Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sabahlari karanlikta uyanmak...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı bugrakoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunun konuyla alakasını anlayamadım yalnız. GMT+3 yerine GMT+2 kullanınca para piyasaları coşuyor, ihracatçılar bayram mı yapıyor? Uluslararası meseleler zaten hep saat farkı gözetilerek düzenleniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

Zaten sabah erken kalkan herkes GMT+2'de de karanlıkta kalkıyordu, sabah soğuğu yiyordu. Şimdi en azından akşam biraz ışık görüyoruz. Ayrıca bu haliyle elektrik tasarrufu da sağlanıyor.

Şimdi bunları yazdım diye hükümet yanlısı olursam şaşırmam
    Hükümet yanlısı diyebilriler şaşırma ama biraz daha bilgi sahibi olmak lazım. Bahsettiğin bakkal hesabından biraz daha karmaşık durumlar. Piskolojilk, sosyolojik ve ekonomik yansımaları mevcut
    something123 bunu beğendi.
    MotoVlog > https://goo.gl/8jrwAL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Ben bunun konuyla alakasını anlayamadım yalnız. GMT+3 yerine GMT+2 kullanınca para piyasaları coşuyor, ihracatçılar bayram mı yapıyor? Uluslararası meseleler zaten hep saat farkı gözetilerek düzenleniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

Zaten sabah erken kalkan herkes GMT+2'de de karanlıkta kalkıyordu, sabah soğuğu yiyordu. Şimdi en azından akşam biraz ışık görüyoruz. Ayrıca bu haliyle elektrik tasarrufu da sağlanıyor.

http://m.t24.com.tr/haber/yaz-saati-uygulamasi-ihracati-da-vurdu,376320

Yukarda bir arkadasimiz detayli linki vermis okumani tavsiye ederim..
    Ayrica artik gunduzleri 2 saat fazladan isik yakiyoruz.. birde hatirlatim aksam 6 da da hava karariyor ole aydinlikta falan eve gitmiyoruz..
    Elektrige zerre faydasi falan yok..
    Minicik cocuklar sabahin korunde ayazda okula gidiyor.. anne emin misin dogru ciktigimiza hala ay var gokyuzunde diyen bir cocugun olsaydi konuyu daha iyi anlardin... fakat yasamadan anlasilmiyor ...

Hukumet yanlisi veya degil sorun degil arkadasim, ben hayatta dogru olanin yanindayim akp de chp de mhp farketmez kim dogruyu yaptığına inanıyorsam arkasindayim.. her konuda herkes dogruyu yapamaz oldu ki hata var yahu bunu yanlis yaptik demeyi bilmek lazim..
    Japonyada köprünün baglantisini yanlis yaptigi icin insanlarin ölmesi uzerine intihar eden bir zihniyetten sonra, ufacik hatasini kabullenmeyen hic kimseyi kabul etmiyorum..
    Bu kim olursa karsisindayim..
    Kime istihdam saglayip humanist kimseyi ayirmadan bir tutan turkiyeyi savunuyorsa son olanlara dur diyen kimse de sonuna kdr son damlasina kadar kanimin yayindayim..
    Dublebas bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saat dilimimiz GMT+2'den GMT+3'e kaydı yani 1 saat yaklaşık 1600km doğuya kaydık. Araplara biraz daha yaklaştık, biraz daha müslüman olup Allah'a kullukta bir üst levele atladık.

Bence GMT+4'e geçip arapları geçmeliyiz.
    keremkrmn, killingroad ve The Dude bunu beğendiler.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Özellikle şu aralar, hava karanlık, motorla işe giderken gizli buzlanmadan dolayı inanılmaz tribe giriyorum. Her seferinde bu uygulamayı yapana ana - avrat - sülale şeklinde sitemlerim oluyor. Yemişim ülkenin elektrik tasarrufunu, bir salağın fantazileri yüzünden her sabah ha düştüm ha biri kayıp gelip vurdu endişesi içinde işe gidiyorum resmen..
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hangi elektrik tasarrufu yahu?
    Eskiden aydınlık havada işe gidiyordu insanlar, evde ışık açmıyorlardı, şirketlerin aydınlatmaları kapalıydı, şimdi hepsi açık.
    Sabahları yataktan kalkasım gelmiyor, sürekli buz mu lan şurası diye kasıla kasıla geliyorum işe.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Sabah namazı kılmak açısından güzel oldu )
    Olcay Avşar ve crocodill bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    [/COLOR]Zaten sabah erken kalkan herkes GMT+2'de de karanlıkta kalkıyordu, sabah soğuğu yiyordu. Şimdi en azından akşam biraz ışık görüyoruz. Ayrıca bu haliyle elektrik tasarrufu da sağlanıyor.

Yanlış olan, gerçekte var olmayan şeylerin birebir hükümetin savları ile ortaya koyarsan hükümet yanlısı der tabii insanlar, muhalif mi desinler?

Hayır GMT2'deyken karanlıka kalkılmıyordu.
    Hayır bu kadar soğuk olmuyordu.
    Hayır akşam ışık görmüyoruz hava zaten erken kararıyor, bir etkin yok, 4'te işten çıkmıyorsan.
    Hayır elektrik tasarrufu da sağlamıyoruz.

