Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

insan kaynaklari saçmaliklari

Motovento
    REKLAM ALANI
    125cm3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evli degilim diye ayrimcilik yaptiklarini saniyorum , ise almiyorlar. bence bekar(düzgün birisi) daha cok kendini ise verebilir.
    sizin gördügünüz mantiksiz uygulamalar varmi ik/müdür tarafinda?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yazarsam kitap olur. O yüzden lütfen ilerde yazınca kitabımı alın

Motosikleti
    .
    Bak ben kamudayım.Bekarım,ama ister özel olsun ister kamu hiç farketmez bekarsan git kendini uçurumdan at,ben yakında öyle yapıcam.
    Diğer görevli bayan doğum yapar,iki katı işi sana yıkarlar.
    Zorla görevlendirme yazılır,aralıksız 7 aydan fazla izinsiz,akşamları ağrı kesici içerek uyuyacak yorgunlukta çalışırsın.Ücrete gelince 4 te 1'iverilir.
    Bayanın süt izni başlar,açık uçlu kanunlar sebebi ile yine sen mağdur olursun.Bu da 1 yıl sürer.Rapor alır, heyet alır,sonu sana batar.

Tüm bunların eşitsizlik olduğunu söyle,sesini duyurmaya çalış sen kötü olursun..Çünkü göze batarsın,sesini duyurmaya çalıştığın için.iş düzeninin,iş ilişkilerinin içine ederler.Hakkını arama hakkın yoktur.
    Ülkede tüm iyileştirmeler annelik doğum haklarına yönelik yapıldığı için,geride kalıp,çalışanı,o kişinin hakkını kimse düşünmez.
    Negatif ayrımcılığın alasını yaşarsın.

Kimse annelik kutsal,hakkıdır demesin.Bu sıfatın bu ülkede artık suistimal edildiğine inanıyorum.Millet çocuk yapmayı bir iş stratejisi olarak görüyor.Yine,yine,yine yapıcaz diyorlar..Evet,evet yine yapın,hatta o kadar çok çocuğunuz olsun ki voleybol,futbol takımları kurun.
    Olan bekara oluyor.
    Bekar olmak=Modern küçük emrah trajedisi

Evet,boynu bükükler,öksüz yetimler şarkısını dinleyebiliriz.Özetle böyle.Bekarlık sultanlık filan değil aslında..
    Mengu16 ve hknzrdm bunu beğendiler.

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben özel sektörde yöneticiyim 100 civarı personel idare ediyoruz. Şunu söylemem gerekir bekar evli pek farketmez ama askerliği yapmış yapmamış farkeder işte. Benim nazarımda bekar eleman daha iyidir . İzin için bahanesi daha azdır. Biraz daha incele cvni , bir de iş görüşmelerinden birinde özellikle sor olumsuz yönlerini

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir işyeri insan kaynakları diye bir departman kurmuş ve para verip burada eleman çalıştırıyorsa, çalışanlarla bir takım sorunlar yaşamış ya da yaşanma ihtimalini düşürmek amacındadır.

Demek ki elemanla çalışmak bir takım ciddi problemler yaratıyor ki özel bir birim kurup o birimdekilere bir sürü para ödemeye razı oluyorlar.

Dolayısıyla insan kaynakları sorun yaratan kriterleri belirleyip listeliyor ve eleman alımında buna dikkat ediyorlar.

Sizin iş başvurusu yaptığınız yerlerde bekar elemanlar çok sorun çıkartıyorlarsa buna dikkat etmeleri gayet normal.

Bazı sektörlerde de evli eleman sorun oluyordur. Onlarda insan kaynakları birimini evli eleman almama konusunda uyarmışlardır.

Kimisi kadın eleman istemez. Kimi ister ama hamile kalmama şartı getirir. Kimi haftasonu çalışacak eleman ister. vs.

Yani sektöre ve işyerine göre değişkenlik gösteren bir konu bu.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Ah ah birde mahkemelerde kadınlara haksız oldukları halde verilen nafaka 1 kuruş hakkı olmayan maldan pay vermeler daha neler neler

Erkekleri zorla istemiye istemiye dişi aslan önüne atmaları şidet ve katil olmaya zorluyor

Kadınlarda havasında deyilse boşarım elinden ekmeği alınmış emrah gibi yaparım modundalar
    Stock Sever bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Genelde bekar eleman daha çok sevilir esnek çalışma saatlerinin sorun olmaması, seyahat engeli olmaması, tarlayı tapanı sürdürme imkanı gibi sebeplerden. Bence başka bir sebebi vardır, karakteriniz yapılacak işe uymuyor olabilir.

