Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

PÖH Alımında Askerlik Şartı Kaldırıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası şu anda askerlik ve polislik mesleklerini hiç kimseye tavsiye etmem.Şu anda tanıdığım hiç bir polis yada asker halinden memnun değil.Siyasi bir kaç saçmalık yüzünden işinizden olup,terörist damgası yiyebilirsiniz(Bkz :Ergenekon,Balyoz vb...),can güvenliğiniz yok,şehir şehir gezersiniz vb.....
    Dini ideolojili bazı oluşumlar polis teşkilatı,devlet ve ordunun içine bulaştığından beri bu meslekler eski saygınlıklarını,tarafsızlıklarını yitirdi.Şu anda verilen bir emri yerine getirdiğiniz için kahraman ilan edilirsin bir kaç yıl sonra aynı emri yerine getirdiğiniz için vatan haini ilan edilirsiniz(Bkz:Rus uçaklarının düşürülmesi vb.).Paranız az olsun ama huzurunuz olsun.Huzur olmadıktan sonra paranın kıymetide pek kalmıyor.Özetle dakika başı değerleri ve gerçekleri değişen bu ülkede kesinle uzak duralası meslekler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    İşsi gücsuz, cahil, cugala takimini polis yapacaklar yine, yonetmesi kolay olsun diye, eskiden oldugu gibi, kahvede ituran polis olacak.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuya fazlasıyla yüzeysel ve taraflı yaklaşmışsınız.
    her ne kadar kısa süre içerisinde piyasanın oldukça üstünde bir getirisi var gibi görünse de kolluk kuvvetlerine tabi olmak çok tercih edilebilir bir seçenek olmamalı.
    zira kolluk kuvvetlerinin bizim bildiğimiz genel yapısı değişmiş ve yaptıkları işler de değişmiştir.
    terörle mücadelede ön saflarda olacaksınız ve öldürülme riskiniz çok yüksek,
    toplumsal olaylarda topluma karşı olacaksınız ve toplumsal nefret kazanacaksınız,
    işinizi yapmanız için gerekli fiziki şartlardan genelde yoksun olacaksınız,
    yani eşeğin önüne konulan ota vereceği tepki önemli.

beline silah takıp kendisini ortamların ağası zanneden zavallı ruh hastalarından olacaksınız.
    maalesef bu işin doğası böyledir.
    a.c.a.b. derim çekilirim.

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetmedi tabi patır patır şehit düşen PÖH'ler yenileri lazımdı. Eskiden PÖH dediğinde insan iki kere düşünürdü. JÖH lere PÖH operasyona desteğe geliyor dendiğinde bir tebessüm görürdünüz. O zamanlar da birilerinin arka bahçesi idi PÖH, ruh hastası doluydu içi ama en azından gerçekten kalifiye işinde uzman adamlardan oluşurdu. Kursla çatışmanın göbeğine atılan çocuklardan oluşmazdı. Bir ağırlığı vardı. Yazık.
    Mukemmel bakıs acısı, bır benzerını farklı bır forumda okudum, 9 aylık egıtımle doguya gondermeseler barı dıyordu. Bak bu adam PÖH olabılecegını dusunup basvurup secılmıs, doguya gıtmek ıcınde bır korku. Korktugu sey mantıklı ama once kpss sonra askerlık sonra mulakat ısteyen PÖH bugun ne kpss ne askerlık ıstemıyor, bu kararlarda anıden cıkıyor. Aslında sorulması gereken soru şu, ulkenın teroru bıtırecek askerı gucu varken nıcın pöhlerı jöhlerı, 20 yasında yenı erlerı kullanıyorda, tecrubelı askerler masa basında oturuyor? Ya da bızım DUNYA LIDERIMIZ henuz kendı ıcındekı olusumu onleyemeyecek kadar vasıfsız bır lıder mı? Ikıncısı daha mantıklı ama hüloooğ diyorum ben.

