Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Türkiye 2.El Araç Cehennemine Hoşgeldiniz(Şakalı yazı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önce benzer konular açılmış olmasına rağmen ülkemizdeki 2.el araç satışındaki saçmalıkları toparlamak hem de biraz eğlenip,stres atmak için bu tarz bir yazı yazma gereği duydum.Bu yazı özellikle ülkemizdeki sayısı hiç te az olmayan "bazı" 2.el araç satıcılarının fazla zekadan ileri gelen haraketlerine ve onların internet ortamında yayınladıkları sürrealist ilanlara deyineceğiz.

Dilerseniz bu 2.el satıcıları belgesel tadında sınıflara ayırarak inceleyelim.

Benim Malım Çok Kıymetliciler

Bir Türkiye klasiği...Bir malın ederinin çok yukarısında malını fiyatlandırıp satmaya çalışan tipler yüzünden 2. el piyasası 0 km piyasası ile yarış halinde.10.0000 TL 0 km araç alıp 2 ay sonra 15.000 TL ye satmaya çalışmanın mantığı nedir?Sanırım bu popo ile ilgili bir durum.Bu arkadaşların poposu çok değerleri.Popolarının temas ettikleri nesnelerin değeri 1,5 katına çıkıyor.Gel kucağıma otur benim de değerim artsın diyeceğim ayıp olacak.

30 yaşında ahı gitmiş vahı kalmış araçları 2-3 yaşında araç fiyatına satmaya çalışmak ne demek?Adamlar aracı aldıktan sonra plaka ruhsat işlemlerini,sigortayı,bakımı,benzini,gezme tozmada harcadıkları parayı,aksesuarlara karcamalarının üstüne çocuğunun okul masraflarını da motosikleti aldıkları fiyatın üstüne ekliyor ve bu şekilde bir fiyatlandırma yapıyorlar.

Sigortadan Para Almak İçin Hasar Yüksek Çıktıcılar

Bir başka Türkiye klasiği daha.Zaten ülkemizde ne olursa olsun hiç bir araç gerçek anlamda pert olmaz.Başka araç ile kafa kafaya çarpışsa da,tır altında kalsada,tren biçsede,arabanın/motosikletin altı güneş görsede,değişmedik parçası kalmasa da o pert değildir servis sigortadan para almak için fiyatı şişirmiştir.Allah aşkına bir kişi de bu araç ağır kaza sonucu pert oldu fiyatı da ona göredir diye dürüst bir ilan açsın.Aracın tavanında yada kaputunda düzletme ve boya varsa genelde saksı düşmüştür,dolu yağmıştır,komşu Mahmure teyze üstüne düdüklü tencere düşürmüştür,5.kattan kedi zıçmıştır,karga arabaya şişe atmıştır ama asla lastikler havada 100 metre sürlenmemiştir,havada 3 ileri 2 geri ters takla atıp yere konmamıştır o araç.

Full+Fullcü Muayyer Goygoycuları

İlanı abuk subuk kelimelerle süsleyerek aracını daha kolay satacağını zanneden bu arkadaşlar kısmen zararsız gözüksede yazdıkları saçmalıklar bilinçli alıcıları ilandan koşarak uzaklaşmak için yeterli tiksinti seviyesine çıkarır.Aracın en düşük modelini alır iki tane çıkma jant takar bir tane Çin malı tepy takar al sana full+full yersen...Utanmasalar ilana direksiyon,koltuk,ön cam vb. hepsi var en fulü yazacaklar.Araç hangi versiyon?,ABS,Airbag,navigasyon vb hangisi var bunların diye sorduğunda "eeeee abi onlar daha fullünde var ehehehehe" derler.Türkçesi "Dolu" olan "Full" kelimesinin içi hiç bu kadar boşaltılmamıştı.

