Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

PÖH Alımında Askerlik Şartı Kaldırıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pöh alımlarında askerlik şartı kaldırıldı. Lise mezunları sınavsız olarak başvurabilecek. Düşünen var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Konuyu biraz daha açar mısın?Biraz daha detaylı bilgi verir misin?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başvuru neye göre değerlendirilecek acaba ? bu arada 2.ünivitesimi okuyorum (son senem), başvuru yapabilir miyim ?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Ben geliyorum ülen... Makina Mühendisliğine de; Akışkanlar Mekaniğine de; Reynold's sayısına da lanet olsun!!!
    Stock Sever ve Pilot90 bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu biraz daha açar mısın?Biraz daha detaylı bilgi verir misin?
    Yanı lıseyı bıtırmıs, 28 yasından gun almamıs herkes pöh ıcın basvuru yapabılecek. Askerlık sartı aranıyordu kaldırıldı. Sıcılınızın temız olması gerektıgını soylememe gerek yok sanırım. Baska ne bılmek ıstıyorsunuz soylersenız arastırırım, bende ınternetın yalancısıyım ama askerlık sartının kaldırıldıgı kesın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:19 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başvuru neye göre değerlendirilecek acaba ? bu arada 2.ünivitesimi okuyorum (son senem), başvuru yapabilir miyim ?
    Basvurular henuz acılmasada basvurudan sonra fızıkı ve sozlu mulakatla degerlendırılecek. 28 yasından gun almadıysan basvuru yapabılırsın. Bende halen arastırıyorum detayları.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:22 ----------

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geliyorum ülen... Makina Mühendisliğine de; Akışkanlar Mekaniğine de; Reynold's sayısına da lanet olsun!!!
    Bende yazılım muhendıslıgı ıcın okulu bırakmıstım, ınce eleyıp sık dokuyorum su aralar. Zıra oncekı tecrubelerımden goruyorum kı ıstekle gırdıgın bolume bıle lanet edebılıyorsun, lanet etme sevıyesını tahmınlerde bulunarak karsılastırıyorum, basvurular acılana kadar ıyı dusunmek lazım
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basvurular henuz acılmasada basvurudan sonra fızıkı ve sozlu mulakatla degerlendırılecek. 28 yasından gun almadıysan basvuru yapabılırsın. Bende halen arastırıyorum detayları
    işte tek sorun bitirmekte olduğum üniversitem. tek engelim bu konu. ayrıca 10 senedir naturel olarak vucut çalışıyorum göğüste 110 kilo (diğer kas gruplarımda buna orantılı) biraz araştırma yaptım şöyle yazıyor; ismini yazdırmayı başaran adaylar 2400 metre koşu ve hemen akabinde 17 barfiks ve 80 mekik ile 65 şınavdan oluşan bir dizi dayanıklılık testine tabi tutulurlar

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte tek sorun bitirmekte olduğum üniversitem. tek engelim bu konu. ayrıca 10 senedir naturel olarak vucut çalışıyorum göğüste 110 kilo (diğer kas gruplarımda buna orantılı) biraz araştırma yaptım şöyle yazıyor; ismini yazdırmayı başaran adaylar 2400 metre koşu ve hemen akabinde 17 barfiks ve 80 mekik ile 65 şınavdan oluşan bir dizi dayanıklılık testine tabi tutulurlar
    Mulakatta bunu yapamazlar. Muhtemelen pymo mulakatları gıbı bır mulakat yaparlar. 2.5 km kosu falan olmaz, youtubede pymo parkurları falan var, ızle fıkır edınırsın, bahsettıgın seyı yapabıleceklerını hıc dusunmuyorum, ha secılırde egıtıme gıdersen ordakı egıtımlerde karsına bunlar cıkabılır. Okul konusu gercekten sıkıntı senın ıcın. Cunku bu egıtımler sen okulunu bıtırmeden baslıyor.
    DKN bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    limon satın
    pea, fazil ve Atahualpa bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Çok güzel imkan, kısa yoldan vasıfsızın teki bile olsan dışarıda asgari ücret bile alamayacak adamları adam ediyorlar. Bulunmaz fırsat... Yazacağım bu konu hakkında.
    pea bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polis olmaktansa hiçbir şey olmayı tercih ederim.

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    limon satın
    Anarsıst yapımın bır yandan bunu sureklı bılınc altımda tazelemesı gercegıde vardı tabı, bır baskasınında boyle demesı etkılemedı degıl, haklılık payı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel imkan, kısa yoldan vasıfsızın teki bile olsan dışarıda asgari ücret bile alamayacak adamları adam ediyorlar. Bulunmaz fırsat... Yazacağım bu konu hakkında.
    Piyon. Gerısı hayal gucunuzu ne kadar kullanabıldıgınıze ve bunu nasıl yorumlayabılecegınıze baglı. Ha maddı yonden ve zaman bakımından dusunuldugunde 6-9 aylık egıtımın ardından 3.5k ıle baslıyorsun essız fırsat.

