Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kedi besleyenler.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Selamun Aleykum iyi akşamlar...
    Allah izin verirse ya barınaktan yada yeni doğmuş bir kedi evlat edineceğim. Kedi beslemek nasıl bir şeydir neler çıkacak uğraşmam gereken masrafları dertleri nelerdir? Bilgi tecrube sahibi arkadaşlar abiler ablalar varsa yardimci olursa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Merhabalar,

Öncelikle vicdanlı biriyseniz kediye gayet iyi bakarsınız ama şunları göz önünde tutmanın faydası var. Öncelikle yeni doğmuş bi kedi bulmak istiyorsanız veteriner-iğne masraflarını çokta azımsamayın
    Sağı solu tırmalama ihtimali yüksek ama tırmıklama şeysini alıp ona öğretirseniz sıkıntı yok. Gelir gider sizi olmadık zamanlarda rahatsız eder, ama sevince bunlarda eğlenceli gelir sıkıntı yok

Biçilmeye hazır ol bu arada sen onu değil o seni sahiplenir sen onu değil o seni evine kabul eder bunlara hazır ol :D
    Carbondioxid bunu beğendi.

1. Kedi beslemek nasıl bir şeydir?

Güzel bir şey. Ama zaman zaman masraflı, zor olabilen ve sorumluluk isteyen de bir şey. Detaylı ve daha spesifik soruların olursa yaz, cevaben kendi tecrübelerimi paylaşırım. Kediden kediye çok değişir. Bildiğim değişik kedilerin birbirinden çok farklı huyları var. Bizim kedilerimizin ikisinin birbiriyle tamamen alakasız karakterleri var. Sağlık durumları da birbirinden çok farklı olabiliyor. Sahipleneceğiniz kedi bir sürpriz. O nasıl olursa, yaşayacaklarınız da ona göre şekillenecek.

Bu soruya çook uzun cevap verilebilir. Daha küçük ebatlı cevapları olabilecek sorularınızı zevkle cevaplarım.

2. Neler çıkacak uğraşmam gereken?

Boku var. Kumuna yapmayı annelerinden öğreniyorlar. Tıpkı yalanarak temizlenmeyi öğrendikleri gibi. Dolayısıyla 2 aylıktan büyük bir kedi sahiplenirseniz annesinden kum kullanmayı öğrenmiş olacaktır. Evdeki kum kabına rahatlıklar yapacaktır. Siz her gün o kum kabını kevgir gibi bir malzemeyle temizleyecek, boku torbalayacaksınız. Tabii kediyi sokağa salmayı düşünmüyorsanız. Eğer kedi yarı dışarda yarı evde yaşarsa evde yapmayı tercih etmeyecektir. Sağlıklı bir kedinin yaklaşık bir parmağın yarısı kadar filan sıçar. Ama ishal olunca kumu tutturamama, üzerini kapatamama, kuma kadar yetiştirememe gibi dertler sebebiyle bok temizleme işleriniz daha zorlayıcı olabilir. Şu anda bizim evde iki tane ishal kedi var. Varın halimizi düşünün.

Geceleri ayaklarınızın, bacaklarınızın arasında uyurken dönmek isteyeceğiniz zaman dönmeye yani onu rahatsız edip gitmesine sebep olmaya kıyamayacaksınız. Oranız buranız uyuşacak.

Kediniz ona dokunmanızı sevecek bir tane de çıkabilir, elletmeyen ama kafa sürten biri de olabilir. Biri kafa sürterken sevdirir, kimi kucak sever, diğer kucağa gelmez. Onlar hep şans. Belli olmaz.

Kedinin neyi sevdiği neyi sevmediğini anlayıncaya kadar oranızı buranızı biraz çizebilir. Bazısı hiç bir şekilde ne dişiyle ne de tırnağıyla asla çizmez. Kedinin huyuna göre değişir. Bazen de o tontişliğe onun iradesine aykırı biçimde, bedeli neyse öderiz der, çizilmeyi göze alarak mıncırırsınız, çizilirsiniz.