Bir de her ilanda gördüğü için "herhalde bu muayyer güzel bir şey ben ilana koyayım baya havalı gözüküyor diye"kendi ilanına da Muayyer kelimesi koyan tipler.Kardeşim sen bu kelimenin anlamını biliyor musun?Belki küfür,belki başka bir şey.Efendim muayyer tam kelime anlamı ile "Üründen memnun kalmazsan gelip koşulsuz şartsız iade edebilirsin" demek.Adam aldı motosikleti memnun kalmadı geri getirirse ne pok yiyeceksin?
    Doktordan,Mühendisten,Bayandan,Memurdancılar....

Eli anahtar tutan mühendislere bir derece hak verilebilir ama doktorlara tıp fakültesin triger kayışı değiştirme eğitimi mi veriliyor?yoksa subap ayarı yapma eğitimi mi?Memur olayına hiç girmiyorum bile...Bayandan araç ise ayrı bir konu...Oraya ilana bayandan yazınca abazalar aracı almak için yarışacak mı zannediyorlar?Hayır yani bazı alıcıların şöyle düşüneceklerini falan mı zannediyorlar;"Oooo abi bayandan araba şimdi bunun içi mis gibi bayan kokuyordur oğlum belki torpidodan sütyen mütyen çıkar koş abi koş kaçırmayalım bu fırsatı."
    Bayandan yazan ilanı bir arıyorsun Hulk sesli bir abi çıkıyor ;
    -"Alloooo buyrunn ben Mahmut ne istemüştün gardaşşş"
    -"Mahmut hanım ben araba için aramıştım..."

Birde aileden,aile arabası var hani adam ben bu arabaya eşim ve çocuklarımla bindim mis gibi tertemiz araç gibisinden reklam yapıyor.Şimdi yanılmıyorsam çocuklar 0-2 yaş arası rastgele kafalarının estiği zaman kafalarının estiği yere kusuyor,işiyor,zıçıyor vb...Şahsen kapı gözlerinde şişelenmiş sidik(dalga geçmiyorum çok ciddiyim küçük çocuğu olan bir arkadaşımın arabasında rastladım böyle bir şeye limonata diye içiyordum az kalsın),kakalı çocuk bezi barınmış,paspasların ve koltuklarında hala kusmuk lekeleri olan,tamamen organik bebek kusmuğundan doğan ekşi süt kokusu ile ishal olmuş bebeğin doğal dışkı kokusunun muhteşem harmanı ile ortaya çıkan sürrealist kokulu araç bana pek sempatik gelmiyor.Değil Ozon ile temizlik yapmak o aracı hidrojen bombası ile temizlesen çıkmaz o koku...

Keyfe Keder Boyalıcılar

Araçlara gereksiz yere boya yaptırma diye yeni bir hobi mi var da benim haberim yok?Bu keyfekeder boya nasıl oluyor?Araçta güneş yanığı vardır,kazası vardır fotoğraflarını çekersin boyatırsın satarken çektiğin fotoları gösterirsin işte bu yüzden boyattım dersi.Üç-Beş çizik için de araba boyanmaz.

Sanırım keyfekeder boya da prosesi şu şekilde işliyor;
    "Bir haftasonu hanımla dolaşıyoruz yapacak bir şey bulamadık..Hanım dedi ki neden arabayı boyatmıyoruz hem vakit geçer hem keyifli bir aktivite olur.Tamam dedim hemen çektim boyacıya.Bir boyattık ki sorma manyak zevk aldık.İşte sonuç olarak aracım keyfe keder boyalı."

Sattığı Araçtan Bihaber Çakallar

Bunlar temel olarak ikiye ayrılır;Gerçekten aracını bilmeyenler,bir de sattığı aracın gelmişini geçmişini soyunu sopunu bilipte işlerine gelmediği için size söylemeyenler.

Her iki durum da kabul edilemez.O kadar para sayıyorsan bu araca ve kullandıktan sonra satmak rahat satmak istiyorsan özelliklerini,bakımlarını geçmiş kazalarını ıvırını zıvırını öğreneceksin.

