Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Parasızlık ve Çaresizliği Anlatıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun aleyküm abilerim ve kardeşlerim. 18 yaşında üniversite öğrencisi bir gençim. Çocuklukdan gelen 2 teker aşkı var uzun süre bisiklet turları falan katılım olsun. Sürekli motor hayali kuruyorum, kuruyordum. Bugün 2000 Tl param var ve ben bu parayla mundar oldum resmen. 2000 Tl gerçekten benim için büyük para ve büyük hayaller demek. Hayat içinse varlığı yokluğu bir para. Üniversite yolunda sürekli motor ile geldiğimin hayali ile yaşıyorum. Ehliyet alsam 900 tl ve bulunduğum ilçede 2 tane kurs var gittiğimde biri a2 ehliyet vermediğini diğeri ise
    motor sürmeyi biraz öğren gel demesiyle resmen hayal kırıklığına uğradım çünkü etrafımda motor yok ve öğreticek kimsemde yok tek umudum 18'e girip kursa gidince öğrenmekti ve oda suya düştü an itabri ile. Bu paraya ne motor alabilirim scooter alsam sigortasını zar zor öderim bu sefer ehliyete param olmuyor resmen sıkıştım kaldım hayallerimin arasında. Beklesemde bu bütçeyi zor aşıyorum 2017 de büyük ihtimalle ücretlerde artıcak yaza doğru fiyatlar artıcak yine elimde bir şey olmucak. İlk defa böyle hayal kırıklığına ve üzüntüye maruz kaldım. Ekipman ayrı dert ikinci el toplasam belki onu hallederim borçla felan benim sonum ne olcak be :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    motora hiç bulaşma kaliteli bisiklet al bence. Bir hadi diyelim motor aldın yaşın genç olduğu için trafik sigortası çok yüksek çıkar.
    ehliyete toplam 1000 tl versen geriye 1000 tl gelir o paraya motor alsan bile trafık sigortasını ödeyemezsin
    AKS bunu beğendi.

Bursagsli nin fikri güzel.
    AKS bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek çare taksitli alman! Elindeki nakit paranın 1000 lirasını kredi kartının son ödeme günü yaklaşmış limiti olan zor durumdaki bir büyüğüne vereceksin ve hem ses etmemesi hemde sigortanın düşük çıkması için faturayı üstüne kestirecek, ruhsatı onun üstüne çıkartacaksın. 9 taksitle bir Mondial alacaksın. Hem arıza çıkarmaması hem az yakıp çok kaçmasıyla Cub motor tavsiyemdir. Kalan 1000 lirayla da kursa yazılırsın. Arada yine borç, harç bulup sigorta ve plaka/ruhsat masraflarını halledeceksin. Onun için fatura tarihinden itibaren 3 ay zamanın var sanırım. Yine borç harç en azından bir Ls2 kask mutlaka alacaksın. İşin zor, inşallah iyi bir Üniversite/bölüm kazanır mezun olur ve hayalindeki motosikletlere çok rahat kavuşur hale gelirsin.
    AKS bunu beğendi.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaşın daha çok küçük okulunu bitirdikten sonra işe girdiğinde zamanla herşeyin olur yaz tatillerinde çalışarak ufak isteklerine sahip olabilirsin illede 3bin yada 6bin tl lik motor olacak değil ya ben 10 sene 100cc cub kullandım çokta memnundum 200-300 km gezilere gittim emsal motorlu arkadaşlarla şu cub motorlu bir şekilde başka motorlardan parça uyar köyde veya trafiğe kapalı alanda zevkini çıkarabilirsin
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...51210394/detay
    AKS bunu beğendi.

Hangi şehirdesin
    AKS bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kardeşim hangi şehirdesin.
    AKS bunu beğendi.

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    Seni çok iyi anlıyorum dostum.15 yaşında ilk defa gidona dokunarak zehirlendim.O gün bu gündür sürekli motosiklet uzerindeyim.Hatalar büyük ehliyet yok,kask yok,mont yok Allaha emanet gidiyorum.Sana tavsiyem sabrtet.Once ehliyetini al,parani koy kenara biriktirip öyle al ucuz etin yahnisi yenmez.Surekli arıza verir sogursun verdiğin parada boşa gider.Ehliyetin olmadan da alabilirsin ama o zamanda zevk alamazsın.
    AKS bunu beğendi.

Biriktirmeye devam et sabırlı ol, biraz geç binip motorun ekipmanin iyisini kullan bence.
    AKS bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Hesap yaptım.
    1000 tl ehliyet al.
    1000 tl sağlam ekipman al.Eğitici kitaplar al.Hayalin sağlamlaşsın.

Motosikleti ertele.Taksitle almak çözüm değil.Ek masraflarıda düşünmelisin.
    Plaka,ruhsat,sigorta,vergi gibi.

Kaza yapma ihtimalinide göz önünde bulundur.Kırık,alçı vesaire.

