Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

insan kaynaklari saçmaliklari

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben bir özel hastahane biliyorum ki, hamile kalınca işten çıkartıyor..
    tazminat mı?

aynı ay içinde

1 defa kılık kiyafete uymadı
    1 defa üstlerine gülümseyerek bakmadı
    1 defa da işe geç geldi diye tutanak tutarsınız..

ve tazminatsız işten çıkartırsınız.
    zaten bir üst( müdür/şef) ve bir yalaka(supervisor) şahit imzası yeterli..

1 mayıs işçi bayramında memurların tatil yaptığı bir ülkede yaşıyoruz, neyin kavgası bu?
    işçisin sen işçi kal...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evli bekar yada işi yapar yapmaz hiç fark etmez.. torpil fark eder.. Büyük başlar, billurlu başaklı kişiler kim işe alınacak derse o alınır.. Özelde de devlette de heryerde torpil işler. işçiye 4.000 tl net maaş veren Brisa da çalıştım. abim Pirellide çalıştı.. Tamamen sendika üzerinden torpil ile alım yapar brisa,pirelli,goodyear.. Yada ford, yada hyundai fabrikaları.. Bugun asgari ücretle çalışmak için bile Akpartiye üye olmadan giriş yapılmıyor.. Hatta hastanelerde taşeron temizlikçi olmak için dahi partiye üye olup birde mitinglere vs gitmeniz gerek.. KPSS deki hırsızlarıda gördük biliyoruz..

Yani burda hikaye anlatmayın, yok şöyle yok böyle.. Hadi itiraf edin, patronun karısının kardeşini nasıl işe aldığınızı.. O denyonun tuvaletini bile düzgün yapamadığı halde nasıl işyerinde gerile gerile gezdiğini..
    İtiraf edeyim asla öyle bir şey olmadı. Genelde taşeronları alıyoruz ama şunu da belirteyim çok şükür patronum da müdürüm de haysiyetli adamlar. Dediğin gibi torpilci kaypaklar yok değil elbette var ama sen de patron olsan karının kardeşi işsiz kalmazdı merak etme.
    Lojistisyen.net/forum ¯\_(ツ)_/¯

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak ben kamudayım.Bekarım,ama ister özel olsun ister kamu hiç farketmez bekarsan git kendini uçurumdan at,ben yakında öyle yapıcam.
    Diğer görevli bayan doğum yapar,iki katı işi sana yıkarlar.
    Zorla görevlendirme yazılır,aralıksız 7 aydan fazla izinsiz,akşamları ağrı kesici içerek uyuyacak yorgunlukta çalışırsın.Ücrete gelince 4 te 1'iverilir.
    Bayanın süt izni başlar,açık uçlu kanunlar sebebi ile yine sen mağdur olursun.Bu da 1 yıl sürer.Rapor alır, heyet alır,sonu sana batar.

Tüm bunların eşitsizlik olduğunu söyle,sesini duyurmaya çalış sen kötü olursun..Çünkü göze batarsın,sesini duyurmaya çalıştığın için.iş düzeninin,iş ilişkilerinin içine ederler.Hakkını arama hakkın yoktur.
    Ülkede tüm iyileştirmeler annelik doğum haklarına yönelik yapıldığı için,geride kalıp,çalışanı,o kişinin hakkını kimse düşünmez.
    Negatif ayrımcılığın alasını yaşarsın.

Kimse annelik kutsal,hakkıdır demesin.Bu sıfatın bu ülkede artık suistimal edildiğine inanıyorum.Millet çocuk yapmayı bir iş stratejisi olarak görüyor.Yine,yine,yine yapıcaz diyorlar..Evet,evet yine yapın,hatta o kadar çok çocuğunuz olsun ki voleybol,futbol takımları kurun.
    Olan bekara oluyor.
    Bekar olmak=Modern küçük emrah trajedisi

Evet,boynu bükükler,öksüz yetimler şarkısını dinleyebiliriz.Özetle böyle.Bekarlık sultanlık filan değil aslında..
    "Acilen evlenmelisin" KAMU SPOTU.