Adama soruyorsun aracın kaza-boya-değişen durumu nedir?Adam diyorki önceki sahibi bir şeyler yapmış ben bilmem.Bunun meali;"Araba kukuyu popoyu dağıttı(Bunu halk diline çevirin) zor toparladık.Şimdi bunları anlatsam aracı almazsın,belki salaksın sormadan alırsın diye bilmem dedim,şansımı denedim"

Adama soruyorsun triger ne zaman değişti?; adam diyor bu arabada triger yok.
    Adama soruyorsun yağ ne zaman değişti ne yağ kullanıyorsun?Bir ara değişti bir şeyler koydular işte.
    Adama soruyorsun lastikler ne zaman değişti?Adam diyor iyi durumda.Arabanın yanına bir gidiyorsan dört lastik bir birilerinden farklı marka,farklı yaşta Araba lastik kokteyli olmuş.Ne marka model desen ararsan var.Lastiklerin en yenisi en eskisinin torunu yaşında.
    Dolayısı ile olayın devamında bu tarz dialoglar kaçınılmaz oluyor...
    Satıcı:"Ama diş derinliği iyi".
    Alıcı :"Evet çok iyi."
    Satıcı:"Sol ön lastiği yeni değiştirdim."
    Alıcı :"Sağ arka lastiği en son Ford model T lerde kullanıyorlardı galiba."

Yanıltıcı Resim-Bilgi Çakalları

Bunlarda aslında biraz önceki gruba benziyor ama önceki grup ilana birşey yazmazken sorulduğunda da hiç bir şey cevaplamazken bu grup satıcıların ilanları bir sürü yanıltıcı bilgi ve resimlerle doludur.Aracın 35. sahibidir ama aracın 2. sahibiyim diye yazar,araç 4 lt aşağı tüketmiyordur ama ilana göre araç 2 lt benzin ile 1000 km gider.Fotoğraflarda pırıl pırıldır ama aracın yanına bir gidersin araç direk kişilik bunalıma girmiştir acaba ben hurda metal miyim motosiklet miyim diye düşünmektedir.Bu konu ile ilgili iki farklı anımı paylaşmak istiyorum.

Anı 1:Geçen yıl arkadaşa motosiklet bakıyoruz.İlan da motosiklet pırıl pırıl km si düşük sorunsuz,ortalama fiyattan veriyor.Motosikletin yanına bir gittk;Akü bitik,depo çizik,devir saatinin ibresi kopmuş göstergenin aşağısında yatmış uzanmış tatil yapıyor,sele yırtık içinde, üstünde kediler grup yapmış,motorun içinde yağ var mı,yoksa su ile tamamlamışlar mı belli değil,her taraf pas için,çamurluk kırık,depoyu Hulk yumruklamış...Motosiklet artık ağlıyor ; "Yeter artık vurmayın bana,artık emekliye ayrılıp ömrümün geri kalanını hurdalıkta huzur içinde geçirmek istiyorum."Evladım nasıl yaptın?Motosikletin bebeklik fotolarını falan mu koydun?Photoshop falan mı yaptın?Bu canından bezmiş intihara meyilli motosikleti nasıl Adriama Lima gibi gösterdin fotolarda?Ama motosikleti sahibine göre 300-400 TL masrafı var aletin.

Anı2:Bu araç ile ilgili değil ev ile ilgili bir anı.Çok yakın bir zamanda hanım ile internetten satılık bir ev bulduk.İlanda 5-10 yaş arasında olduğu yazıyor yine pırıl pırıl.Bir gidelim bakalım dedik.Harbiden apartmanın dışı pırıl pırıl yeni mantoloma yapılmış tertemiz ev.Aparmandan içeri bir adamımızı attık sanki zaman makinasına bindik.Apartmanın yer döşemeleri,koridor duvarları,cilalı taş devrinden kalma ama bunların cilası bile kalmamış...olur ya hani dedenize dedesinden kalan evin yer taşları varya...hah işte onlardan .Bariz şekilde bina en az 30-40 yaşındadaydı.Büyük ihtimalle buraya ilk dikilen bina sonradan etrafına şehiri kurmuşlar.Hatta aparmanın girişine atılan betonda dinazor ayak izi falan vardı.Yaa kardeşim ev eski,tamam olabilir ama neden yaşını 5-10 yazıp milleti yanıltıyorsun?

