Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MEB'de Çalışan Öğretmen Arkadaşlar Fikirlerinizi Bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben öğretmenlik bölümü öğrencisiyim de, Eğitim Politikaları dersi kapsamında bir sunum ödevim var. Atatürk ilke ve inkılaplarının okullarda uygulanmadığı ya da göz ardı edildiği bölümler hakkında..
    Sizin de bu konu hakkındaki fikirlerinizi alabilirmiyim,
    Nerelerde tam olarak uygulanamıyor, göz ardı ediliyor ya da ilkelere ters uygulanıyor?
    adm12 ve hasmet bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Bütün ders müfredatları içerisinde konular ile bağlantılı olarak Atatürkçülük konuları da yer alıyor.
    Örneğin coğrafyada Türkiye de ekonomi konuları işlenirken “Askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun
    iktisadi zaferlerle taçlandırılmadıkça sonuçsuz kalır.” sözüne vurgu yapılması gibi
    Bayram ve anma günleri dışında fazlaca üzerinde duruluğunu söyleyemem.
    -Bazen normal müfredat yoğunluğu nedeniyle unutulabiliyor yada gözardı edilebiliyor.
    -Eğer öğrenci profili fazla iyi değilse, başarı düzeyleri düşük sınıf yada okul ise müfredat konularını bile uygulamak ciddi sorun olmaktadır.
    -Gün içinde 8-10 saat kanı kaynayan gençleri okul içerisinde kendine ve başkasına zarar vermeden tutabilme stresi Atatürkçülük konuları ve diğer birçok etkinliği/çalışmayı gözardı etmeye neden oluyor.
    Bölüm konusunda; lise için tarih, edebiyat,Türk dili dersleri dışında kalan derslerde gözardı edilmeye dahada müsait.
    Bu arada lisede coğrafya öğretmeniyim.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Neredeyse bütün müfredatta var.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bizde iyi uygulaniyor ama yurt disinda ipleyen yok. Hic bir ulkede Atatürk ilke ve inkılapları okullarda uygulanmiyor. O yuzden can cekisiyor hepsinin egitim sistemi. Adamakilli insan yetistiremiyorlar. Ulkemiz disindaki tum ulkelerin geleceklerinin cok karanlik olacagini dusunuyorum sahsen.

Sunuma saatler kaldı. Artık raporu hazırlıyorum. Var mıdır eklemek istediği birşeyler olan?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)