Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

MT Fatness-Göbek Geliştirmeyle İlgilenenler (Tombikler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Merhaba sayın göbekdaşlar, son bikaç senedir epey kilo alarak tartıda 91.1 görünce bu bende bi şimşek çaktırdı. Boy 1.75, kilo 88-91 arasında gel gitleri var. Bu dombililik zor olduğundan göbeği eritmeye karar verdim. Diyet olarak sadece akşam salata yiyorum ama diyestisyenlerin kızdığı şekilde havuç ve mısırda oluyor içinde, nar ekşisiz ve zeytin yağsız salata mı olur len diyerek yoluma devam ediyorum. Bu işin %70'i beslenme olsada tadında bırakarak yoluma devam ediyorum.

Focus T25 programına başladım. 25 dkka hiç aralıksız egzersizleri yapıyorsunuz, daha önce izlediğimde bumuymuş falan diyorken, yapıp da 5 dkka sonra mola verip 10 dkka heryerimden nefeslendikten sonra, düşük ritmlede olsa 25dkkalık programı yaklaşık 1 saatte bitirdim Gelişmeleri yazacağım sayın dombili göbekdaşlarım. Şişmanlık kader değil, ayrıca

Lifetime kanalında Fit to Fat to Fit diye bir program var, haftaiçi hergün 19:45'de başlayan izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    işin ucu kaçtı yine, 100'ü gördük, geri 112'ye vurduk.
    bu sefer kesin hallediyorum.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen sene gaza gelip bende kilo vermeye başlamıştım. 20 kg kadar verdim. Geçen sene eylül ayında tekrar çapraz bağlardan ameliyat olup yatar pozisyona geçtim. İşsizliğinde tembelliği ile 20kg yu fazlasıyla geri aldım.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin ucu kaçtı yine, 100'ü gördük, geri 112'ye vurduk.
    bu sefer kesin hallediyorum.
    Hocam yeyin de hareketsiz olmaz. Bazen motürü uzağa bırakıp koşturmak gerek.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    182ye 70kg. Şu kiloların transferi mümkün olsa ne iyi olur bana bir +15 kilo iyi gelir.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    boy 169 civarı kilo 56 civarı. 2 gün önce işi bıraktım ve bıraktığım gün başka bir yerde iş buldum. sağlık raporu için kliniğin yolunu tuttuk.

klinikte personel beni endişelendirdi açıkçası, boy ve kilomu sordu personel ve bende söyledim sonra hemşir "çok zayıfsın, kilo alman lazım" dedi ve bende kan vermem lazım dedim, üniversite zamanında kan verdiğimde 60 kiloya çıkmıştım dedim ve personel "kan verince kilo almazsın" dedi ben fazla uzatmadım durumu ama elemana biraz gıcık oldum, kendisi yaklaşık 85 kilo ve 173 civarı bir şeydi ve onun vücut yapısı mezomorf grubundaydı diyeyim. eleman sağlık personeli olmuş ama sorsan "ektomorf, endomorf ve mezomorf" nedir diye bilmez.

neyse onu geçtim ve diğer personelde beni şaşırttı;

hemşire kan alacak ve ben sordum; kan verenlerden tansiyonu düşen oluyor mu? hemşire "evet" dedi ve ben yine sordum, bana da olmuştu bir önceki muayenemde ve zorla şekerli su içirmeye çalıştılar, ben tuzlu ayran falan istediğim halde şekerli su getirdiler ve kusacaktım az kalsın dedim ve hemşire "tuzlu ayran tansiyon düşürür" dedi ve ben yine sordum tuz tansiyon düşürür mü yükseltir mi? ve hemşire "düşürür" dedi

..........olayları geçtik ve iş yerime doktorun yanına geldim ve sordum "doktor bey tuz tansiyonu yükseltir mi düşürür mü?" ve doktor "yükseltir" dedi.

arkadaşlar zaten tansiyon hastalarına "tuz" yasaklanmıyor mu? yaaa, kimlere emanetiz görüyorsunuz işte.

,,,,,,,,,,hele bir önceki klinik neydi öyle, tansiyonum düşüyor ve bunlar sanki kan şekerim düşmüş gibi şekerli su veriyorlar. ne diyeyim, boy ve kilo durumu bakmak sağlığınızı ölçme konusunda yanıltır.

