Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

CHAMPIX ile sigarayı bırakıyorum. Günlük günlük yazıcam.

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin, sigara, içki...

Bu üçünün ortak yanını bulunuz
    boş cüzdan, en son cüzdanı sattıran

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bugun 13 gunde bitiyor agzima sigara surmedim sigarayida aratmadi artik gunde 1 tanktan daha az iciyorum likitim bitmek uzere ay sonunda 3 mg nikotine dusurecegim 6 mg alistim cunku dusurebilirim bu gecen surede bazi sorunlar yasadim ama bunun e sigarayla alakali olmadigini sigarayi birakanlarda olan bir durummus oncelikle herseyin tadinin farkli gelmeye basladigini soylemistim bu tat alma olayi baya bi artmisti sanirim tat alma duyulari fazla calisinca bir yorgunluk oluyornus cok yogun kahve vs olmayan seylerin tadini tam alamiyorum dilimin ustunde cok hafif bi tabaka kaldi hala dil temizleyici ile baya cebelleserek temizlemeye calisiyorum dilimde bayagi kilcal catlaklar var cilek gibi benekler ve hassasiyet var kisa surede gececegini soylediler bakalim 3 gundur boyle bugun daha iyi ama balgam sokme isi ara ara devam ediyor gicik oluyor bogazimda dis etlerimde ciddi ciddi kanama oldu ama suan sorun yok hatta sigaranin sariligindan kurtulmayada basladim yanimda biri sigara icse okadar kotu geliyorki kokusu anlatamam cidden yillardir neler yapmisim ben boyle sigaradan kurtuldum diyebilirim hic aramiyorum sira nikotin bagimliliginda onida 3mg dusurup birae devam ettikten sonra 1 mg dusmek ve tuketim oranini gunlere yayarak azaltmak olacak

Konuyu acan arkadasim, durumun nedir? Ne alemdesin?
    Gunluk gunluk yazacagini soylemistin. Cok kisinin ilgisini cektin. Devamini getirmeni dilerim...

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    arkadaş galiba sabah kahvesi ve sigarası ile forumu inceliyo şaka bi yana inş. başlamamıştır...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üye olduğum başka bir forumda yorum yapmışım.hemen kopyaladım

Stajyerliğini %80 i, göğüs servisi,tüberlüloz servisleri,göğüs yoğun bakım da geçen ve mesleğimin ilk 2 yılında da makus göğüs hastalıkları kaderimi yenemeyerek orada başlayan bir hemşire olarak bu konu hakkında bişiyler yazmazsam ayıp olur yeşilaycı bir vatandaş olarak çok net söyleyebilirim ki her insanda sigarayı bırakıcak potansiyel ve irade vardır.çok net ..neden mi hepimiz küçükken müptelasını olduğumuz anne sütünü bırakmış bebeklerdik.bir bebekte anne sütü ve emme bağımlısıdır,belli bir yaşta en yararlı gıdasını ve memesini bırakması gerekir.küçük bir çocuk bile hayatının besininden vazgeçebiliyorsa bir zahmet sigarayı bırakıverin
    Ikinci kek nokta şudur arkadaşlar,yıllarca sigara içen bir bağımlının ciğerlerinden test ve tedavilerdeki işlemlerde kavonozlarca ,kapkara sıvı çıkar.bu ne demektir,kendi ciğerlerinizdeki suda boğularak can verirsiniz.normal bir nefes alıp vermeye hasret kalırsınız.diğer nokta sigara içen ölüyorda içmeyen ölmicekmi?
    Cvp:şaşırma:da ölücektir ama,sigara içen taraf nefese muhtaç olarak.
    Diğer soru:filancı abuzettin 20 senedir içiyor bir şey olmamış.
    Cvp:her insan bir olmaz,sigaranın zararlı etkilerini çabuklaştıran faktörler vardır(beslenme,alkol,genetik faktörler,kronik hastalıklar,özgeçmiş,akciğer kapasitesi,vücut direnci,spor vb).abuzettin uçurumdan atlarsa sizde atlıcaksanız ona söz yok
    Bende göğüste 21 gün staj yaptim bir de amca vardı tam numunelik adama ilaçlarını yapıyoruz havalarını alıyor neyse ben rahatladim diyor hastaneden kaciyordu aşağıda bir bakmışsın zorla nefes alan bir hasta gitmiş sigara içmiş
    Şu da es gecilmemesi gereken konu astım olmuş çoğu kişi sigaradan oluyor ve bırakıyor

