Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Söyleyemedikleriniz...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ile alakalı olarak arkadaşım ile yaşadığım bir anıyı yazmak isterim.

2009 yılında Taksim'de 2 çift geziyorduk ve arkadaşımın kız arkadaşına biri ters yöne giderken el ile temas etmiş ( görmedim. )

Kızın verdiği tepki ile beraber biz 2 karşımızdakiler 3 kişi kavgaya tutuştuk tabii bizim avantajımız arkadaşımın profesyonel boksör olması ( o zaman 97 kilosu 184 cm de boyu vardı ), ben de boş değilim hani ( şaka şaka beni kan tutuyor )

Neyse bir süre sonra arkadaşım el ile temas edeni yere sırt üstü yatırmış ve resmen oyuncak mankene vurur gibi vuruyordu. Ayırmak istiyordum bana da vuruyordu diğer 2 keko ayırmak istiyordu onlara da vuruyordu. İnanılmaz bir öfke patlaması yaşıyordu ve bilemiyorum, herhalde çocuk 50 km/h ile motosikletten yüz üstü düşse o hale gelemezdi.

Sonra polisler geldi jop, elektrik veren o alet v.s. derken bizim arkadaşı etkisiz hale getirip bizleri de nezarete attılar. ( Aynı nezaret koğuşuna kavga ettiğimiz adamlarla niye girdik onu da anlamadım )

Sonra bir amir geldi arkadaşın yüzüne baktı ve dedi ki ; " Senin hayatını karartırım söylemek istediğin bir şey var mı ? "

Bizim arkadaş amirin yüzüne uzun uzun baktı ve bir şey söylemedi. ( Bu arada kızlar nerede bilmiyoruz, telefonlar da polislerde.)

Bayağı hakaret yedik, aileler geldi falan derken bizi saldılar ve sonra arkadaşım şöyle demişti.

" Amire ne söylemek istedim biliyor musun? "

" Şu o.çocuğuna 1 yumruk daha atamadığım için ölesiye pişmanım. "

Bu da benim değil ama bir arkadaşımın söyleyememiş olduğu bir cümle idi.

Ben de bu olaydan sonra daha sakin arkadaşlar edinmeye çalıştım.
    Hikaye güzel de sen para piyasalarından haber ver. Ayı dönemi boğa dönemi bu işin sırrı ne insan MT kardeşlerini bir hikaye ile geçiştirirmi daha faydalı bilgiler bekliyoruz lütfen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Aşığım ulan sana diyemedim, çünkü benden 6 yaş büyüktü Seneye nişanı var

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hikaye güzel de sen para piyasalarından haber ver. Ayı dönemi boğa dönemi bu işin sırrı ne insan MT kardeşlerini bir hikaye ile geçiştirirmi daha faydalı bilgiler bekliyoruz lütfen.
    Vallahi bizi denetleyen kurumların kararı sonucu, bu tarz alanlarda piyasa konuşamıyorum. Ancak bu akşam 21:00 - 22:00 arasında televizyonlarınızı açın ve USD ile alakalı her pariteye bakın ! Nasıl da dans edecek

Bu akşam para kazanacak olanlar ve maalesef kaybedecek de olanların akşamı
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

efeeryurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 660
    Keşke biraz daha ders çalışsaydım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Vallahi bizi denetleyen kurumların kararı sonucu, bu tarz alanlarda piyasa konuşamıyorum. Ancak bu akşam 21:00 - 22:00 arasında televizyonlarınızı açın ve USD ile alakalı her pariteye bakın ! Nasıl da dans edecek

Bu akşam para kazanacak olanlar ve maalesef kaybedecek de olanların akşamı
    Sayın Gökhan bey açık konumda elimizde şuan işlemler var, sakata gitmeyelim... Alamı geçelim satamı geçelim ne yapalım kaçtan yapalım ufak tio verin hepimiz burada iki teker kardeşiyiz.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Sayın Gökhan bey açık konumda elimizde şuan işlemler var, sakata gitmeyelim... Alamı geçelim satamı geçelim ne yapalım kaçtan yapalım ufak tio verin hepimiz burada iki teker kardeşiyiz.
    Hangi ürün için konuşuyoruz bilmiyorum ama $ 2.9500 ' in üstünü sevdi. Haberlerin akışına göre 3.0000 ve üstünü daha da çok sevebilir. Ha haberler kötü gelirse de 2.9200 - 2.8700 seviyesini daha da çok sevmişti. Oradan almak isteyen çok kişi vardı. Piyasa tabiri ile " mal ucuz " idi. 3.0000 ve yukarısından satmak isteyen olur mu ?

Burada karar sana kalır ;)
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hangi ürün için konuşuyoruz bilmiyorum ama $ 2.9500 ' in üstünü sevdi. Haberlerin akışına göre 3.0000 ve üstünü daha da çok sevebilir. Ha haberler kötü gelirse de 2.9200 - 2.8700 seviyesini daha da çok sevmişti. Oradan almak isteyen çok kişi vardı. Piyasa tabiri ile " mal ucuz " idi. 3.0000 ve yukarısından satmak isteyen olur mu ?

Burada karar sana kalır ;)
    Gökhan bey kısmende olsa ben anlamam gerekenleri anladım. Bu değerli yorumlar için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Saygılar...

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Gökhan bey kısmende olsa ben anlamam gerekenleri anladım. Bu değerli yorumlar için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Saygılar...
    Rica ederim. Lütfen parayı 3 ya da 4'e bölerek işlem yapalım

Örnek; Elimizde 10.000 TL olsun ve malın fiyatı 10 TL olsun. Gidip 10 TL'den 10.000 TL'lik alım yapmak olmaz. Çünkü hiç kimse " en mükemmel " yerden işlem açamaz. Kaldı ki " tek " bir maliyete bütün ümitleri bağlamak zaten baştan kaybetmek demektir.

Bunun yerine ne olabilir ?

Malın fiyatı 10 TL iken 3.000 TL'lik mal alınır. Neden ? Çünkü malın fiyatı 8 TL iken tekrar 3.000 TL'lik alım yapacağız ve malı 9 TL'ye mal etmiş olacağız.

Gibi gibi ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Rica ederim. Lütfen parayı 3 ya da 4'e bölerek işlem yapalım

Örnek; Elimizde 10.000 TL olsun ve malın fiyatı 10 TL olsun. Gidip 10 TL'den 10.000 TL'lik alım yapmak olmaz. Çünkü hiç kimse " en mükemmel " yerden işlem açamaz. Kaldı ki " tek " bir maliyete bütün ümitleri bağlamak zaten baştan kaybetmek demektir.

Bunun yerine ne olabilir ?

Malın fiyatı 10 TL iken 3.000 TL'lik mal alınır. Neden ? Çünkü malın fiyatı 8 TL iken tekrar 3.000 TL'lik alım yapacağız ve malı 9 TL'ye mal etmiş olacağız.

Gibi gibi ..
    2008 gibi FX Türkiye de patladığı zaman ben 2 daire yedim kardeş bunları öğrenmek için zamanında diyeydin ya.

Şimdi totalin %30 %35'i ile aktif haraket ediyorum ki ters bir durum da marjin destekli kalsın beni bitirmesin.

Ama yalan yok çok zevkli 1 günde 3 araba parası da kazandığım oldu.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    2008 gibi FX Türkiye de patladığı zaman ben 2 daire yedim kardeş bunları öğrenmek için zamanında diyeydin ya.

Şimdi totalin %30 %35'i ile aktif haraket ediyorum ki ters bir durum da marjin destekli kalsın beni bitirmesin.

Ama yalan yok çok zevkli 1 günde 3 araba parası da kazandığım oldu.
    Risk büyümedikçe para büyümez tabii ancak doğru bir matematik gerekir.

Örnek ; 1 birim zarar göze alıp 3 birim kar beklemek. Bu ne demek ? 4 deneme yapsan ve sadece birinde bile başarılı olsan " 3 birim zarar = 3 birim kar " olacaktır.

Her şey psikolojide. Gerisi de risk yönetimi, bütün yumurtaları tek sepete koymama v.s v.s.

Motosikleti
    Yamaha BWS100 / Honda CBR250R
    9 yıl önce "Seni Çok Seviyorum, Beni Bırakıp Gitme!" diyemedim, çok pişmanım.

4 yıl önce "Seni Hala Çok Seviyorum, beni bir kez daha bırakıp gitme!" diyemedim, daha da pişmanım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı efe-e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 yıl önce "Seni Çok Seviyorum, Beni Bırakıp Gitme!" diyemedim, çok pişmanım.

4 yıl önce "Seni Hala Çok Seviyorum, beni bir kez daha bırakıp gitme!" diyemedim, daha da pişmanım...

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    derdini söylemeyen derman bulamazmış ama söylesem bulabilecek misin sanki jiminin olsaydı bir mercedes amg si onu severdi
    seviyorum amg...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşke gurur yapıp sessiz kalacağıma gitme diyebilseydim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapma böyle benide ağlatıyorsun jimi
    jimi_hendrix bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Aslı Güngör aşağıdaki parçasında doğru cevabı vermiş; "kaybetmekmiş susmanın bedeli"

https://youtu.be/vl66eI7Y4Hc
    zabuzaretta bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslı Güngör aşağıdaki parçasında doğru cevabı vermiş; "kaybetmekmiş susmanın bedeli"

https://youtu.be/vl66eI7Y4Hc
    doğru söylemiş...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet doğru söylemiş ama şöyle de bişey var, aşk yoksa konuşası gelmez insanın. yani susuyosan muhtemelen aşık olduğunu sanıyosun diğer türlü kuş gibi kur yapar hindi gibi kabarırsın

doğru söylemiş...
    kasım yaklaştı diye rock müzik paylaşmıcaz mı

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet doğru söylemiş ama şöyle de bişey var, aşk yoksa konuşası gelmez insanın. yani susuyosan muhtemelen aşık olduğunu sanıyosun diğer türlü kuş gibi kur yapar hindi gibi kabarırsın

kasım yaklaştı diye rock müzik paylaşmıcaz mı
    buyur abi bu sizin için...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

parçayı biraz daha renklendirmek adına arka fon müziği olarak düşündüm bu sahnede jimi https://www.youtube.com/watch?v=XZ-EOg38t1o#t=0m30s
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)