Kediler eğitilebilir değillerdir. 5000 yıl önce onlarla insanlık olarak kurduğumuz ilişkide onlardan tam bir itaat beklememiz gerekmedi. Dolayısıyla kafalarına göre etrafta avlanan, yemek verince yiyen yarı evcil tipler olarak hayatımıza girdiler. Biz onları yapay seçilimle değiştirip bizimle yaşamaya uygun hale getirince, artık vahşi doğada hayatta kalabilecek durumdan çıktılar. Zaten etrafta pek bir doğal yaşam alanı kalmadığı her yere şehirler kurduğumuz için kediler yaşayabilmek, yiyecek ve içme suyu bulabilmek için insanlara muhtaçtır. Bunu niye anlatıyorum? Hani kediyi eve getirip sonra da bakamayacağınıza kanaat getirirseniz sokağa veya ıssız bir yere götürüp bırakmayın diye. Bir kenarda soğuktan ve açlıktan, köpeklerin saldırısından ölüp giden el kadar hayvancağız gazetelere manşet olmadığı için öldüklerini pek fark etmeyiz sokaklarda mutlu mesut yaşıyor sanırız. Çoğunluğu yaşamaz, sefalet içinde ölür. Etraftaki insanların beslediği, su verdiği, yaralı olduğunu fark edince veterinere götüren insanlar sayesinde hayatta kalırlar. Eve aldığınız kediye bakabileceğinizden emin olduktan sonra bir kedi sahiplenin. Bunun pratiği yapmak için bir kediye geçici yuva olmak akıllıca olabilir. Bazen sahiplendirilmek üzere olan kedilerin geçici yuvalara ihtiyacı oluyor. Facebook'ta kedi sahiplendirme sayfalarına üye olup detaylı bilgi salabilirsiniz.

3. Masrafları dertleri nelerdir?

Aşıları, kısırlaştırma operasyonu, iç ve dış parazit uygulamaları, hastalandığı zaman tedavileri, kumu ve maması para gerektirir.

Hastalığı, alerjisi, veterinere götürmesi biraz dertli olabilir. Ben hala zorla kutuya koyup götürmem gerektiğinde çok üzülüyorum.
    polemos, gursus ve taglis bunu beğendiler.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Bana göre dünyanın en güzel hayvanı. Onunla olmak göğsünüze yatıp uyuması, oyunları....Vs doyulmaz....
    Ama sadece sizin sevmemiz yetmez sizin sevdiklerinizin de sevmesi gerekir. Yoksa hiç almayın.
    Bakımından çok korkmayın zaten kendine bakar. En büyük sıkıntı ebede ise kumunu temizlemek ve masrafı...
    Yemek işini dert etmeyin sizin yemekleriniz ve kuru mama yeterli olur....
    O kadar ince düşünmeyen kedi kolay kolay hasta olmaz......
    Bence alabildiğiniz kadar küçük kedi alın elinizde büyüsün
    polemos ve taglis bunu beğendiler.

trapmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet birgün..
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Kedi beslemek nasıl bir şeydir?

Güzel bir şey. Ama zaman zaman masraflı, zor olabilen ve sorumluluk isteyen de bir şey. Detaylı ve daha spesifik soruların olursa yaz, cevaben kendi tecrübelerimi paylaşırım. Kediden kediye çok değişir. Bildiğim değişik kedilerin birbirinden çok farklı huyları var. Bizim kedilerimizin ikisinin birbiriyle tamamen alakasız karakterleri var. Sağlık durumları da birbirinden çok farklı olabiliyor. Sahipleneceğiniz kedi bir sürpriz. O nasıl olursa, yaşayacaklarınız da ona göre şekillenecek.