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun 13 gunde bitiyor agzima sigara surmedim sigarayida aratmadi artik gunde 1 tanktan daha az iciyorum likitim bitmek uzere ay sonunda 3 mg nikotine dusurecegim 6 mg alistim cunku dusurebilirim bu gecen surede bazi sorunlar yasadim ama bunun e sigarayla alakali olmadigini sigarayi birakanlarda olan bir durummus oncelikle herseyin tadinin farkli gelmeye basladigini soylemistim bu tat alma olayi baya bi artmisti sanirim tat alma duyulari fazla calisinca bir yorgunluk oluyornus cok yogun kahve vs olmayan seylerin tadini tam alamiyorum dilimin ustunde cok hafif bi tabaka kaldi hala dil temizleyici ile baya cebelleserek temizlemeye calisiyorum dilimde bayagi kilcal catlaklar var cilek gibi benekler ve hassasiyet var kisa surede gececegini soylediler bakalim 3 gundur boyle bugun daha iyi ama balgam sokme isi ara ara devam ediyor gicik oluyor bogazimda dis etlerimde ciddi ciddi kanama oldu ama suan sorun yok hatta sigaranin sariligindan kurtulmayada basladim yanimda biri sigara icse okadar kotu geliyorki kokusu anlatamam cidden yillardir neler yapmisim ben boyle sigaradan kurtuldum diyebilirim hic aramiyorum sira nikotin bagimliliginda onida 3mg dusurup birae devam ettikten sonra 1 mg dusmek ve tuketim oranini gunlere yayarak azaltmak olacak
    3 mg'a hemen düşme. Tüketimin yine artar. En az 1 ay daha 6 mg'a devam et.
    ayzek bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    Dstum tam 1.5 sene oldu illetten kurtulalı champix ile devam et durma mutlaka bırakıcaksın..
    dovahhkin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 mg'a hemen düşme. Tüketimin yine artar. En az 1 ay daha 6 mg'a devam et.
    deneyelim bakalım 1 ay daha kullanıp öyle düşerim olmadı şuan bayağı kendimi zorluyorum mesela sabah kalkınca ilk iş sigara yakan ben sabah kalkınca e sigaraya bile el sürmüyorum 7 gün önce falan kendimi şartlıyordum iş yerine gidince içeceğim diye 3 gündür falanda gelince hemen içmiyorum yemeklerden sonra hemen sigara yakan ben yemeklerden sonra hemen içmiyorum şartlıyorum alışkanlıklardan kurtulmak yada onlarıda en aza indirmek adına böyle görevler koyuyorum kendime sonuçta sigaradan kurtulup buna bağımlı olmak istemiyorum en kısa sürede en aza indirmek ve kurtulmak istiyorum ilerleyen zamanlarda asıl sorun 3 mg ın altına düşünce lilit yok ya 3 var ya 0 nikotin 1,5 mg gibi likitler yapmam gerekecek yada güvenilir birinden bu oranlarda temin etmek o zaman başını ağrıtabilirim birazcık
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    cıks
    arkadaş inşallah başlamamıştır, gaza gelip bende bayıldım 1 aylık champix parası :D

ilacı kullanmıyorum şu anda, kasım ayında iş başı yapayım düzenli saatler başlasın o zaman tam adım atarım diye aklımdan geçiyor

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin, sigara, içki...

Bu üçünün ortak yanını bulunuz
    Aşırı kazık VERGİ....
    Ne olacak..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

deneyelim bakalım 1 ay daha kullanıp öyle düşerim olmadı şuan bayağı kendimi zorluyorum mesela sabah kalkınca ilk iş sigara yakan ben sabah kalkınca e sigaraya bile el sürmüyorum 7 gün önce falan kendimi şartlıyordum iş yerine gidince içeceğim diye 3 gündür falanda gelince hemen içmiyorum yemeklerden sonra hemen sigara yakan ben yemeklerden sonra hemen içmiyorum şartlıyorum alışkanlıklardan kurtulmak yada onlarıda en aza indirmek adına böyle görevler koyuyorum kendime sonuçta sigaradan kurtulup buna bağımlı olmak istemiyorum en kısa sürede en aza indirmek ve kurtulmak istiyorum ilerleyen zamanlarda asıl sorun 3 mg ın altına düşünce lilit yok ya 3 var ya 0 nikotin 1,5 mg gibi likitler yapmam gerekecek yada güvenilir birinden bu oranlarda temin etmek o zaman başını ağrıtabilirim birazcık
    Sorun degil. Cozumu basit
    Ayni marka ve aromali 3 mg ile 0 mg iki likit alip birbiriyle karistirinca 1.5 mg iki kati likitin olmus olur
    ayzek bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Merakla takip ediyordum ama günlük yarım kaldı.
    Tahliye olunca aradaki günleri de yazar inşallah.
    Umarım ufak bişeydirde bir an önce özgürlüğüne kavuşur arkadaşımız.

