Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Türkiye 2.El Araç Cehennemine Hoşgeldiniz(Şakalı yazı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalbinizi Kırarımcılar ayrı olay zaten.Yaz ilana "Mantıksız teklifler ciddiye alınmayacaktır,Takas teklif etmeyin."Kalbinizi kırarım ne oluyor?Nasıl kıracaksın kalbimi?benimle sevgili olup beni terk mi edeceksin?Alt tarafı motosiklet almak istiyoruz adam kalbini kırarım diye trip atıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Çok Az Masraf Var.Yaptırmaya Vakit Bulamıyorumcular

Bir bu tip arkadaşlar var.2. el bir araç yada motosiklet satıyorsan,bir kaç farkı durum dışında alıcının gelip binip gidebileceği durumda olmalı."Abi motosikletin ateşleme bobini bozulmuş usta 150 TL ye 15 dakikada hallederim dedi","2 vites dişlisini yolda düşürdüm ustam 50 tl ye hallederiz dedi.","Piston üst kapığı delip benzin deposunun içine girmiş ama önemli bir şey yok ustam daha gider dedi","Buji pipoları çatlamış ustam para bile istemez bir öpücük ver yaparız dedi.".....Eeeee arkadaş maden o kadar ucuz ve kısa sürüyor tamiri neden yaptırıp satmıyorsun.Hem daha kolay satarsın hem almaya gelen adam kara kara düşünmez bu motosikleti nasıl eve götürürüm diye.

Tabi genelde bu tip arkadaşlardan motosiklet aldığınızda bobin arızalı diye alıp eve getirdiğiniz motosikletin motor bloğunu açtığınızda şu manzara ile karşılabilirsiniz;
    Silindir ve piston hayatlarını edebiyen birleştirmişler mutlu mesut yaşıyorlar ayrılmaz ikili olmuşlar.Buna kızan krank kolu motor bloğuna terk etmiş,motorun dışında çadır kurmuş göçebe hayata başlamış.
    aynen böyle oluyor yani...
    SAZMAN ve Thracian bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, büyük fontlarla kocaman "TAKAS YOK" dediğin halde neler neler takasa sunarlar. Ben ikinci el mal satarken mantığım şudur; eğer kazası, arızası, aşırı km si, bakıma ihtiyacı vs. yoksa her yıl başına sıfır fiyatına %10 iskonto yaparak ilanı koyarım. Fakat bu malım çok değerlilerin alıcı versiyonları, fiyatı öldürüp mesela bayi çıkışı sıfırı 2500 olan 3 yaşında 1500 fiyat koyduğum motora 1000 lira teklif ederler. Haa olaki kabul ederseniz bu seferde kıllanır fakat daha da düşüğünü teklif etmeye yüz bulamaz ve yan çizerler. Ben Cub motorumu ilana koyduğumda şunu anladım, kaliteli malın kaliteli alıcısı oluyor. Scarabeo'yu satarken bu kadar dangalakla muhatap olmamıştım.

Aynen öyle, Geçenlerde iphone 4S 16 GB sattım, faturalı,kutusu,iğnesi,orj kulaklığı, orj şarjı,4 tane kılıf vs ne ararsan vardı, en ufak çizik yoktu 390 tl ye sattım. 3 e 5 e zaten bakmıyorum, samsuns S4 ümü de 400 tl ye bırakacaktım ama illallah ettirdiler bende cevap vermiyorum artık.İlanda kocaman yazdım TAKAS YOK diye, Adamla mesajlaşıyoruz takas diyor, 6S 64 GB aldım o yüzden satıyorum diyorum ve cevap olarak ''LG G2 ile takas edermisin'' diyorlar..

Yıllardır verdiğim motosiklet ilanlarında (özellikle GT250R larımda) arayıp ''biladerr naber? selami kalekim, selami aliminyum, selami şahin gardaş'' diye gece 2 de 3 te arayanlardan illallah etmiştim.. En son KTM Duke 390 ı ilana koyduğumda hiç başım ağrımadı =) gayet kibar, gayet düzgün insanlar normal saatlerde arayıp insan gibi konuştular =) Satarkende mimar bir arkadaşa sattım, yine gayet kibar ve düzgün biriydi.. Kimseyi ekonomik durumundan dolayı sınıflandırmak değil niyetim ama ne yazık ki durum böyle.
    Kanji bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    TAKAS YOK demene rağmen milletin hala takas teklif etmesinin tek sebebi var. Adam senin ne yazdığına bakmıyor ki, mala bakıyor, fiyata bakıyor, sonra kendi aklındakini yazıyor.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TAKAS YOK demene rağmen milletin hala takas teklif etmesinin tek sebebi var. Adam senin ne yazdığına bakmıyor ki, mala bakıyor, fiyata bakıyor, sonra kendi aklındakini yazıyor.
    Bir önceki motosikletimi satarken özellikle "takas yok" yazmıştım ilana.Birisi "mısır tezgahı ile takas düşünür müsün?" diye mesaj atmıştı.Adamın aklı cidden değişik çalışıyor.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "-takas yok! -hiç mi yok?" diyaloğu anadolu insanının evrene karşı varoluşçu nihilist duruşunun abidevi bir sembolüdür.
    James J. Corbett
    Thracian bunu beğendi.

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir ilan görmüştüm
    Yabancı plakalı cabrio bmw , satış yok , ruhsat yok , araç kırmızı kaplamadır ama aslında siyah renktedir. Kaza , değişen , boya , hasar kaydı yoktur (sanki sorgulayabileceğiz) , yabancıdan yabancıya , alana hayırlı olsun

Bir de bu yabancıdan yabancıya olayını bilmiyorum nasıl birşey

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Geçenlerde begendiğim bir araç için hataydan edirneye aracı alması için bir arkadaşı gonderdim. Telefonda hiçbirşeyi yok 10 numara abi sen al bu arabayı diye nitelendirilen aracın başına gidildiğinde gönderdiği fotografların bile filtreli çekildiği, aracın kaportasının, motorunun bariz anasının örekesini görmüş oldugunu anlamış olduk. Bunun üstüne utanmadan eleman birde geçip diyorki abi çok sıkışığım ne verirsen bırakacam arabayı. Lan motoru bile çatlak arabanın alsam naapacam lavaş!
    Ardından hazır araba almaya çıktı başka bitane bakayımda onu alsın gelsin dedik. Ankaraya yönlendirdik. Telefonda sel goturse icine damla su girmez denilen cabrio aracın tentesinden güneş bile giriyordu :D

Arkadaşa dedim bırak bi daha 2. El araç falan yok hıamuuuaaaa dedim dönderdim memlekete
    Kanji bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde begendiğim bir araç için hataydan edirneye aracı alması için bir arkadaşı gonderdim. Telefonda hiçbirşeyi yok 10 numara abi sen al bu arabayı diye nitelendirilen aracın başına gidildiğinde gönderdiği fotografların bile filtreli çekildiği, aracın kaportasının, motorunun bariz anasının örekesini görmüş oldugunu anlamış olduk. Bunun üstüne utanmadan eleman birde geçip diyorki abi çok sıkışığım ne verirsen bırakacam arabayı. Lan motoru bile çatlak arabanın alsam naapacam lavaş!
    Ardından hazır araba almaya çıktı başka bitane bakayımda onu alsın gelsin dedik. Ankaraya yönlendirdik. Telefonda sel goturse icine damla su girmez denilen cabrio aracın tentesinden güneş bile giriyordu :D

Arkadaşa dedim bırak bi daha 2. El araç falan yok hıamuuuaaaa dedim dönderdim memlekete
    vaaay hangi marka modele bakıyonuz abi cabrio hastasıyım ben de ama rusyada dondurur