Alıntı МОТОRCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada FETÖ kokusu var.
    Saçma bakış açısı. Açı falanda yok aslında ya da ben anlamadım öyle bişey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyon evet doğru, en son lisans mezunu vs. KPSS ile alım yapılıyordu.. Ondan önce KPSS ile alımın yanında mülakatta daha fazla zorluyorlardı. Şimdi görünen o ki gemileri yakmışlar, adam bulalım da bir şekilde olur gider usulüne dönmüşler. Ben elimde hiç bir şey yokken lise mezunu olsam, ne iş yapsam diye düşünür haldeysem bu fırsatı hayatta kaçırmazdım. Bir süre evvel, nispeten kaliteli bir lisans bölümü mezunu olarak ben bile düşünmüştüm. Bulunmaz nimet, vasıfsızdan kastım da hakaret babında değil, herkes farklı hayatlar yaşar küçümsemiyorum yani.. Eğer böyle bir durumun varsa bence hiç düşünme. Psikolojik sorunları herkes yaşıyor, yaşam şartlarını çevreyi değiştirmek iyi gelir her zaman şu an sana uzak gelse de.. Kim daha iyi bir hayat istemez ki, her şey maddiyat. Senelerce emek verip iş bulamayınca asgari ücretle de çalıştım, çok koyuyor insana. Çekilecek çile değil, en azından gururla söyleyebileceğin bir mesleğin olur. Emeklilik kavramın olur, kısa bir süre olmasa da bir süre sonra rahat görevlere veriyorlar o zamana kadar düzgün bir hayatın olmaz belki canını riske edersin ama bu işin diyeti de bu. Sonra paşa paşa yaşarsın, asgari ücretle hiç bir şey yapamazsın sürünür gidersin. Fırsat varken değerlendirmek lazım...
    Vasıfsız olmak ınsanların soyledıgı bır hakaret degıl, yıllar boyu kendıne yaptıgın bır hakarettır. Bu sebeple bırılerıne vasıfsız demek bır hakaret veya kucumseme degıl gercegın kendısıdır. Bak bu abi haklı, 10 yıl boyunca pöhten kendı ıstegınızle ayrılma lüksünuz yok, fiziksel yetersızlık durumunda ve psıkolojık durumlarda kurul onaylarsa 10 yıldan kac yılınız kaldıysa cevık kuvvette tamamlarsınız. Emeklılıgınız garantıdır, gorebılırsenız. Git gellerım vardır benım, unıversıteyı bırden kazanmak ısteyıp kazanıp bırakmak gıbı. Bu da dusunce kısmındakı gıt gel, asla olacagım yok bu anarsıstlıkle ama bı dusunıyım, bı de ınsanlar dusunsun dedım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askerlik hizmetini yapmış olan, 28 yaşından gün almamış ve lise mezunu erkek adaylar başvuru yapabiliyordu.

peki askerlik hizmetini yapmamış olanlarda şimdi başvuru yapabilecekler mi?
    Soru şakaysa komik, değilse daha komik. Değilse şu soruyu sorarak polis olmaha hak kazanıyorsun zaten ama fırsat varken PÖH ol ki, bu niteliktekiler polis oluyordu, bu PÖH oldu desinler namın yürüsün. Bir açıklama yapmaya niyetim yok açıkçası umarım şakasındır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuya fazlasıyla yüzeysel ve taraflı yaklaşmışsınız.
    her ne kadar kısa süre içerisinde piyasanın oldukça üstünde bir getirisi var gibi görünse de kolluk kuvvetlerine tabi olmak çok tercih edilebilir bir seçenek olmamalı.
    zira kolluk kuvvetlerinin bizim bildiğimiz genel yapısı değişmiş ve yaptıkları işler de değişmiştir.
    terörle mücadelede ön saflarda olacaksınız ve öldürülme riskiniz çok yüksek,
    toplumsal olaylarda topluma karşı olacaksınız ve toplumsal nefret kazanacaksınız.
    Buraya kadar doğru. Burdan sonrası kişiye göre değişken, ha bu işin doğası ağa olduğunu zannetmekse bence yanlışsın. Bak polısınde belınde sılah var, ağayım dıyebılıyor mu? Maraba olduğunun kendiside, millette farkında. Objektif yazılmış bir yazı değıl alıntıladığım yerden sonrası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası şu anda askerlik ve polislik mesleklerini hiç kimseye tavsiye etmem.Şu anda tanıdığım hiç bir polis yada asker halinden memnun değil.Siyasi bir kaç saçmalık yüzünden işinizden olup,terörist damgası yiyebilirsiniz(Bkz :Ergenekon,Balyoz vb...),can güvenliğiniz yok,şehir şehir gezersiniz vb.....
    Dini ideolojili bazı oluşumlar polis teşkilatı,devlet ve ordunun içine bulaştığından beri bu meslekler eski saygınlıklarını,tarafsızlıklarını yitirdi.Şu anda verilen bir emri yerine getirdiğiniz için kahraman ilan edilirsin bir kaç yıl sonra aynı emri yerine getirdiğiniz için vatan haini ilan edilirsiniz(Bkz:Rus uçaklarının düşürülmesi vb.).Paranız az olsun ama huzurunuz olsun.Huzur olmadıktan sonra paranın kıymetide pek kalmıyor.Özetle dakika başı değerleri ve gerçekleri değişen bu ülkede kesinle uzak duralası meslekler.
    Tamamı doğru. Ama şu donem sıyası sacmalıklar yuzunden polısın, pöhün, jöhün, er'in son görevden alınacağı zaman. Bu kendını bellı edıyor. 10.000(onbin) tane pöh pazardan domates alınır gibı alınacak. Bır yerlerde bır seyler olacak devletın bu kolluk kuvvetlerıne ıhtıyacı var, once ıslerı gorulsun sonra cıkartırlar belkı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşsi gücsuz, cahil, cugala takimini polis yapacaklar yine, yonetmesi kolay olsun diye, eskiden oldugu gibi, kahvede ituran polis olacak.
    Eskıden oldugu gıbı degıl, en basından berı boyle. Degısen bır sey yok.

