Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aliexpress Alış-Veriş ve Kargo Takibi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    Merhaba arkadaşlar. Aliexpress den kamera aldım. Postnl ye ait kargo takip numarası verdi bana satıcı kişi. Şuanda kargo takibe baktığımda 'the item has arrived in the country of destination' yazıyor. 'Country of destination' kısmında da Türkiye yazıyor. Açıklaması da 'ürün hedef ülkeye geldi' tarzında. Bu yazıdan sonra kaç gün içerisinde İstanbul'a ulaşır bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ptt ye bağlı tamamen sen akışına bırak gelion eninde sonunda hatta bazen ne aldığını bile unutuyon gelesiye kadar benimde 9 tane siparişim var yolda 😂😂

Motosikleti
    Alıntı Blur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ptt ye bağlı tamamen sen akışına bırak gelion eninde sonunda hatta bazen ne aldığını bile unutuyon gelesiye kadar benimde 9 tane siparişim var yolda ����
    Motorumu aldım ve kamera için sabırsızlanıyorum. Her gün en az 10 defa sistemden ne durumda olduğuna bakıyorum. Şuanda Türkiye'demi sizce, o yazılan yazıya göre ?

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk siparişim, Çin den 21 günde bulunduğum şehre geldi, ama 8 günde dağıtım merkezine 3 km mesafede ki adresime gelemedi, gittim kendim aldım.
    Son siparişim ise, site de kargo takipte, henüz Çin de görünürken, 12. günde elime ulaştı.
    Eğer Türkiye ye girmiş görünüyorsa git hemen postane ye al, onları bekleme.
    Bu arada ne aldın kamera?

Motosikleti
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk siparişim, Çin den 21 günde bulunduğum şehre geldi, ama 8 günde dağıtım merkezine 3 km mesafede ki adresime gelemedi, gittim kendim aldım.
    Son siparişim ise, site de kargo takipte, henüz Çin de görünürken, 12. günde elime ulaştı.
    Eğer Türkiye ye girmiş görünüyorsa git hemen postane ye al, onları bekleme.
    Bu arada ne aldın kamera?
    Teşekkürler bilgi için. Çok fazla araştırma yaptım. Fiyat/Performans bakımından en iyisinin Eken H9 olduğuna karar verdim. Ve aldım.

Motosikleti
    Tmax 530
    Fiyat nedir?
    Yanlis hatirlamiyorsam 80 usd ve ustu kargolarda gumruge takiliyor urun/ler

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Merhaba, kısaca şöyle bilgi verebilirim. PTT, barkod numarasından (sipariş numarası) sorgu çekiyor ancak hiçbir şey göstermiyor.

Sorunu şöyle aşabilirsiniz, http://global.cainiao.com/index.htm?...690.0.0.LQFc5c adresine gidip, Aliexpress den aldığınız track number ı burada aratırsanız ilk kargoya verildiği track number ile Türkiye' ye girdiğindeki track number değişiyor. Burada değişen kargo numarasını görebilirsiniz. Değişen track number ı PTT' nin yurtdışı gönderi takibine girdiğinizde size nerede ne zaman gibi tüm kargo bilgilerini döküyor.

Mesela geçen aldığım bir ürünün kargo numarası LP000605.... ile devam ederken Türkiye' ye girdiğinde kargo numarası RQ03962... şeklinde değişti ve bu RQ03962... şeklindeki kargo numarası ile PTT yurtdışı kargo sorgulamadan sorgulayabiliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)