Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sabahlari karanlikta uyanmak...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Saatini geri al

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    uygulamanın etkileri yavaş yavaş kendini gösteriyor.
    psikolojik etkilerinin yanında yediğimiz sabah ayazı da yanımıza kar kalıyor.
    ekonomik olarak da problem yaratıyor.
    haber içeriği uygulamanın ihracata olan etkisinin 13 milyar dolarlık kayba yol açabileceği yönünde.

başından hesaplanmadan keyfe keder yapılan saçma bir uygulama.
    birileri için faydası var ve fakat genele yansıması olumsuz.
    ulan bir şeyi de doğru düzgün yapın düşümüzü kıralım.
    Mengu16 bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Sabahları kalkamıyorum, karanlık diye... sabah 7.35 de kalktım hava karanlık diye farketmeden geri yatmışım ve 12.50 de uyandım.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    .
    Sabah erkenden işe gitmek nedir zaten insancıl değil
    Daha mülayim bir saat olabilirdi.

Zaten uyanmayı geçtim kalkmak hazırlanmak işyerine ulaşmak zulüm.Işınlanma olsun istiyor insan.

Dünyanın bir yerlerinde geç kalkıp şık kıyafetlerle spora gidip bir sülaleyi doyuracak masada kahvaltı yapıp,defile izlemeye gidercesine lüks işe sadece imza atmaya giden insanların olduğunu bilmek bile kötü.

Her sabah onları düşünerek kalkıyorum.Zihnin modern işkencesi.

Düşüncesi bile

Motosikleti
    sym joymax
    sabah dolunay vardı.
    servis bekleyen bir ilkokul çocuğu garip garip bakıyordu dolunaya,
    bir an kurt adam olacak sandım.
    muhtemelen olacak da.

karanlıkta hareket eden şekillerin insan olduğunu anlayacak kadar uyanabilmem de uzun sürüyor.

neyse ki ilgili bakanlık konunun "röntgenini" çekerek mevcut durumun iyi olduğuna kanaat getirmiş.
    bize madik atılmadığına kanaat getirmişler.
    Kübra006 ve something123 bunu beğendiler.

Motosikleti
    sym joymax
    bu değişikliğin "bilimsel" altyapısını hazırlayan İstanbul teknik üniversitesi ya da yeni adı ile saatleri ayarlama enstitüsü nün profesörlerinden ;
    Projeyi yöneten İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Duran Şahin, şikâyetlere ilişkin, “Aralık ile ocak ayları arasında, batı bölgelerinde, ihtiyaç duyulan illerde, çocukların eğitimi sömestr tatiline kadar yarım saat geç başlatılabilir” diyor.

sanırım valilik bu teklife şehir hayatını aksatacağından dolayı karşı çıkmış.

yüksek şikayet oranına rağmen bakanlık geri adım atmayacakmış.
    aynen.
    dik durun eğilme,
    bütün vampirler sizinle.

not: uçak ve uzay bilimleri fakültesi meteoroloji bölüm başkanı'nın bilimsel kapasitesi ve öngörüsü epey genişmiş.
    something123 bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Sabah pardon gece 6 da yollara iş uğuruna hicret misali düşen birisi olarak, bide motorun aydinlatmasi sıfıra yakın olunca, bide üstüne kask gözlüğü renkli olunca bide bonus olarak yağmur yağıyorsa.
    İşe ulaşmak kumar yeminle
    Ha iyimi kötümü oldu saat olayı, ya kışın kötü ama yazın çok gezecez çok

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akşam eve giderken hava sabahki çıktığımdan daha aydınlık.
    Tavuk yumurta ikilemi.
    Ama ben bu durumdan memnunum galiba

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    İnsanın biyolojisi sabah gunesle uyanmak aksam evde karanlıkta olmak uzerine yillardan beri bizim ulkemizde bu sekilde.. saat 8 hava karanlık uyanali 1 saat olmus.. saat 8 15 hala karanlik yoldayiz..
    8 30 hala tam acilmadi.. hele yagmurlu sabahlarda daha da karanlık sabah daha kotu bir ayaz var..
    Metabolizmaya kesinlikle ters bir durum karanlikta neden uyanayim? Devlet hala geri adim atmiyor.. bu ne demek bu nasil bir fasizmdir ki her seyi onlar biliyor tek bir agizdan ulke yonetiliyor.. bir seyde geri adim atarlarsa yenilmis mi sayilacak? Nasil bir hayvani ic gudu hangi familyadanlar..
    Osm@n bunu beğendi.

