Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Greyfurt östrojen salgısını arttırıyor(muş). Fitness üzerine bilgi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    "Menopoz sonrasındaki 1657 kadın üzerinde yapılan araştırmada her gün bir çeyrek greyfurt yemenin bile kadınlık hormonu östrojenin salgısını arttırması nedeniyle göğüs kanseri riskini yüzde 30 arttırdığı ortaya konuldu "

Böyle bir bilgi var. Lakin birçok yabancı kaynaktanda araştırdım ve hakikaten östrojen seviyesini arttırdığını okudum.

3 hafta aralıksız hergün akşam yemeğinden önce 1 adet greyfurt yedim ve ciddi anlamda inatçı göbek yağlarımda azalma gördüm.

Fakat sorunum şurda. 1 ay sonra ciddi bir fitness sürecine gireceğim. Greyfurtuda yağ oranımı düşürmek amaçlı kullanıyordum.

Lakin eğer östrojeni arttırıyorsa benim kas gelişimimde olumsuz bir etkisi olur mu ?

Greyfurtu üzülerek bırakmak zorundamı kalacağım?

Özellikle diyetisyen , doktor gibi meslek gruplarına sahip kişiler elle tutulur bilgi verirse çok sevinirim.

Günlük 1 adet greyfurt benim hormonal dengemi bozup kas gelişimimi olumsuz etkiler mi ?

Teşekkür ederim.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Ben diyetisyenlik okuyorum. Şöyle söyleyeyim size östrojen hormonu en başta kadınsal bir hormondur yani sizin östrojen salgıladığını bile bile bunu sürekli yemeniz hormonlarınızda ciddi bir değişim yaratır.

Göbeğinizdeki yağ kütlesi azalır bu sefer kalça ve göğüs bölgeniz şişer.

Kadınsal hormonlar yağ biriktirmeye, erkeksel hormonlar da kas dokusu biriktirmeye eğilimlidir. Bu sebeple kas hacmi normalden daha az artacaktır.

Bizim mesleğin olmazsa olmaz kurallarından biridir; tek besin ile asla herşeyi sağlayamazsınız. Greyfurtu bırakın demiyorum ama bu kadar abartı yemeye gerek yok, kardiyo çalışıp da yağlarınızı sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz. Greyfurtu azaltın, çeşitli meyve sebzelere yönelin. Saygılar.

Motosikleti
    Yoğurtta çok denedim aslında ki annemin ev yapımı yoğurdunu yedim hep. Lakin internette göbek bölgesini erittiği yazmasına rağmen gram etkisi olmamıştı. Sonradan greyfurtu öğrenmiştim. Çok etkili olmuştu. Ama üzülerek bırakacağım sanırım . Teşekkürler.
    Alıntı Crenox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben diyetisyenlik okuyorum. Şöyle söyleyeyim size östrojen hormonu en başta kadınsal bir hormondur yani sizin östrojen salgıladığını bile bile bunu sürekli yemeniz hormonlarınızda ciddi bir değişim yaratır.

Göbeğinizdeki yağ kütlesi azalır bu sefer kalça ve göğüs bölgeniz şişer.

Kadınsal hormonlar yağ biriktirmeye, erkeksel hormonlar da kas dokusu biriktirmeye eğilimlidir. Bu sebeple kas hacmi normalden daha az artacaktır.

Bizim mesleğin olmazsa olmaz kurallarından biridir; tek besin ile asla herşeyi sağlayamazsınız. Greyfurtu bırakın demiyorum ama bu kadar abartı yemeye gerek yok, kardiyo çalışıp da yağlarınızı sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz. Greyfurtu azaltın, çeşitli meyve sebzelere yönelin. Saygılar.
    Anladım çok teşekkür ederim.

Açıkçası kilo verdikçe bacak sırt gibi kısımlarımdan gidiyor ağırlıklı olarak.

Bana inatçı göbek bölgesi yağları için kardiyonun ve diyetin yanında önerebileceğiniz yiyecek veya içecek varmıdır yoğurt hariç ?

Klasik akşam yemekten sonra alınan pulbiber limon, yoğurt karışımından en ufak sonuç alamamıştım çünkü.

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım çok teşekkür ederim.

Açıkçası kilo verdikçe bacak sırt gibi kısımlarımdan gidiyor ağırlıklı olarak.

