Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YENİ VİTESLİ BAŞLANGIÇ MOTORU TAVSİYESİ!!! ACİL!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Karar Aşamasında
    Merhabalar arkadaşlar... Ben yeni bir vitesli başlangıç motoru almayı düşünüyorum. Motorda yeniyim fakat araba sürmeyi biliyorum yani trafiği okumayı biliyorum. Bana SAĞLAM, ORTA HIZLI ve fiyatı 2.500 tl - 3.000 arası olan vitesli olan motorlardan önerebilir misiniz? Hangi markada ne sıkıntılar olur gibisinden veya ben bunu kullanıyorum çok tavsiye ederim gibisinden. Şimdiden çok teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu saatte acil cevap almanız baya zordu ama neyseki ben varım. Mondial 150MG Superboy-X tavsiye ederim. http://mondialmotor.com.tr/model/tou...-mg-superboy-x 150cc ve balansörlü, az titreşimli motoru var. 3250 lira fiyatı pahalı gelirse de Mondial Masti serilerine bakın derim.

Motosikleti
    Karar Aşamasında
    Çok sağolun öncelikle... Belirtmeyi unutmuşum 100 cc'lik bir motor düşünüyorum. Peki Masti serisi dayanıklı mıdır bir bilginiz var mı?

Motosikleti
    Alıntı emskaplann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağolun öncelikle... Belirtmeyi unutmuşum 100 cc'lik bir motor düşünüyorum. Peki Masti serisi dayanıklı mıdır bir bilginiz var mı?
    Bende Mondial var motor bloğu 21 bin km'ye geldi tık yok. Motoru 210cc yaptım tapagaz gidiyorum ona rağmen problem yok Krank, piston, silindir falan daha 4 binde ama karterdeki rulmanlar orjinal. Yenilerini almıştım ama değiştirirken bloğa zarar veririm diye eskilerini bıraktım. Bu arada Masti'lerin hepsinde ön fren disk bu iyi bişey. Kesinlikle ön arka kampana bi motor almayın büyük tehlike, fren gücü yeterli gelmiyo

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    müthişsin mengu16, supermen pardon mondimen gibisin valla..
    iyi ki varsın mondimeenn

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Mengu16 abimiz cok degerli bilgiler veren bi abi,dedigi gibi masti cok güzel bi motor ama sanki zayif duruyo biraz ,ehliyeti onla aldim kullanmasi zevkli
    Mengu16 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mengu değil Hızır mübarek.
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Karar Aşamasında
    Çok sağolun... Arkadaşlar peki Mondial Masti x 100'de şanzıman sıralaması 1 N 2 3 4 5 şeklinde mi yoksa dönerli şanzıman mı? Ve Masti x ile uzun yola çıkılır mı 50 - 80 km arası gibi?

Motosikleti
    Alıntı emskaplann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağolun... Arkadaşlar peki Mondial Masti x 100'de şanzıman sıralaması 1 N 2 3 4 5 şeklinde mi yoksa dönerli şanzıman mı? Ve Masti x ile uzun yola çıkılır mı 50 - 80 km arası gibi?
    Mondial'lerde pek döner şanzıman yok. Diğeri daha iyi zaten, vites sıralamasını sorduğunuza göre döner şanzıman istemiyosunuz sanırım. Uzun yola çıkılır, tabi tek şeritli yolsa yokuşlarda arabalara yol vermeniz gerekir sağa çekilip.

Motosikleti
    Karar Aşamasında
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial'lerde pek döner şanzıman yok. Diğeri daha iyi zaten, vites sıralamasını sorduğunuza göre döner şanzıman istemiyosunuz sanırım. Uzun yola çıkılır, tabi tek şeritli yolsa yokuşlarda arabalara yol vermeniz gerekir sağa çekilip.
    Araştırmıştım da dediklerine göre eğer motor da yükseltme yoksa 100 cc lik motorlar uzun yolda şişermiş. Masti ne kadar gider, ne kadar dayanır, nasıl dinlendirilmeli?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vitesli motor alacağınız zaman konu açıp forumu kalabalıklaştırmayın. mengüye mesaj atıp sorun. hatta alo mengü diye başlık açılıp yüzlerce sayfa orada sorulabilir

Motosikleti
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vitesli motor alacağınız zaman konu açıp forumu kalabalıklaştırmayın. mengüye mesaj atıp sorun. hatta alo mengü diye başlık açılıp yüzlerce sayfa orada sorulabilir
    Foruma konu açsınlar zaten özel mesaj yağmuru var daha da artmasın mesajlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler