Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Domain adını Hosting'e bağlama sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İlk defa web sitesi kurucam. Siteye IP adresinden girince sorun yok ama domain'imi hosting'e bağlayamadım. Nameserver ayarlarını nasıl yapmalı ? Domain'i Name.com'dan, VPS'i Digitalocean'dan aldım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Msx 125
    Hostingi oluştururken domain adı sorar onu gir, yine nameserver ayarları vardı ns1. ns2. olarak devam eder bunlarıda doğru girersen, nameserverların oturmasını bekle 1 - 2 saate oturur domainden rahatça girersin.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Hosting ayarlarından domain name giriyorsunuz. Domain ayarlarına da hostingin nameserverlarını giriyorsunuz. Güncelleme bir kaç saat sürebilir bu nedenle hemen sonuç almamış olabilirsiniz

Ayrıca eğer sizinki reseller hosting ise önce o domain için bir hesap oluşturmanız gerekebilir... Ama bu ikinci söylediğim durum sizde yoktur diye tahmin ediyorum

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı umutss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hosting ayarlarından domain name giriyorsunuz. Domain ayarlarına da hostingin nameserverlarını giriyorsunuz. Güncelleme bir kaç saat sürebilir bu nedenle hemen sonuç almamış olabilirsiniz

Ayrıca eğer sizinki reseller hosting ise önce o domain için bir hesap oluşturmanız gerekebilir... Ama bu ikinci söylediğim durum sizde yoktur diye tahmin ediyorum
    Reseller diye biliyorum. Domain için hesap oluşturdum ama bağlanmıyor. Whois kayıtlarında da sorun yok.

ayaları dogru yapmıs olsan bile bir miktar süre alır
    ayarları dogru olarak yaptıgından emin olduktan sonra bi süre beklemeni tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)