Bana inatçı göbek bölgesi yağları için kardiyonun ve diyetin yanında önerebileceğiniz yiyecek veya içecek varmıdır yoğurt hariç ?

Klasik akşam yemekten sonra alınan pulbiber limon, yoğurt karışımından en ufak sonuç alamamıştım çünkü.
    Bu besinler sadece metabolizmanızı hızlandırıyor veya sizi cırcır yapıyor. Biz çok önermiyoruz bu tarz şeyleri. Yeterli ve bilinçli beslenip sporunuzu yapmanız yeterli olacaktır. Unutmayın aldığınız kalori harcadığınız kaloriden düşük çıkarsa vücut, önce karaciğerdeki karbonhidratı sonra da yağları yakmaya başlar. Bu şekilde enerji açığı tamamlanır ve ve yağ hacminiz azalır.
    Youtube Channel:
    https://youtube.com/cihankocofficial

Motosikleti
    gt250r
    Greyfurtla fitnessta başaralı olan duymadım ama greyfurtsuz başarılı olan çok kişi gördüm,yani şart değil.

Motosikleti
    Alıntı Crenox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu besinler sadece metabolizmanızı hızlandırıyor veya sizi cırcır yapıyor. Biz çok önermiyoruz bu tarz şeyleri. Yeterli ve bilinçli beslenip sporunuzu yapmanız yeterli olacaktır. Unutmayın aldığınız kalori harcadığınız kaloriden düşük çıkarsa vücut, önce karaciğerdeki karbonhidratı sonra da yağları yakmaya başlar. Bu şekilde enerji açığı tamamlanır ve ve yağ hacminiz azalır.
    Anladım teşekkürler.
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Greyfurtla fitnessta başaralı olan duymadım ama greyfurtsuz başarılı olan çok kişi gördüm,yani şart değil.
    Tabiki şart değil lakin salgılattığı östrojen miktarı kas gelişimini etkilemeyecek kadarsa neden iyi etkilerininden faydalanmıyım ki ?

Zaten şuan 1.85 e 84 kiloyum.21 kilo verdim. Kilo problemim yok gibi amacım karnımda az miktarda kalan fakat en inatçı kısımdan kurtulmak.

Motosikleti
    .
    Dünyada bir yerlerde bu meyvenin bizdeki portakal mandalina gibi kilo kilo tüketildiği ülkeler vardır gibime geliyor nedense,ülke tüketimleri ile ilgili bilgisi olan varmı bu konuda

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vücudun dengesi ile oynamak bence tehlikeli hele ki bir erkekte kadın hormonun artışına neden olması bayağı bir tehlikeli geldi
    hormonlarla aram çok iyi değil ama spor yaparken testosteron açığa çıkmıyor mu
    hormonlar hakkında iyi bilgisi olan biri bizi aydınlatabilir mi

Bu greyfurt nasıl bir meyvedir ki bazı ilaçlarla etkileşime girdiğinden doktorlar net olarak uyarıyor hastayı
    Tehlikeli bir meyve

Motosikleti
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyada bir yerlerde bu meyvenin bizdeki portakal mandalina gibi kilo kilo tüketildiği ülkeler vardır gibime geliyor nedense,ülke tüketimleri ile ilgili bilgisi olan varmı bu konuda
    Özellikle yabancılar epey içiyor aslında greyfurt suyu. Üstelik vücut geliştirmeyle uğraşanların yabancı forumlarında bile yağ yakmak amaçlı içtiklerini okudum.
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vücudun dengesi ile oynamak bence tehlikeli hele ki bir erkekte kadın hormonun artışına neden olması bayağı bir tehlikeli geldi
    hormonlarla aram çok iyi değil ama spor yaparken testosteron açığa çıkmıyor mu
    hormonlar hakkında iyi bilgisi olan biri bizi aydınlatabilir mi
    Vücut geliştirme sporunda testesteron çok önemli. Ki erkeğinde kadından daha kaslı olmasının sebebi bizde daha fazla testesteron olması. Eğer günde 1 greyfurt yemek genç bir erkeğin hormon dengesini bozacak kadar etki ediyorsa yenmemeli. Lakin merak ettiğim soruda bu 1 greyfurt sağlıklı bir erkeğin hormon dengesini bozacak kadar etki yaratırmı.
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu greyfurt nasıl bir meyvedir ki bazı ilaçlarla etkileşime girdiğinden doktorlar net olarak uyarıyor hastayı
    Tehlikeli bir meyve
    Evet kesinlikle ilaç kullanan biri greyfurt yememeli , ölüme kadar giden etkileri mevcut. Enteresan bir meyve .

