Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Çok mutsuz günler yaşamanın ardından bulduğum yazı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen eeele
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen kendini pazarla, ötekiler için eşantiyon muamelesi yap..
    bu pazarlamanın ilk kuralıdır..
    ikinci kural ise, önce birinci kuralı uygula..
    Vaay ben pazarlama sinavina girmeden once istiare yapsaydik keske

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Yok aslinda yazar mutsuzluguna kilifimsi seyler uydurmamis.. yahu bisey kotu gidiyor mesela; sevgilinizle devamli kavga ediorsunuz kıskançlıklar ayni noktadan bakamamalar hep hir kavga nerdesin napiosun nedir yani aksam aksam cikman mi lazimdi... e iyi ozaman benle deil git ahmetle cik askim... uzayaan konusmalar bi guzel hanim dirdiri..
    VEE bakiosunuz cidden mutsuzsunuz.. her gun bir girdap icindesiniz.. hayiflanmanin anlami yok arkadas ben kadar takik birisi su dunyada yoktur eminim.. bir kelimeye tek bir soze, musluktan damlayan suya ota b.ka herseye takarim eger mutsuzsam... niye ya niye mutsuzum.. halletmeliyim konusmaliyim cozmeliyim usta çağırmaliyim gece 12 o musluk durmali.. yok yahu yok birakmak lazim konusma bazende sus iste kalsin... ne ustasi ya koy altina bi bez sabaha halledersin kapat banyonun kapisini vs vs.. yani biraz birak mutsuzsan ters gidiosa da gitsin.. Olur oyle gececek sakinligini yasa biraz sus az konus mesela...

O kedine donme anlarinin cok verimli oldugunu dusunuyorum bende.. her zor anin mutsuzlugun bir degeri var kahkahamizda..

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Mutsuzluk kavramı tersinden açıklanmış... Daha doğrusu açıklanan, tanımlanan şey mutsuzluk değil. Mutsuzluk çok farklı bir şey, o yazıyı yazan kişi mutsuzluk yaşadığını sanan biri olsa gerek. Mutsuzluk biraz yapı meselesidir, yaşam sürecinde değişip farklı şekillerde ve zamanlarda ortaya çıkabilir. Bazı insanlar aslında hiç mutsuz olmaz, yaşadıkları şey geçici mutlu olmama durumudur. Takdir edersiniz ki mutlu olmayınca mutsuz da olmuyorsunuz.. Kimisi aslında hiç mutsuz olmaz, hayatı boyunca...

Bu olgu ancak insanın hayatının her alanında etkisini gösterdiği zaman mutsuzluktur. Fiziksel görünümden tutun da mimiklerine, konuşmasına, ses tonuna, attığı adıma kadar... Uzunca bir süredir mutlu olabilen biri değilim, eskiden mutsuzluk yaşadığını sananlardandım esasını yaşayana kadar. Bahsettiğim süreçte mutlu olmayı unuttum galiba yaklaşık 7-8 seneyi kaplayan bir süre. Bu ne demek, normalde mutlu olunması gereken şartlarda bile mutlu olamıyorum öyle bir mod yok gibi. Son zamanlarda biraz düzeliyorum sanki... Bakalım göreceğiz zamanla...

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutsuzluk kavramı tersinden açıklanmış... Daha doğrusu açıklanan, tanımlanan şey mutsuzluk değil. Mutsuzluk çok farklı bir şey, o yazıyı yazan kişi mutsuzluk yaşadığını sanan biri olsa gerek. Mutsuzluk biraz yapı meselesidir, yaşam sürecinde değişip farklı şekillerde ve zamanlarda ortaya çıkabilir. Bazı insanlar aslında hiç mutsuz olmaz, yaşadıkları şey geçici mutlu olmama durumudur. Takdir edersiniz ki mutlu olmayınca mutsuz da olmuyorsunuz.. Kimisi aslında hiç mutsuz olmaz, hayatı boyunca...