Bu soruya çook uzun cevap verilebilir. Daha küçük ebatlı cevapları olabilecek sorularınızı zevkle cevaplarım.

http://i66.tinypic.com/k3rbci.jpg

2. Neler çıkacak uğraşmam gereken?

Boku var. Kumuna yapmayı annelerinden öğreniyorlar. Tıpkı yalanarak temizlenmeyi öğrendikleri gibi. Dolayısıyla 2 aylıktan büyük bir kedi sahiplenirseniz annesinden kum kullanmayı öğrenmiş olacaktır. Evdeki kum kabına rahatlıklar yapacaktır. Siz her gün o kum kabını kevgir gibi bir malzemeyle temizleyecek, boku torbalayacaksınız. Tabii kediyi sokağa salmayı düşünmüyorsanız. Eğer kedi yarı dışarda yarı evde yaşarsa evde yapmayı tercih etmeyecektir. Sağlıklı bir kedinin yaklaşık bir parmağın yarısı kadar filan sıçar. Ama ishal olunca kumu tutturamama, üzerini kapatamama, kuma kadar yetiştirememe gibi dertler sebebiyle bok temizleme işleriniz daha zorlayıcı olabilir. Şu anda bizim evde iki tane ishal kedi var. Varın halimizi düşünün.

Geceleri ayaklarınızın, bacaklarınızın arasında uyurken dönmek isteyeceğiniz zaman dönmeye yani onu rahatsız edip gitmesine sebep olmaya kıyamayacaksınız. Oranız buranız uyuşacak.

Kediniz ona dokunmanızı sevecek bir tane de çıkabilir, elletmeyen ama kafa sürten biri de olabilir. Biri kafa sürterken sevdirir, kimi kucak sever, diğer kucağa gelmez. Onlar hep şans. Belli olmaz.

Kedinin neyi sevdiği neyi sevmediğini anlayıncaya kadar oranızı buranızı biraz çizebilir. Bazısı hiç bir şekilde ne dişiyle ne de tırnağıyla asla çizmez. Kedinin huyuna göre değişir. Bazen de o tontişliğe onun iradesine aykırı biçimde, bedeli neyse öderiz der, çizilmeyi göze alarak mıncırırsınız, çizilirsiniz.

Kediler eğitilebilir değillerdir. 5000 yıl önce onlarla insanlık olarak kurduğumuz ilişkide onlardan tam bir itaat beklememiz gerekmedi. Dolayısıyla kafalarına göre etrafta avlanan, yemek verince yiyen yarı evcil tipler olarak hayatımıza girdiler. Biz onları yapay seçilimle değiştirip bizimle yaşamaya uygun hale getirince, artık vahşi doğada hayatta kalabilecek durumdan çıktılar. Zaten etrafta pek bir doğal yaşam alanı kalmadığı her yere şehirler kurduğumuz için kediler yaşayabilmek, yiyecek ve içme suyu bulabilmek için insanlara muhtaçtır. Bunu niye anlatıyorum? Hani kediyi eve getirip sonra da bakamayacağınıza kanaat getirirseniz sokağa veya ıssız bir yere götürüp bırakmayın diye. Bir kenarda soğuktan ve açlıktan, köpeklerin saldırısından ölüp giden el kadar hayvancağız gazetelere manşet olmadığı için öldüklerini pek fark etmeyiz sokaklarda mutlu mesut yaşıyor sanırız. Çoğunluğu yaşamaz, sefalet içinde ölür. Etraftaki insanların beslediği, su verdiği, yaralı olduğunu fark edince veterinere götüren insanlar sayesinde hayatta kalırlar. Eve aldığınız kediye bakabileceğinizden emin olduktan sonra bir kedi sahiplenin. Bunun pratiği yapmak için bir kediye geçici yuva olmak akıllıca olabilir. Bazen sahiplendirilmek üzere olan kedilerin geçici yuvalara ihtiyacı oluyor. Facebook'ta kedi sahiplendirme sayfalarına üye olup detaylı bilgi salabilirsiniz.

http://i68.tinypic.com/30cy3pg.jpg

3. Masrafları dertleri nelerdir?

Aşıları, kısırlaştırma operasyonu, iç ve dış parazit uygulamaları, hastalandığı zaman tedavileri, kumu ve maması para gerektirir.

