Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cryptolocker

Motovento
    REKLAM ALANI
    crocodill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Bugün gelen bi maili okumamla birlikte bilgisayarıma cryptolocker virüsü bulaştı ve bütün belgelerim şifrelendi
    Şu şekilde bir de mesaj göndermiş şerefsizler:

Biraz araştırma yaptım virüsü nasıl kaldırabilirim diye
    Genel görüş virüsün kalkmayacağı yönünde ama bazıları çözümünün olduğunu söylüyor.
    Anlayan arkadaşlardan ricam çözüm yolları var mıdır?Varsa nelerdir?
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Sen bilmediğin maili okumayı geç birde linkine tıklamışsın sonra bu hale gelmiş hep tanımadığım yerden gelen maileri direk silmişimdir meraktan okusam bile yönlendirdiği yere tıklamadan silerim

Büyük ihtimal sizden bi şifre çözücü satın alın diyor alımıda kartla yaptırır bu şerefsizler ve kartın bilgileriyle boşaltabilirler hesabınızı

Çak formatı gitsin
    snappy x bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bilmediğin maili okumayı geç birde linkine tıklamışsın sonra bu hale gelmiş hep tanımadığım yerden gelen maileri direk silmişimdir meraktan okusam bile yönlendirdiği yere tıklamadan silerim

Büyük ihtimal sizden bi şifre çözücü satın alın diyor alımıda kartla yaptırır bu şerefsizler ve kartın bilgileriyle boşaltabilirler hesabınızı

Çak formatı gitsin
    Turkcell fatura bilgilendirme diye geldi mail
    Bilmedigim mailleri ben de siliyorum
    Ama bildigin turkcell ismini kullanmislar

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Dosyalarını 2048 bit şifreliyolar. Dünyadaki en hızlı bilgisayar ağlarıyla bir ömür sürer.

şurada kurtulmanaya yarayacak toollar mevcut. mühüm olan sendeki hangi sürümü.

sanıyorum sendeki CoinVault olması lasım, bitcoint istiyen..

valla çok süper iş, sunucunu tor ağında sakla, yerel reklam ve spamming le trojanları bulaştır, dosyaları şifrelet sora gelsin coinler ))
    Furkan Tarık bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Benim de canımı yaktı o virus...
    Fırsattan başka çözüm bulamadık
    :(

Newsted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SP200
    Merak ettim herhangi bir antivirus kullaniyormuydunuz?
    Kullanıyor iseniz hangi antivirus ve orjinal/korsan durumu nedir?

şimdi bu amcalar, trojanı yuttururken herkeze aynı dosyayı göndermiyorlar, yani %80 siz download ettiğinizde veya attachment den yüklediğinizde size özel derlenmiş binary geliyor, haliylede antiler tespit edemiyor ilk etapda, artık kod yaza kodlar mevcut, böylece antiler bypass ediliyorlar. sandbox kısmını atlatmak ise başka hikaye.

Motosikleti
    Kuba SP200
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bu amcalar, trojanı yuttururken herkeze aynı dosyayı göndermiyorlar, yani %80 siz download ettiğinizde veya attachment den yüklediğinizde size özel derlenmiş binary geliyor, haliylede antiler tespit edemiyor ilk etapda, artık kod yaza kodlar mevcut, böylece antiler bypass ediliyorlar. sandbox kısmını atlatmak ise başka hikaye.
    Sonuçta virüsün pcye bulaşması için indirme işlemi gerekmiyor mu?
    Bunu antivirus denetliyor diye biliyorum her ota foka bir ton indirme izni istiyorlar yok güvenli değil yok zararlı falan diye
    Bu konuda biraz cahilim yanlış anlamayın anlamaya çalışıyorum sadece
    Merak ettim zamanında araştırıp en iyisi diye bitdefender almıştım total security full paket boşuna mı para verdim diye düşünüyorum şimdi bu konuyu görünce.Yoksa foktan bir korsan winrar setupına sorun çıkaracaksa neyleyeyim ben öyle antivirusu.Asıl böyle durumlardan koruması lazım beni

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bızım musterılerın basına da cok gelıyor bu. Ya vırusun sahıbıne para vereceksınız ya da vırusu cozen bazı yerler var onlara. Eger cok onemlı bır sey yoksa formatlayın gıtsın. Kendı yontemlerınızle kımseye bır kurus kaptırmadan cozebılecegınızı sanmıyorum.

