Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Evrende yanlız olmamız mümkün mü ?

Katılımcı sayısı
76. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet. Evrende Yanlız Biz Varız

5 6.58%
  • Hayır. Evrende Yanlız Değiliz

71 93.42%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Evrende yanlız olmamız mümkün mü ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Evrende yanlız biz varız !

Evrende yanlız değiliz !

Sizin fikriniz nedir bilmiyorum ama bu videoyu izledikten sonra bir fikriniz olacağı kanaatindeyim.

SAZMAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    yalniz olmayabiliriz fakat uzaylilara inanmiyorum.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    içim bi hoş oldu, bu nasıl iş aadjnnnnngyımm..

90sdance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw r25 koleksiyonluk
    Milyarlarca gezegen bulunan 'Samanyoulu' Galaksimizde biz nasıl bir nokta bile değilsek.
    Milyarlarca galaksi bulunan bu evrende yalnızız derim.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evrende yanlız biz varız !

Evrende yanlız değiliz !

Sizin fikriniz nedir bilmiyorum ama bu videoyu izledikten sonra bir fikriniz olacağı kanaatindeyim.

https://www.youtube.com/watch?v=GoW8Tf7hTGA
    Ne diyeceğimi bilemedim valla.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Video çok hos.

Motosikleti
    Forza 250
    Drake Denklemi olarak geçen bir teori var, incelemenizi tavsiye ederim.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Drake_denklemi

Bununla birlikte siriusufo.org forumu da takip edebilirsiniz, ilginç tespit ve makaleler var. Ayrıca dün Independence Day: Resurgence filmini izlemem üzerine bu soruyu sormanız da çok manidar

Bir de bu makaleyi buldum güzelmiş.

http://www.uzaydahayat.com/uzayda-ha...sam-mumkun-mu/
    Sinan Er bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    İnsanoğlu burnunucunu göremezken,
    Milyarlarca galaksiden bir tanesinin
    Tek bir zerresi olan bu gezegende
    Yalnız olabilme ihtimalimiz
    İhtimal dışı bence.

O kadar uzak mesafelerdeyiz ki diğer gezegen ve diğer galaksilere,
    Sanıyorum bir galaksiden, bir diğer galaksiyi keşif edecek
    donanımın üretilmesi ciddi zaman alacaktır.
    Kim bilir hangi nesil görecek,ama keşif edileceğini düşünüyorum.

Her şeyi bir tarafa bırakalım, akıl almaz bir sistem içerisinde olduğumuz
    aşikar.
    Pilot90, CrazyBullet, hattoi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Cok begendigim bir soz var. "Evrende yalnizca Dunyada yasam olsaydi cok buyuk yer israfi olurdu"
    fatih.met, Sinan Er, Levent ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok begendigim bir soz var. "Evrende yalnizca Dunyada yasam olsaydi cok buyuk yer israfi olurdu"
    Carl Sagan. Süper

Video'yu izleyince/dinleyince kaani oldum ,sağlam tespitleri var bu arkadaşın^^ dinleyin derim, namus meselesi mk

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Kesinlikle yalnız değiliz, ancak milyarlarca yıl evrim geçirmiş, ve bu evrimi düşünebilen ve plan yapabilen bir formda oluşmuş canlı türü bulmamız zor.En azından bu yüzyıl içerisinde.

Zaten insanlığın ömrü de bu hızla tüketmeye devam edersek çok bin yıllar olmayacak gibi.

Bunun dışında ilkel canlılar veyahut bizim düşündüğümüz tarzda değil de bulunduğu çevreye göre evrim geçirmiş canlılar olabilir.Yok diyemeyiz, kesinlikle var diyecek bazı kanıtlara ulaşılıyor, marsta su bulunması gibi gibi.

Bu konuya din olayını karıştırmayalım.
    polemos bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu filme, sinemada gitme gafletinde bulundum. Acıdım, halime, kendime, cebime.
    20

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu filme, sinemada gitme gafletinde bulundum. Acıdım, halime, kendime, cebime.
    https://www.youtube.com/watch?v=nl7mCVi4Z-w
    muhahaha genelde böyle filmlere salon boştur diye gidilir zaten

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Allahın herşeye gücü yeter,ol der oluverir...
    Ama bizlere bu konuda bişeyden bahsedilmemesi insanlar ve cinler haricinde bilgi verilmemesi en azından bizim gibi akıllı mükellef yaratıkların olmayacağını düşündürüyor...
    Hayvan v.b şeyler olabilir,bilmiyorum emin değilim,bu benim görüşüm...

