Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ehliyetsiz motor kullanmak! biz yandık siz yanmayın!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    vedat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125
    teşekkürler peki fiyatı b'den farklımı
    doğan güneş batmaya
    açan gül solmaya
    okul bitmeye MAHKUMDUR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    biras daha ucuz, hatta B varsa daha da inio, sınavda da sadece motosikletle ilgili olan ek kısma giriosun 50 soru mu ne öle bişi.
    imza, safrane

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    zekeriyakoyde 9 yasindan beri 100cc ustu motor kullaniorm su an 16 yasin daim we hic yakalanmadim bi kac kez arabayla yakalandim ama artik cezalar acaip artti umarim bsey olmaz!!!

KoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Arkadaslar ben 1 ay önce A2 için yazıldım. Su anda stajer ehliyeti muhabbeti yürürlüğe geçmedi. Ben 1 temmuzda sınava girecem Agustosun 5 i gibi de ehliyetim elimde olacak inş. Geçen hafta sonu Gebze eskihisarda Jandarma Trafik çevirdi beni ama ceza yazmadı. Allah razı olsun. Ayrıca ehliyetsiz motorsiklet kullanmamın cezası 600 ytl diğil 890 ytl dir. O gün uzman çavuş sölemişti. Bu arada 1 Temmuzdaki sınavın kayıtları bitmiştir. 29 mayısta bankalar hesaplarını kapattı.Bilgilerinize !

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Ben ehliyeti yeni aldım allaha şükür,artık trafikte giderken polis görünce korkmuyorum,gerçekten çok güzel bir duygu.Eskiden bir polis görünce özellikle kırmızı ışıklarda durunca ve orada bir trafik polisi olunca çok korkardım ehliyet soracak diye,artık içim rahat,gerçi şimdi de kask yok diye durdurabilirler ama ona da çok ceza yazmazlar herhalde.

Bukalemoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    bilmeden yazmayın arkadaşlar, ehliyetsiz araç kullanmanın cezası 630 ytl dir.. peşin ödersen 440 a düşer..(630 u 4 taksitle 1 sene içinde alıyorlar)
    senin söylediğin rakam ayrı.. ruhsat sahibi ve kullanan farklı ise... ruhsat sahibine de 200 ceza yazıyorlar

Motosikleti
    motosikletim yok. erkek kardeşiminkini kullanıyorum.
    ehliyetsiz motor kullandığımız için 800 ytl ceza yedik. arkadaşlar bucaya tansaşın oraya ehliyetsizseniz sakın gitmeyin. adam hiç acımıyor. birde motoru kullanan 16 yaşındaki erkek kardeşim olunca bendeki b sınıfı da bişeye yaramadı bastılar cezayı. sinirden oturdum ağladım ya... iki gün önce işten ayrıldım şimdi gelde ceza öde. allahtan ehliyeti olan bi arkadaş kurtardı da motoru bağlatmadık. yani işin kısası hiç acımadan 800 ytl'yi yazdılar. siz siz olun ehliyetsiz motor kullanmayın. bi musibet bin nasihattan iyiymiş. ödeyecez artık... evlat acısı gibi koydu valla:(

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Bukalemoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmeden yazmayın arkadaşlar, ehliyetsiz araç kullanmanın cezası 630 ytl dir.. peşin ödersen 440 a düşer..(630 u 4 taksitle 1 sene içinde alıyorlar)
    senin söylediğin rakam ayrı.. ruhsat sahibi ve kullanan farklı ise... ruhsat sahibine de 200 ceza yazıyorlar
    sayın arkadaşım ehliyetsiz yakalandığında motosiklet veya arac bağlanır...otopark ve çekme ücretinide katarsan o rakamlara gelir...ehliyetsiz yakalandığından motoruna polis el koyar...başına gelmeden anlaman mümkün değil...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    YAMAHA TDM 900A
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın arkadaşım ehliyetsiz yakalandığında motosiklet veya arac bağlanır...otopark ve çekme ücretinide katarsan o rakamlara gelir...ehliyetsiz yakalandığından motoruna polis el koyar...başına gelmeden anlaman mümkün değil...
    Mete doğru söylüyor en son yakaladığımız ehliyetsiz motor kullanan şahısa park masrafları ile beraber 1.000 ytl civarında bir cezaya tekamul etmişti..

ruhsat sahibi başkası idi
    MEYDANLARDA GÜMBÜR GÜMBÜR KAVGALAR DÖNER DURUR,OLMUŞUM ÜÇ BEŞ PUŞTUN KATİLİ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün burda yarın şurda ertesi gün kimbilir nerde
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    benimde ehliyet yok. en kısa sürede alsam iyi olur.polisler nedense uyuz oluyor bana zaten...

