Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Parasızlık ve Çaresizliği Anlatıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Part time calisabilecegin yerler bulursan mcdonalds, burgerking vs vb kisa surede hayallerin gercek olur.
    killingroad ve ...garip... bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ne var bunda bu kadar çaresiz hissedecek?
    Okulundan arta kalan zamanlarda part-time bir iş buluyorsun, çalışıyorsun, biriktiriyorsun, yemenden içmenden gezmenden kısıyorsun - madem iki tekar aşkın var, güzelce paranı cebine koyup ehliyetini de motorunu da ekipmanını da alıyorsun.

Çözüm basit, sen göze alıyorsan emek vermeyi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepimiz sanki her hayalimizi gerçekleştirebiliyor muyuz ki kardeşim, mesela ben de kendimi hep, s 1000 xr ile bir Orta Asya turunda hayal ediyorum. Ama bu normal şartlarda hep hayalde kalacak.
    Şimdi takma bu kadar bu olaya, okulunu bitir, güzel bir meslek ve iş sahibi ol, s.ktir Scoter ı falan, git motorun babasına bin ondan sonra.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    "yokluk görmemiş toy çocuğun kapitalizm ile sınanması "
    başlık için daha uygun olurmuş.

parasızlık ve çaresizlik görmemiş bünyenin heyezanları da olabilir.
    paranın bir kısmı ile çöplük isimli kitabı alıp okumanı tavsiye ederim.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bilgelik ve ukalalık yapmadan cevap vereyim;

Şimdi realistler ortalığı basıp kazaya davetiye, taksirle ölüme sebebiyet, eğitim, kask cart curt atacaklar..
    Parasızlığı ve yalnızlığı bilmeyenler kısaca

Mantık karşıtı ama gerçekler ve şartlar buna zorlar insanı

Borç ile hatta taksitle 1500 TL ye herkes karşı çıkarken rent a car dan 2003 model BWS aldım. Km sini bile bilmediğim bir motordu
    Ehliyet yok, ne sigorta yaptırdım, nede kasko, satışını bile alamadım o derece yoktu yani.
    Sadece benzin alıp bindim. Yıl sonları vergisini ödedim sadece.
    Polislerden hep kaçtım, yakalanınca cebimdeki parayı verdim kurtuldum.

Kısaca istedikten sonra herşey olur.
    Hayata tekrar gelmeyeceksin beklemenin bi anlamı yok imkanların nispeti ölçüsünde ilk adımını at ve başla..
    Benim gibi..
    Motoru EHLİYET kullanmıyor, sen kullanıyorsun. Olmadan da kullanırsın ama kaçmayı bileceksin yada yakalanınca ne yapacağını.
    Sonrasında herşey olup gidiyor zaten..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgelik ve ukalalık yapmadan cevap vereyim;

Şimdi realistler ortalığı basıp kazaya davetiye, taksirle ölüme sebebiyet, eğitim, kask cart curt atacaklar..
    Parasızlığı ve yalnızlığı bilmeyenler kısaca

Mantık karşıtı ama gerçekler ve şartlar buna zorlar insanı

Borç ile hatta taksitle 1500 TL ye herkes karşı çıkarken rent a car dan 2003 model BWS aldım. Km sini bile bilmediğim bir motordu
    Ehliyet yok, ne sigorta yaptırdım, nede kasko, satışını bile alamadım o derece yoktu yani.
    Sadece benzin alıp bindim. Yıl sonları vergisini ödedim sadece.
    Polislerden hep kaçtım, yakalanınca cebimdeki parayı verdim kurtuldum.

