Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ailemle yaşadığım küçük sürtüşmeler

Motovento
    REKLAM ALANI

16 yaşındayım evin tek çocuğuyum okul paramı hafta sonuçalışarak kendim kazanıyorum ehliyetimi motorumu ekipmanlarımı kendim aldım kısaca ailemden barınma hariç bi destek almıyorum cebimde param oldukça evin kücük alışverişlerinide yapıyorum okul konusununa karışmalarından nefret ederim bu yüzden pek konusu açılmaz bi abim olarak sana tek önerim boş vakitlerinde çalışman biraz kafanı daıtırsın kendi kazandığın parayı harcarsın
    bankimuun, jimi_hendrix ve BIYIKLI bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

[QUOTE=Erwin;4068476]
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu cümlelerimden dolayı bu kadar çıldırırcasına konuşmanızı anlamış değilim ama şunu da unutmayın ki, ülke genelindeki ebeveyn yapısı her yerde aynı değil, tamamen kişiye göre değişmekte. Biri el üstünde tutarken, bir başkası gece eve gelmediğinde umursamayabiliyor. Bunlar anormal şeyler değil. Böyle şeyler gerçekten var. Yani keyfi bir şekilde evden de kovar, isterse geri de alır. Bu ne sizi ne de beni ilgilendirir, kişinin karakteri sonuçta. Kaldı ki ebeveynlik de o kadar kolay bir şey değil. Kişi bakmakla yükümlü hissediyor ama şahsa karşı duygusal bir bağlılık yoksa çok net canı istediğinde "kaybol" da diyebilir.

Bazı şeyler siz yaşamadınız ya da şahit olmadınız diye yok sayılamazlar, absürt bir örnek olabilir ama bir kara delik bir yıldızı yuttuğunda sizin şahit olmamış oluşunuz, onun yıldızı yutmadığı anlamına gelmez. Tavsiyem, sakin olmayı öğrenin, eminim hayatınız böylece daha huzurlu geçecektir.

Bu insana hayatta moral verecek, ezmeden baskı yapmadan eğitip öğretecek en önemli kişiler ana babalardır. Eğer bu kadarını yapamayacaklarsa ana baba olmasınlar. Dünyaya çocuk getirmek zorunda değiller.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dürüst ve dobra bir ailen olduğu için çok şanslısın.
    Mevcut halini açıkça yüzüne söylemişler.
    Bugün değil belki ama ilerde bunun için ailene dua edeceksin.

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    biz de senin geçtiğin yollardan geçtik. bana motor bile almadılar. söz verdiler almadılar. Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birini kazandım, İstanbul'da motoru napcan dediler almadılar. bu kadar kafana takma, sonuçta onlar ailen. bi düşün sen kendine çıkarsız bunca süre katlanır mıydın? ayrı eve çıkmak bütçe ister, izmit gibi bi yerde 1200-1500 gelirin olmadan asla deneme sıkıntı yaşarsın. eğer hala öğrenciysen babanla anlaşma yap (ben zamanında öyle yapmıştım), misal aylık harçlık al 500 yada 700 (yaşını bilmediğim için yorum yapamam). kendi kendine geçinmeyi öğren, yetmiyorsa yarı zamanlı çalış. aylık harçlık almak ve bunu idare etmeye çalışmak ileride çok işine yarar, tecrübeyle sabittir. yarı zamanlı yada günlük işler bul, ileride saçma gelebilir ama o yaşlarda faydasını görürsün, bi hafta sonu çalışsan motosiklet ekipmanlarını çıkarırsın.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Üniversitede 4.yılım maalesef 1 veya 2 sene uzayacak.
    Ailemle 3 yıldır yaşıyorum derslerime pozitif hiçbir etkileri olmadı.Sürekli üstümde yarattıkları baskıdan olsa gerek elim ayağım titredi her sınavda.

Yalan olmasın kafam olmasa da bedenim çok rahat 3+1 evdeyiz 2 odam,kendime özel balkonum var.

Motosikletin ruhsatı babamda olduğu için ona bile karışıyolar sigorta bitince üstüme alıcam
    Yoksa satarsak parası bizim olur diyorlar.Bu yüzden birikmişm olmasına rağmen motoru büyütemedim. Yaptık başta hata sigorta az çıksın diye nerden bilirdim babamın kaypak olacağını.

Harçlığım yetiyor,yemeği genelde evde yediğim için dışarda eğlenmek için param oluyo her daim.