Hastalığı, alerjisi, veterinere götürmesi biraz dertli olabilir. Ben hala zorla kutuya koyup götürmem gerektiğinde çok üzülüyorum.
    Hemen ekleme yapıyorum. Yediğin yemeği paylaşmak zorunda kalıyosun bi ton parayla aldığın mamalar orda köşede dururken hemde :D
    ÖIüm gibidir sadakat. Bir kere çizgiyi geçtin mi, geri dönüş yoktur.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bir de şunu ilave edeyim. Doğası gereği kedi "tırmalar". Evde "koltuğumu tırmaladı, halının kenarındaki ipleri söktü" diyerek tırnağını çektiren bir sahip olma. Bunu yapan bir arkadaşımı dövmüş biri olarak söylüyorum bunu. Her hayvanın doğal ortamındaki iç güdüleri farklı. Evde bunlara devam ettiklerinde kendi keyfi için eziyet edenlerden tiksiniyorum. Seni elbette tenzi ederim. Bir kedinin kucağında mırıldanmasının verdiği huzur hissini başka bir hayvanda alamazsın. Her birinin ayrı kişiliği vardır. Köpek gibi her istediğinde sevemezsin, o istemeli yani

Mama seçerler .

Tuvalet alışkanlığı için , 2-3 defa patilerini kuma elinizle tatbikat ettirip , eski kakasını kuma gömerseniz alışır.

Mutlaka trmalama oyuncakları edinin , tıtnakları uzadığından bizde olduğu gibi rahatsız olup , törpülerler.

Taze su , hergün suyunu tazeleyin.

Koku faktörü , mama' lar kabta durmasina ragmen yemezler sebebi görselden ziyade , koku odaklı yemek istekleri , gün içinde yemedikleri mamalari , su spreyleyerek canlanditmak mumkundur.

Mama secerler , biri bir markayi severek yerken, digeri yuzune bakmaz , bana sorarsaniz acikta satilan mamalar whiskastan bile daha basarili bunlarin cesitleri var , alip sevdigini bulmak gerek azar azar.

Mama isini abartmayip arada sıksık degisik yemek verin

Bilhassa bebek kediler diş gelişimi yüzünden ellerinizi , yani etinizi ısırir bunun icin oyuncak olsa gerek.

Göz hastaliklari a dikkat , hayvanlain gozleri hassastir , capaklanip sulanip 3. perde net goruldugunde derhal mudahale edip , goz damlasi " tobrased " her goze 1 damla sabah aksam uygulamak yeter , bulunmuyorsa, tramisin melhem daha bulaskan ama yine tedavi edicidir , her ikisin ide goz rahatsizligi olan kedilerimde kullandim ve basarililar , goz damlasi daha tesirli.

Kedi benim icin elzemdir , hem sevimli muzur oyuncu bir mizac hem avcı olmasi , bulundugum yerde daima fare sican yilan gorulmesi dolayisi ile , suan odada sarı renk muzur mahluk bakıyorum ellerim paramparca, dert degil 37 senedir bebekligimden bu yana kedilerle aram eyidir , it / köpek ise tam aksi .

Hasılı kelam , kedi eyidir hojdur.
    polemos ve gursus bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Ya ne güzel cevaplar aldım. Bu kadar kedi sever insanlar olduğunu bilmiyordum.

@zaferce
    Öncelik ile kedi beslemek istememin nedeni bir canlıya yuva verme, karnını doyurma, mutlu etmek istemem. Kendimi hazır hissettiğim zaman yavru bir kedi edineceğim. Dediginiz sitelere bakacagim zafer abi. 4+1 evde tek başıma kalıyorum 1 odayı ona ayirmayi düşünüyorum. Hem bana yoldaşlikta eder. Şimdi öğrenci halimizle hem motosiklet hem kedi hemde fitness yapıyorum. Sürekli orda burda geziyorum kız arkadaşım da var para akışı cok hizli oluyor haliyle. Aşı mama veteriner vs vs bunlara aylik ne kadar gider ortalama bi rakam soyler misiniz? Teşekkür ederim abi..
    @kakare
    Vicdan sahibiyiz cok sukur. Zaten kedi almamin sebebi de o. Evcil hayvanım degil arkadasim olacak o.

@emrekocyigit
    Tirmalasın gardaş ne kizlar gördük kedi fıs kalır ))))

@carbondioxid

Bebek almayi dusunuyorum. Mama tavsiyesi icin sagol hocam. Gidip koca paket alicaz yemedik ten sonra anlami yok zaten.