55 kilo birinin vücudu çok sağlıksız ve buna karşın 110 kilo birinin vücudu sağlıklı olabilir.

neyse, boyuna kilosuna kafayı takanları bilgilendirmek için yazıyorum; kilodan ziyade sağlıklı beslenme ve spor yapmak lazım.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bikaç ay önce evlendim ve 86 kgdan 94e ulaştım. 183 boy. Bende bu gruba girmeye hak kazandım. Kiloyu göbekten alıyorum ve içki göbeği gibi duruyor. İçmiyorumda.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler ben 3 ay önce durduk yere diyete girdim. öyle bir diyet yaptım ki 2 ay sonra beni gören herkes istisnasız 'hasta mı oldun' diye sormaya başladı. açıkçası bu durumdan tırstım ve kontrollü bir şekilde kilo almaya karar verdim. o derece yani.

peki ne yaptım? un ve şekeri hayatımdan çıkardım. şekerli içecekler ağzıma bile koymadım.pilav ve makarnaya uzaktan bile bakmadım. kızartmaları unuttum. bisküvi, çikolata, hazır market gıdalarına küstüm. hele hele baklava, tulumba tatlısı, kazandibi vs. bunları aklınızdan dahi geçirmeyin.

sonuç: bir ayda 10 kilo.

akşamları bol bol egzersiz yaptım. günde 200 şınav hâlâ çekiyorum.

işin özü: boğaz ve ümük'ten geçiyor.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    işin özü bunu hayat bçimi halien getirmekten geçiyor
    kilo vermek zor gibi görünen ama aslında basit bir işlem, zor gibi görünmesinin sebebi de yemek alışkanlığını değiştirmek durumunda kalmak.
    alışkanlık haline gelen zararlı gıdaları yeme ritüeli bozulunca başlıyor psikolojik çöküntü, o yüzden zormuş gibi geliyor.
    sürekli yediğin hamburger, kızarmış patates, dışardan ısmarladığın lahmacun pizza, annenin hazırladığı pastalar börekler, akşam yemeğindeki pilavlar makarnalar, abandığın ekmek, misafirlikte ikram edilen hamur kömür işleri, içtiğin şekerli çay kahve, asitli içecekler sözde meyve suları, akşam maç-dizi izlerken hanımın hazırlayıp koyduğu meyve tabağı, paket gıdalar...sayarken lan ben bunların hepsini tüketiyorum dedin di mi

hah işte bunların hiçbirini tüketmeyecen

yemek, bir alışkanlık. kilo verme programlarında da size söylenen "bunları bir müddet tüketme"...e tamam, 6 ay yemedik bunları, içmedik...e 6 ay sonra da istediğimiz kiloya indik. ya sonra?

ya sonra? işte kilit soru bu!

sonrasında tekrar eski alışkanlıklarına dönersen, ne olur biliyor musun. zaten güç bela aylarca kilo verdiğirdiğin o beden şunu düşünür: yaşasın kıtlık dönemi bitti, bünyeye tekrar bol karbonhidrat giriyor, en iyisi ben bunları yağ olarak hızlıca depolayayım, çünkü tekrar kıtlık dönemi gelirse hazır olmam lazım...

şaka gibi gelmesin, beden aynen bunu düşünür, beden senin uhd tv izlediğini bilmez, savanda binlerc ekm uzakta güvenli alanda bir partmanda sevkü sefa içinde dolu bri buzdolabı ile yaşadğını bilmez, internete girip dizi izlediğini dünyanın öbür ucundaki maçı aynı anda izlediğini bilmez, yaşam koşullarının mükemmel olduğunu artık doğal kıtlıklarla mücadele etmen gerekmediğini bilmez, beden ilkeldir. bedeni kalorisizi bırakırsan o kıtlık var sanır. çok yersen o yüzden kilo alıyorsun, beden atmıyor, sonra lazım olur saklayayım diyor...