9 aylık bır emekle asla bu kadar ekmek cıkaramazsınız. Ha varolan bır meslegı olup pöh'e gecmek mantıksız. Tam lıse mezunu, vasıfsız ne yapacam dıye dusunen adam ısı. Ha psıkolojık sorunlarınız varsa benım gıbı bı' dusunursunuz, sonra basvurunun son gunu dusunuruz yea der bır kenara atabılırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis olmaktansa hiçbir şey olmayı tercih ederim.
    Sıyasal acıdan mı, toplumsal acıdan mı? Aa dusundumde, sıyasal acıdanda toplumsal acıdanda polısın degerı yok. Haklı buldum. Bunca polıs tanıyorum, bır kez olsun konumundan memnun olanı gormedım. Aksını soyleyenıde samımı bulmuyorum.

AMA VASIFSIZ, YASI GECMEK UZERE OLAN DUSUNMESIN KOSTURSUN BU ISI.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Devletin polisi askeri memuru olmak için sicilinin temiz olması şart ama milletin vekili bakanı başbakanı ve reisi cumhuru olmak için şart değil. bir yerlerde bir terslik var ama nerde ?
    sdirer bunu beğendi.

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletin polisi askeri memuru olmak için sicilinin temiz olması şart ama milletin vekili bakanı başbakanı ve reisi cumhuru olmak için şart değil. bir yerlerde bir terslik var ama nerde ?
    Sayfalarca sey yazardım da sayfada sıyaset yasak mı bılmıyorum. Unıversıte dıplomam var cumhurbaskanından daha ustun bır ınsanım, baskanlık sıstemı gelsın benı baskan yapın. Devletın yonetım bıcımını bır dın halıne getırıp kendımı ılah ılan edıcem, yonetıme katıyen yabancılık cekmıyceksınız. Dstklrnz ıcn tskkrlr smdıdn arkdslr, bzm dplmmzı srglmsnlr, dplmyı onlrdn ogrnck dglz.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Yetmedi tabi patır patır şehit düşen PÖH'ler yenileri lazımdı. Eskiden PÖH dediğinde insan iki kere düşünürdü. JÖH lere PÖH operasyona desteğe geliyor dendiğinde bir tebessüm görürdünüz. O zamanlar da birilerinin arka bahçesi idi PÖH, ruh hastası doluydu içi ama en azından gerçekten kalifiye işinde uzman adamlardan oluşurdu. Kursla çatışmanın göbeğine atılan çocuklardan oluşmazdı. Bir ağırlığı vardı. Yazık.

Burada FETÖ kokusu var.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Piyon. Gerısı hayal gucunuzu ne kadar kullanabıldıgınıze ve bunu nasıl yorumlayabılecegınıze baglı. Ha maddı yonden ve zaman bakımından dusunuldugunde 6-9 aylık egıtımın ardından 3.5k ıle baslıyorsun essız fırsat.

9 aylık bır emekle asla bu kadar ekmek cıkaramazsınız. Ha varolan bır meslegı olup pöh'e gecmek mantıksız. Tam lıse mezunu, vasıfsız ne yapacam dıye dusunen adam ısı. Ha psıkolojık sorunlarınız varsa benım gıbı bı' dusunursunuz, sonra basvurunun son gunu dusunuruz yea der bır kenara atabılırsınız.[COLOR="Silver"]
    Piyon evet doğru, en son lisans mezunu vs. KPSS ile alım yapılıyordu.. Ondan önce KPSS ile alımın yanında mülakatta daha fazla zorluyorlardı. Şimdi görünen o ki gemileri yakmışlar, adam bulalım da bir şekilde olur gider usulüne dönmüşler. Ben elimde hiç bir şey yokken lise mezunu olsam, ne iş yapsam diye düşünür haldeysem bu fırsatı hayatta kaçırmazdım. Bir süre evvel, nispeten kaliteli bir lisans bölümü mezunu olarak ben bile düşünmüştüm. Bulunmaz nimet, vasıfsızdan kastım da hakaret babında değil, herkes farklı hayatlar yaşar küçümsemiyorum yani.. Eğer böyle bir durumun varsa bence hiç düşünme. Psikolojik sorunları herkes yaşıyor, yaşam şartlarını çevreyi değiştirmek iyi gelir her zaman şu an sana uzak gelse de.. Kim daha iyi bir hayat istemez ki, her şey maddiyat. Senelerce emek verip iş bulamayınca asgari ücretle de çalıştım, çok koyuyor insana. Çekilecek çile değil, en azından gururla söyleyebileceğin bir mesleğin olur. Emeklilik kavramın olur, kısa bir süre olmasa da bir süre sonra rahat görevlere veriyorlar o zamana kadar düzgün bir hayatın olmaz belki canını riske edersin ama bu işin diyeti de bu. Sonra paşa paşa yaşarsın, asgari ücretle hiç bir şey yapamazsın sürünür gidersin. Fırsat varken değerlendirmek lazım...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    askerlik hizmetini yapmış olan, 28 yaşından gün almamış ve lise mezunu erkek adaylar başvuru yapabiliyordu.