Hepinize ayrı ayri teşekkür ederim. Hazir olduğumda alacağım. Ondan sonra darlarım hepinizi.

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Dostum bir konu açacağım şimdi konu dışına, sayende buraya yazmak aklıma geldi forumda hayvanlarla alakalı bir şey görünce.

Sana da yardımı dokunur okursan, ben sana şunları söyleyeyim benim yaptığım hatayı yapma. Evde bir hayvan bakacaksan mutlaka ve mutlaka kısırlaştırman gerek. Ben kısırlaştırmadım, tuvaletini köpek gibi dışarı yapmaya alıştı arada bir kumuna yapıyordu. Sonra bir gün araba çarptı, 5 aydır bel altı felç.

Bunların dışında kediler içgüdüsel olarak temiz hayvanlar, kumu koy tuvalet derdin bitiyor eve asla yapmaz anormal bir durum olmadan. Sadece şu sorun olacak; bir kaç günlük bir yere gideceğin zaman evde sanki çocuğunmuş gibi bakman gereken biri olacak. Tatile, şehir dışına vs götürmen gerekebilir eğer geçici bırakabileceğin bir yer bulamazsan (bazı veterinerler pansiyon görevi görüyor).

Çocukluğumdan beri hayvanseverim, kediler konusunda her soruna yanıt verebilirim. Sahiplenerek çok güzel iş yapıyorsun bunu da belirteyim. Sahiplendikten sonra bir sorunun olursa bana yazabilirsin.
    gursus bunu beğendi.
    Youtube Channel:
    https://youtube.com/cihankocofficial

Öğrenciyken değil de yerleşik hayata geçince belki daha mantıklı olur aslında. Yaz tatilinde 2 ay evde tek başına kalabilecek bir şey değil. Kutuya koyup yazlığa götürülebilecek bir şey değil. Erasmus'la yurt dışına gidiyordum kediyi sokağa salmak zorunda kaldım gibi olursa sıkıntı.

İç dış parazit 50-100 TL gibi (6 ay yılda bir gibi), kısırlaştırma 300-400 gibi bir defaya mahsus, aşılar 6 ayda bir veya yılda bir gibi 50 - 100 TL gibi, mama olayı çok değişken insanların beslenmesi gibi ayçiçek yağı ve makarnayla da hayatta kalmak mümkün, sızma zeytinyağı ve dana etiyle de. Kaliteli mamaların kilosu 50 Tl gibi, sokak hayvanlarına bizim verdiğimiz yerli bir mama var temizmama.com'dan alıyoruz onlar üretiyor onun kilosu 6 TL gibi. Kedi kumu 10 kilosu 20 TL civarı.

Aylık şu para diyemiyorum zira bizim cadılarda hep bir şeyler çıktı. 180 euroya alerji testi yaptırdığımız da oldu, haftalar süren antibiyotik iğneleri de...

Kediye çok bağlı durum. Sağlık sorunu çıkmayan, ucuz mamayla da yaşayabilen kedi olursa daha ucuz olur. Bizimkiler gibi olursa daha pahalı olur.

Bana hem maddi açıdan hem de evden çok uzun süreler uzaklaşmamak açısından öğrencinin yapabileceği bir şey gibi gelmiyor kedi sahibi olmak.

Mesela evin kaçıncı katta olduğu da çok önemli. Balkondan düşüyorlar çünkü. Bir komşumuzun kedisi 16. kattan düşüp öldü. Bizim 15. katın balkonunda düşmesinler diye ağ gerili. Pencereleri tamamen açmıyoruz.

Apartman önüne bir kap mama bir kap su koyup oradaki kedileri sevmek de bir başlangıç olabilir.