Beyler,bayanlar kimseyi zorla çalıştırmıyorlar iyinin iyisini isteyenler ve kötününde kötüsüne muhtaç olanlar ne yazık ki bitmez yani herkes "işine" baksın. (Kime ve neye göre iyi/kötü kişisellik içerir)

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Eğitim kitaplarının kültü sayılan birkaç adamdan biridir Erickson. Kişilik gelişimini dönemlere ayırmıştır ve şöyle der.
    "Yakınlığa karlı yalıtılmışlık dönemi (19-25)"
    Kişi, bu dönemde karşı cinsten biriyle, daha samimi duygulara girmelidir. Kısacası evlilik dönemi. Tabi, yaş kısmına çok aldanmamak lazım. Önceki dönemleri de iyi tamamlamış olması gerekir. Bu dönenimi iyi tamamlayamamış kişi, yani yakınlık duygusuna girememiş kişi, kendini işine verecektşr. (lise, üniversite deki kaprisli, yaşı gelmiş bekar hocalarınızı hatırlayın)

Bu bilgiyi bilebilen ik yöneticileri, göz önünde bulandırabilir.
    Not- her alanda eşitlik olmalıdır. Yaptıkları tasvip edilemez. Ayrıca ik yönetimi genelde personel sağlığı için değil, personeli ezmek için kullanılıyor. Tersinin yapıldığını henüz göremedim.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsan kaynaklarındaki süslü karılar-kızlar beyinsizdir.
    Mengu16 ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bak ben kamudayım.Bekarım,ama ister özel olsun ister kamu hiç farketmez bekarsan git kendini uçurumdan at,ben yakında öyle yapıcam.
    Diğer görevli bayan doğum yapar,iki katı işi sana yıkarlar.
    Zorla görevlendirme yazılır,aralıksız 7 aydan fazla izinsiz,akşamları ağrı kesici içerek uyuyacak yorgunlukta çalışırsın.Ücrete gelince 4 te 1'iverilir.
    Bayanın süt izni başlar,açık uçlu kanunlar sebebi ile yine sen mağdur olursun.Bu da 1 yıl sürer.Rapor alır, heyet alır,sonu sana batar.

Tüm bunların eşitsizlik olduğunu söyle,sesini duyurmaya çalış sen kötü olursun..Çünkü göze batarsın,sesini duyurmaya çalıştığın için.iş düzeninin,iş ilişkilerinin içine ederler.Hakkını arama hakkın yoktur.
    Ülkede tüm iyileştirmeler annelik doğum haklarına yönelik yapıldığı için,geride kalıp,çalışanı,o kişinin hakkını kimse düşünmez.
    Negatif ayrımcılığın alasını yaşarsın.

Kimse annelik kutsal,hakkıdır demesin.Bu sıfatın bu ülkede artık suistimal edildiğine inanıyorum.Millet çocuk yapmayı bir iş stratejisi olarak görüyor.Yine,yine,yine yapıcaz diyorlar..Evet,evet yine yapın,hatta o kadar çok çocuğunuz olsun ki voleybol,futbol takımları kurun.
    Olan bekara oluyor.
    Bekar olmak=Modern küçük emrah trajedisi

Evet,boynu bükükler,öksüz yetimler şarkısını dinleyebiliriz.Özetle böyle.Bekarlık sultanlık filan değil aslında..

Hata kaza girmişşsin bir şekilde, kamuya laf atma, kuzular gibi yatıyorsunuz. Türkiyede en yoğun kamu kurumunda en yoğun memurun yaptığı iş, özel sektördeki herhangi bir emekçinin yaptığı iş ile kıyaslanamaz bile. Devlete daya sırtını iki dosya yada iş biriktimi ofla pufla. Ben sizin yaşınızdan daha çok çalışma hayatı içindeyim, memurların ciğerlerini biliyorum, özel olsun kamu olsun çalışan çevrem çok geniş, İçişleri bakanlığındaki memurdan tutunda, Hastanedeki memura kadar insan var çevremde, bana anlatmayın bunu, rahatsınız Devlet size öyle bir imkan sunmuş laf etmeyin, emekçi işçi eşşek yüküyle çalışıp, iş garantisi olmadan, cücük kadar maaş alıyor.

Ben sizin iş yapmanızıda biliyorum, bu iş olmaz, çok yoğunluk var diyen memura valilikten telefon gelince , cep numaramı arayıp çay kahveye buyur edip hemen işimi halletklerinide biliyorum.