Okuluna motorla gitme hayalin var ama bence sağlam ve kaliteli adımlarla başlamak en güzeli.

Hayallerin için aceleci olma,hepimiz okurken yol şartlarından muzdariptik.Seni en iyi ben anlarım.Servis olmadığı için 40 dk lık yolu kaç aktarım giderdim.Sabah ezanından önce kalkardım.Halk otobüsü durağında karda kışta 2 saat dondurucu soğukta beklerdim.Mesleğe başlayınca ilk işim araba almak olmuştu o hırsla köy yolunda araç sürmeyi öğrendim.Düşün o derece kafaya koymuşum.Acele ile sağlıksız kararlar verme.Okurken imkanlar kısıtlı oluyor.Yakıt masrafıydı,arızaydı.
    Çok Düşünürsün.Çok düşünmekte iki tekerde ölüm getirir.
    yetkina, altora ve AKS bunu beğendiler.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel kardeşim herkesin kendine göre hayallari var kimi motor kimi araba kimi okulunun bitmesi gibi sen şimdilik okulun bitmesini hayal et . mesleğini de eline alınca istediğin motoru alırsın öğrenci adamsın kendi ekonomik gücün illa ki olmayacak .birde konuyu ailene açacaksın eğer onların da durumu yoksa gerçekten uzuleceklerdir . seni ne güzel okutuyorlar geleceğini onlar kurtarıyor sen de ondan sonrası için hayal kur o parayı da eğitimin için harca her üniversite li kardeşimiz okula motosikletle gitmiyor ki .
    Metehan07-70 ve AKS bunu beğendiler.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili kardeşim, derdini anlayabiliyorum ama maalesef hayat, hele ki Türkiyedeki ekonomik ve iş hayat stabil olmadığından ekonomik sıkıntıbı hayatının ileriki yaşlarında her zaman çekebilirsin bunu neden yazıyorum çünkü bunu dert etmemeni tavsiye ediyorum, sana yazık. Heleki motorsiktlet sıkıntısını dert etme yaşın çok genç, herşey her an pahalı olabilir, bak dolar fırladı gitti, benim de alacağım şeyler uçtu gitti bu yuzden şu donem bekle derim. 125 ve 150 lik bir çok scooter var artık, okulunu bitir güzelce oku, işe motorla gidersin
    AKS bunu beğendi.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Borç harç alabileceksen yukarıda yazılanlarla olur. Ama bunun benzini var bakımı var o su var busu var. Bende üniversite öğrencisiyim motora çalışıyorum cidden. Yani haftada bir 100 kmlik gezi yapamıyorum ayda 1 kez belki. Ev okul spor. Motor iyi hoş ama okul ve antrenman hepsinden önce. Şimdi ev dediysem kendi memleketimde okuyorum. Motorumu da yazın çalıştığım para ile aldım no baba parası anlayacağın. Yaşadığın yer bisiklete uygunsa keyifli olabilir. Benzine bakıma vs muhtaç kalmazsın ve elin iş öğrenir. Şöyle kaliteli hafif alüminyum kadrolu önde amortisörlü bir bisiklet, lastikleri de güzel dişli lastiklerden takarsın hoplarsın zıplarsın çamurda her yerde çok keyifli olur. Düz yolda motor sürmek eğer ucuz ve gitmeyen bir motosikletin varsa bir yerden sonra keyif vermiyor dostum. Öyle cub alırım ne güzel felan bunlar senin yaşına gelmez o mentalitede olsan bu konuyu açmaz fıtı fıtı yoluna bakardın. Paranı çar çur etme en keyif alabileceğin şeyi yap. Güzel kullanışlı kaliteli bir bisiklet 1000liralık birşey seni mutlu eder. Kalan 1000 lira da yastık altında durur motor parası olarak birikmeye devam eder.
    AKS bunu beğendi.