BU arada, içine sinen veteriner bulmak da iyi motor ustası bulmak gibi zor. Onu deniyor bunu deniyor sonunda birine ufak tefek sıkıntıları olsa da katlanıp devam ediyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 odayı ona ayirmayi düşünüyorum.
    Kedi bizim ona uygun gördüğümüz yerde değil de kendi canının istediği yerde yatan bi' arkadaş. Nerede vakit geçirmekten hoşlanacağına dair çoğu zaman yanılan tahminler yapmaktan öteye gidemeyiz. Evin her yerinde dolaşır. Dolaşmasını istemediğin yerler dahil. Yatmak için bir odaya ihtiyaç duymaz, gelip seninle yatar.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı Crenox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bir konu açacağım şimdi konu dışına, sayende buraya yazmak aklıma geldi forumda hayvanlarla alakalı bir şey görünce.

Sana da yardımı dokunur okursan, ben sana şunları söyleyeyim benim yaptığım hatayı yapma. Evde bir hayvan bakacaksan mutlaka ve mutlaka kısırlaştırman gerek. Ben kısırlaştırmadım, tuvaletini köpek gibi dışarı yapmaya alıştı arada bir kumuna yapıyordu. Sonra bir gün araba çarptı, 5 aydır bel altı felç.

Bunların dışında kediler içgüdüsel olarak temiz hayvanlar, kumu koy tuvalet derdin bitiyor eve asla yapmaz anormal bir durum olmadan. Sadece şu sorun olacak; bir kaç günlük bir yere gideceğin zaman evde sanki çocuğunmuş gibi bakman gereken biri olacak. Tatile, şehir dışına vs götürmen gerekebilir eğer geçici bırakabileceğin bir yer bulamazsan (bazı veterinerler pansiyon görevi görüyor).

Çocukluğumdan beri hayvanseverim, kediler konusunda her soruna yanıt verebilirim. Sahiplenerek çok güzel iş yapıyorsun bunu da belirteyim. Sahiplendikten sonra bir sorunun olursa bana yazabilirsin.
    Hocam cok gecmis olsun ya. Teşekkür ederim aklima geldikce sorarım. Sende insallah yardim bulabilirsin

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğrenciyken değil de yerleşik hayata geçince belki daha mantıklı olur aslında. Yaz tatilinde 2 ay evde tek başına kalabilecek bir şey değil. Kutuya koyup yazlığa götürülebilecek bir şey değil. Erasmus'la yurt dışına gidiyordum kediyi sokağa salmak zorunda kaldım gibi olursa sıkıntı.

İç dış parazit 50-100 TL gibi (6 ay yılda bir gibi), kısırlaştırma 300-400 gibi bir defaya mahsus, aşılar 6 ayda bir veya yılda bir gibi 50 - 100 TL gibi, mama olayı çok değişken insanların beslenmesi gibi ayçiçek yağı ve makarnayla da hayatta kalmak mümkün, sızma zeytinyağı ve dana etiyle de. Kaliteli mamaların kilosu 50 Tl gibi, sokak hayvanlarına bizim verdiğimiz yerli bir mama var temizmama.com'dan alıyoruz onlar üretiyor onun kilosu 6 TL gibi. Kedi kumu 10 kilosu 20 TL civarı.

Aylık şu para diyemiyorum zira bizim cadılarda hep bir şeyler çıktı. 180 euroya alerji testi yaptırdığımız da oldu, haftalar süren antibiyotik iğneleri de...

Kediye çok bağlı durum. Sağlık sorunu çıkmayan, ucuz mamayla da yaşayabilen kedi olursa daha ucuz olur. Bizimkiler gibi olursa daha pahalı olur.

Bana hem maddi açıdan hem de evden çok uzun süreler uzaklaşmamak açısından öğrencinin yapabileceği bir şey gibi gelmiyor kedi sahibi olmak.

Mesela evin kaçıncı katta olduğu da çok önemli. Balkondan düşüyorlar çünkü. Bir komşumuzun kedisi 16. kattan düşüp öldü. Bizim 15. katın balkonunda düşmesinler diye ağ gerili. Pencereleri tamamen açmıyoruz.

Apartman önüne bir kap mama bir kap su koyup oradaki kedileri sevmek de bir başlangıç olabilir.