Kendinizi deşifre etmeyin böyle sosyal ortamlarda o yüzden. Şükür edin. Devletimiz memuru çok çalıştırmaz,ezdirmez, hakkınıda verir. Deşifre edip isyan ederseniz yerinize hemen gelecek birisi bulunur, sırada bekleyen çoktur.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Bekar olduğum için işe alınmadığım oldu, evet... Taa bilmem kaç kilometre öteden gelmiştim birde. Terbiyesiz herifler zaten yazıyor CV'de ne olduğum. Kız arkadaşlarıma evlenecek misin? Evliysen doğuracak mısın kadar ileri gidilen sorular soruldu... Memleketin tersi dönmüş. Acıyorum yeni ve arkasından gelen nesile.
    jimi_hendrix ve osiosborn bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    insan kaynaklari= mal mudurlugu
    (diger departmanlarda ise yaramayan mallarin toplandigi departman)

Motosikleti
    .
    Ben konuya yönelik yazımı yazmışım.

Siz neden bu kadar öfkelendiniz anlamadım,bana karşı ayıp ettiniz,hoş olmadı bu yorumunuz.

Bende işçi çocucuğum,kolay şartlarda okumadım,sabah ezanından Önce kalkıp,kaç araç değiştirerek dondurucu soğukta okuluma giderdim.

Hata, Kaza girmişsiniz memurluğa demişsiniz.Hayır arkadaşım Kaza Hata girmedim,sabahlara kadar çalışarak okuyarak test çözerek girdim.

Milletin yıllardır dilinden düşüremediği oturarak para kazanıyorlar düşüncesi ile bana muhatapsınız,o genellemeyi baz alarak beni değerlendiremezsiniz.

Ne kadar yoğun çalıştığımı,emek verdiğimi,özen gösterdiğimi aldığım parayı hak emek için uğraştığımı biliyorum.ben emek vermişsem,sözel olarakta olsa sizin atma tutmalarınıza emeğimi yem etmem.

Ben görevini yerine getirmeyip ,valilikten telefon gelince size çay kahve söyleyen o memurlardan değilim.Devletin hizmetine torpil soktuğunu açıklayan sizsiniz

Kendini ifşa etme demişsiniz,yerine başkasını bulurlar demişsiniz.

Adım soyadım yerim yurdum belli,burada bana yapılan haksızlık olayını anlattım diyeyse bu tehditiniz,gelin buyrun,ben burdayım.

Birkere genelleme yaparak beni değerlendirmeniz son derece yanlış, sizin beni değerlendirmeniz için elinize eldiven giyip,en az bin hastaya bir ay hizmet vermeniz lazım,mide,yürek kaldırmıcak halk dilinde iğrenç işlemleri yapmanız lazım.
    Ancak o gün anlarsınız,her memurun aynı olmadığını, maaşı geçtim,gönül rızası,istekle yapılacak memurluklarda olduğunu.
    125cm3 ve kadango bunu beğendiler.

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    İşçiyiz haklıyız hakkımızı söke söke alırız.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Türkiye'de iş, iş verme, çalışma ahlakı adına o kadar çok yanlış var ki, bu konuda danışmanlık veren biri olarak nereden başlayayım bilemedim.

Şurada bile düşünülmek zorunda kalınan konular bunun en güzel özeti.
    "Evli adamı akşam mesaiye bırakamam diyorlar bekar istiyorlar."
    "Bekar adam gezer içer tozar diyorlar evli istiyorlar."
    "Evlinin borcu harcı ödemesi çolcocuğu olur diyorlar kaçamaz diyorlar".
    Yönetici bir dostumuz askerliği yapmayana güvenmem diyor.
    Çoğu kişinin tekrar ettği konu var mesela, "izin derdi olmasın".. İzin derdi ne demek? Kanunlarla belirlenmiş, oldukça da kısıtlı sayıda izin günü var zaten çalışanların. Buna göz dikmek..

Türkiye'de malesef IK departmanları çöp durumunda. Özverili insanlar milyonda bir olsa da var, onlar da genelde şirket politikalarıyla cebelleşiyorlar. Genel tutumum (benim konudaki pozisyonum patronun yanında görünse de) çalışandan yana, ama Türkiye'de çalışanların büyük çoğunluğunda da öyle bir çalışma ahlakı var ki, adamın yanında olmaya utanıyorsun bir süre sonra. Düzgün çalışacak adam "pre-safe" patronu görünce salıyor. Düzgün patron olacak adam bu tipleri görünce Hitler kesiliyor, sonra da kısır döngü başlıyor. Türk toplumunda "güven" sıfır. Satacağım arabanın fren balatalarını değiştiriyorum diye enayi gözüyle bakıyor bana, bu balata değişiminden para kazanan servisteki adamlar.
    "İnsan yönetmek" de tamamen ama tamamen güvene dayalı yürütülebilecek bir konu, o da olmayınca işte Türkiye çıkıyor ortaya.

Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hata kaza girmişşsin bir şekilde, kamuya laf atma, kuzular gibi yatıyorsunuz. Türkiyede en yoğun kamu kurumunda en yoğun memurun yaptığı iş, özel sektördeki herhangi bir emekçinin yaptığı iş ile kıyaslanamaz bile. Devlete daya sırtını iki dosya yada iş biriktimi ofla pufla. Ben sizin yaşınızdan daha çok çalışma hayatı içindeyim, memurların ciğerlerini biliyorum, özel olsun kamu olsun çalışan çevrem çok geniş, İçişleri bakanlığındaki memurdan tutunda, Hastanedeki memura kadar insan var çevremde, bana anlatmayın bunu, rahatsınız Devlet size öyle bir imkan sunmuş laf etmeyin, emekçi işçi eşşek yüküyle çalışıp, iş garantisi olmadan, cücük kadar maaş alıyor.

Ben sizin iş yapmanızıda biliyorum, bu iş olmaz, çok yoğunluk var diyen memura valilikten telefon gelince , cep numaramı arayıp çay kahveye buyur edip hemen işimi halletklerinide biliyorum.

Kendinizi deşifre etmeyin böyle sosyal ortamlarda o yüzden. Şükür edin. Devletimiz memuru çok çalıştırmaz,ezdirmez, hakkınıda verir. Deşifre edip isyan ederseniz yerinize hemen gelecek birisi bulunur, sırada bekleyen çoktur.
    Bu kadar sene çalışıp da bu kadar dar bir resim elde edebildiyseniz boşu boşuna gözlemlemişsiniz kusura bakmayın.
    Kamunun genel anlamda daha rahat bir ortam sunma ihtimalinin daha yüksek olduğu tartışılabilir, belli durumlar da kabul de edilebilir. Gel gelelim özel sektördeki gizli işsizleri anlatsam size, kamudakilere yazık dersiniz.

Ben de eğlenceli bir IK maceramı anlatayım. Biraz şanslı bir şekilde gelişti benim profesyonel çalışma hayatım, o yüzden çok mülakat tecrübem yok. Teknoloji tarafında olduğum bir dönemde, Türkiye'nin lider GSM operatörlerinden biri görüşmeye çağırdı beni. O zamana kadar ben freelance kendim IT projeleri yapıyorum, profesyonel bir şirket tecrübem yok. Görüşmeye de inadına kazak ve kot pantolonla gittim. O da ne, tabii ki IK'dan biri geldi bana, işle ilgili 15sn konuştuk ve bana "ipconfig falan biliyosun di mi?" diye sordu.. Kendisinin haberi yok ne sorduğundan. Neden takım elbiseyle gelmedin diye sordu, ben de "işe takım elbiseyle mi geleceğim?" diye sordum, hayır diyince, sanırım cevabını vermiş oldunuz dedim, bozuldu kızdı falan.. Sonra bana ikinci görüşme için dönüş yapacaklarını söylediler, ben de başka bir firmanın beni kabul edip çağırdığını, ama firma imajı ve lokasyon nedendiyle kendilerinin ilk tercihim olduklarını belirterek mümkünse biraz hızlı bir dönüş olmasını rica ettim. 20 günün sonunda 3 kıvırılan telefon görüşmesinin sonunda "ya biz zaten 3 yıllık deneyimli birini arıyorduk" dedi beyefendi.. Bişey demedim.. Ben başvurmadan beni çağıran sensin, CV'mde freelance çalıştığım yazıyor, niye çağırıyorsun o zaman? Gel gelelim ben bambaşka bir 3. firmada işe başladım, 6 ay sonra bu GSM'ci IK'cı arkadaştan bir telefon geldi. Kısaca kendi tanıttı, ben de "çok iyi hatırlıyorum buyrun" diyince "kilingroad'cum nasılsın?" diyiverdi.. Peh. Biz seninle çalışmak istiyoruz (bu arada IT camiasında biraz araştırma yapmışlar, şu aldıkları 3 yıllık 2 arkadaş da fos çıkmış.. ), tekrar bir görüşmeye gel.. Olur dedim ben 6'da çıkıyorum.. Ne güzel biz 5'te çıkıyoruz, 4'te gel... Patrona iş görüşmesine gidiyorum desem tamam git derdi, öyle bir ortam.. Adam ya sabah işe geç git, ya erken çık bize gel diye tutturdu..
    Sonunda ben "sabah 07:00-09:00 arası olur, akşam olur, haftasonu olur, mesai dışı seve seve görüşebiliriz" dedim, kapattım telefonu.. O sırada kazandığım 2-3 katını kazanabilirdim kısa sürede bu büyük şirkette, saniye bile düşünmedim gitmeyi..
    Şimdi iş arayan veya beğenmeyen arkadaşlar buna nasıl bakarlar mesela? İşin bir de bu boyutu var..
    ilkeronat bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ufukt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtiraf edeyim asla öyle bir şey olmadı. Genelde taşeronları alıyoruz ama şunu da belirteyim çok şükür patronum da müdürüm de haysiyetli adamlar. Dediğin gibi torpilci kaypaklar yok değil elbette var ama sen de patron olsan karının kardeşi işsiz kalmazdı merak etme.
    Ben patronda oldum, Kocaeliden kişiler var forumda gayet iyi bilirler.. Ama yakınım olan kimseyi işe almadım çünkü eşle dostla iş yapılması taraftarı değilim. Çok akrabam teklif etti ''şunu alsana yanına bunu alsana yanına'' diye ama almadım. yani tespitin yanlış..