Kısaca istedikten sonra herşey olur.
    Hayata tekrar gelmeyeceksin beklemenin bi anlamı yok imkanların nispeti ölçüsünde ilk adımını at ve başla..
    Benim gibi..
    Motoru EHLİYET kullanmıyor, sen kullanıyorsun. Olmadan da kullanırsın ama kaçmayı bileceksin yada yakalanınca ne yapacağını.
    Sonrasında herşey olup gidiyor zaten..
    Motosikletle ilk yakalandığım günler aklıma geldi. Yaş 16. Cezadan yırtmıştık, ama motoru ve kimliği götürmüşlerdi emniyete. Sonrasında araya adam sokmalar falan, motoru emniyetten almaya yine ben gitmiştim. Çıkarkende polisin biri demişti, beni de falanca yere atıver diye. Sonra sordum, hep motoru alıkoyuyorsun, hemde ardıma biniyorsun diye, o da demişti ki, biniyorsan bizi görünce kaçacaksın.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    aklında iki teker varsa sen önce mümkün olan en iyi kurumdan ehliyetini al, para biriktirmeye de devam et ehliyet eline geçtiğinde uygun fiyatlı bir motor ve ekipmanla başlarsın, hatta sırf tecrübe edinme, motor kullanma sevdasına paketçilerde üç kuruşa çalışan gençler var, istersen bir yolunu bulursun, sorunlara değil çözümlere odaklan.

Owl King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumdaki yas olarak en yakinlardan biriyimdir (18), motosiklet alma simdi bence sabret dayan. Hepimizin hayalleri var ama ha deyince olmuyor. Simdilik okuluna odaklan. Kendi isini eline alinca istedigini alirsin. O parayi harcamak zorunda degilsin. Ama 2k ile motor mu alacan, ekipman mi alacan, ehliyetmi cikrican, plaka, sigorta ve vergiyi mi yetistirecen. Yoksa benzinine mi? Buyuk kulfet. Once ehliyetini al.

Sabırlı ol kardeşim. Rabbim bir kapıyı açar bir kapıyı kapar. bir süre daha idare et yaşın küçük trafik sigortası yüksek çıkar.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende senin durumundaydım yaşım 16 para yok heves deli gibi var 2. El hurda belgeli cg aldım 1 sene boyunca şehir içerisinde kullandım yakalansam başıma neler geleceğini deli gibi araştırdım
    Sonra motorun bakımını problemlerini nasıl çözebilceğimi keşfettim
    Yaş 18 ehliyet aldım Rus malı cross aldım benden yaşlı hurda belgeli onuda baya kurcaladım 2 motorumuda köye götürdüm şimdi ikisininde görünce çok duygulanırım
    Karşılarına oturup vay be diyip çay sigara yakarım içli içli

Sonra plaksı olan legal problem yaşamayacağım motorlara geçtim xtreme max 150 aldım sattım cbr250 aldım sattım fazer600 aldım sattım bajaj boxer aldım sattım şimdi benelli tnt25 var
    Yaş 21 bir yandan okuyorum bir yandan hala çalışıyorum

Şimdide bajaj boxer alıp street tracer yapıcam dağ bayır gezicem

Heveslerin için çalışmalısın hacı ama benim gibi okulu boşlama 1 senem yandı daha büyüğü için hırs yapma sen okulu adam akıllı bitir ne bulursan alırsın
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    Kıyafet al kendine güzel kaliteli şeyler,iş güç sahibi olmadan,baba parasıda yoksa hayalini ertelemek zorundasın.