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen şöyle bir tweete rastlamıştım;

Saatimizi ülke nüfusunun %70'ine 250 km uzaklıktaki 30. meridyen yerine, ülkeye değmeyen 45. meridyene ayarladık. Eşsiz bir saçmalık.

something123 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bize tesir etmez de, küçük çocuklar için kâbus gibi bir durum. Derhal eski sisteme donmeliyiz. Cocuklara yazık be abi.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Bize de etki ediyor sabah kalkamaz oldum, gündüz güneş görmeyen arkadaşlarım var adam haftaiçi görüyor güneşi bir tek var mı böyle bir hayat be?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    oruç tutarken belki faydası olur

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Genelde ilk alarmda kalkardım, 07:00 kuruyorum en erken kalkmam 07:20.
    Zaten ilk 1 saat zombi gibi olurdum, şimdi uyanması bir dert kendime gelmem ayrı bir dert.
    Asker de mantık arama derlerdi, ülke de mantık arama olarak değişecek yakında..

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    E uygulama abes olunca o fikre sahip çıkacak bilim adamı bulmak zor değil galiba..

O destekleyen bilimadamları! keşke çevresine, yakınlarının falan sabah psikolojisine baksa bir..

Sabahın karanlığında biyolojik olarak bi insan nasıl rahat olarak uyanabilir benim aklım almıyor.

Karanlık diyorum bak, işe okula gündüz kalkılıp gidilir, karanlıksa gündüz olmamış demek ki.

Her günüm zehir oldu aylardır, öğlene kadar moralim bozuk oluyor bu yüzden..

Normalde çok az uyurum.Gece geç yatarım beş saat uykuyla zımba gibiyimdir ama olmuyor.

Yatma saatimi erkene aldım olmadı, sabah kalkışını erteledim olmadı, işe geç kalıyorum..

istisnasız her sabah; zorla uyandıktan sonra, balkonda havanın birazcık aydınlanmasını bekliyor

yarım saat gözüm kapalı olarak uygulamaya iyi dileklerimi gönderiyorum!

Tam karşımda karanlıkta okul bahçesindeki çocuklarsa acı veriyor bana resmen..Onlara bunun

zararı sonra olacak.

Bu nası bi uygulamadır abicim, hee değişir mi hava dokuzda da aydınlansa değişmez ayrı konu.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Ben sabah 10 akşam 6 çalışıyorum , akşam çıktım mı hava kararmış oluyor gün ölmüş çöp oluyor . Zaten avmde çalışıyorum dolaşasımda gelmiyor hava iyiyse ya arabayı ya motoru yıkayıp yatıyorum aşşa :/

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Ulan nerede öğrenciye ters bi durum var, bi bakıyosun bizim hocalar işin içinde... Merak etmeyin okulun içi de öğrenciye ters, Fakirlikten İSTİNYE PARK'ta yemek yiyoruz, İTÜ fiyatlarını siz düşünün.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Kuba Ravan
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    para piyasaları, ihracatcılar, ithalatcılar banka transferleri, için zaten tamamen eksi bir durum bunları söylemiyorum bile..
    Ben bunun konuyla alakasını anlayamadım yalnız. GMT+3 yerine GMT+2 kullanınca para piyasaları coşuyor, ihracatçılar bayram mı yapıyor? Uluslararası meseleler zaten hep saat farkı gözetilerek düzenleniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

Zaten sabah erken kalkan herkes GMT+2'de de karanlıkta kalkıyordu, sabah soğuğu yiyordu. Şimdi en azından akşam biraz ışık görüyoruz. Ayrıca bu haliyle elektrik tasarrufu da sağlanıyor.

Şimdi bunları yazdım diye hükümet yanlısı olursam şaşırmam

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    İhracatçının 3.5 milyar dolar civarında kaybı hesap ediliyor ki artabileceği de söyleniyor.
    İthalat ihracat işinde kaç personel çalışıyor bilmiyorum ama üç aşağı beş yukarı bahsi geçen rakamın sadece personel giderleri olduğunu sanıyorum.
    Üstüne bir de iş kaybı eklenirse zaten yerlerde sürünen ihracatımız iyice çıkmaza girecek.

Saat işini icat eden sazanlar okul mevzusuna,
    " okullar geç açılsın "
    şeklinde bir öneri getirmişler.
    Bazen ülkeyi yönetenlerin uzaylı olduğunu düşünüyorum gerçekten.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Hiç kasmayalım gmt+8 yapalım. Çin ile aynı piyasa saatine girelim. Çalışma saatlerinde şirket açsın ısıtma ve aydınlatma sistemlerini sonuna kadar, nasıl olsa biz evde 2 ampul az yakıcaz. İşten çıktık mı gündüz olur zaten şu soğuklarda anca gündüz gözüyle gezeriz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)