BU arada, içine sinen veteriner bulmak da iyi motor ustası bulmak gibi zor. Onu deniyor bunu deniyor sonunda birine ufak tefek sıkıntıları olsa da katlanıp devam ediyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Kedi bizim ona uygun gördüğümüz yerde değil de kendi canının istediği yerde yatan bi' arkadaş. Nerede vakit geçirmekten hoşlanacağına dair çoğu zaman yanılan tahminler yapmaktan öteye gidemeyiz. Evin her yerinde dolaşır. Dolaşmasını istemediğin yerler dahil. Yatmak için bir odaya ihtiyaç duymaz, gelip seninle yatar.

http://i66.tinypic.com/fp7z7p.jpg

http://i64.tinypic.com/2yowenq.jpg

http://i67.tinypic.com/2m3nqja.jpg

http://i66.tinypic.com/f3bafb.jpg
    Abi cok tatlilar masallah cok guldum görünce tipleri kess yaaa. Ben yazin bi yere gitmiyorum abi adanada yaşıyorum. Bir yere gidersem de yanimda götürürüm. Maddi olarak da aylik 150 200 lirayi gecmezse ki zannetmiyorum gececegini bakarım. Ayrica kiz arkadaşım da bana cok destek olacaktir.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Arkadaşlar gereken her şeyi yazmış. 22 yıldır kedi sahibi olan (İlk kedim 20 yaşında öldü) sütten kesilmeden yavruyu almamanı öneririm. Hem annesinden öğrenecekleri var, hem yeteri kadar anne sütü almaz ise her canlı gibi bağışıklık sisteminde ciddi sıkıntılar olur. Bir de çok cana yakın olsun istiyorsan dişi, biraz mesafeli olsun istiyorsan erkek kedi al. erkek kediyi ise 6 ay civarı mutlaka kısırlaştır. Sürekli evde olan erkek kedi çiftleşemediği için prostat kanseri meyillidir. Artı kızgınlığında hem bağırmasından hem ortalığa attırdığı sıvının kokusundan duramazsın. Yıkanınca da geçmiyor o namussuz koku

gereken herşey yazılmış zaten, hayvanları genel olarak sevmek lazım ama kedileri çok fazla seviyorum iki patisiyle vuruyor geceleri negatif enerji falan kalmıyor şuraya birkaç resim ekleyim

http://hizliresim.com/ZM54o0

http://hizliresim.com/X9bAzo

http://hizliresim.com/Mo17ja

adı Tırtıl 🐛 patisini öptüğüm çok güzel
    edit: Cinsi dişi Siyam kedisi .

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    hayvanları seven insan gördükçe sevinir oldum bizde de var 3 adet sokak kedisi bir tanesi hala parmak emiyor, diğeri aşırı uysal canı acısa bile en fazla miyav der,3. kedimiz ise topal bir ayağı felç sorun şu ki yıllardır uysallaşmadı çok vahşi :(

zaferce hocamın şu cümlesini sürekli yaşıyorum ) Geceleri ayaklarınızın, bacaklarınızın arasında uyurken dönmek isteyeceğiniz zaman dönmeye yani onu rahatsız edip gitmesine sebep olmaya kıyamayacaksınız. Oranız buranız uyuşacak.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Her ne kadar evde besleyecek kadar hayvan sever olmasamda yavruyken aman ne tatlı şeysin sen deyip yüz verdiğimiz ve 17 yıldır evi sahiplenmiş bir kedimiz var.

Evde ona oda ayıracakmışsın!
    Alınca görürsün kim kime oda ayıracak?

Siyah beyaz dişi kedi tavsiye ederim, hepsi çok şapşal oluyor.
    Bizimki hem içerde hem dışarda geziyor ama tuvaletini eve yapıyor.

Yengen kumunun bulunduğu tablayı bir çöp poşetine geçiriyor.
    Kum kirlenince poşeti toplayıp atıveriyoruz, pislikle uğraşmıyorsun iyi oluyor.
    Bazen emanet kedi bakıyoruz. Kumun üstüne az bir şey javel dökersen tuvaletlerini oraya yapıyorlar ayrıca eğitime ihtiyaç kalmıyor.
    Kumu temiz değilse gelip söyler. Kedice bilmiyorsan öğreneceksin.