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paşam Boyabat güzel yerdir yolları güzeldir, etfaf komşu ilçe ve il yolları güzeldir gezmeye bi Kastamonu tarafının yol yamaları hariç
    Derim ki git güzelcene ehliyetini al. En kötü kursta bile yeter ki motor olsa ellerinden durmasını kalkmasını bişeylerini öğreteceklerdir ehliyeti alabilecek kadar. Neticede buna mecburlar. Ama dediğim gibi Boyabat'ın etrafı güzel, birgün o komşu ilçelere dolaşabilmen için ehliyet olmazsa olmaz. Bi de kask dizlik mont. Bunlara bütçen ucu ucuna yetecektir. Dönerci kebapçı sucu derken biyerde part time iş denk gelse, en azından gaza basmak nedir fren nedir ufak ufak hayallerine dokunmaya başlarsın. Hee derseniz ki bilmeyen adama araç tavsiye ediyosun, ama Boyabat küçük şirin ufak bi ilçedir. Bi yere sipariş yetiştireyim aman diye acele yetişme derdi olacağını çok düşünmüyorum. Hele akl-ı selim bi kardeşimizsen ufak ufak yavaş yavaş derken bişeyler olur senin içinde ümit oldukça. Hatta ilk başlarda sadece haftasonları para bile istemesen sadece hayaline dokunmak için küçük bir işletmede getir götür yapsan al sana ilk adım. Belki bahşiş neyin derken günlük masrafın çıkar. Bi de hem bi işe yaramışlık hissi hem hayaline yaklaşma hissi ne bileyim her türlü adım, durup hayal ile beklemekten iyidir. Hee burda sorun şu ki küçücük bir ilçemiz, iş var mı? O sebepten dedim usta ben ilk başta para da istemiyorum gibisinden şansını denesen. Belki bişey bişey denk gelir nasip olur. Hee baktın okulla birlikte götürebilecek gibi olsan, patrona da kendini sevdirirsen bakarsın part time iş derken üç beş birikmeye de başlar. Bakarsın bi zaman sonra kendi motorunu vergisini benzinini ödeyecek bi gelir birikir mi birikir Keşke senin içinden böyle bişey gelse, keşke böyle bi gence destek olacak bi işletme sahibi biri denk gelse. Dileklerimiz seninle bunu anlamışsındır Hadi bi gün güzel bi haber ver şöyle yazmıştım böyle oldu olaylar gelişmeler diye. bekleyelim görelim biz de . Bol şans kardeşime ;)

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Handikaplı Beşiktaş 4+ oran 2 bin lira bi düşün 😈😈

Motosikleti
    Mondial 150 mash--> Kawasaki ninja 300
    Ehliyet 1000 sigorta 1000 plaka ruhsat 250 civari ekipman min 600-700 arasi motorun fiyatini da artik sen belirle

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Merak ettim motoru ulaşım için mi alıyorsun yoksa başka nedenle mi? Gündüz toplu taşıma ile okula gidebiliyor isen motor alma. Paran yok yeteri kadar zaten.
    Ben 1995 te ünv. okurken geceleri pavyonda çalışıyor, aldığım paranın yarını taksiye veriyordum. Araba alacak para yok ehliyet yok, cahillik bol miktarda vardı, ama mecburdum bir şekilde ve çok cüzi bir paraya Peugeot 103/105 lerle yıllarca gece çalıştım işe gittim geldim. Defalarca kaza yaptım, dereye, kanala uçtum ama binmeye devam ettim. Çünkü para gelmiyordu ve gece çalışmak zorundaydım. Mecburiyet var ise durum değişir. Ha yoksa alma gerek yok. Onun idame maliyeti seni yoracaktır. Benzini yağı sigortası vizesi vergisi lastiği ıvır zıvır.

Sevgiler.

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    İnsan hedefleri için yaşar. Hedefin olmazsa yaşantından haz alamazsın. Çalışıp, para kazanıp motosiklet almak bir hedef olabilir. Bütçene göre yapabileceklerin kısıtlı ama dünyanın sonu değil. Sadece motosiklet sahibi olma hevesini ertelemiş olacaksın. İşini gücünü kur, mükünse eğitimini al, ekipmanını toparla ve ondan sonra motosikletini al. Ehliyetten sonra yaşadığın yerde yoğun trafik yoksa ve imkan da varsa motosikletli işlere müracaat edebilir, bir scooter ile motosiklet sürüş becerini geliştirebilirsin. Yoksa para biriktirmeye devam. Zaman geçtikçe ve para biriktirdikçe satın alacağın motosikletin kalitesi de artacak. İnşallah kazasız belasız motoruna kavuşur ve onu sürersin.
    SAZMAN bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al sana motor, pazarlık et biraz. işini gör ve tecrübe edin. ana yollara fazla çıkma ve milletle yarışma. viraj dönerken frene basma ve motoru fazla yatırma. motoru satın aldığın gibi doğru emniyete koş ve trafikten düşür, yani randevu ile falan oluyor trafikten düşürme sanırım. onuda sen öğren.