İşim-Gücüm Var Tamirci-Tamirci Gezememciler

Bunun devamı "...gelen ustası ile birlikte gelsin lennnn,uğraşmam sizinle."Tabi canım, benim zaten gıçımın dibinden ayrılmayan özel ustam var her gittiğim yere onu da cebime koyuyorum,getiriyorum.Bir de zaten ben işsiz güçsüzüm boş gezenin boş kalfasıyım böyle bütün gün araba,motosiklet peşinde koşuyorum.Kusura bakmayın sizin gibi işi başından aşkın yüce bir şahsiyeti işinden alıkoyuyurum,çok değerli aracınızı almak istiyorum.Şimdi özel ustam x ışınlı gözleri ile boyayı ve alt takımları kontrol edecek,sonra poposunu monte ettiği dyno cihazı yardımı ile kranktan aracınızın gücünü ölçüp motor durumunu bulacak.Ama şimdi sizin işiniz gücünüz var,notere falan da gelemezsiniz.Ben en iyisi noterimi de yanımda getireyim ne olur ne olmaz.

Tamirci-ekspertiz gezecek vaktin yoksa notere gidecek de vaktin yoktur.O zaman uğraşmayacaksın neden ilan açıyorsun?Yoksa aracının gizlemek istediğin ve ekspertizde ortaya çıkmasından korkutuğun karanlık bir geçmişi mi var?

Açık Arttırmacılar

Bu arkadaşların,çoğunuz farkına varmamıştır.En baştan piyasanın ortalama fiyata araçlarını ilana koyarlar.Diyelim Ortalam 4000 TL den giden bir motosikleti 4500 TL ye ilana koyarlar.İlan tarihi geçip satamadıklarında yeni,ilan açarlar yada eski ilanı devam ettirirler ama bu sefer fiyatı 5000 TL ye yükseltirler.Doğal olarak yine satamazlar bir sonraki ilanda 5250 TL olur...Bu olay bu şekilde yıllarca devam eder.Be mübarek kendi kendine açık arıttırma mı yapıyorsun?Müzayede-açık arttırma ile sanat eseri mi satıyorsun?Motosikletinin şasi altın,koltuk kılıfı dolar kaplama mı da motosikletin fiyatı dolar ve altından fazla artıyorsun?İşte bu yüzden bazen ilanları dolaşırken size yıllar öncesinden tanıdık gelen bir ilan aslında yıllar önce gördüğünüz ilanın ta kendisi olabilir.Hatta uslu bir çocuk olursanız bu ilanı yıllar sonra tekrar görebilirsiniz.

Evet arkadaşlar şimdilik benim aklıma gelenler bunlar.Siz de başınızdan,geçen yada gördüğünüz benzer durumları yazabilir,bu tarz sürrealist ilan resimlerini paylaşabilirsiniz.
    neyzen38, karaca3, emc2 ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    neyzen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika! tebrikler, daha bugün pulsarlara bakarken 8200 ₺ gördüm düşük km

Bi de bunların savunma mekanizmasına hayranım "abi almak zorunda değilsin mal benim istediğim fiyatı koyarım. Şahsen benim temiz bir pulsarı almam için -6500+ bandında olması gerekir. Bu ölücü olduğumdan falan değil, herşeyin bir oluru kabul noktası vardır.

Alırım 8300 e sıfır araç. Veririm plaka ruhsat neyse ohh kafa rahat. Bu kafa rahatlığı paha biçilemez. 7500 e pulsar alacam da acaba yan yattı mı çamura battı mı düşün dur.
    Thracian bunu beğendi.