Bu olgu ancak insanın hayatının her alanında etkisini gösterdiği zaman mutsuzluktur. Fiziksel görünümden tutun da mimiklerine, konuşmasına, ses tonuna, attığı adıma kadar... Uzunca bir süredir mutlu olabilen biri değilim, eskiden mutsuzluk yaşadığını sananlardandım esasını yaşayana kadar. Bahsettiğim süreçte mutlu olmayı unuttum galiba yaklaşık 7-8 seneyi kaplayan bir süre. Bu ne demek, normalde mutlu olunması gereken şartlarda bile mutlu olamıyorum öyle bir mod yok gibi. Son zamanlarda biraz düzeliyorum sanki... Bakalım göreceğiz zamanla...
    ikizler burcu muydun?
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Ufak tefek seylere, bazı işlerin ters gıtmesıne, her olumsuzluga, her tartısmaya mutsuz olan bırı degılım. Umutlu ve mutlu olmaya calısan bır ınsanım. Kolay kolay mutsuzluk içinde debelenmem. Ama oluyor ya işte ben bile mutsuzluğun dibini görmüş biriyim. Benım için mutsuzluk hiçte verılım fılan olmuyor. Sacımı dahi gunlerce taramayıp, sac kremını kafama boca ederek kafamı ayıklamaya calışmıştım. :D Nerde ileri gitmek?
    something123 bunu beğendi.

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Mutluyken bir kadeh mutsuzken iki..tek farki bu..

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikizler burcu muydun?
    Evet.......

Motosikleti
    MT 07
    Evet.......
    Yakismaz mutsuzluk ya biz keyif insaniyiz
    kadango bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

gururum, egom törpülenir, arşa değen kıçım yere iner
    Burası iyiymiş.

İnsandaki nefs denen olgu,aslında acı çektikçe,darbeler yedikçe aslında ne kadar aciz olduğunu,başarı masallarının bir hikaye olduğunu idrak edebilecek seviyeye iner birden.

O paranın,eşin,dostun,malın,mülkün kendisine bir güç verdiğini sanan "benlik" kavramı bunları yitirince "noluyoruz lan ?" diye sorar kendine.

Sonuç olarak "acizliğini,muhtaçlığını" anlar. Ona göre hareket etmeye başlar. Tabi aklı selim ise

Ne demişler,"insan acizdir,muhtaçtır. fazla artistlik yapmamalıdır"
    mandarake ve something123 bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Evet.......
    bir gün ile boğa burcunu kaçırmışsınız. bende boğa burcuyum.
    kadango bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası iyiymiş.

İnsandaki nefs denen olgu,aslında acı çektikçe,darbeler yedikçe aslında ne kadar aciz olduğunu,başarı masallarının bir hikaye olduğunu idrak edebilecek seviyeye iner birden.

O paranın,eşin,dostun,malın,mülkün kendisine bir güç verdiğini sanan "benlik" kavramı bunları yitirince "noluyoruz lan ?" diye sorar kendine.

Sonuç olarak "acizliğini,muhtaçlığını" anlar. Ona göre hareket etmeye başlar. Tabi aklı selim ise

Ne demişler,"insan acizdir,muhtaçtır. fazla artistlik yapmamalıdır"
    N'aber artiz ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mutsuzluk kavramının içerisi öznel hayat kırıklıkları doludur.
    ilk mesajdaki yazıyı yazan ana tema mutluluk ile tam ilgili değil,
    esas noktası yalağuzluk gibi geldi bana.

mutsuzluk,
    depresyon,
    pesimizm,
    bohem yaşam tarzı.

kavram çok .
    epiküre selam olsun.

yaşamanız gerektiğine dair verilen öğütleri iyi irdeleyiniz.

"yalağuzluk" nedir acaba ben mi bilmiyorum diye sözlük sözlük aradım hocam. Sağol ya
    Hak edene hak ettiğini vereceksin!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N'aber artiz ?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)