Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ACİLLL AMAZON HAKKINDA BİR KAÇ SORU

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1998 electra glide
    Amazondan 1 hafta önce 2 ürün sipariş ettim amazonda birinin bu gün diğerinin cuma günü geleceği yazıyor resimleri koyacağım zaten ve ayrıca ürünüm İ-parcel ile gelicekti usb ses kartında Your package has been taken off hold da kaldı sorun ne olabilir acaba veya orda yazan tarihte gelmiyormu
    NOT:2.KARGO TAKİP NO YAZMIYO

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Şu an paketiniz inceleniyor. Bir sorun yok. Bu arada kargonuz Amazon'un öngördüğü süre içinde teslim edilemezse destek bölümünden kargo ücretini iade olarak alabilirsiniz. Adamların müşteri odaklı böyle politikaları var,bilginiz olsun. Çok nadir şaşar bu öngörülen teslim tarihi.

Motosikleti
    1998 electra glide
    Alıntı kareem1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an paketiniz inceleniyor. Bir sorun yok. Bu arada kargonuz Amazon'un öngördüğü süre içinde teslim edilemezse destek bölümünden kargo ücretini iade olarak alabilirsiniz. Adamların müşteri odaklı böyle politikaları var,bilginiz olsun. Çok nadir şaşar bu öngörülen teslim tarihi.
    destek kısmına nasıl ulaşabilirim peki

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Panik olacak bir şey yok, ayın 7'sinde sipariş vermişsiniz, ayın 8'inde tam yollanacakken beklemeye alınmış. Belki içindeki üründe sorun farkedildi, hasarlı ürün göndermek istemediler. Amazon'un süreleri tahminidir. Geçer geçmez para iadesi yapmazlar, bir süre daha bekleyin derler. O süre içinde de gelmezse %99 para iadesi yaparlar. Müşteri hizmetleri çok çok çok iyidir Amazon'un. Kaldı ki sizin paket daha yola bile çıkmamış gözüküyor, iletişime geçip ne olduğunu sorabilirsiniz.

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    noel yaklaştığı için bütün gümrüklerde yoğunluk var.

Motosikleti
    1998 electra glide
    amazon yetkililerini arayıp sordum üründe bi problem görülmüş kontrol edilirken ynei ürün bekliyolarmış göndermek için sorun yok

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    amazon türkiyeye ürün göndermiyordu bi ara.
    donanımhaberdeki bazıları ürünleri alıp alıp gelmedi diye iade alıyolarmış, durumu farkedinde gönderimleri iptal etmişlerdi.
    şu anda alışveriş yapılabiliyor mu her kategoride?

arkadaşlar öncelikle hayırlı akşamlar
    amazondan ayın 22 sinde alışveriş yaptım hala herhangi bir bilgi yada takip numarası yok ortda 1 hafta oldu sizce neden böyle oluyor yada
    kargom gelirmi

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı uurdbna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle hayırlı akşamlar
    amazondan ayın 22 sinde alışveriş yaptım hala herhangi bir bilgi yada takip numarası yok ortda 1 hafta oldu sizce neden böyle oluyor yada
    kargom gelirmi
    siparişin kargoya verilmesi 4-5 günü bulabiliyor.
    siparişlerim kısmından ürünün ne aşamada olduğunu görebilirsiniz.
    eğer gönderiiliyor veya dağıtımda şeklinde yazıyorsa o zaman takip kodunu görebilirsiniz.

bugun DHL diye bi kargo şirketine vermişler kargo numarası falan paylaşmışlar kargoyu türkiyeye girdikten sonramı takip edebiliyoruz bir de bana gelen mail de indiapost dye bir kargo şirketine verildi diyor sitede DHL diye bir kargo şirketine

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siparişin kargoya verilmesi 4-5 günü bulabiliyor.
    siparişlerim kısmından ürünün ne aşamada olduğunu görebilirsiniz.
    eğer gönderiiliyor veya dağıtımda şeklinde yazıyorsa o zaman takip kodunu görebilirsiniz.
    bugun DHL diye bi kargo şirketine vermişler kargo numarası falan paylaşmışlar kargoyu türkiyeye girdikten sonramı takip edebiliyoruz bir de bana gelen mail de indiapost dye bir kargo şirketine verildi diyor sitede DHL diye bir kargo şirketine

Motosikleti
    Honda CBR 650F

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

türkiyedeki şubeye verildikten 2-3 gün sonra paket eline ulaşır.
    benim paketi de 26 aralıkta yurtiçi kargoya vermişler görünüyordu 28 aralıkta getirip teslim ettiler.

türkiyedeki şubeye verildikten 2-3 gün sonra paket eline ulaşır.
    benim paketi de 26 aralıkta yurtiçi kargoya vermişler görünüyordu 28 aralıkta getirip teslim ettiler.
    dostum kargoyu türkiyeye girdikten sonramı takip edebiliyoruz sitede yazan takip numrası hiç bir kargo şirketinin cıkmıyor zaten dediğim gibi sitede dhl kargo yazıyor mail de india post ile gönderilmiştir diyo bir de gümrük limitini 30 euro ya düşürmüşler benim 45 euro idi bi sıkıntı olurmu

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    dostum kargoyu türkiyeye girdikten sonramı takip edebiliyoruz sitede yazan takip numrası hiç bir kargo şirketinin cıkmıyor zaten dediğim gibi sitede dhl kargo yazıyor mail de india post ile gönderilmiştir diyo bir de gümrük limitini 30 euro ya düşürmüşler benim 45 euro idi bi sıkıntı olurmu
    o konuyla ilgili henüz resmi gazetede yayınlanan bir durum yok, o yüzden 75€ geçerli.
    kargo numarası ile www.pts.net adresinden sorgulamayı deneyin.