Sacma sapan tekiflerde bulunmayin kalbinizi kirarimcilari da ekleyelim 😊
    Thracian, jimi_hendrix ve ufukt bunu beğendiler.

evet doğru bir konuya parmak basmışsın daha geçen gün sahibindeni uyardım,
    ne kadar pert araç varsa ağır hasarlı tomarla ilan var,

sh de 1 seçenek ekleyemiyor ağır hasarlı olanları süz / komple boyalı olanları süz vs gibi.

zeki sigorta şirketleride, hurda araçları insanlara kakalamaya çalışıyor.
    (ağır hasarlı araçla kaza yaparsan ne olur? ya hava yastığı açılmaz ise bu sefer)

esas kakalayan ise, devletin politikası 100bin tl lik aracın 50bin tl si
    "DEVLETE HAVA PARASI" olarak alınıyor, benzinde litre fiyatı 4.90tl oldu olacak..

battı batıyoruz, ülkede 30milyon fakir var, açlık sınırı altında yaşıyan..

orta kesim silinmek üzere, artık zengin ve fakir var..

kıytırık 90m2 evi 200bin den basmaya çalışan mütehaahit lere ne diyeceğiz?

(insanları 200bin / 1300tl = 135ay / 11yıl en iyi ihtimalle, kıytırık bir ev için
    çalışmak zorunda bırakan devlete ne diyoruz, türkiyenin lokomotifi konut sektörü,
    türkiyenin kan emici insanları sömüren, konut sektörü aynen..)

evini 110bin tl ye almış şimdi 150bin tl çeken, bişi yaparız diyip arkanızdan 20bin tl indirip 130 a satan üstün zekalı memurlara ne diyoruz?

burda çok şey sayarımda, BOŞ İŞLER ARTIK..

TEK SÖYLEYECEĞİM, ÜREMEYE DEVAM.
    Thracian, Metehan07-70 ve ...garip... bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Doktordan temizin mantığını öğrenmiştim. Doktor şaka yollu diyordu ki "Biz asistanken hastaneden çıkmaya vakit bulamadığımızdan arabayı da kullanamıyorduk, haliyle yıpranmıyordu meret".
    Thracian ve ufukt bunu beğendiler.

geçen denk geldim, ilanı 25tl ye koymuş, sorun yok temiz diyor,
    mesaj attım, get açda alayim, demezmi; önce bir günce fiyatına bak, sora bana geri dön.

be mubarek neden oraya 25tl yazdın; madem öyle yazdın o fiyat temsili, neden gerçek fiyatı yazmıyorsun veya
    ilan açıklamasında belirtmiyorsun, kafalar bi dünya..

ülkede nufus arttıça, vasıfsız eğitim sistemi sürdükçe, dişari çıkan genç nesilde, kafayı işin çakallığına vurmaya başlıyor, zaten daha bu gün başbakan tv de söyledi unide yaptığı konferansda, universite sizi buradan mezun oldukdan sora dişariya hazırlar, dişarıda şartlar son derece çetin zor, hele yurt dışı dahada kötü,

ve diyorki burada eğitim kalitenizi arttırarak, onlardan 1 adım önde olacak ve öne çıkacaksınız.

ne zaman tv izlesem canım sıkılıyor, ertesi gün sitresli oluyor,

izlemiyorum artık televizyon, kafam rahat.

zatan dandik dandik saçma sapan tv programları var, yoksada haberler..

trt bile ( reklam yayınlıyor, özel bütçesi olduğu halde ve faturalara trt payı eklendiği halde)..
    Thracian bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    ''Eniştem geri geri giderken garajın kapısına hafif sürttü''

''Kaynınpeder evin önünde yanaşırken sol arka çamurluğa,arka kapıya,ön kapıya ve ön çamurluğa hafifçe sürtmüş''

kaputa küçük bi taş sekti, nohut kadar yere lokal boya yapıldı ama renk tutmayınca kaput sökülerek komple boyandı, baktık çamurluklar ile renk ayırıyor söküp onlarıda boyadık derken bir bakmışız keyfe keder komple arabayı boyamışız ama tavan sacı asla sökülmemiştir.''