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Muz da testosteron'u arttırıyor. Anamur muzu daha çok arttırıyormuş testosteronu (Anamurluyum :D )

Motosikleti
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muz da testosteron'u arttırıyor. Anamur muzu daha çok arttırıyormuş testosteronu (Anamurluyum :D )
    Acaba vücudu buga sokabilirmiyimki?

Brokolide testosteron arttıran ve vücut geliştirme yapan sporcuların yediği bir yiyecek.

Acaba greyfurt yiyip hemen arkasından brokoli yesem birbirini nötürler mi )

Böylelikle hem göbekten kurtulacağım hemde kaslarıma kavuşacağım

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba vücudu buga sokabilirmiyimki?

Brokolide testosteron arttıran ve vücut geliştirme yapan sporcuların yediği bir yiyecek.

Acaba greyfurt yiyip hemen arkasından brokoli yesem birbirini nötürler mi )

Böylelikle hem göbekten kurtulacağım hemde kaslarıma kavuşacağım
    Bence sen bosver cok saapma ))
    Pisman bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    benim aklimdan kalan tek nokta su oldu yazilanlarla ilgili greyfurt gögusleri buyutur yag yakar suanda meyvesuyu isinde calisiyorum demekki gelen rus karilarin sise sise greyfurt almasinin sebebi buymus 😂
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    C vitamini genel olarak yağ yakımına faydası olur, yeşil--kırmızı acı biber, limon, portakal, mandalina ... haftada bir gün greyfurt diğer günler diğer meyve sebzelerden alırsan hem vücudunun dengesi bozulmaz hem de amacına daha sağlıklı bir biçimde yaklaşırsın.
    (mide rahatsızlığın yoksa kahvaltıdan önce 1 bardak ılık suya yarım bir limon sıkmak da oldukça faydalı denemeni tavsiye ederim)

sadece östrojen artarsa diye düşünme, kas kütlesinin artması için testesteron artması da iyi olur, bu bakımdan baktığında da negatif etkileyebilir

zaten bir süre uğraşıp kayda değer bir sonuç almışsın, ilk 8 kilodan sonra kilo vermek yavaşlıyor, zorlaşıyor. sadece bir şeçit meyveyle sağlıklı sonuç alacağını düşünmüyorum, öyle ki sadece karın kaslarına yönelik idman yaparak bile sadece karın bölgesindeki yağlar erimiyor, yavaş ama sağlıklı bir şekilde diyet - spor programına devam et bence

ben diyetimde günde maksimum 1 büyük veya 2 küçük meyve tüketiyorum, sadece greyfurtla günlük meyve hakkını doldurmak çok doğru değil gibi geliyor çeşitlendirmek gerek

östrojen fazlasının sebep olabileceği diğer etkilerde cabası
    genelde kolay yol yanlış olan, zor yol doğru olandır birde böyle düşün

Motosikleti
    Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim aklimdan kalan tek nokta su oldu yazilanlarla ilgili greyfurt gögusleri buyutur yag yakar suanda meyvesuyu isinde calisiyorum demekki gelen rus karilarin sise sise greyfurt almasinin sebebi buymus 😂
    Sadece kadınlar mı alıyordu greyfurt sularını ? Yoksa erkeklerde içiyormuydu bol bol ?
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sen bosver cok saapma ))
    .
    Alıntı Pisman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    C vitamini genel olarak yağ yakımına faydası olur, yeşil--kırmızı acı biber, limon, portakal, mandalina ... haftada bir gün greyfurt diğer günler diğer meyve sebzelerden alırsan hem vücudunun dengesi bozulmaz hem de amacına daha sağlıklı bir biçimde yaklaşırsın.
    (mide rahatsızlığın yoksa kahvaltıdan önce 1 bardak ılık suya yarım bir limon sıkmak da oldukça faydalı denemeni tavsiye ederim)

sadece östrojen artarsa diye düşünme, kas kütlesinin artması için testesteron artması da iyi olur, bu bakımdan baktığında da negatif etkileyebilir

