Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

CHAMPIX ile sigarayı bırakıyorum. Günlük günlük yazıcam.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cb250r
    beyler bende sigarayi elektronik ile biraktim. 4 sene once elektronik ile tanismistim. farkli likitler, kendi yaptigim tarifler falan derken kafami baya siagaradan uzaklastirdim.

bir kac ay icinde elektronigin mis gibi kokusuna alisinca, atesliden nefret ettim tiksindim. yalniz bu sefer de elektronik bagimlisi olmustum.

2 sene once, trigliserid degerim 500 kusur cikinca, bu iste bi ibnelik var dedim. cunku duzenli spor yapiyordum, fittim ve trigliserid haricinde butun degerlerim cok iyiydi.

velhasil uzatmayim, elektronik kullanan arkadaslar bi kan testi yaptirin derim. herkeste olmuyor ama, e-sigara bazi kisilerde kan degerlerini
    sapittiriyor. ozellikle trigliserid tavan yapiyor.

2 senedir dumanli buharli hicbirsey yok hayatimda. psikolojik olarak hala zorluk cekiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Sadece puro iciyorum o da eskisi gibi degil, Toscanello'm canim benim.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Alın bir minifit, doldurun tribecayı, keyfinize bakın 😁

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigaralar zaten eski gibi değil ben geçen yıl temmuz ayında ateşlenince ve düşmeyince(korona değilsin dediler) korkudan bıraktım ve bir daha aramadım yanımda dahi içseler canım çekmiyor. İş tamamen kafada bitiyor.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Uzun süre sigara içenlerde vücut nikotin bağımlısı oluyor. Bu tamamen bilimsel olarak ispatlanmış durumda.
    Sigarayı tamamen bıraktıktan 5 gün kadar sonra hormon seviye ve salgılaması normale geliyor.
    Beş günden sonrası için "olay tamamen kafada bitiyor" denilebilir.
    Ancak öncesi için kesinlikle "hayır".

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre sigara içenlerde vücut nikotin bağımlısı oluyor. Bu tamamen bilimsel olarak ispatlanmış durumda.
    Sigarayı tamamen bıraktıktan 5 gün kadar sonra hormon seviye ve salgılaması normale geliyor.
    Beş günden sonrası için "olay tamamen kafada bitiyor" denilebilir.
    Ancak öncesi için kesinlikle "hayır".
    Ufoz Hocam o zaman benim için esas sıkıntı yeni başlıyor diyebilir miyiz?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufoz Hocam o zaman benim için esas sıkıntı yeni başlıyor diyebilir miyiz?
    İlk 5 gün önemli.
    O yüzden yeni sigara bırakma yöntemlerinde birden değil, azaltarak buraktırıyorlar.
    Yada vücudun nikotin talebini bantlarla sağlıyorlar.

Valla önceleri istediğim zaman 1 haftalık 1 aylık aralar verebilen, hatta 1 keresinde 6 ay bırakmış olan ben son 4 senedir sıfır irade ile kesintisiz şekilde içmeye devam ediyorum. 18 yıldır sigara içiyorum. İrade sıfır desem yeridir. Varsa mucizevi bi ilaç ben de bırakmak isterim

Motosikleti
    honda cb500f
    Nikotin bandıyla bırakılıyor.

3 boyu var nikotin bandının en buyugunu 2 hafta orta ve kucugu 1 er hafta yapıştırarak bırakanlar var.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de geçen ay radikal bir karar aldım; 41 yaşımdayım, 29 senedir düzenli alkol, 28 senedir de günde 2 paket sigara içiyordum.
    40 yıl, 7 ay (Nisan 1978 - Ekim 2018) cigara içmiş ve bırakabilmiş biri olaraktan kolay gelsin diyorum.
    Bıraktım da boyum mu uzadı? Hayır. Vaat edilen şeylerin çoğu palavra. Ama günlük 15 - 50 TL haraç vermekten kurtuluyorsun. Küllük gibi kokmuyorsun. Bunlara değiyor.
    Ben doktor tavsiyesi ile iki kutu Welbutrin XL 150 MG kullandım. Daha önce epeyce başarısız bırakma girişimlerim olmuştu. 18 Ekim 2018 tarihinden beri sigarayı hiç aramadım, kullanmadım.

tommygun bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    22 yıl içtim, hem de en ağır sigaraları; filitresiz kısa camel, gouloises, gitane, habanos sonra dedim ben bunu bırakırım. 2005 Ekim Ramazanın 1. gününe son sigaramı denk getirdim. Birde yemin ettim bundan sonra ağzıma sürersem, her bir dal için 180 gün oruç tutacağım diye. O gündür maçam yemedi içmeye. Sonrada dumanından, kokusundan nefret eder oldum. Bırakmak isteyen inandığı, sevdiği bir şey üstüne bunu yaparsa iradesine yardımcı olur diye düşünüyorum.
    Mr.wind bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece puro iciyorum o da eskisi gibi degil, Toscanello'm canim benim.
    Bende ara ara alıyordum limonlu çok hoştu ama fiyatı iyice uçtu herhalde.Bayadır da almıyorum.

poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    1 yili geçmiş sigarayi bırakalı champix dedikleri ilaci aldim prospektusu okuyunca ertesi gun geri verdim doktor dedi zaten okudun mu diye . Nikotin bandi kullandim sakiz kullandım suan eski aliskanlik arada aklima geliyor ancak birisi yanimda kullandiginda nefret ediyorum kokudan sırf bu yüzden başlamıyor um geri. İlacı sonraki aşama olarak görmenizi öneriyorum