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    ben 15 gun once kayıt oldum kursa 100 ytl kurs ucretı toplam masraf 250 ytl olur sanırım ocak 15 de cepte ıns a2 tabi sınavı gecersem polislerden korkarak surmeyecegım artık

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Valla arkadaşlar ehliyet çok çok önemli.Ne kadar bilirseniz bilin cebinizde ehliyet taşımanın rahatlığıyla sürmek kadar güzel birşey olduğunu dşünmüyorum.Ben de 10 gün önce B'nin sınavına girdim kısmetse de bunun ardından diğer sınavda a2'ye giriyorum.İnşallah ocak sonu şubat başı gibi ehliyetime kavuşurum ve de kafama o an Honda CBR 125r veya Beat 'den hangisi daha çok yatarsa direk onu alırım.
    Herkese kazasız belasız ve de ehliyetli sürüşler

ben 15 yaşındayım duyduguma göre 16 yaşında alınıyordu galiba bilgilendirirseniz sevinirim

Motosikleti
    600cc
    "ehliyetsiz biniyorum hiç yakalanmadım süper kaçarım" diyen arkadaşlara ancak aferim diyebiliyorum. umarım cezalar iki katına çıkar ve umarım yakalanır o cezaları paşa paşa ödersiniz.

onlara destek verenler de sonra gelip "motorculara pis serseri gözüyle bakıyorlar hepimiz aslanlar gibi insanlarız halbuki" muhabbetine hiç girmesinler, inandırıcılıktan çıkıyor. ehliyet almaya bile gerek duymayan adam yayaları yara yara kaldırımdan da gider, diğer araçları da tehlikeye sokacak hareketler yapar. kaskı da büyük ihtimalle kimi kuryeler gibi "yarım" takıyordur

not: cepte duracak 4 cm.lik bir kagıdın sürüş tekniği verecegini iddia etmiyorum. amaç bu hobiyi, güzel ulaşım şeklini gerçekleştirirken "bilinçli" olmak. trafikte güvenlik için koyulmuş kurallara uymak. o kuralları öğrendigini gösteren belgeyi almaya lüzum görmeyen birisi "ben uyuyorum dert etme sen" dese ne olacak demese ne olacak... laf.
    Acta est fabula.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı 507rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ehliyetsiz biniyorum hiç yakalanmadım süper kaçarım" diyen arkadaşlara ancak aferim diyebiliyorum. umarım cezalar iki katına çıkar ve umarım yakalanır o cezaları paşa paşa ödersiniz.

onlara destek verenler de sonra gelip "motorculara pis serseri gözüyle bakıyorlar hepimiz aslanlar gibi insanlarız halbuki" muhabbetine hiç girmesinler, inandırıcılıktan çıkıyor. ehliyet almaya bile gerek duymayan adam yayaları yara yara kaldırımdan da gider, diğer araçları da tehlikeye sokacak hareketler yapar. kaskı da büyük ihtimalle kimi kuryeler gibi "yarım" takıyordur

not: cepte duracak 4 cm.lik bir kagıdın sürüş tekniği verecegini iddia etmiyorum. amaç bu hobiyi, güzel ulaşım şeklini gerçekleştirirken "bilinçli" olmak. trafikte güvenlik için koyulmuş kurallara uymak. o kuralları öğrendigini gösteren belgeyi almaya lüzum görmeyen birisi "ben uyuyorum dert etme sen" dese ne olacak demese ne olacak... laf.
    nazaran haklısın arkadaşım. motosiklet almak kadar ehliyetin ve koruma giysilerini almanın da önemli olduğunu anlayacağımız günler de gelir umarım

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Alıntı 507rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bunun korumayla yayaları yarmayla ilgisi yok ehliyeti olanlar yapmıyomu? + ehliyeti olmayanların hepsi hakkında böyle konuşmaya hakkın yok bunların ehliyetlede alakası yok sürücüyle alakası var ve o ehliyetsiz sürücülere karşıda "inş. yakalanırsınız" kelimesiyle beddua etme hakkını size kimse vermiyor ..

Motosikleti
    " AK "
    bu sayfayı emniyet okuyorsa işi pek bi kolaylaşacak
    ___________ " POSETCHI "__________

Her Türlü Baskılı Poşet Yapılır...Fabrika Olunca...

arkadaşlar ben 28.03.1992 doğumluyum ne zaman ehliyet alırım biri yardımcı olursa sevinirim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler