Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

CHAMPIX ile sigarayı bırakıyorum. Günlük günlük yazıcam.

Motovento
    REKLAM ALANI
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş inşallah başlamamıştır, gaza gelip bende bayıldım 1 aylık champix parası :D

ilacı kullanmıyorum şu anda, kasım ayında iş başı yapayım düzenli saatler başlasın o zaman tam adım atarım diye aklımdan geçiyor
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş galiba sabah kahvesi ve sigarası ile forumu inceliyo şaka bi yana inş. başlamamıştır...

ahahahahaha Vallahi sonuna kadar haklısınız böyle düşünmede,

Birkaç kez foruma girdim yazacak vakit bulamadım bu ara işler biraz yoğun, kusura bakmayın.

gün gün /15,10,2016 dan beri olaylar şu şekilde gelişti;

16/10/2016

Kalp çırpıntısından sonra ilaca devam edip etmeme konusunda kararsızdım, doktorumla görüştüm,Tekrarı halinde kesinlikle bırakmamı önerdi, daha hafif bir ilaç deneyebiliriz dedi.

Ya herro ya merro diyerek ilacı almaya devam ettim, Sanırım risk almayı sevmeseydik motosiklete de binmezdik

17/10/2016

2 paketten düşmeyen ben 9 adet sigara ile günü kapattım. işin aslı dünden kalma paketim eve giderken bitti yenisini almaya gerek duymadım. Akşam yemeğinden sonra canım sigara istedi ama içmek için direnmedim, 3-4 dakika ya sigara isteğim geçmiş oldu.

18/10/2016

çok ama çok stresli bir gün. Ben emlakçıyım, 340 bin liraya ev satın alıp 3 bin lira vermemek için ailesini yalana alet eden insanlar sizi çok seviyoruz! 1 paket sigaram bitti. tam emin değilim ama 12-13 sigara içtim, sigara uzattığım için bitmiş oldu.

bu gibi durumlarda 3.paket alınmış oluyor normalde.

19/10/2016

Sabah kalktım, kahvaltımı ettim, Akşam ilk defa çok gerçekçi bir rüya gördüm, çokta eğlenceli olmadı desem yalan olur. Uyandığımın ilk 10 saniyesi sanki o rüya gerçekmiş gibi yaşadım

dükkana geldim. temizlik vs oldu, belgsel izlendi sağa sola bakıldı derken bir arkadaşım yanıma uğradı ve onu yolcu ederken ilk sigaramı içtim.

o saate kadar canım hiç istemedi.
    Markete gidip Kısa marlboro aldım. (winston light içiyorum) 4 sene önce Kısa marlboro ile başladığım bu hikayeye
    Yine o kısa kırmızı marlboro dan son bir kez içip elveda dedim
    . paketi arkadaşıma hediye ettim.

o gün canım hiç sigara içmek istemedi. tek bir sigara ve gün bitti.

20/10/2016
    4 sene sonra ilk kez ağzımda bok tadı olmadan uyandım, kahvaltı=sigara isteği yok.

Temizlik (sonrasında hep sigara içerim) istek yok.

Öğle yemeği= istek var. 5 dakika sonra isteğim geçti.

akşam yemeği= istek var 2 dakika içmemen isteğimin geçmesine yetti.

21/10/2016

herşey rutin devam, Canım istediğide falım sakız çiğniyorum, sigarasızlık koymuyor. Yakınımdaki herkes sigara içmediğimin farkında söylememe rağmen. 2 paket sigaradan bir anda bırakmış durumdayım. uyumakta en ufak bir sıkıntı yaşamıyorum. canım hiç sigara istemiyor.

22/10/2016

Canım hiç sigara içmek istemedi!!!

23/10/2016

Aslında istemiyor değilim yahu. yemeklerden sonra, canım sigara istiyor CHAMPIX muhabbeti yeni başladı ve akıl almaz ciddi rüyalar görüyorum,tedirgin olmaya başladım. Daha erken yatmaya başladım ve ilacı akşam yatmadan önce alırsam uyutmuyor. çünkü mide bulantısı yaşatıyor.

Akşam eğlenmeye gittik. 5 kişiyiz 5 SAP E doğal olarak BATAK oynuyoruz. bir yancı dahil.

Forumdan sağolsun MHMTCNKRL asi gtr sahibi. Ağzıma sigara uzatıp duruyor, 4 kişi de sigara içmemi söylüyor. ve hepsi yanımda sigara içiyor. Bir canlandırın kafanızda. Batak oynuyorsunuz, çay içiyorsunuz, bütün masa sigara içiyor ve siz içmiyorsunuz çünkü yeni bıraktınız Zor bir durum. Ama içmek istemedim.

24/20/2016

Sigara içen biri yanıma geldiğinde direk farkeder oldum, sigara kokusundan rahatsız oluyorum. 4 sene sonra birinin sigara içtiğini gün içinde nefesinden anlıyabiliyorum. Sabahları güzel uyanır oldum. Göz altımda farkedilmeyen morluklar vardı, sigaradanmış geçti.

Dilimdeki grilik gitti.

daha rahat nefes alıyorum.

DERKEN; çok ciddi bir tartışmanın içine düştüm, yoğun stres yaşadım 1,5 saat boyunca. Sigara içmedim. Kendime güvenim TAM ANLAMIYLA ARTTI!

25/20/2016

iştağım gerçekten açılmış durumda bunu bugun farkettim. arada dükkanda oturduğum yerden kalkıp dışarı çıkıyorum elimi cebime atarak.Bu tamamen beyinde otomatik yapılan birşey

sigara içeceğim sanıyorum haliyle, hemen geçiyor.

FALIM ÇİĞNEMEKTEN AĞZIM ÇENEM DİŞLERİM AĞRIYOR NE YAPIN NE EDİN PARAYA KIYIN VİVİDENT ALIN DÜNYA VARMIŞ

bazen sigara istiyorum ama maksimum 2 dakika sürüyor sonra içme isteğim kayboluyor,

4 sene sonra sinema da film arasında gidip sigara içmedim kız arkadaşım sigarayı bıraktığımı bu şekilde öğrenmiş oldu, yeni görüştük ve o söyleyene kadar canım sigara içmek istememişti.

26/20/2016

Dün gece CEHENNEM filmini izledim, Tom hanks in oynadığı işte, Filmde bir kopukluk vardı, Halisinasyon lar ile gerçek arasında, o sahneyi beynimde nasıl olması gerekiyorsa öyle yaşadım. e film izlemeye benzemiyor Korktuk uyandık. Rüyalar gerçekten gerçekçi.

Kahvaltı sırasında babam; sigara içmediğim için çok mutlu olduğunu söyledi. Bunu babamdan duymak beni çok mutlu etti.

Şu gündür sigarayı içmiyorum diye bir kelime asla kullanmayacağım.

Ben sigarayı bıraktım, içmeyi düşünmüyorum. Umarım öbür ayın 12 sinde tamamiyle bırakmış olacağım.

Baya baya baya uzun olmuş. Umarım okurken; olmazsınız
    DiabloBoy bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    @dovahhkin
    rutin yaşadıklarının dışında özellikle sigarayı bırakmaya bağlı bir stres yaşıyor musun?

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @dovahhkin
    rutin yaşadıklarının dışında özellikle sigarayı bırakmaya bağlı bir stres yaşıyor musun?
    yaşamadım, belkide yaşıyorum ama farkında değilim, Yakın çevremde hareketlerimin tutarsızlığı konusunda (Ani parlama vs) bi uyarı almadım.

Tek bir yerde stres yaşadım. Bi içelim muhabbeti oldu. Ben içersem Rakı dışında bişey içmem. EE oğlum sen rakı içip sigara içmeyecekmisin dediklerinde;

şeklinde bir tepkim oldu o ayrı. Ozaman biraz stres yaptım.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kısa bir hikayede benden;

Sene 1996 sigaraya başladım karı kız arkadaş ortamı gençlik vs..
    Günde 3 paket kısa camel ile.
    3 ay sonra sahile gittik, koşamıyorum, yüzemiyorum, nefes yetmiyor..
    Bu ne lan böyle dedim 3 ayda böyle olduysak 3 yılda ölürüm ben deyip daha da içmedim.
    dovahhkin bunu beğendi.

arkroid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 2013
    Hocam öncelikle tebrik ederim. Bir daha eline almak nasip olmasın.

Ben bırakalı neredeyse 3 sene olacak. İlaçsız bıraktım. hatta bıraktıktan sonra asker'e gittim. Yine de başlamadım.

Çevremde o ilaçla bırakan çok arkadaşım oldu. gerçekten işe yarıyor fakat şöyle bir uyarım oldu.

tamam kesin bırakıyorsun ama, tekrar başlarsan eğer, bir kez daha ilaçla bırakman daha güç olacak. Çünkü bilinç altında ilacın başarısız olduğu kazınacak. Bu hallice psikolojik bir olay olduğundan bu durum tekrar bırakmanı zorlaştıracak.

Kesinlikle bırakılmaz ara verilir diyenlere kulak asma. Hadi beni geçtim Babam'dan örnek vereyim. Adam 14-44 yaşları arası aktif olarak sigara tüketti ve o da aniden bıraktı. Üstelik sağlık sebebiyle falan da değil.

Son olarak da, ne ekonomik faydasından ne de sağlık konusundan bahsetmeyeceğim. Ama sigara içmek köleliktir, düşünsene bırakmak için ilaç kullanmak zorunda kalıyorsun. Yakandan düşmeyen eski bir sevgili gibi kurtulmak istiyorsun ama kurtulamıyorsun. Dolayısıyla sigarayı bırakma konusunda en büyük motivasyon iradeyi geri kazanmak olmalı.
    dovahhkin bunu beğendi.

ozgurOdun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm duke 390
    Sa herkese,
    hayırlı olsun öncelikle.
    ben de yeni bıraktım. ilk haftanın sonunda istek yok kriz yok. nefes almak daha kolay. daha enerjik hissediyor insan kendini.
    bu arada ilaç, elektronik vs bişi kullanmıyorum. en düz bırakma yöntemini deniyorum. bu meret zararlı ve ben bir nikotin bağımlısıyım. içmemeliyim diye başladım. hiç bi isteğim de yok. ha arada bir vuruyor ama çok hızlı geçiyor. kolay gelsin tüm deneyenlere :D
    arkroid bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18/10/2016

çok ama çok stresli bir gün. Ben emlakçıyım, 340 bin liraya ev satın alıp 3 bin lira vermemek için ailesini yalana alet eden insanlar sizi çok seviyoruz!
    hocam yanlış anlama da millet kredi mredi sonuna kadar zorlayıp alıyor o evleri zaten bi de sana 3 bin tl vermek adamın canını almak demektir. evi satandan neden almıyorsunuz komisyonu da satın alandan alıyorsunuz?
    akjenas bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Elektronik sigara olayına ben de direkt daldım. Kangertech Subox Nano ile. Günde 15-20 tane sarma (kalın) sigara içen ben bir haftadır sigara sürmüyorum ağzıma. 18mg nikotinle başladık şunu da aşağıya çektik mi tamamdır.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yanlış anlama da millet kredi mredi sonuna kadar zorlayıp alıyor o evleri zaten bi de sana 3 bin tl vermek adamın canını almak demektir. evi satandan neden almıyorsunuz komisyonu da satın alandan alıyorsunuz?
    %50 %50 dir o iş kitabına göre. Alıcı satıcı kendi arasında anlaşırsa o ayrı hikaye

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektronik sigara olayına ben de direkt daldım. Kangertech Subox Nano ile. Günde 15-20 tane sarma (kalın) sigara içen ben bir haftadır sigara sürmüyorum ağzıma. 18mg nikotinle başladık şunu da aşağıya çektik mi tamamdır.

%50 %50 dir o iş kitabına göre. Alıcı satıcı kendi arasında anlaşırsa o ayrı hikaye
    yani 3 bin tl birinden 3 bin tl birinden diyorsunuz. 6 bin tl iyi paraymış valla.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Aga 18 mg çok yüksek ellerinde kalanları bunla başlaman doğru vs diyip satmaya çalışıyorlar heralde günde 2 paket sigara içen ben 6 mg ile başladım ilk 2 gün fazla içtim 9 mg en ideali bence dün aksamdan bu yana tankın 5 de 1 i kadar tükettim 14 gün kendimi zorluyprum önce en çok olmazsa olmaz gibi neyin üstüne en çok siagara yakıyorsam e sigarayı o dırumlarda kullanmıyorum yemekden hemen sonra gibi canım istediğinde en fazla 3 nefes çekip kenara koyuyorum ve göz önünde el altında olmuyor iş yerinde patronun odasına koyuyorum hem sürekli girdi çıktı olmasın diye hemde bazen unutup biryerlere gittiğimde orada geçen süre içmemiş oluyorum

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bu çocuğu seviyorum. yazılarının yanında kendisi de süper bir insandır. sigarayı bırakmana çok sevindim değişik tarihlerde 25-30 kez denedim insanların neden bu kadar sevdiğine halen anlam veremiyorum. bir ara görüşelim reyiz

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alper bile sigarayı bırakıyorsa bence herkes bırakır. Bırakmayı düşünenler bence konuyu okuyup gaza gelip bırakmalı. Emin olun konu sahibi arkadaş dünyanın en sıkıya gelemeyen adamlarından biridir

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga 18 mg çok yüksek ellerinde kalanları bunla başlaman doğru vs diyip satmaya çalışıyorlar heralde günde 2 paket sigara içen ben 6 mg ile başladım ilk 2 gün fazla içtim 9 mg en ideali bence dün aksamdan bu yana tankın 5 de 1 i kadar tükettim 14 gün kendimi zorluyprum önce en çok olmazsa olmaz gibi neyin üstüne en çok siagara yakıyorsam e sigarayı o dırumlarda kullanmıyorum yemekden hemen sonra gibi canım istediğinde en fazla 3 nefes çekip kenara koyuyorum ve göz önünde el altında olmuyor iş yerinde patronun odasına koyuyorum hem sürekli girdi çıktı olmasın diye hemde bazen unutup biryerlere gittiğimde orada geçen süre içmemiş oluyorum
    Usta ben normal paket sigara içmeye kalktığımda 3 paketi geçiyor. Sarma kalın old holborn içen adamım normalde. Ben bilerek yüksek mg aldım. 24 almayayım suyunu çıkarmayayım dedim. 18mg da ise 3ml yi günde geçmiyorum. Elimdeki likit bitsin bir sonrakini direkt 9 a bir sonrakini 6 ya indireceğim. Zaten amacım 3 ayda buharlıdan da kurtulmak. Dur bakalım göreceğiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

yani 3 bin tl birinden 3 bin tl birinden diyorsunuz. 6 bin tl iyi paraymış valla.
    360 binlik ev için 3bin komisyon demiş yanlış anımsamıyorsam. Satıcı beni ilgilendirmez komisyon alıcı ödesin demiş olabilir. 360k ya 6 bin komisyon olacağını sanmıyorum.
    ayzek bunu beğendi.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    Usta ben normal paket sigara içmeye kalktığımda 3 paketi geçiyor. Sarma kalın old holborn içen adamım normalde. Ben bilerek yüksek mg aldım. 24 almayayım suyunu çıkarmayayım dedim. 18mg da ise 3ml yi günde geçmiyorum. Elimdeki likit bitsin bir sonrakini direkt 9 a bir sonrakini 6 ya indireceğim. Zaten amacım 3 ayda buharlıdan da kurtulmak. Dur bakalım göreceğiz.
    Hadi bakalım bol buharlar ozaman dilimde ağzımın içinde yaralar ve diş etlerimde kanamalsr oldu ilk 1 hafta dolunca 1 tane limonu sıkıp içine 1 çay kaşığı tuz döküp onunla gargara yaptım çok iyi geldi daha sonra buharcı dili dedikleri şey oldu 3 gün falan likit çok kötü geldi tatını slanıyordum vs onada listerinin keskin nane gargarasını aldım onun ile gargara yaptım bugun düzeldi dahada olmaz diyorlar başına gelirse aklında bulunsun
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Düşüncenizde büyük bir çoğunluğun yaptığı gibi yanılıyorsunuz.

Devletimiz yasal olarak %3 satıcı %3 alıcı olmak üzere toplamda %6 komisyon bedeli Yasal olarak belirlemiştir. E bu hesaba göre; 10 200x2 lira komisyon bedeli almak gerekir. Ki devlet bu komisyon bedelinin %18 ini KDV olarak ister, Emlakçı Fatura kesmek zorundadır.

Türkiye'de Önüne gelen emekli Emlakçı oluyor, bu iş hakkıyla yapandan ziyade Olupta denk getirip daire satanlara kalıyor. Köşe başı emlakçı oldu.

herkes ekmek yiyor bi şekilde.

Bu arada Kaza bela REMAX tan daire alacak olursanız o 20 bin lirayı alıverirler bilginiz olsun.

Sorunuza cevap vermek isterim.