Onu iyi anlıyorum.
    Ben de iki kez bırakmaya kalktım bu mereti.
    İlk bıraktığımda 1 ay yedim paraya çevirdiler.
    İkici bıraktığımda 3 ay yiyince direk içeri aldılar.
    Geçmiş olsun.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ben 6 yıl içtikten sonra 2015 temmuz başında bıraktım ve bi daha da içmedim.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Sorun degil. Cozumu basit
    Ayni marka ve aromali 3 mg ile 0 mg iki likit alip birbiriyle karistirinca 1.5 mg iki kati likitin olmus olur
    Bu iyi oldu ozaman 2 likit alıp düsürmek daha kolay vg dir pg dir uğraşmam en azından aylık periyodlara bölersem
    1 ay 6 mg
    2 ay 3 mg
    3 ay 1.5 mg
    4 ay 0.75 mg
    6 ay 0.37 mg
    7 ay 0.18 mg
    8 ay 0.9 mg
    9 ay 0.4,5 mg
    10 ay 0.2,25 mg
    Şaka şaka bu şekilde olmaz heralde ama 0.75 e düşüp tüketimi azaltarak olabilir hala olmazsa campix e de el atarız bu sefer bırakıcam kaçarı yok zaten artık kokusu bile tiksindiriyor iş yerinde içiyorlar kokusu bile tuhaf geliyor
    potasyum bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    cıks
    Bu iyi oldu ozaman 2 likit alıp düsürmek daha kolay vg dir pg dir uğraşmam en azından aylık periyodlara bölersem
    1 ay 6 mg
    2 ay 3 mg
    3 ay 1.5 mg
    4 ay 0.75 mg
    6 ay 0.37 mg
    7 ay 0.18 mg
    8 ay 0.9 mg
    9 ay 0.4,5 mg
    10 ay 0.2,25 mg
    Şaka şaka bu şekilde olmaz heralde ama 0.75 e düşüp tüketimi azaltarak olabilir hala olmazsa campix e de el atarız bu sefer bırakıcam kaçarı yok zaten artık kokusu bile tiksindiriyor iş yerinde içiyorlar kokusu bile tuhaf geliyor
    şamfikis tam senlik...yokluk yoksunluk duygusunu tamamen kaldırıyor bundan emin olabilirsin...direk eczaneye

1 ay 6 mg
    2 ay 3 mg
    3 ay 1.5 mg
    4 ay 0.75 mg
    6 ay 0.37 mg
    7 ay 0.18 mg
    8 ay 0.9 mg
    9 ay 0.4,5 mg
    10 ay 0.2,25 mg
    Eğer sigaradan tamamen vazgeçmek, elektronik sigarayı hobiye dönüştürmemek istiyorsan (Çünkü bir süre sonra hobi gibi birşeye dönüşüyor)
    Champix alman en mantıklısı.
    Çünkü 0 nikotin ile 2 yıldır elektronik sigaraya devam edenleri de gördüm

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bi ara ben de kullanmak istedim bu e-cigarayı da dokandı ne hikmetse
    nasıl anlatayım, yaylaya çıktığında hava basıncı kan basıncına az gelir de çatlayacakmışsın gibi olur ya, öyle bir hal oldu
    sebebi nedir sayın doctor lucas house beğ?

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi ara ben de kullanmak istedim bu e-cigarayı da dokandı ne hikmetse
    nasıl anlatayım, yaylaya çıktığında hava basıncı kan basıncına az gelir de çatlayacakmışsın gibi olur ya, öyle bir hal oldu
    sebebi nedir sayın doctor lucas house beğ?
    Yüksek nikotinli likit ile başlamış olabilirsin.
    Pg alerjin olabilir. %100 Vg likit denemende fayda var.
    İlk bir kaç denemede sigara gibi yanmış duman değil de, buhar soluduğundan boğazda rahatsızlık (nefes darlığı, boğulma efekti gibi)verebilir, ama bünye ona da çabuk adapte olur.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Yüksek nikotinli likit ile başlamış olabilirsin.
    Pg alerjin olabilir. %100 Vg likit denemende fayda var.
    İlk bir kaç denemede sigara gibi yanmış duman değil de, buhar soluduğundan boğazda rahatsızlık (nefes darlığı, boğulma efekti gibi)verebilir, ama bünye ona da çabuk adapte olur.
    nikotini seyrelterek (yarı yarıya hatta daha çok pg+vg ekleyip) denedim, sonuç değişmedi; gliserin tokanmayacağına göre ben de propilen glikol kaynaklı olduğunu düşünmüştüm, araştırdım ama meseleyle ilgili bir yazı bulamadım o dönem
    bunla beraber likitlere düzgün bir erişimimiz yok, biraz da ondan meselenin peşini bıraktım

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nikotini seyrelterek (yarı yarıya hatta daha çok pg+vg ekleyip) denedim, sonuç değişmedi; gliserin tokanmayacağına göre ben de propilen glikol kaynaklı olduğunu düşünmüştüm, araştırdım ama meseleyle ilgili bir yazı bulamadım o dönem
    bunla beraber likitlere düzgün bir erişimimiz yok, biraz da ondan meselenin peşini bıraktım
    Artık eskisi kadar zor değil. Bir kaç Türk likit üreticisi var, güzel likitlerde yapıyorlar.
    Ayrıca hammadde bulmak da kolay. Aroma ve Nikotinli saf likit alıp ikisini birbirine karıştırınca likit oluyor zaten.
    NBASE nikotin ihtiva eden saf likit. (Nikotin miktarını satın alırken seçebiliyorsun)
    BASE PG ve VG karışımı yani sıfır nikotin ihtiva eden likit (PG ve VG oranını satın alırken seçebiliyorsun)
    AROMA (Zibilyon tane çeşidi var zevk meselesi ama her aroma likitte kullanılamıyor, satıcılar zaten sadece elektronik sigaraya uyumlu aroma satarlar)

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)