peki askerlik hizmetini yapmamış olanlarda şimdi başvuru yapabilecekler mi?

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyon evet doğru, en son lisans mezunu vs. KPSS ile alım yapılıyordu.. Ondan önce KPSS ile alımın yanında mülakatta daha fazla zorluyorlardı. Şimdi görünen o ki gemileri yakmışlar, adam bulalım da bir şekilde olur gider usulüne dönmüşler. Ben elimde hiç bir şey yokken lise mezunu olsam, ne iş yapsam diye düşünür haldeysem bu fırsatı hayatta kaçırmazdım. Bir süre evvel, nispeten kaliteli bir lisans bölümü mezunu olarak ben bile düşünmüştüm. Bulunmaz nimet, vasıfsızdan kastım da hakaret babında değil, herkes farklı hayatlar yaşar küçümsemiyorum yani.. Eğer böyle bir durumun varsa bence hiç düşünme. Psikolojik sorunları herkes yaşıyor, yaşam şartlarını çevreyi değiştirmek iyi gelir her zaman şu an sana uzak gelse de.. Kim daha iyi bir hayat istemez ki, her şey maddiyat. Senelerce emek verip iş bulamayınca asgari ücretle de çalıştım, çok koyuyor insana. Çekilecek çile değil, en azından gururla söyleyebileceğin bir mesleğin olur. Emeklilik kavramın olur, kısa bir süre olmasa da bir süre sonra rahat görevlere veriyorlar o zamana kadar düzgün bir hayatın olmaz belki canını riske edersin ama bu işin diyeti de bu. Sonra paşa paşa yaşarsın, asgari ücretle hiç bir şey yapamazsın sürünür gidersin. Fırsat varken değerlendirmek lazım...
    r3d sağ olsun konusunu açtıda bilgilendirdi bizi. böyle işe yarar forum üyeleri baş tacı edilmeli

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bu konuya fazlasıyla yüzeysel ve taraflı yaklaşmışsınız.
    her ne kadar kısa süre içerisinde piyasanın oldukça üstünde bir getirisi var gibi görünse de kolluk kuvvetlerine tabi olmak çok tercih edilebilir bir seçenek olmamalı.
    zira kolluk kuvvetlerinin bizim bildiğimiz genel yapısı değişmiş ve yaptıkları işler de değişmiştir.
    terörle mücadelede ön saflarda olacaksınız ve öldürülme riskiniz çok yüksek,
    toplumsal olaylarda topluma karşı olacaksınız ve toplumsal nefret kazanacaksınız,
    işinizi yapmanız için gerekli fiziki şartlardan genelde yoksun olacaksınız,
    yani eşeğin önüne konulan ota vereceği tepki önemli.

beline silah takıp kendisini ortamların ağası zanneden zavallı ruh hastalarından olacaksınız.
    maalesef bu işin doğası böyledir.
    a.c.a.b. derim çekilirim.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuya fazlasıyla yüzeysel ve taraflı yaklaşmışsınız.
    her ne kadar kısa süre içerisinde piyasanın oldukça üstünde bir getirisi var gibi görünse de kolluk kuvvetlerine tabi olmak çok tercih edilebilir bir seçenek olmamalı.
    zira kolluk kuvvetlerinin bizim bildiğimiz genel yapısı değişmiş ve yaptıkları işler de değişmiştir.
    terörle mücadelede ön saflarda olacaksınız ve öldürülme riskiniz çok yüksek,
    toplumsal olaylarda topluma karşı olacaksınız ve toplumsal nefret kazanacaksınız,
    işinizi yapmanız için gerekli fiziki şartlardan genelde yoksun olacaksınız,
    yani eşeğin önüne konulan ota vereceği tepki önemli.

beline silah takıp kendisini ortamların ağası zanneden zavallı ruh hastalarından olacaksınız.
    maalesef bu işin doğası böyledir.
    a.c.a.b. derim çekilirim.
    +1 (10karakter)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)