zaten bir süre uğraşıp kayda değer bir sonuç almışsın, ilk 8 kilodan sonra kilo vermek yavaşlıyor, zorlaşıyor. sadece bir şeçit meyveyle sağlıklı sonuç alacağını düşünmüyorum, öyle ki sadece karın kaslarına yönelik idman yaparak bile sadece karın bölgesindeki yağlar erimiyor, yavaş ama sağlıklı bir şekilde diyet - spor programına devam et bence

ben diyetimde günde maksimum 1 büyük veya 2 küçük meyve tüketiyorum, sadece greyfurtla günlük meyve hakkını doldurmak çok doğru değil gibi geliyor çeşitlendirmek gerek

östrojen fazlasının sebep olabileceği diğer etkilerde cabası
    genelde kolay yol yanlış olan, zor yol doğru olandır birde böyle düşün
    Bir ara her sabah dediğiniz gibi ılık suya yarım limon sıkarak içtim. Pek fayda görmedim açıkçası. Belkide ozamanlar bukadar takıntılı değildim farketmedim.

Ben en iyisi haftada 1-2 falan yiyeyim en fazla greyfurtu.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Greyfurt yerine bence yüzmeye gidin. Tüm vücudu çalıştırıyor ve bana göre en iyi kardiyolardan biri. Bunu yapamıyorsanız 30dk daha fazla koşun greyfurtun etkisinin iki katı olur. Vücut en başta en çok yağ olan yerleri yakar(bacaklar bel çevresi ve karın). Yani eninde sonunda o yağlardan da kurtulacaksınız. Dengeli yakım tek bir bölgedeki yakımdan daha iyidir. Spor yapmak Greyfurt yiyip östrojen arttırmaktan bin kat daha iyidir. Bizim işimiz testesteron artışıyla, fazla östrojenin iktidarsızlıktan başka bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Fazla olması gerekseydi vücudumuz daha çok salgılardı. Dengeyi bozmaya gerek yok.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Greyfurt ne yapar çok emin değilim ama L-Carnitin ve L-Arjinin beraber kullanıldığında yağ yaktığına ve enerji patlaması yaptığına şahidim. Spordan sonra BCAA'sı bol bir protein tozu da içilirse faydalı bir antrenman olur.

Motosikleti
    Alıntı AliCem Yener adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Greyfurt yerine bence yüzmeye gidin. Tüm vücudu çalıştırıyor ve bana göre en iyi kardiyolardan biri. Bunu yapamıyorsanız 30dk daha fazla koşun greyfurtun etkisinin iki katı olur. Vücut en başta en çok yağ olan yerleri yakar(bacaklar bel çevresi ve karın). Yani eninde sonunda o yağlardan da kurtulacaksınız. Dengeli yakım tek bir bölgedeki yakımdan daha iyidir. Spor yapmak Greyfurt yiyip östrojen arttırmaktan bin kat daha iyidir. Bizim işimiz testesteron artışıyla, fazla östrojenin iktidarsızlıktan başka bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Fazla olması gerekseydi vücudumuz daha çok salgılardı. Dengeyi bozmaya gerek yok.
    Dediğiniz gibi yüzme en güzeli biliyorum lakin şuan imkanlar yüzmeye gitmeme müsait değil il , uzaklık vs sebeplerden dolayı.
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Greyfurt ne yapar çok emin değilim ama L-Carnitin ve L-Arjinin beraber kullanıldığında yağ yaktığına ve enerji patlaması yaptığına şahidim. Spordan sonra BCAA'sı bol bir protein tozu da içilirse faydalı bir antrenman olur.
    Benim fitness geçmişim var çok abartı olmasada. Şuanda gidiyorum aslında. Lakin 1 ay sonra bulka gireceğim. Optimum gold whey protein tozu kullanıyorum 1 ay sonra bcaa da ayrıca kullanmaya başlayacağım.Son 1 ay daha yağlarımla ilgilenip sonra hacim işine gireceğim.

L-carnitin i çok araştırdım. Kullanıp memnun olan var hiçbir işe yaramıyor diyen var. Ama enerji vermesi açından herkes hemfikir. Lakin yağ yakmak konusunda farklı yorumlar yazılmış karsrsızım o yüzden açıkçası.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)