Bazen üstüme çıkıp patisiyle pat pat yavaşça vuruyor. Yengen
    " ne güzel masaj yapıyor sana"
    diyerek yıllarca beni kekledi. Meğer o kendi derdindeymiş yeni öğrendim.

Kedi maması kullanmanı tavsiye ederim böylece kaka kokusu bir hayli az oluyor.
    Bizim şapşal menemen dahil her haltı yediğinden koku olayını test ettim onayladım. Cacık yedirme fena osuruyorlar.
    Süte bayılmamakla birlikte krem şantiye hiç dayanamıyor.
    Ona aldığım krem şantiyle 10 dönüm çilek tarlası mideye indirilebilir.

Motosiklet sıcakken üstüne çıkmaya bayılıyor. Bu yüzden önce kendiyi eve kitleyip sonra motoru garaja sokuyorum. Yoksa girip saklanmanın bir yolunu mutlaka buluyor.

Midesinde çok fazla kıl yün birikiyor. Bunları kusacağı yer konusunda tuvaleti kadar titiz değil haberin olsun.
    Senede bir kaç kez faredir kuştur Allah ne verdiyse eve getirip salonun ortasına bırakır, fareden korkan bir kız arkadaşın varsa gelmeden evi iyice kontrol et, son buluşmanız olabilir!
    Daha yazsam roman olur kısa keseyim.
    İyi düşün!!!

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşların söylediklerine ek olarak 2 aydan küçük yavruyu almanı pek önermem.Sütten kesilip başının çaresine bakabilecek hale gelen kediyi alabilirsin.

Aşıları seni korkutmasın düzgün bir veteriner bulursan gayet ortalama bir fiyata iş bitiyor.Genel olarak bakımı kolay,kumunu koyuyorsun ara sıra temizliyorsun,yemeğini suyunu koyuyorsun hepsi bu kadar.Kedi zaten kendi kendine bakabilen bir hayvan.

İşin kötü taraflarına gelirsek.Belli bir süreden sonra bu sevimli yaratıklara o kadar çok bağlanıyorsun ki onları kaybetmek evlat acısı gibi koyuyor.Ortalama ömürleri 10-15 yıl ama 20 yıl yaşayanı da var.Çeşitli hastalıklar yüzünden 1-2 yıl içinde aramızdan ayrılanı da var.Biz ilk kedimizi 3 yaşındayken geçen Nisan ayında kaybettik.Hiç birşeyi yoktu,gayet sağlıklıydı.Araştırmalarıma ve veterin söylediğine göre ne yazık ki kediler de kalp krizi geçirebiliyormuş.Aylar geçsede hala unutamadım aklıma geldikçe üzülüyorum.Sonuç olarak kedi bakacaksanız hastalık ve ölüm gibi zamansız ve kötü süprizlere de hazırlıklı olun.Söylendikleri gibi 9 canlı değiller.

Son olarak kediler seyahat etmeyi hiç sevmez.Eğer gezmeyi seven bir insansanız mutlaka siz şehirdışına çıkınca kedinize bakacak bir arkadaşınız olsun.Yoksa hiç bir yere gidemiyorsunuz.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ben 2 tane besliyorum birini buludugumda 10 günlüktü diğerini barınaktan aldık tek bacagı kopuk .

gece senle yatar yedigini paylasmanı ister her kedi oyuncu değildir kediler kendini insan seni hayvan sanır .

alacksan sakat kör vs bir kedi bul ve onu al .

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    7-24 Evde bir insan yaşıyor ise, dünyanın en güzel şeyi havyan beslemektir.
    Ama senin yaşlarında gereksiz sorumluluk.
    2 gün sonra alıp sokağa atarsın sonra forum taşlar seni.
    10 Yaşına gelmiş Golden Retriever köpeğim var.
    Motosikletimi ne kadar seviyorsam, inan onu daha çok seviyorum
    Evladım gibi.. Ama yine de insan hayatını çok kısıtlıyor.
    Kedi bir nebze ama.. Hayvan işi büyük sorumluluk..

His name is Troy ;P

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)