önemli olan bedeni, kıtlık olmadığına ve olmayacağına ikna etmek.

doğanın dinamikleri değişmez. ağaçtan atlarsan yere düşersin, su 0 derecede donmaya başlar, benzin oksijen ve yeteri derecede ısı bir araya gelirse ateşe yol açar, harcadığından fazla kalori alırsan yağ olarak bedenin depolar.

yani işin özü, çok hareket etmek (yani bol kalori harcamak), mümkünse kasları çalıştırmak, ve olabildiğince sağlıklı besinlerle beslenmek...

bunları hayat biçimi halie getirmezsen kilo alırsın,

haa programa girip o kiloları gene verebilirsin ama o program bittiği/bozulduğu anda tekrar kilo almaya başlarsın.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Ben 4-5 aydır intermittent fasting denilen olayı yapıyorum. Bildiğiniz oruç tutma. Günde 20-21 saat su, çay gibi 50 kalorinin altındaki şeyleri içiyorum sadece. Akşam 5 ile 7 arası 1 tabak ne yaparsam onu yiyorum ki en fazla 1 tabak bulgur pilavı oluyor. Neredeyse 1 senedir haftada 4-5 kez bulgur pilavı yerim bu arada. Makarna filan ayda 1 kere özlem giderme amaçlı yerim. Şekeri zaten sevmezdim komple bıraktım. Bide bu fasting olayı şöyle oluyor yemek yedikten 8-12 saat içinde vücut glikoz depolarını kurutup yağa geçiyor. Gözle görülür bi değişiklik oldu. Pantolonlar tshirtler falan hep büyük oluyor artık. İlk 2 hafta zor ama artık 1 gün yemek yemesem hissetmiyorum bile

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 4-5 aydır intermittent fasting denilen olayı yapıyorum. Bildiğiniz oruç tutma. Günde 20-21 saat su, çay gibi 50 kalorinin altındaki şeyleri içiyorum sadece. Akşam 5 ile 7 arası 1 tabak ne yaparsam onu yiyorum ki en fazla 1 tabak bulgur pilavı oluyor. Neredeyse 1 senedir haftada 4-5 kez bulgur pilavı yerim bu arada. Makarna filan ayda 1 kere özlem giderme amaçlı yerim. Şekeri zaten sevmezdim komple bıraktım. Bide bu fasting olayı şöyle oluyor yemek yedikten 8-12 saat içinde vücut glikoz depolarını kurutup yağa geçiyor. Gözle görülür bi değişiklik oldu. Pantolonlar tshirtler falan hep büyük oluyor artık. İlk 2 hafta zor ama artık 1 gün yemek yemesem hissetmiyorum bile
    Yemek yok yani ha? Bu eziyet ya nasıl dayanıyorsunuz. Ekmeği şekeri kessek yetmez mi
    Az silindir, çok iş

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yemek yok yani ha? Bu eziyet ya nasıl dayanıyorsunuz. Ekmeği şekeri kessek yetmez mi
    Başkan dediğim gibi hissetmiyorsun bile. Önceden yemek yemek istediğim için yiyormuşum acıktığımdan değil.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Başkan dediğim gibi hissetmiyorsun bile. Önceden yemek yemek istediğim için yiyormuşum acıktığımdan değil.
    Hocam siz nasıl hayatta kalıyorsunuz yahu Ben bir danayı yerim gibime geliyor :D Böyle bir hayat biçimini de uygulayabileceğimi sanmıyorum. Sizi de ayrıca tebrik ediyorum.

Göbek dostu yoldaşlara selam olsun Bir gün herkes etraflarında görmeye alıştığı kaslı erkeklerden vazgeçecek ve biz göbekliler dünyayı ele geçireceğiz. Niahahahaha
    RoofRoof bunu beğendi.
    Hak edene hak ettiğini vereceksin!

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bu çok doğru
    Hayvanlar gibi kalori hesabı yemek lazım. Böylelikle tam kararında yemiş oluruz. Biz midemiz boş kalınca hemen yemeğe koşturuyoruz.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    1.83.boy 91 kiloyum ama göbek yok sayılırmi

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Ben 4 ay önce ketojenik diyete başladım. Bol yağ ve protein ağırlıklı besleniyorum.

Akşam 17:00'den sonra bir şey yemiyorum, bol bol su içiyorum yatana kadar. Yaklaşık 16-17 saat yemek yemiyorum.

İlk 1.5 ayda 13 kilo verdim. Sonraki dönemde biraz gevşettim. 4 ayda toplamda 17 kilo verdim.

Şu anda toparlayıp kilo vermeyi hızlandırmayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)