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ara ara alıyordum limonlu çok hoştu ama fiyatı iyice uçtu herhalde.Bayadır da almıyorum.
    70TL su an paketi. Eskiden 5Euro idi ama Turkiye'ye girince nedense fiyat hep farklilasiyor
    Cikolata favorim.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben 3-4 yıl kadar önc elektronik sigara aldım. elektroniğe başlayınca hiç sigara içmedim ve hala da içmiyorum.
    Ama öncesinde en sert sigaraları sarma tütünleri içe içe fena nikotin bağımlısıymışım. Elektronik sigarada da bir sürü likit ve atomizer denemelerimden sonra likitlerin aromalarını sevmediğimiz, asıl aradığımın nikotin olduğunu farkedince sadece nikotinli nbase kullanır oldum. Atomizer olarak da içinde teli vb. kendi sardığım tamamen manual, sigara içimi şeklinde çekilen bir atomizer bulmuştum onunla devam ediyorum hatta ikinci de yedeği var, haftada bir telini değiştirip devam ediyorum.

Nikotin bağımlılığım hala geçmemiş ama, en son 12mg nikotinli likite kadar inebildim, ilk başlarda 24mg nikotinli likitle elimde emzik gibiydi, günde 2-3 kez dolduruyordum likiti şimdi bir kere likit doldurunda bir buçuk gün gidiyor. likitleri yani nbase sıvılarını 250ml şişede alıyorum 3 ay kadar gidiyor, bir sonrakinde daha az nikotinli deneyeceğim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kültabağı gibi kokuyor sigara içenler gerçekten sırf bu pis koku yüzünden bile bırakmaya değer
    hayatım boyunca sadece 1 ay kadar içtim oda ortaokul da arkadaş zorlaması diyelim sonra da bıraktım
    şimdi bazen yılda 1 içiyorum bahçe de oturup birkaç kadeh birşeyler içerken oda masada sigara içen olursa
    çevremde gezdiğim hiçbir arkadaşım sigara kullanmıyor

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    2013 Şubat ayın elektronik sigara ile bıraktım, sadece onunda 17 gün içtim. Çok şükür ogünden bu zamana kadar ağzıma almadım. Ben kendim bırakmaya başlarken tam emin değildim bırakacağıma ama başardım. Kendi çocuklarıma kötü örnek olmaktan kurtuldum, bağışıklık sistemim arttı, kalp ritim normale döndü. Allah yardımcınız olsun kurtulun elin oğlu para kazansın biz cefasını çocuk çocuğumuz çeksin olmaz.
    espresso bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kültabağı gibi kokuyor sigara içenler gerçekten sırf bu pis koku yüzünden bile bırakmaya değer
    hayatım boyunca sadece 1 ay kadar içtim oda ortaokul da arkadaş zorlaması diyelim sonra da bıraktım
    şimdi bazen yılda 1 içiyorum bahçe de oturup birkaç kadeh birşeyler içerken oda masada sigara içen olursa
    çevremde gezdiğim hiçbir arkadaşım sigara kullanmıyor
    En güzeli açıkcası.Bende ayda yılda 1 kere içki masasında 1-2 tane yakarım onun dışında hiç içmem.Hissedilmiyor ama gerçekten leş gibi kokuyor.İş yerinde bi kız vardı o kadar kötü kokuyordu ki yanında duramıyordum kokudan.Bildiğin kültabla yalamış gibiydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 3-4 yıl kadar önc elektronik sigara aldım. elektroniğe başlayınca hiç sigara içmedim ve hala da içmiyorum.
    Ama öncesinde en sert sigaraları sarma tütünleri içe içe fena nikotin bağımlısıymışım. Elektronik sigarada da bir sürü likit ve atomizer denemelerimden sonra likitlerin aromalarını sevmediğimiz, asıl aradığımın nikotin olduğunu farkedince sadece nikotinli nbase kullanır oldum. Atomizer olarak da içinde teli vb. kendi sardığım tamamen manual, sigara içimi şeklinde çekilen bir atomizer bulmuştum onunla devam ediyorum hatta ikinci de yedeği var, haftada bir telini değiştirip devam ediyorum.

Nikotin bağımlılığım hala geçmemiş ama, en son 12mg nikotinli likite kadar inebildim, ilk başlarda 24mg nikotinli likitle elimde emzik gibiydi, günde 2-3 kez dolduruyordum likiti şimdi bir kere likit doldurunda bir buçuk gün gidiyor. likitleri yani nbase sıvılarını 250ml şişede alıyorum 3 ay kadar gidiyor, bir sonrakinde daha az nikotinli deneyeceğim.
    Bende aylardır sadece Turkish Delight'ın Caramel Biscuit likitini içiyorum başka hiç bişi tat vermiyor.Tadı,vurumu çok hoşuma gidiyor.
    espresso bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günde 2.5 (ikibıçık) paket vuran biri olarak 6 senedir tek fırt çekmedim.
    üzerine 25 kilo aldım, şimdi onlarla ilgileniyorum.
    sana tavsiyem konu üzerine çok konuşma, muhabbetini etme, gününü sayma.
    tarih belirle, kopar gitsin.
    11 sene olmuş, tamamen bağımsızım.
    bağımlılıklardan kurtulun!

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 sene olmuş, tamamen bağımsızım.
    bağımlılıklardan kurtulun!
    Hiç başlamadım çok şükür. Motosiklet dışında bağımlılığım yok. Vazgeçemem mümkün değil

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)