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayaller, guzel yaslar.. Sankı yarın alacakmıscasına motosıklet bakıp arastırdıgımı bılırım. Hatta kaza vıdeosu ızleyıp tamam motosıklet benım ıcın bır ask ama canımda kıymetlı yahu deyıp bırden araba arastırmasına gırdıgımde oldu daha evvel. Guzel hevesler tabı, anlık mutluluklar verıyor. Parasızlık ve caresızlık degıl bence senınkı, asırı heves. Elındekı para buyuk olmasa da kucukte sayılmaz. Hele kı bır ogrencı ıcın. Okulun calısmana musade edıyorsa part tıme ısler yaparak bırıktırebılırsın para. Bu elı yuzu duzgun bır motor alman ıcın bır yıl surebılır, gecebılır de. Elındekı parayla motor almaya da kalkma, borc harca hıc gırısme. Hatta motor alabılecek kadar paran olmadıkca ehlıyette alma elındekı para bosa gıtmesın. Hobılerıne harca bence paranı. Olmadı egıtımıne harca kurslara vesaıre. Kucuk kucuk bırıktıkce sana ancak ızdırap olur. Olmuyorsa elındekının tadını cıkarmalısın.
    AKS bunu beğendi.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayaller, guzel yaslar.. Sankı yarın alacakmıscasına motosıklet bakıp arastırdıgımı bılırım. Hatta kaza vıdeosu ızleyıp tamam motosıklet benım ıcın bır ask ama canımda kıymetlı yahu deyıp bırden araba arastırmasına gırdıgımde oldu daha evvel. Guzel hevesler tabı, anlık mutluluklar verıyor. Parasızlık ve caresızlık degıl bence senınkı, asırı heves. Elındekı para buyuk olmasa da kucukte sayılmaz. Hele kı bır ogrencı ıcın. Okulun calısmana musade edıyorsa part tıme ısler yaparak bırıktırebılırsın para. Bu elı yuzu duzgun bır motor alman ıcın bır yıl surebılır, gecebılır de. Elındekı parayla motor almaya da kalkma, borc harca hıc gırısme. Hatta motor alabılecek kadar paran olmadıkca ehlıyette alma elındekı para bosa gıtmesın. Hobılerıne harca bence paranı. Olmadı egıtımıne harca kurslara vesaıre. Kucuk kucuk bırıktıkce sana ancak ızdırap olur. Olmuyorsa elındekının tadını cıkarmalısın.

egitime harcanan para mutlaka geri döner : ) bence egitimine harcasın yası genc oldukca, ben halen motorum olmasına ragmen gec saatlere kadar sanki yeniden alırmıscasına videolarına bakıyorm , okuyorum, fotolarına bakıyorum haha bu gercekten ayrı bir zevk
    AKS bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motosiklete binmekten daha büyük hayallerin olsun bence. Aynı hatayı çocukken ben de yaptım. 17 yaşımda A2 ehliyeti aldım aileme baya dil döktüm 150cc Mondial scooter aldırdım ancak daha motosiklet bayisinden çıkıp 100 metre yol yapmışken hayal ettiğim kadar güzel bişey olmadığını anladım. Sıfır km bir motor bile keyif vermedi hem kalitesiz bir motor olduğundan hem de üniversite sınavı gibi önceliklerimi kenara atmış olduğumdan. Kafan maddi manevi rahat değilse motosiklet sahibi olmayı hiç düşünme. Zaten motosiklet tamamen tüketime yönelik bir araçtır sana bişey katmaz sadece paranı yer
    SAZMAN ve AKS bunu beğendiler.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Mengu baskanin ilk cumlesine harfiyen katiliyorum. Bize de oyle geliyordu merak etme ama hevesini alinca bu mu lan diyosun:d
    AKS bunu beğendi.

Sinop/Boyabat

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:59 ----------

Sinop/Boyabat da oturuyorum şuan. Hepinizin yorumlarını tek tek okudum inanın bu kadar yorum yazılacağını düşünmüyordum hepinizden tek tek teşekkür ediyorum. Allah razı olsun 2 dk vaktinizi ayırıp bana cevap ve öneride bulunduğunuz için. Her yorumu tek tek değerlendirdim hepsi mantıklı şeyler biraz aceleci davranıyorum kan hızlı akıyor bu yaşlarda. Hepinizin eline sağlık abilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

Alıntı Zabitatak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi şehirdesin
    Sinop Boyabatdayım

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    daha yaşın çok genç biz o senin kurduğun hayalleri daha küçük yaşlarda kurduk ve 35 yaşında anca ulaştık ( 2 aydır yatıyor motor ) ,allah ömür verirse önünde nice uzun yıllar var ve bu dünyada hayal ettiğini bırak hayal bile edemediğin öyle şeylerin sahibi olursun ki ( bizzat denenmiştir ) sende şaşırırsın ümitsizliğe kapılma derim okul daha önemli

http://www.motosiklet.net/forum/moto...lmayanlar.html seni özel locaya alalım şimdilik
    Mengu16 ve yürekçe bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim herkesin kendine göre hayallari var kimi motor kimi araba kimi okulunun bitmesi gibi sen şimdilik okulun bitmesini hayal et . mesleğini de eline alınca istediğin motoru alırsın öğrenci adamsın kendi ekonomik gücün illa ki olmayacak .birde konuyu ailene açacaksın eğer onların da durumu yoksa gerçekten uzuleceklerdir . seni ne güzel okutuyorlar geleceğini onlar kurtarıyor sen de ondan sonrası için hayal kur o parayı da eğitimin için harca her üniversite li kardeşimiz okula motosikletle gitmiyor ki .
    20 bin nüfuslu Kocaeli ana kampüsünde üniversiteye giden motosikletli sayısı 100 ü geçmiyor düşün yani.
    Sen yalnız değilsin koskoca bir grubun parçasısın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)