korumalık olarak, 140 lira civarı güzel kasklar var ve hiç olmamasından iyidir ama çokta ucuz alma. 160 liraya durt marka indirimde montlar vardı korumalıklı. ucuza mont da bulursun.

kışın karın üstünde asya 125t-15 motorumu çıplak el ile kullanırdım, asıl motor sevgisi budur :D ilk başladığım motordu ve 500 liraya almıştım. yaa o külüstürü nasıl 11 ay kullandım aklım almıyor şu anda. motora üste para verseler binmem diyen oluyordu bende boynumu eğiyordum o zamanlar.

ama şimdi tvs apache var, görüntü itibari ile yarış motoru sananlar bile oluyor anlamadıkları için

al senin motorun linki;
    Mondial 150 HS
    bak sana cevap yazacağım diye alakasız bir konuya atmışım mesajı haberim yok, millet sıkıldı uyarmaktan. neyse bence tecrübe edinmek için önce ucuz yoldan girebilirsin.
    Mengu16 bunu beğendi.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak sana cevap yazacağım diye alakasız bir konuya atmışım mesajı haberim yok, millet sıkıldı uyarmaktan. neyse bence tecrübe edinmek için önce ucuz yoldan girebilirsin.
    Abi Allah razi olsun aklima yatti bura kucuk yer cevirme olmuyor hem ekipmanimi hazirlarim yaz tatilindede calisir motorumu alirim sagolasin ❤

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    motoru aldığın zaman bize söyle, benim düştüğüm hatalara senin düşmeni istemem.

ilk motorumda yağı kontrol etmezdim ve bir gün işten eve gelirken yağsız kalan motorum içeride piston silindiri yedi ve 220 lira masraf oldu.

kışın -10 derecelerde son model arabalar bile çalışmıyordu. bende o soğuk havalarda motorumu çalıştırmayı denedim ve marş motoru donmuş, marş hiç tepki vermedi. sonra sıcak su döktüm kaç kere ama açılmadı, sonra ayak marşı ile deniyeyim dedim ve ayak marşıyla denerken motor sübap kesti. içeride donmuş sübapları zorla oynatınca kırıldı biri.

motoruma yeni silindir piston attırırken diğer yıpranmış bir kaç parçayı daha değiştireyim dedim ve tamirden sonra sıfır taktığını söyleyen usta aslında birini(kayış) hiç değiştirmemiş ve diğer parçayı da(arka varyatör) çıkma takmış. ve sıfır taktığım dediği ayak marşı dişlisi kaynak yapılmıştı.

sırf merakımdan söküp bakmıştım.

başıma sadece bunlar gelmedi, dahası var. 500 liraya aldık ilk motoru ama 700 lira masraf yaptık ve yine çöpe gitti. ama şimdiki aklım olsa harcadığım bu 700 lira motor kız gibi olurdu, kaporta boya parası bile içinde olurdu düşün artık.

motor alırkende kontrol etmek önemli. alacağın motorun bakman gereken ilk yer yağ seviyesi. hemen yağ çubuğunu sök ve yağın bal rengi gibi olmasına dikkat et, eğer yağ seviyesi düşükse yada yağ rengi kararmış ise sebebini sor, en azından motor sahibi terlemeye başlar ve sana sorunları dökülür

sonuçta para vereceksin, arızali ise fiyattan düşsün bari satıcı, hadi bakalım.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    3 ay bordrolu bir yerde part time dahi olsa çalış ve asgari ücrette olsa alabilirsin, 2500 Gibi bir kredi çekersin 2000 de elinde var..
    bi butce açarsın bu şekilde kendine..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)