Bu arada senin patronlar numunelikmiş söylediğine göre.. Balmumundan heykellerini yaptırmak lazım. Ben sana isim isim şirketleri, kimin kimin nesi olduğunu tek tek sayarım.. koskoca ford fabrikasında da torpil dönüyor, brisa,pirelli,goodyear da dönüyor, hyundai de dönüyor.. Mesela Assan hanil diye bir fabrika var.. Burada ben sınava girdim, en erken ben bitirdim ve çıkarken sınavdaki arkadaşıma ''hepsini doğru yaptım'' dedim.. Herkes duydu bunu.. Sonra bahçede sınav sonuçlarını beklerken güvenlik gelip beni İK ya çağırdı.. Gittiğimde beni tebrik edip 1. olduğumu söylediler.. Sonra ne oldu? Aramadılar bile =) Adım Serkan Soyadım ÖZtürk.. Burada binlerce kişi var, assan hanil de tanıdığı olan varsa sorsun bakalım neden aramamışlar beni?

Yada brisa fabrikasında TET3 makinasında 7 ay sözleşmeli çalıştım. Oradaki kadrolu operatörlere sorun bakalım 3 sözleşmeliden en hatasız,en iyi çalışan kimmiş? ve kim kadroya kalmış?

Babam gölcük tershane komutanlığından emekli ama 3 erkek çocuğundan hiç biri tershaneye giremedi, neden? çünkü biz diğerleri gibi içerdeki büyükbaşlara ev,araba yada burma bilezikler ikram etmedik.. (bunu yapanların bir kısmı yakalanıp işten atıldı)

Herneyse uzatmaya gerek yok, şuan çalıştığım yerde bir sürü torpilli var.. Serviste gelirken torpil muhabbeti açılınca küfrediyorum seslerini çıkaramıyorlar =) çünkü sorarsan kimse torpilli değil.. Hiçbir İK personeli asla torpil yapmaz.. Hepsi çok düzgün insanlardır.. evet evet zaten ülke de çok iyiye gidiyor.. dolar bozduruyor herkes baksanıza..
    ilkeronat bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    fazla mesaj...

125cm3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boyle guzel bir ortamda sadece herkes dusuncesini yazsa yeter bir birmize ithamda bulunursak konusacak kimse kalmaz. ha kubraya veya x bi memura denk gelirsin onuda ozaman hemen sikayet edersin , ama kendi grubumuza zarar vermeyelim kaanatindeyim.
    kimse birbirini tanimiyor , oyle insanlar var ki burda 100 kisini mesayisini 1 ayda yapanda vardir.

velet milli mac seyretmis , bana dans etsene diyor. 1 senelik gorevden gelmisim , uymaya calisirken 26 farkli ses saydigim cok normaldi. oluyle konustugunu farkinda bile degil benim miilli mactan degil ozalin oldugunden 1ay sonra haberim oldu.
    RUHLA BEDENİ AYIRIN , İKİSİNİN İHTİYAÇLARI FARKLIDIR.
    darwin hakli evrim dogru ama insandan maymuna donusum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben konuya yönelik yazımı yazmışım.