Amazonda problem yaşamazsınız. i-parcel ile geliyorsa şanlısınız satın alırken ödediğiniz gümrük vergi ücretleri yüksek ihtimal iade oluyor. ama ups ile geliyorsa ups bilerek gümrüğe sokuyor ve size mail atarak bir belgeyi imzalamanızı istiyorlar. Buda ödediğiniz gümrük ücreti yandı demek. Kara cuma indiriminde abime bir pc kasası topladım. Şansıma 6-7 parça ürünün hepsi i-parcel ile geldi gümrüksüz geçti. Gümrük ücretlerinin iadelerini bekliyorum. Akabinde bir arkadaşım için aldığım tek parça elektronik alet ups saolsun gümrüğe takıldı belgeyi imzalayıp gönderdikten sonra bugün elime ulaştı. Her şekilde ürününüz geliyor nadir durumlar hariç.

o konuyla ilgili henüz resmi gazetede yayınlanan bir durum yok, o yüzden 75€ geçerli.
    buradada bulunamadı diyor bi sıkıntı cıkmaz değilmi ben türkiyede hangi kargo şirketine verildi yada ne zaman türkiyeye girdi nereden bileceğim bu arada teşeekkür ederim yardımcı oldugun için

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Koli kargoya teslim edildi ve taşıma durumunda
    Kargo Firması: DHL, Takip No.: RM435055028IN hiç bi kargo şirkeinde cıkmıyor

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    buradada bulunamadı diyor bi sıkıntı cıkmaz değilmi ben türkiyede hangi kargo şirketine verildi yada ne zaman türkiyeye girdi nereden bileceğim bu arada teşeekkür ederim yardımcı oldugun için

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Kargo Firması: DHL, Takip No.: RM435055028IN hiç bi kargo şirkeinde cıkmıyor
    O takip numarası DHL'e ait değil öylesine yazılmış veya göndermemişler daha. DHL'in takip numarası 10 haneli bir rakam olur 9453343483 gibi mesela. Satın aldığınız ürünün türkiyedeki satış fiyatı çok yüksekse DHL ile kargolatmamanızı tavsiye ederim. Değerli kargoların hepsini gümrüğe takıyolar. Sonra 210 lira DHL Terminal hizmet bedeli 100-150 lira da Ordino parası istiyolar. Parayı vermeyecekseniz de itiraz kabul eden yok, mailime cevap vermediler telefona çıkmadılar.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bugün amazondan aldığım thermaltake 700w güç kaynağım yurt içi kargo ile 14 gün olmadan kapıma geldi, 147 tl ye aldım, ülkemide sadece vatanda vardı, onlar da 330 tl falandı

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hocam amazon.de üzerinden siparişlerim kısmında, kargo takibine girdiğinizde sağ kısımda,
    Kargo Firması: i-parcel, Takip No.: AEIGLAxxxxxxxxx
    gibi bir takip numarası vermesi lazım.
    onunla www.i-parcel.com üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O takip numarası DHL'e ait değil öylesine yazılmış veya göndermemişler daha. DHL'in takip numarası 10 haneli bir rakam olur 9453343483 gibi mesela. Satın aldığınız ürünün türkiyedeki satış fiyatı çok yüksekse DHL ile kargolatmamanızı tavsiye ederim. Değerli kargoların hepsini gümrüğe takıyolar. Sonra 210 lira DHL Terminal hizmet bedeli 100-150 lira da Ordino parası istiyolar. Parayı vermeyecekseniz de itiraz kabul eden yok, mailime cevap vermediler telefona çıkmadılar.
    yok hocam krem alt tarafı cok pahalı değil tabiki amazondan daha uyguna geliyor siparişi 22 aralıkta verdim yoğun anlarımda takip numarası hiç bir skargo şirketine ait değil bunu anlamıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:29 ----------

hocam amazon.de üzerinden siparişlerim kısmında, kargo takibine girdiğinizde sağ kısımda,
    Kargo Firması: i-parcel, Takip No.: AEIGLAxxxxxxxxx
    gibi bir takip numarası vermesi lazım.
    onunla www.i-parcel.com üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.
    Kargo Firması: DHL, Takip No.: RM435055028IN hiç bi kargo şirkeinde cıkmıyor neden

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    yok hocam krem alt tarafı cok pahalı değil tabiki amazondan daha uyguna geliyor siparişi 22 aralıkta verdim yoğun anlarımda takip numarası hiç bir skargo şirketine ait değil bunu anlamıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:29 ----------

Kargo Firması: DHL, Takip No.: RM435055028IN hiç bi kargo şirkeinde cıkmıyor neden
    Kremi de gümrüğe takar onlar. Zaten kozmetik ürün getirtmek yasak. Umarım DHL ile göndermemişlerdir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)