran yok. Acaba verdiğim örneklerin başına birşey gelmiş olabilir mi diye düşünmeye başladım. Bunu bir yerlerden kontrol etme şansımız var mı?

Alıntı Green_Beret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2019 da kan verirken kök hücre için de verdim. Yakın zamanda birisi çıkacak da kök hücre bağışı yapacağım diye beklerken bu kadar zaman geçti hâlâ arayan soran yok. Acaba verdiğim örneklerin başına birşey gelmiş olabilir mi diye düşünmeye başladım. Bunu bir yerlerden kontrol etme şansımız var mı?
    Yok hocam öyle değil. Kök hücre herkesle uyumlu olmuyor. Eşleşme şansı çok düşük o yüzden öyle. Şu ana kadar kimseyle eşleşmediğin için aramamışlar.
    Ben 2017 de vermiştim. 2021 de eşleşen çıkmış (benimle eşleşen pediyatri hastasıymış ve kızılaydaki arayan kadın genelde 1 yaşında bebek oluyor dedi).

yani herkesin kök hücre bağışçısı bu yüzden önemli. EŞLEŞME ÇOK AZ OLUYOR...
    hasmet bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Geçmiş zamanda niyetlenmiştim, Ankaraya kendiniz kargo yapmanız falan gibi bir durum vardı vazgeçmiştim.
    Peki bu çadırlarda kan verdiğimiz zaman neden kimse bir şey söylemiyor

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş zamanda niyetlenmiştim, Ankaraya kendiniz kargo yapmanız falan gibi bir durum vardı vazgeçmiştim.
    Peki bu çadırlarda kan verdiğimiz zaman neden kimse bir şey söylemiyor
    Ankaraya kargo yapma muhabbeti yok. Kızılaydaki kan herhangi bi kan merkezinde (o çadırlarda dahil). Gidip ben kök hüçre bağışçısı olacam dersen sende 3-4 tüp kan alıyorlar o kadar. Birde bi forum dolduruyorsun. Kargolama iişi yok. Sen kargolarsan kaını varana kadar zaten bozulur. Saçma olur yani.

Ha dediğin gibi neden bize bişey söylemiyorlar demişin. Çok haklısın bu tamamen kızılayda çalışan personelin sallamasından kaynaklı.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)