Siz neden bu kadar öfkelendiniz anlamadım,bana karşı ayıp ettiniz,hoş olmadı bu yorumunuz.

Bende işçi çocucuğum,kolay şartlarda okumadım,sabah ezanından Önce kalkıp,kaç araç değiştirerek dondurucu soğukta okuluma giderdim.

Hata, Kaza girmişsiniz memurluğa demişsiniz.Hayır arkadaşım Kaza Hata girmedim,sabahlara kadar çalışarak okuyarak test çözerek girdim.

Milletin yıllardır dilinden düşüremediği oturarak para kazanıyorlar düşüncesi ile bana muhatapsınız,o genellemeyi baz alarak beni değerlendiremezsiniz.

Ne kadar yoğun çalıştığımı,emek verdiğimi,özen gösterdiğimi aldığım parayı hak emek için uğraştığımı biliyorum.ben emek vermişsem,sözel olarakta olsa sizin atma tutmalarınıza emeğimi yem etmem.

Ben görevini yerine getirmeyip ,valilikten telefon gelince size çay kahve söyleyen o memurlardan değilim.Devletin hizmetine torpil soktuğunu açıklayan sizsiniz

Kendini ifşa etme demişsiniz,yerine başkasını bulurlar demişsiniz.

Adım soyadım yerim yurdum belli,burada bana yapılan haksızlık olayını anlattım diyeyse bu tehditiniz,gelin buyrun,ben burdayım.

Birkere genelleme yaparak beni değerlendirmeniz son derece yanlış, sizin beni değerlendirmeniz için elinize eldiven giyip,en az bin hastaya bir ay hizmet vermeniz lazım,mide,yürek kaldırmıcak halk dilinde iğrenç işlemleri yapmanız lazım.
    Ancak o gün anlarsınız,her memurun aynı olmadığını, maaşı geçtim,gönül rızası,istekle yapılacak memurluklarda olduğunu.
    Benim eşim hekim,çok iyi biliyorum hastaneleride, personellerinide merak etmeyin Ne kadar zor desenizde özel sektörde çalışan birisi kadar zor şartlarınız yok, Sağlık kurumları ali babanın çiftliği resmen. Ben devlet olsam memur diye bir kavram kesinlikle bırakmam, tüm işleri özelleştirir ve yapılan performansa göre maaş veririm.

Kamu hzmetine torpil dediğiniz konuda, ateşli silahlar ve patlayıcılar şubede, göbeğini kaşıyarak oturan polis memururun, ki bu memur bize silah verecek, kendi silahı belinde bile değil, çekmecede şarjöre mermileri dahi ters basılmış olarak duruyor.

önünde 15 tane dosya günde 20 kişiye anca bakar, keyfi olarak bugün git yarın gel yaparsa, yoğunum niye şimdi geliyorsun derse, Valilikten kulağını çekiverirler ,sonra kendisi arar. Torpil değil sadece işini düzgün ve zamanında yapması için.

Motosikleti
    .
    Siz devlet kurumlarında tanık olduğunuz,yanlış,usülsuz,ters giden ne varsa,sanki tüm memurlarda öyleymişler gibi etiketleyebiliyorsunuz.

Ve bunu forum gibi halka açık bir ortamda,eleştiri dozunu aşarak,hata,kaza atanmışsın,bir günde yerinden olursun,akşama kadar evrak işi yapıyorsun gibi ağır ifadeler kullanarak yapıyorsunuz.

Şu memur az çalışıyordur,aldığı parayı hak etmiyordur,şu özelde çok çalışıyordur diye bir genelleme olur mu hiç.Genelleme yaparak değerlendirdiniz belki ama yanlış kişiye denk geldiniz.

Arkadaşımız konu açmış, kendi iş hayatımdanda örnek göstererek yaşadığım haksızlığı anlattım,yorum yaptım ama sizin yorumuma yaptığınız eleştiri olmaktan çıkmış bir yazı..

Yinede saygı duyarım ama tanımadan bilmeden bu kadar ağır konuşmasaydınız keşke.
    Siz beni tanımadan, oturarak maaş alıyorsunuz,yer dolduruyorsun yerin bir günde dolar diye genellediniz,sizin bu yakındığınız adaletsiz bireylerden ne farkınız kaldı şimdi?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)