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Teknik egitim fakultesi mezunuyum atamalar sinirli oldugu icin senelerdir ogretmen olmaya calisiyorum hala vazgecmis degilim ama benim gibi bircok arkadasim coktan vazgecip polis-asker olmaya karar verdi ve hicbiri kendi istegiyle degil malesef hayat sartlari.. Goruyorumki issiz kalmis ve maasi yuzunden bu meslekleri secmis insanlar geliyor.. Kendi mesleginde nitelik kazanmis binlerce insan sevmedikleri zorunlu hissettikleri mesleklere yonelip hayatlari boyunca dusuk performansli ve mutsuz sekilde yasayacak. Yazik...
    crxforever bunu beğendi.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Üniversitenin biteceği yok bitsede atanamıcaz başvuralımda pöh bari olalım. Kimse kalkıp demesin yapılmaz iş diye. 15 Sene okuyup kahvede pazarda sanayide asgeri ücrete çalışmak için okumadım. Okumasamda bu işleri yapabilir ve şimdiye usta bile olurdum. 16 sene pöh olmak içinde okumadım. Devletin şartları devletin politikaları beni buraya itti.

Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üniversitenin biteceği yok bitsede atanamıcaz başvuralımda pöh bari olalım. Kimse kalkıp demesin yapılmaz iş diye. 15 Sene okuyup kahvede pazarda sanayide asgeri ücrete çalışmak için okumadım. Okumasamda bu işleri yapabilir ve şimdiye usta bile olurdum. 16 sene pöh olmak içinde okumadım. Devletin şartları devletin politikaları beni buraya itti.
    Okumak zaten ınsanın kendıne yaptıgı en buyuk zarar. Lıse okumadan ıse baslasan, unıversıteden mezun olana kadar en kotu ıhtımalle ev sahıbı olursun, meslegınıde ıncelıklerıne kadar ogrenırsın. Ha lıseyı bıtırıp unıversıte okumadan calısmaya baslasan, meslegın her turlu ıncelıgını ogrenır, hemen hemen bır ev parasıda kenara atarsın. En kotu ıhtımalle kendı ısını kurarsın. Ha unıversıte okuyoruz noluyor, meslek ogrenemıyoruz,
    para kaybedıyoruz,
    vakıt kaybedıyoruz. Aıleden bır sey kalmadıkca, o evı 40 yasında alıyoruz, meslegıde 24te mezun olsak, 30da falan ogrenırız.

Ama poh olmaktansa, ygsye gırer pymo'dan polıs olurum. Unıversıte bıtırdıysem pomemden yıne polıs olurum. Lıse/unıversıte mezunuysam polıs olmuycaksam kpss ye gırer beklerım. Yıne poh olmam. Ha onceden olurdum, sımdı olmam. Ozellıkle devletın ıttıgı seyı hayatta olmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Alıntı typhoonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik egitim fakultesi mezunuyum atamalar sinirli oldugu icin senelerdir ogretmen olmaya calisiyorum hala vazgecmis degilim ama benim gibi bircok arkadasim coktan vazgecip polis-asker olmaya karar verdi ve hicbiri kendi istegiyle degil malesef hayat sartlari.. Goruyorumki issiz kalmis ve maasi yuzunden bu meslekleri secmis insanlar geliyor.. Kendi mesleginde nitelik kazanmis binlerce insan sevmedikleri zorunlu hissettikleri mesleklere yonelip hayatlari boyunca dusuk performansli ve mutsuz sekilde yasayacak. Yazik...
    Polıs ayrı pöh ayrı. Polıs olmak mantıklı da, suan pöh olmak ölüme zar atmakla es deger. Devlette boyle kosulsuz sartsız alıyor. Mulakatta goz boyama gıbı bır sey oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanı lıseyı bıtırmıs, 28 yasından gun almamıs herkes pöh ıcın basvuru yapabılecek. Askerlık sartı aranıyordu kaldırıldı. Sıcılınızın temız olması gerektıgını soylememe gerek yok sanırım. Baska ne bılmek ıstıyorsunuz soylersenız arastırırım, bende ınternetın yalancısıyım ama askerlık sartının kaldırıldıgı kesın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:19 ----------