Bu yaz gidecekler evde hüzünlü sahneler yaşandı biz sana naptık yetmiyor muyuz vs. diye ama bu yaşta beynime yapılan zulme artık katlanamıyorum.
    1 veya 2 sene kendi kendime yaşayacağım tabii ki kirada bu evi hayatta vermezler
    Seviliyosunuzz

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Senin problem dediğin şeylere biz senin yaşındayken nimet diye bakıyorduk
    Bırak ergen triplerini ailenin kıymetini bil.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Bu arada yeni akü aldık artık hiç vermiyor 😂😂

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    kardeşin yok mu? bende kardeşimi benden daha çok sevdiklerini soyluyorum devamlı hahahaha 33 yasındayım
    yoksa iyisin işte teksin oh mis keyfini çıkart.. beklentini yukseltme.. umursama... mutsuzluk güzeldir aslında kendine yonel..

Motorcanavar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlla ki tartışmalar oluyor, önemli olan kalp kırmamak..

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    • İlkbaharda motosiklet almaya karar verdiğimde annem hayatında ne değişecek ki gene uyuz bi çocuk olarak kalacaksın diyordu.
    • Babamla yamaha bayiisine almaya gitmeden önce çinli motora binen bi çocuk ve arkasında kız arkadaşı vardı bana döndü ve sana şimdi motosiklet alcaz da senin arkana birinin bineceğinin sevgilinin olcağını hiç ama hiç sanmıyorum demişti.
    • Babam bu arada arabasını hiç kullanmaz bana da şahsi işlerim için yalvar yakar haftada 1 anca verir.
    • #O da akü için çünkü bilirkişi kim ki akü önemli akü#
    • Fakat otogardan akraba alma,anneyi hastaneye götürme,yakıt alma vb angarya işler oldu mu bana vermekten çekinmez.Sırf konu komşuya ben iyi babayım oğlumdan bi şey kıskanmam imajı verdirmek yoksa traş yani.
    • Geçen doğum günümdü yalandan kutladılar işte hiç hediye pasta bi şey yok. Soruyorum ya pasta çok pahalıydı annen sana portakallı kek yaptı onla idare et.
    • 3+1 eve 3 kişi sığamıyoruz artık çok bunaldım. Şımarık bi çocuk olduğumu düşünmüyorum babam 2.5 asgari ücret maaşı kazanıyo kira vermiyoruz kredi ödemiyoruz. Yolları ayırmanın vaktiğini geldiğini düşünüyorum beni yıprattılar.
    kardeş geçen aylarda konu açmıştın param var arabam var motorum var diye sımdıde bu konuda param yok arabam yok yazmısın sen ne ayaksın la troll musun ? SEN YA MEDYASIN YA TELEVIZYONCUSUN YADA POLİSSİN SEN COK ARTIST BI INSANSIN GIRMIZI ŞORTLİ
    alipasa85 ve jimi_hendrix bunu beğendiler.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş geçen aylarda konu açmıştın param var arabam var motorum var diye sımdıde bu konuda param yok arabam yok yazmısın sen ne ayaksın la troll musun ? SEN YA MEDYASIN YA TELEVIZYONCUSUN YADA POLİSSİN SEN COK ARTIST BI INSANSIN GIRMIZI ŞORTLİ
    Yo bi çelişki yok. Param var çok şükür. Normalde arabanın yedek anahtarı hep bende dururdu canım hangisini isterse onu kullanırdım bu seneye kadar babamın tavırları değişti son zamanlarda.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yo bi çelişki yok. Param var çok şükür. Normalde arabanın yedek anahtarı hep bende dururdu canım hangisini isterse onu kullanırdım bu seneye kadar babamın tavırları değişti son zamanlarda.
    Bütün özelini sosyal platformlarda paylaşma kendine saygın olsun azcık
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    -
    evlatlıkmısın , yoksa öz çocukları mı ?

(kimse çocuğuna uyuz bi cocuk olarak kalacaksın demez normal şartlarda)

Motosikleti
    Artık bu evde durmak istemediğimi belirttim. Part time kuryelik işi bakıyorum iş bulduktan sonra 1+0 bir eve kiraya çıkıcam.
    Aynı şehirde farklı evlerde olucaz dışardan bakan için çok saçma ama en önemli şey ruh sağlığı

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ailende yanlış bir etki birakmissin
    Motosiklet alma hikayemi de bir ara anlatırım

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)