''Küçük bi ses var ustaya sordum 100-150 tl arası çıkar dedi''

Zamanında bu gibi yalanları okumaktan ciğerim soldu, şimdi ise aracım olduğu halde sırf eğlenmek için girip ilanları okuyorum. Hatta arkadaşla geçen 4-12 de aldık çekirdeği demledik çayı ilan okuyup kahkaha attık =)

İşin diğer bir kısmı da var, Geçenlerde yeni telefon aldım ve herhangi bir telefoncuya gidip eski S4 ümü ne kadara satabileceğimi sordum. Adam eline aldı inceledi ve ''450 den aşağı verme abi, ben vitrine koysam 500 e satarım'' dedi. Bende Gayet net fotolar ile gayet açıklayıcı bir ilan hazırlayıp dip fiyat olan 450 TL ye ilan açtım.. Sonra mı ne oldu? ''150 lira vereyim,matkap ile takas olur mu?,S2 ile takas olur mu? 200 tl hazır ok de geleyim'' diye mesaj atan ve günün her saatinde gece gündüz demeden arayıp ilanda zaten yazan şeyleri soran sığırlar.. Oysa ki ilana vardiyalı çalıştığımı ve aramadan önce msj-sms yada whatsapp tan yazmalarını de belirttiğim halde..

İşin özeti; alanda satanda aynı fok.. Bizde var bir zibinalık.. Millet olarak zehirlenmişiz, uçaklarla üzerimize gaz-toz bişeyler serpmişler ve bu hale gelmişiz.. Bunun başka bir açıklaması olamaz.
    emc2, Thracian, ufukt ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Açıklamayı uçaklardan atılan gazlarda aramayın, açıklama okumamak ve mantık işletmemek.
    Thracian bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Arabalara ceviz bahçesi takası gönderen bir amca var onu unutmayalım.hala pes etmedi her ilana otomatik gönderiyor :-)
    Ben bu sebeple 2. El araçlara şüpheli yaklaşıyorum,yanlışıkla birinin aylardır kurtulmaya çalıştığı,satış sonrası yolda göbek atacağı,oh be birine kakaladım diyeceği bir araca denk gelmek an meselesi..yeni araç,motor aldım diye sevinirken,yan karede satıcı ve ötesi sevinçten meksika dalgası yapabilir :-)
    SAZMAN, Thracian, webingo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Bu kız başımıza mod olacak��
    jimi_hendrix bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kız başımıza mod olacak��
    bidaha girmem
    jimi_hendrix bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Haaa bir de "Ciğeri sağlam" cılar var... "Emsalsiz" i de unutmayalım.
    Thracian bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bende dün ilanlara bakarken bunu gördüm(kırmızı kısım) adam çok iyi yazmış.

¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

crocodill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    - aracın durumu nasıl?
    - mayer
    - nadya komanaçi, biricik bardo, fenerbahçeli cemil
    ...garip... bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletler için de farklı değil.
    Mesela hepsi dururken yan yatmıştır, hepsinin km si uzun yolda yapılmıştır, hepsi servis bakımlıdır.
    Bir de en ayar olduğum durum; açıklama telefonda verilecektir... Niye, hoşuna mı gidiyor telefonda muhabbet etmek?
    Thracian ve Kanji bunu beğendiler.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Ciddi alıcılar arasın, komiklik yapanlar mesaj atsın.................
    Kübra006 ve Thracian bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yalan beyanla ilan vermek sahtekarlık olarak suç kapsamına alınsa bunların hiçbiri olmaz. Bir de kilometre düşürene bir ay hapis cezası verdin mi tamamdır.
    Thracian bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    6 7 aydır bir ilanı takip ediyorum.İki kere ayrı ayrı ilan açtı.Bunların ilk ikisi araç FULL bakımlı, muhayyer di.Alıp tura çıkacaksin yazıyordu.