Daire 375 bin liradan aşağı olmuyordu. Yaklasık 20 gün kadar bir çok kez görüştürdüm mal sahibi ile, 340 bin liraya düşürüp satıcıdan komisyon almadım. o payı da düştüm.

3 bin lira komisyonu ben kavga dövüş aldım merak etmeyin. yüzde 18 kdv li faturamı da kestim.

Karşılığında adama 35bin fiyat düşürttüm, Doğalgaz açılışından tut tapu sırasına elektrik sırasına su sırasına herşeye kolay yol buldum.

Kafa yordum, Çene yordum. Yarın bi problem çıksa yine ilk ben aranacağım,Kiraya ben vereceğim, olası ev problemlerinde olur olmadık ben aranacağım. ben o 3 bin lirayı hakettim.

Ozaman gelmesinler bi zahmet kendi arabalarıyla daire baksınlar, 2 bin liralık koltuğa oturup, Tvden 40 a yakın ona uygun porföye tek tek bakıp tek tek anlattırıp keyfine göre daire dolaşıp bana masraf ettiriyorsa verecek o parayı.

2bin liralık koltuk niye diyorum? İşime özen gösteriyorum, Tahta sandalyeye oturtmuyorum. ben bu işi hakkıyla yapıyorum.

3bin liraya canını verecek adam 375 bin liralık eve bakmaz. Bakarsa da bırak 3bin i en kötü 7 8 komisyon vermeyi göze alır.

Köşe başı gördüğünüz emlakçılardan değilim.

umarım anlatabilmişimdir.

27/10/2016

Sabaha karşı bir sigara yakmayı düşündüm, canım cok istedi ama 10 dakika sonra tamamiyle geçti, artık sakız çiğnemeyi de bıraktım.

Sigaranın yokluğunu fazla hissetmez oldum, gececeğini bilmek insana güç veriyor.

Temiz nefes alıyorum, ve daha rahat kalkıyorum artık.

Daha şimdiden daha az yorulmaya başladım

28/10/2016

''Rüyamda'' sigara içtiğimi gördüm, 3 tane ardarda hemde. Adeta gerçekti hissettim sigara dumanını.

Sonra akıl almaz bir pişmanlık hissiyle uyandım,

Şuan bir sigara yaksam pişman olacağımdan kesinlikle eminim.

İnşallah tamamiyle bitecek bu iş

Canım hiç sigara istemiyor.

Harikasin.
    Aynen devam et. Umarim emeklerinin karsiligini alirsin.
    Yediklerinin tadini taniyamayacaksin.
    Bol sans dilerim.

DiabloBoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25!
    Hakkında hayırlısı durum ne diyecektim ki banlanmış arkadaş
    İKİ TEKER RUHUNU 4 TEKER BEDENİNİ TAŞIR...

YZF R25!

Motosikleti
    11 ekimde e sigaraya geçiş yapalı tam 35 ci gün bugün arkadaş banlandığını için merak ediyordum onunda durumu iyimiş 35 gündür sigara hiç içmedim hala yoksunluk çekiyorum ama sigaranın yerini dolduruyor eşim 30 günde sigarayı bıraktı 5 gündür içmiyor tabi o daha düşük dozda başlamıştı son zamanlarda kötü geliyor diyip çok az içiyordu ve bıraktı 5 gündür hiç içmiyor 3 gün önce 7 haftalık hamile olduğunu öğrendik hayırlısı baba olucaz inşallah mutluluktan öleceğim o derece bende eşimden kalan 3mg nikotinli likiti kullandım bir iki gün 6 mg çok kötü gelmeye başladı 3 mg ile devam ediyorum ve onuda çok az içiyorum 2 günde 1 tank falan ama tank cubis pro çok ufak zate
    Lucas bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Merhaba arkadaşlar.

Mt nin herzamanki gereksiz uzaklaştırma sebeplerinden birini yaşadık. ne diyeyim ne söyliyeyim günlük yazalım dedik olmadı. Neymiş bir yazının içinde anlaşılsın diye kalın yazma sebebi banlanmaymış. forumdan soğuma sebeplerinden biri.

alkol ile bi sigara yaktı arkadaş bana uzattı. 2. dumanı çekemedim. Zaten denemek için içmiştim.

Sigara asla istemiyorum.

sigara kokusundan rahatsız oluyorum

Sigarayı bıraktım.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    1 sene sonra görüşelim.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)