Motosikleti
    Kuba SP200
    O değil de tam da mesajı yazdıktan sonra abimin flash belleğini bilgisayarima taktım.Abimin esetinin bulamadığı trojani benim bitdefender buldu sevindim biraz :D

size önerebileceğim, trojan ve virüs yazarlarını tek zorlayan anti virus kaspersky dir, onu kullanın, gerisi boş..

güncel ve son sürüm bir kaspersky antiyi bypass edip sistemi ele geçirmek normal trojan virüs yazarların harci değil, anca exploit kodlarla veya bilinmiyen bir yolla ring0 a erişerek mümkünkü zor ve büyük bütçeli işler..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne kötü bişey ya.. çok geçmiş olsun. yamaha ve honda dışında başka sitelere girip bakmıyorum iyi ki

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    böyle çakallık içeren mailler vs ler çok oluyor. maillerin içeriklerine tıklamadan önce mail adreslerine bakmakta fayda var.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size önerebileceğim, trojan ve virüs yazarlarını tek zorlayan anti virus kaspersky dir, onu kullanın, gerisi boş..

güncel ve son sürüm bir kaspersky antiyi bypass edip sistemi ele geçirmek normal trojan virüs yazarların harci değil, anca exploit kodlarla veya bilinmiyen bir yolla ring0 a erişerek mümkünkü zor ve büyük bütçeli işler..
    Bilgilerin için sağolun bilgisayarda yedeklemem var format atsak düzelir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Alıntı Newsted adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim herhangi bir antivirus kullaniyormuydunuz?
    Kullanıyor iseniz hangi antivirus ve orjinal/korsan durumu nedir?
    YAC denen bi program var orjinalliği hakkında bilgim yok
    Bizim bilgisayarcı iki üç yılda bir bakım yapıyor bilgisayarlara her şeyi o ayarlıyor.
    Odun gibi bilgisayar kullanırım çok anlamam o yüzden

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kötü bişey ya.. çok geçmiş olsun. yamaha ve honda dışında başka sitelere girip bakmıyorum iyi ki
    Teşekkür ederim bi boşluğumuza geldi işte kulağımıza küpe olsun.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bilgisayarını geri yükle

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    durun format atmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

https://www.facebook.com/groups/itub...h/?query=fidye

Bu linkte bunu çözen ve bunu ücretsiz yapan aynı zamanda da bilgisyarınızın tüm bakımını beleşe yapan bi abimiz var... Kendisiyle görüşün.

Ayrıca "İTÜ Beleş Yazılım" adlı grubumuza katılabilirsiniz.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    ayça_22 kamera açmışşşşş

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

hacı mail nasıl birşeydi söylede bizde düşmeyelim bari
    snappy x bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durun format atmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

https://www.facebook.com/groups/itub...h/?query=fidye

Bu linkte bunu çözen ve bunu ücretsiz yapan aynı zamanda da bilgisyarınızın tüm bakımını beleşe yapan bi abimiz var... Kendisiyle görüşün.

Ayrıca "İTÜ Beleş Yazılım" adlı grubumuza katılabilirsiniz.
    Musait olunca bakayim bi buna cok sagol

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayça_22 kamera açmışşşşş

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

hacı mail nasıl birşeydi söylede bizde düşmeyelim bari
    O aycalara kanmadik da gittik bi turkcell mailine kandik
    Turkcell fatura bilgilendirme olarak geldi maile.Normalde her ay turkcellden fatura maili gelir.
    Maili acinca fatura goruntule diye buton geldi.ona tiklamamla olanlar oldu.cok pis tongaya dustum

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı crocodill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Musait olunca bakayim bi buna cok sagol

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

O aycalara kanmadik da gittik bi turkcell mailine kandik
    Turkcell fatura bilgilendirme olarak geldi maile.Normalde her ay turkcellden fatura maili gelir.
    Maili acinca fatura goruntule diye buton geldi.ona tiklamamla olanlar oldu.cok pis tongaya dustum
    ulan memleketin hackeri bile çakal ne diyeyim

İyi bari turkcell e temkinli yaklaşırız
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)