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Thracian, Allah senden razı olsun, aylardır gülmeyi unutmuşuz memleketin hali ortada, sayende yerlerde sürünüyorum gülmekten
    Thracian bunu beğendi.
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kanji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Thracian, Allah senden razı olsun, aylardır gülmeyi unutmuşuz memleketin hali ortada, sayende yerlerde sürünüyorum gülmekten
    Birilerinin yüzünü güldürdüysem ne mutlu bana.
    Kanji bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Arkadaşlar benim bir sorum olucak araba konumuzken sormak istedim.kış lastikleri şuan takılsa arabalara problem oluyormu erken taktınız diye birde bu lastiklerin sahtesi oluyormu.son sorum ebatlarında hata yapma ihtimalleri olmaz değil mi?

Motosikleti
    speederbike
    Bana birisi hava sıcaklığı 18'in altına indiğinde kış lastikleri takılabilir demişti, ne kadar bilimsel bilmiyorum. Ebatlar da otomobildeki mevcut lastiklerle aynı ebatta olmalı. Lastiğin kenarlarındaki sayılar aynı olur, ona dikkat edersiniz.
    Kübra006 bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Ben yanlış hatırlamıyorsam bir sanayi ustası lastiklerinde sahtesi oluyor artık her yerden almayın demişti.sahtemi gerçekmi şurdan anlarsınız demişti.ama ne olduğunu unuttumbugün aldım sadece qraca bakıp verdiler.numaraya bakmadılar sanırım.yaz lastiklerimin bir tanesi gitti gidicek,hava sürekli 32 den 26 ya iniyor sanayide geçici tamir ettirdim.kış lastiklerini şimdiden taksam çokmu erken olur yasal süre iki hafta sonraymış.yaz lastiği değişimini kış sonuna bırakmayı düşünüyorum.çok kararsızım

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yanlış hatırlamıyorsam bir sanayi ustası lastiklerinde sahtesi oluyor artık her yerden almayın demişti.sahtemi gerçekmi şurdan anlarsınız demişti.ama ne olduğunu unuttumbugün aldım sadece qraca bakıp verdiler.numaraya bakmadılar sanırım.yaz lastiklerimin bir tanesi gitti gidicek,hava sürekli 32 den 26 ya iniyor sanayide geçici tamir ettirdim.kış lastiklerini şimdiden taksam çokmu erken olur yasal süre iki hafta sonraymış.yaz lastiği değişimini kış sonuna bırakmayı düşünüyorum.çok kararsızım
    aracın çekişini biraz düşürür, başka da bişey olmaz diye biliyorum...
    Kübra006 bunu beğendi.

Motosikleti
    xt 600
    yav kış dedin de;
    bu sene kış çok sert geçecek diyolar,
    sicilya soğukları geliyomuş
    hayırlısı bakalım.
    jimi_hendrix ve caneroz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav kış dedin de;
    hayırlısı bakalım.
    Sicilya'nın soğuğu gelecekse cekete gerek kalmadan marta kadar tişörtle gezerim.

Motosikleti
    .
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav kış dedin de;
    hayırlısı bakalım.
    Dede donu alın.modern ismi Termal tayt.
    Her insanın dolabında olması gereken ata mirasımız..
    2016-2017 sonbahar-kış klerasyonundada var bildiğim kadarıyla.
    Paris moda haftası bunu konuşuyor arkadaşlar demedi demeyin.

Motosikleti
    speederbike
    Yasal zorunluluk ticari araçlar için değil mi?

Motosikleti
    .
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasal zorunluluk ticari araçlar için değil mi?
    Bnm bildiğim ticari araçlar için dediğiniz gibi zorunluluk var..ama hem ticaride hem şahsi araçlarda kış lastiği takabilme için bir tqrih mevcut.yasal bir tarih.kasım ayının başımı tam bilmiyorum.o tarihten önce taksam sorun olurmu diye düşünüyorum.

Motosikleti
    xt 600
    dalga mı geçiyonuz arkadaş, dede donu diye yasal zorunluluk mu olur!!!
    ferhatkars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)