Basvurular henuz acılmasada basvurudan sonra fızıkı ve sozlu mulakatla degerlendırılecek. 28 yasından gun almadıysan basvuru yapabılırsın. Bende halen arastırıyorum detayları.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:22 ----------

Bende yazılım muhendıslıgı ıcın okulu bırakmıstım, ınce eleyıp sık dokuyorum su aralar. Zıra oncekı tecrubelerımden goruyorum kı ıstekle gırdıgın bolume bıle lanet edebılıyorsun, lanet etme sevıyesını tahmınlerde bulunarak karsılastırıyorum, basvurular acılana kadar ıyı dusunmek lazım
    Hocam

Bende yazilim mühendisliği dusunuyorum tavsiyeniz ne yondedir sizce ?

Alıntı kdrvrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam

Bende yazilim mühendisliği dusunuyorum tavsiyeniz ne yondedir sizce ?
    PÖH mu muhendıslık mı ıse tavsıyeden kastın bence muhendıslık. Ama bence, şöyle kı;

Meslek lısesı cıkıslıyım okul bana ek puan verıyor. Mtok ıkıncı ogretım okuyacagım celal bayarda, gunduz calısıp aksam okuycam yanı. Oyle hayatta cok buyuk gayelerımde yok, acayıp ıskolıgım, kaptırıyorum kendımı ne beden kalıyor ne bunye. O sebepten kendımı gelıstıreyım evde freelance takılayım kafasındayım yanı.

Ha programlama dılı acısından soruyorsan verecegım onerı yanlıs olur. Motosıklet turlerı gıbı turlerı var cunku, mobıl yazılım vs. Hangısı hosuna gıdıyorsa, hangısı ılgı alanına gırıyorsa ona yogunlas.

Okul acısından soruyorsan, ozel daıma ıyıdır. Bahcesehır mesela ımkan varsa. Fırat alanında en ıyısı, 2 yıl yurt dısında okutuyor, gelecek ıcın mukemmel yatırım. Ikısıde uymuyorsa var baya da, bende bır lıste var arastırıp ınceleyıp sectıgım, ozelden yazarsan atabılırım buraya atarsam sımdı gereksız uzun olur.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nihayet doğru ve gerçekçi bir yorum görebildik

Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polıs ayrı pöh ayrı. Polıs olmak mantıklı da, suan pöh olmak ölüme zar atmakla es deger. Devlette boyle kosulsuz sartsız alıyor. Mulakatta goz boyama gıbı bır sey oluyor
    biz mermiye kafa atarız dostum.

başvuru 2 kasım olarak belirtilmiş ama kaçına kadar olucak bi bilgi paylaşılmamış. bileniniz var mı

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

başvuru 2 kasım olarak belirtilmiş ama kaçına kadar olucak bi bilgi paylaşılmamış. bileniniz var mı
    Nerede yaptın askerliği?

Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede yaptın askerliği?
    En vurucu soru olmus, tebrık edıyorum.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu işin detayı milletin gazını almaktır.
    Önceden dağlara operasyonlara normal erleri sürerler 5-6 aylık asker ana kuzularının öldürülmesine müsade ederlerdi. Yada korunaksız kışlalarda topluca saldırıya maruz kalmaları normal karşılanırdı.
    Sonra millet bitsin artık bu terör, analar ağlamasın noktasına gelindiğinde, bol sayısa uzman çavuş/onbaşı alındı, PÖH etkin olarak terörle mücadeleye kaydırıldı.
    Şimdi şehit olanlar genelde uzman çavuş yada polis.
    Bir şehit anası en acılı gününde "yeter artık, bu işi çözün artık, çözüm süreci yüzünden ne hale getirdiniz memleketi" dediğinde,
    "Oğlunda bu mesleği seçmeseydi" diyebilme lüksünün özetidir günümüzdeki durum.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Arkadaslar bu is para ile para icin yapilacak is degil. Bana bu adamlara maas belirle deseler 10 bin de az 20 bin de. En on safta butun hainliklere ragmen hukuk kurallari cercevesinde catismak her babayidin harci degil.
    Dogudaki personel bir yildan fazladir izin yapmadi her aksam haberde cocugunu gormeden sehit oldu haberi var .. Icinde vatan sevgisi sehadet istegi olmayan adamin yapacagi is degil.

Vasifsiz demissiniz ama bizmiyiz vasifsiz onlar mi? Ben evde cocuguma sarilip uyurken adamlar orada can veriyor..i nsallah haklarini helal ederler bize..
    Green Arrow bunu beğendi.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Askerlik sarti kaldirilmamis, sadece askerlik bitiminden 36 ay gecme muhabbeti degistirildi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)