Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kombi dolandırıcılarına dikkat edin!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,

Eşimin cep telefonuna kombimizin bakım tarihinin geldiğini söyleyen bir arama yapılmış, Arayan kişi de bir bayanmış, eşim bu konularda çok sorgucu olduğu ve kurumsal firmaların bilmesi gereken soruları sorduğu için telefonun ucundaki dolandırıcı da saçma bir bahane ile telefonu kapatmış.

okuduklarımıza göre eski bir araba ve tipleri pek de tekin olmayan 2 kişi geliyormuş şöyle bir bakıp 70-160 TL arası bir bakım ücreti talep ediyorlarmış, belki de işin sonunda hırsızklık da yapabilirler...

Beni de aradılar, bu sefer callcenter gibi bir arama yapılıyor ve tuşa basmanız isteniyor. Bu dolandırıcaları ben polise şikayet etmiştim, bir cok kişiye dolandırabileceklerini de yazmış ve ihbar etmiştim. Ama az önce show tvde aynı bu şekilde dolandılran bir vatandaş gördüm. Demekki bu adamlardan çok var, telefonlarımızı 3rd party dedikleri firmalar büyük ihtimalle resmi olamayn bir şekilde satıyor gibi duruyor.

Şu aralar inanılmaz popüler olan bu dolandırıclık oyunlarına dikkatli olun arkadaşlar, bilgilendirmek için yazdım umarım hiç birinizin başına gelmez. Dolandırıcakların korkması gerekirken sadece bizim korkuyor olmamız ne tuhaf..

Aman dikkat arkadaşlar kulağınızın bir köşesinde küpe olsun!
    Mengu16, Zuzuuw, Olcay Avşar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Dolandırıcıdan her meziyet beklenir. Hırsızlıkta yapar, cinayette işler. Geçmiş olsun.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    teşekkürler, gayet önemli bir mevzu..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Dolandırıcılığın da böylesi. Bari bi ofis açsınlar da, gittiklerinde peteklerin suyunu değişsinler. En azından işe yarar.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben çok güzel eğleniyorum bunlarla..
    Kombinizin bakım zamanı gelmiş diyor..
    Hangi marka diyorum, her markanın servisiyiz diyor..
    Yetkili misiniz?
    Her markanın "yetkin" servisini veriyoruz diyor. Uğraştırıp duruyorum ikna olacakmış gibi, basgitlan diyip kapatıyorum sonra.

Telefon başındaki emekçilere yüklenmek doğru bir davranış değil elbet, ama böyle böyle günde kaç taneyle sabırla uğraşabilirim?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bunu sadece kombide yapmıyorlar.Annemin bulaşık makinesi arıza yaptı.Garantili makine Arçelik servisini çağırmak için Pendik Arçelik yetkili servis diye internetten aratıp 444 lü bir numaraya ulaşmış kardeşim.Konuşmuş adamlar gelmiş makineyi yerinde yapıp gitmiş 300tl de para almışlar beyin gitti garantili değil diye.Aynı arıza yeniden tekrarlayınca tekrar aynı numarayı aramışlar adamlar geleceğiz servis yazalım diye üç dört gün oyalamışlar en sonunda telefonlara çıkmamaya başlamışlar.Kardeşimde Arçelik müşteri hizmetlerini arayıp servisi şikayet etmiş.O zaman anlamışlarki gelen adamlar yetkili servis değil.Aynı arıza için yeniden yetkili servise para verip yaptırdılar.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    https://www.youtube.com/channel/UC7JiQ9PUj3fw4IYwlXB9G_Q

kombici çağırmadan önce bu adamı izleyin adamla bir alakam yoktur ama verdiği bilgilier gerçekten çok iyi

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolandırıcılığın da böylesi. Bari bi ofis açsınlar da, gittiklerinde peteklerin suyunu değişsinler. En azından işe yarar.

sahte bir de fatura kesiyorlar, birileri mutlaka telefon numaralarını satıyor, rasgele oldugunu sanmıyorum. Arkadaşımı da samsung dan aramıslardı sozde, 20. yılımız odulumuz var diye, nasıl korkmuyor bu adamlar polisten, hukuktan anlamıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu sadece kombide yapmıyorlar.Annemin bulaşık makinesi arıza yaptı.Garantili makine Arçelik servisini çağırmak için Pendik Arçelik yetkili servis diye internetten aratıp 444 lü bir numaraya ulaşmış kardeşim.Konuşmuş adamlar gelmiş makineyi yerinde yapıp gitmiş 300tl de para almışlar beyin gitti garantili değil diye.Aynı arıza yeniden tekrarlayınca tekrar aynı numarayı aramışlar adamlar geleceğiz servis yazalım diye üç dört gün oyalamışlar en sonunda telefonlara çıkmamaya başlamışlar.Kardeşimde Arçelik müşteri hizmetlerini arayıp servisi şikayet etmiş.O zaman anlamışlarki gelen adamlar yetkili servis değil.Aynı arıza için yeniden yetkili servise para verip yaptırdılar.

gündemi çok iyi takip ediyorlar, bence bir sonraki adım yeni zorunlu ehliyet değişimi bunun üzerine 2017 de bol bol yapacklar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çok güzel eğleniyorum bunlarla..
    Kombinizin bakım zamanı gelmiş diyor..
    Hangi marka diyorum, her markanın servisiyiz diyor..
    Yetkili misiniz?
    Her markanın "yetkin" servisini veriyoruz diyor. Uğraştırıp duruyorum ikna olacakmış gibi, basgitlan diyip kapatıyorum sonra.

Telefon başındaki emekçilere yüklenmek doğru bir davranış değil elbet, ama böyle böyle günde kaç taneyle sabırla uğraşabilirim?
    telefon başındaki emekçi değil dolandırıcılarla iş birliği yapan başka bir suçludur, asla acımam ))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)