Ayrıca ihracatımızın en büyük payına sahip olan AB ülkelerinin büyük kısmıyla 1 saat olan farkımızı 2'ye çıktı. Sırf bunun bile ne kadar olumsuz etkisi olacağını çok basit bir şekilde anlatabilmemiz lazım, ama gelen cevap "naar lan 1 saatti fark 2 oldu yine skype yapacaksınız" olunca, pek anlatası gelmiyor insanın.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Onu bunu bilmemde.
    4 mevsim motosiklet kullanan biz "4 mevsim motorcular"a Allahtan sabır, yakınlarına daha fazla sabır dilerim.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yapılan uygulamanın istenilen sonuca götürmediği,
    enerji tasarrufu sağlansa dahi (enerji tasarrufu yapıldığına dair bir hesap da yok ortada) hesap edilmeyen etkilerinin görülmesiyle beraber uygulama sorgulanıyor.
    hayat elektrik enerjisinden daha değerlidir.
    değerli olmalıdır.

misal,
    geçenlerde oğlana bot almak gerekti,
    60 liradan başlıyor.
    çocuğumuz iyi bir şey giysin diye gücümüzün yettiğinin en üst noktasını zorluyoruz.
    kendimizden kısıyoruz.
    zira çocuğumuz geleceğimiz.

yetişkin bir birey olarak karanlık ve soğuğun psikolojik etkileri ben de böyle iken çocuklardakini gözlemlemek de zor değil.
    yapılan uygulama hayat kalitemizi olumsuz etkilemesine rağmen halen kör bir şekilde savunulması anlamsız.
    zaten ekonomik ve toplumsal huzur ve barış açısından zor bir süreçteyiz üstüne böyle saçmalıklara gerek yoktu.
    ve fakat varmış.
    zira akıl kullanmak yerine dizayn amacı güden bir anlayış ile ancak bu kadar oluyor.
    bir haberden aklımda kalmış kuzey ülkelerinde intihar oranı diğerlerinden daha yüksek diye.

yıldızlı ya da dolunaylı kış sabahlarına uyanmak romantik olmuyor.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yaza saatleri 2 saat geri alarak telafi ettik derseler şaşmayın.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Mahellenin imamıyla otobüs durağında selamlaşmak paha biçilemez
    Sinan Er ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkeyi dahil olmadığı bir meridyenin saat dilimde bırakmak hangi anasını sevdiğimin,süper zekasının ürünü çok merak ediyorum.Avrupa ile iş yapan şirketerin bu saat farkından dolayı nasıl zarar ettiklerini zaten verilerle arkadaşlar kanıtlamış.Eskiden çok saygıdeğer bir üniversite olan şimdi ise ne olduğu belli olmayan İTÜ nün dediği gibi elektrikten tasarruf yapılacağını sanmıyorum.İnsanın biolojik saati sabah gün ışığı ile uyanmaya programlıdır.İTÜ bunu bilmiyorsa lütfen kapatsınlar üniversiteyi yerine cami açsınlar sabah namazlarını rahat rahat kılarlar o zaman.Zifiri karanlıkta kalkmaya başladığımdan beri iş yerinde sabah yaptığım hesaplamlardan,işlerden hayır gelmiyor.Haftalardır gün yüzü görmediğimden resmen depresyona girdim,sürekli karamsar bir ruh hali içindeyim,süreli olumsuz düşünmeye başladım.Bütün maddi manevi vücut dengem alt-üst oldu.

Dahası sabah zifiri karanlıkta hırsızına,tecavüzcüsüne gün doğdu.Küçükcük çocuklar zifiri karanlıkta korka korka,soğuktan titriye titreye okula gidiyor.Ne kadınların be çocukların can güvenliği kalmadı.Şu saatleri kim bu hale getirdiyse Allah topunun belasını versin.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bu saat olaylarının da insanların psikolokisini bozması açısından yapıldıgına inanıyorum ben. Ülkede olmayacak her iş oluyor. Memlekette vatandaş hayrına yapılan 1 tane iş yok.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Mantık şey;
    "1 Ayda 15 kilomu vermek istiyorsunuz !?
    Yemeyin a.k."
    Hükümette "Gece uyanmak istemiyomusun ? O zaman uyanma " diyor.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zombi dönemi başladı yine, yirmibir aralığa 35 gün kalsa, e bunun geriye dönüşü de 35 gün olsa kaldı yetmiş gun, alarm ileriye alindi, onbes gün sonra bi daha ileri alsam, evet evet az kaldı bir gün daha eksildi, peki iş performası, olur olur az kaldı, bu kis da geçer. .Hem tasarruf yapıyoruz!

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Koca ülke bir kişinin dudakları arasında, yapacak bir şey yok. Geçen sene bakanlar kurulu bu uygulamayı tepkiler üzerine iptal etmemiş miydi? Aynen geri geldi. Kaldı ki sabahın kör karanlığında kalk benim için namaz kıl diyen bir din ne kadar hümanisttir tartışırım?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aga sabah uyanıyorum, bakıyorum karanlık oh be diyorum daha gece daha uyurum.

tam gülümserken alarm çalıyor, güne lanet ederek başlıyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Aydınlık günler geride kaldı. Türkiye artık cehaletin ve tiranlığın karanlığında.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah namazı kılmak açısından güzel oldu )
    maksat buydu galiba panpa. namazı kılıp işe gitmek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)