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir işyeri insan kaynakları diye bir departman kurmuş ve para verip burada eleman çalıştırıyorsa, çalışanlarla bir takım sorunlar yaşamış ya da yaşanma ihtimalini düşürmek amacındadır.

Demek ki elemanla çalışmak bir takım ciddi problemler yaratıyor ki özel bir birim kurup o birimdekilere bir sürü para ödemeye razı oluyorlar.

Dolayısıyla insan kaynakları sorun yaratan kriterleri belirleyip listeliyor ve eleman alımında buna dikkat ediyorlar.

Sizin iş başvurusu yaptığınız yerlerde bekar elemanlar çok sorun çıkartıyorlarsa buna dikkat etmeleri gayet normal.

Bazı sektörlerde de evli eleman sorun oluyordur. Onlarda insan kaynakları birimini evli eleman almama konusunda uyarmışlardır.

Kimisi kadın eleman istemez. Kimi ister ama hamile kalmama şartı getirir. Kimi haftasonu çalışacak eleman ister. vs.

Yani sektöre ve işyerine göre değişkenlik gösteren bir konu bu.
    Bazı haysiyetsizler vardır evli adam el mahkum çoğu zor şartlarda çalışmaya razı geliyor diye evli çalışana daha öncelik tanırlar .

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı ufukt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı haysiyetsizler vardır evli adam el mahkum çoğu zor şartlarda çalışmaya razı geliyor diye evli çalışana daha öncelik tanırlar .
    Aynen.
    Evli adam işe gelmek zorunda. Bakmakla yükümlü olduğu bir ailesi var.
    Bu işveren için pozitif bir durum.
    Tabi herkesi aynı kefeye koymamak lazım.
    Bazı sektörler bunu yapmayı mecbur kılıyor.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Sevenimiz yok diye işe almıyorlar arkadaş...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

125cm3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süpersiniz

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    evli olmayan bireyin neden toplum tarafından kabülünün zor olduğuna dair Friedrich Engels e ait Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni isimli kitabından feyz alarak değerlendirebilirsiniz.
    insan kaynakları konusu ise bu coğrafyada hemen hemen her şeyde olduğu gibi olması gerekenden ziyade olan şeklindedir.

bir iş görüşmesine çağırmışlardı,
    stajyer bir kız çocuğu önüme bir form koydu bunu doldurup çıkabilirsiniz dedi.
    bir görüşme olacağını düşünerek takım elbise ile gitmiş olan bendenizin sigortasının atması sonucu oldukça sağlam bir arıza çıkarmıştım,

bir iş görüşmesine de günlük kıyafet ve kirli sakal ile gitmiştim,
    işe almışlardı,
    çok doğal olduğumu düşündüler sanırım.

esasında bekar kişi işveren için daha iyidir,
    zira "esnek çalışma saatlerine" daha rahat uyum sağlar.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Yılların plaza erkeğiyim en yakın arkadaşlarımdan birisi de " İK Müdürü " etiketi ile dolaşıyor, benim ise bu departman için düşündüğüm tanım " yaşayacak bebeği hayata tutunamadan öldürenler " olabilir.

Çünkü; Çoğu İK personeli " sıfır inisiyatif " kullanıp sadece istenileni uygulamakla yükümlüdür. Bugün çöpçü / garson bile ( küçümsemek için söylemiyorum ) inisiyatif kullanabilme özgürlüğüne sahip iken bu İK durumu çok acınası.

Ben de pozisyonum gereği iş alımı yapabiliyorum, kendim için de aday için de verimli çalışacağımıza emin olduğum arkadaşları buluyorum ancak araya bir ses giriyor " bu bu maaşı veremeyiz "

" Yahu inisiyatif alalım, adamı deneyelim fazladan istediği 500 TL'yi çıkartacağına eminim, olmazsa devam etmeyiz bunun nesi zor ? "

** Olmaz, kesin emir var.

Hoop sonra bu dükkan neden dönmüyor ? işler neden düştü ?