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Ben pek yanlız olacağımızı sanmıyorum Daha yaşadığımız evrenin küçük kısmını biliyoruz hatta kendi galaksimizi bile tam olarak bilmiyoruz milyarlarca gezegen olan bi evrende birileri belki vardır ama ben bunun aksine şunada inanmıyorum bazıları varsa bile bizden daha gelişmiş diyorlar bizden daha gelişmiş olsaylardı bize ulaşırlardı beni mtahminler biraz uçuk Bence evren zaman çizgisinde ilerliyor bana göre 4.zaman var 1.zaman bizim gördüğümüz 2-3-4.zamanları göremiyoruz bana göre başika yaşam forumları başka bir zamanda bizimler aynı zamanda değil Saçma gelebilir bazılarına bu benim düşüncem çD

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Yani açıkçası şöyle benim teorim Evren Büyük patlamada zamanlara ayrıldı ve şuan farklı zamanlarda farklı gezegenlerde yaşıyoruz Zamandan kastım Dünyadaki ve aydaki zamanın farklı olması Yerçekimi azaldıkça zamanda yavaşlar eğer belli bir uzağa gidersen zaman okadar yavaşlar fakat bu zamanın yaşandığı yere bağlı dünyadan birini uzaya uzaklara gönderecek olursak dünyadaki 1 yıl orda 1 gün olabilir ve kişi yaşlanmamış olma şansı var şindiğe kadar denenmedi fakat bana bu yolla zaman yolculuğu yapılabiliceği mümkün geliyor eyer zamanda bu yolla ileri gidilirse o dünya ayrıldığımız dünya deyil tamamen farklı bi dünya olacaktır uzun zaman sonra geri dönersek yani 50 yıl sonra [dünya zamanına göre] faklı ırklar bulunmuş belki dost olunmuş veya belkide düşman oluş onlar bizi veya biz onları yok etmiş olma ihtimalimiz olabilir zaten Başka canlılar bulsak bile onlarla anlaşa bileceğimiz muamma aynı dilleri konusmuyo olabiliriz.
    BİR BAŞKA TEORİMDE:İçinde bulunduğumuz evrenn bir Gezegen olma ihtimali ve başka evrenlerinde olma ihtimali bizim evrenimiz gibi bir çok evren buluna bilir uzayın sonuna eğer ulaşabilseydik bunun cevabını öğrenirdik fakat okadar uzağa gitmek için ışık hızını dahi geçmek lazım :D ben bu konuyu hep düşünmüşümdür buraya paragraflarca teori yazabilirim bende teoriler bol .D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Paralel evrende bunlardan biri bir çok paralel evren olabilir ve bu paralel evrende bir şekilde birbirine bağlı olabilir ve biz bunu bilmeye biliriz şuan içine girmeye korktuğumuz kara delikler bu işe yarıyor olabilir Eğer paralel evren varsa şu sıkıntı çıkıyor paralel evrende bizim maddelerimiz olmıcak demektir yani Karşıt madde karşık madde ile madde bir araya gelirse muazzam bir enerjiyle patlar yani asla buluşamayız gideceğimiz evrenin madde olması lazım karşı madde olursa gittiğimiz anda bütün evren yok olur ve buda diğer evrenleri etkileğe bilir (BU BİR TEORİDİR)

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Sadece bizim galaksimizde bile dünya benzeri sürüyle gezegen keşfedilirken,yalnız olmamız tabi ki imkansız. Bir astrofizikçi söylemişti,belki bizler gelişmişlik olarak uzaylılara göre sadece birer karıncayız,nasıl biz karıncalarla iletişime geçmeye çalışmıyorsak onlarda bizi öyle görüyor olabilir. Benim benimsediğim en olası olanı eğer bir gün gelirlerse yüksek ihtimal işgal edip,kaynakları sömürmeye gelecekler. Nasıl ki bizde marsa oraya buraya gidip işgal etmeyi,yerleşmeyi düşünüyorsak.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Dr. Michio Kaku'nun hesaplarına göre en az 50 bin tane dünya benzeri akıllı yaşam dolu gezegen var.
    Taygunho bunu beğendi.

Evde yalnız olmamız mümkün müdür? Diye okudum bi an heyecanlandım... Evrende mi? Yalnız değiliz.
    polemos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)