Şimdi yeni ilan açmış, marş kitledi isteyene böyle isteyene parça parça satılacaktır

Anlatabiliyormuyum...
    Thracian bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra mı ne oldu? ''150 lira vereyim,matkap ile takas olur mu?,S2 ile takas olur mu? 200 tl hazır ok de geleyim'' diye mesaj atan ve günün her saatinde gece gündüz demeden arayıp ilanda zaten yazan şeyleri soran sığırlar.. Oysa ki ilana vardiyalı çalıştığımı ve aramadan önce msj-sms yada whatsapp tan yazmalarını de belirttiğim halde..

İşin özeti; alanda satanda aynı fok.. Bizde var bir zibinalık.. Millet olarak zehirlenmişiz, uçaklarla üzerimize gaz-toz bişeyler serpmişler ve bu hale gelmişiz.. Bunun başka bir açıklaması olamaz.
    Aynen, büyük fontlarla kocaman "TAKAS YOK" dediğin halde neler neler takasa sunarlar. Ben ikinci el mal satarken mantığım şudur; eğer kazası, arızası, aşırı km si, bakıma ihtiyacı vs. yoksa her yıl başına sıfır fiyatına %10 iskonto yaparak ilanı koyarım. Fakat bu malım çok değerlilerin alıcı versiyonları, fiyatı öldürüp mesela bayi çıkışı sıfırı 2500 olan 3 yaşında 1500 fiyat koyduğum motora 1000 lira teklif ederler. Haa olaki kabul ederseniz bu seferde kıllanır fakat daha da düşüğünü teklif etmeye yüz bulamaz ve yan çizerler. Ben Cub motorumu ilana koyduğumda şunu anladım, kaliteli malın kaliteli alıcısı oluyor. Scarabeo'yu satarken bu kadar dangalakla muhatap olmamıştım.
    jimi_hendrix ve Thracian bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sacma sapan tekiflerde bulunmayin kalbinizi kirarimcilari da ekleyelim ��
    Kalbinizi Kırarımcılar ayrı olay zaten.Yaz ilana "Mantıksız teklifler ciddiye alınmayacaktır,Takas teklif etmeyin."Kalbinizi kırarım ne oluyor?Nasıl kıracaksın kalbimi?benimle sevgili olup beni terk mi edeceksin?Alt tarafı motosiklet almak istiyoruz adam kalbini kırarım diye trip atıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Çok Az Masraf Var.Yaptırmaya Vakit Bulamıyorumcular

Bir bu tip arkadaşlar var.2. el bir araç yada motosiklet satıyorsan,bir kaç farkı durum dışında alıcının gelip binip gidebileceği durumda olmalı."Abi motosikletin ateşleme bobini bozulmuş usta 150 TL ye 15 dakikada hallederim dedi","2 vites dişlisini yolda düşürdüm ustam 50 tl ye hallederiz dedi.","Piston üst kapığı delip benzin deposunun içine girmiş ama önemli bir şey yok ustam daha gider dedi","Buji pipoları çatlamış ustam para bile istemez bir öpücük ver yaparız dedi.".....Eeeee arkadaş maden o kadar ucuz ve kısa sürüyor tamiri neden yaptırıp satmıyorsun.Hem daha kolay satarsın hem almaya gelen adam kara kara düşünmez bu motosikleti nasıl eve götürürüm diye.

Tabi genelde bu tip arkadaşlardan motosiklet aldığınızda bobin arızalı diye alıp eve getirdiğiniz motosikletin motor bloğunu açtığınızda şu manzara ile karşılabilirsiniz;
    Silindir ve piston hayatlarını edebiyen birleştirmişler mutlu mesut yaşıyorlar ayrılmaz ikili olmuşlar.Buna kızan krank kolu motor bloğuna terk etmiş,motorun dışında çadır kurmuş göçebe hayata başlamış.
    BIYIKLI, Kanji ve viper17 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)