Şimdi az personel alalım, iyi personel alalım, istediğin parayı verelim ( işten çıkardıklarından kestiğini buraya aktaracak ) ve bizi kurtarsın ..

Ya he he.
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Tmax 530
    Evli degilsiniz diye ise almadiklarini sanmiyorum hocam.
    Esim IK uzmani. Bir cok sacma sebepten alinmama nedenlerini duydum da evli degil diye alinmadigini duymadim..
    Isveren olsam bekar adami alirim eger ayni ozelliklere sahip 2 aday arasinda kaldiysam.

Yukarida da bir arkadas soylemis, siz geri bildirim almaya calisin firmalardan, ne de eksik oldugunuzu ogrenin ve gelistirmeye bakin.

Saygilar.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Buralarda (Antalya)ise bekar arıyorlar. İpsiz sapsız olsun, göstereceğimiz yerde yatsın kalksın, çocuk derdi hastaydı okuldu izindi derdi olmasın. Full time çalışsın.

Devletin verdiği AGİ bile adamlara batıyor.
    Evli-Bekar ?
    Evli
    Çocuk ?
    3
    3 mü..?? Tamam işte ip burada kopuyor.
    Biz sizi ararız..

Bekar olsun fazla isteği derdi olmasın çıkarırken başımıza bela olmasın buradaki kıstaslar bu şekilde.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Mesela ben hem çalışan hem yönetici hem insan kaynaklarıyım Her türlü işin her tarafını gördüğümden,
    uzun uzun sorular sorarım işe alacağım kişiye,
    Kimle Yaşıyor? bekar ise ailesiyle yaşıyor mu? Anne babasının işi ne?
    Abla olarak dertleştigim iş görüşmeleri de olmuştur..
    en son yanımıza gelen kız arkadaşa babasının mesleğini babam kapıcı demesi üzerine aferin
    net, açık sozlu oldugunu düşündüğüm için işe aldım, yani neyin nerden tuttuğu belli olmaz..

Bugun işe geç gelen arkadasın, abla uyuyakalmışım demesi de beni aferin dogruyu soledigi için puan almıştır benden..

yani bekar evli değilde karaktere bakarım genelde.. doğrusu da budur..

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir ik çalışanı olarak bende 2 kelam şey ettireyim.
    İş görüşmesinde ilk izlenim çok çok önemlidir.
    Size oturun denmeden oturmamak, kılık kıyafet, diksiyon ilk dikkat edilen hususlar.
    Ayrıca cvniz ne kadar dolu olursa o kadar iyi.
    Hobilerinizi dahi doldurun ne bulursaniz.
    Ne kadar çok laf kalabalığı olursa o kadar albenili görüyor ik müdürleri.
    Gerisi şans artık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    şimdi evli barklı biri olduğunda istediği gibi gırlatlağını sıkacaklar borcun var diye susacaksın bekar oldunmu kök söktüreceksin onların işine gelmiyor....

Kitabı yaz sen alırız tabii

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Evli bekar yada işi yapar yapmaz hiç fark etmez.. torpil fark eder.. Büyük başlar, billurlu başaklı kişiler kim işe alınacak derse o alınır.. Özelde de devlette de heryerde torpil işler. işçiye 4.000 tl net maaş veren Brisa da çalıştım. abim Pirellide çalıştı.. Tamamen sendika üzerinden torpil ile alım yapar brisa,pirelli,goodyear.. Yada ford, yada hyundai fabrikaları.. Bugun asgari ücretle çalışmak için bile Akpartiye üye olmadan giriş yapılmıyor.. Hatta hastanelerde taşeron temizlikçi olmak için dahi partiye üye olup birde mitinglere vs gitmeniz gerek.. KPSS deki hırsızlarıda gördük biliyoruz..

Yani burda hikaye anlatmayın, yok şöyle yok böyle.. Hadi itiraf edin, patronun karısının kardeşini nasıl işe aldığınızı.. O denyonun tuvaletini bile düzgün yapamadığı halde nasıl işyerinde gerile gerile gezdiğini..
    Mengu16, Kübra006 ve zabuzaretta bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)