Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Evrende yanlız olmamız mümkün mü ?

Katılımcı sayısı
76. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet. Evrende Yanlız Biz Varız

5 6.58%
  • Hayır. Evrende Yanlız Değiliz

71 93.42%
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Evrende yanlız olmamız mümkün mü ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geç cevap yazdığım için herkesten özür dilerim genelde hafta sonları siteye pek uğramıyorum bir de konu dışı bölümüne zaten uyarı gelmediği sürece de pek girmiyorum.

Şimdi benim burada yaşadıklarımı yazmam pek doğru olmaz açıkçası. Sadece şunu belirteyim ben cin musallatı yaşayan insanlar ile bire bir görüştüm ve bu kişilere uygulanan seanslarda oradaydım. Pek korkulacak bir durum söz konusu değil. Farklı boyutlarda yaşayan bir varlık insana kolay kolay zarar veremez emin olun. Tabi ki siz bir takım ayinler yapıp çeşitli şekillerde davet etmediğiniz sürece! Cinin insana musallat olması için ruhsat alması lazım bu ruhsatı da emniyetten trafik tescil müdürlüğünden almıyor. Daha farklı şekilde bu izni elde ediyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Çok değerli Fatih abim hatırlıyor musun sana özelden mesaj atarak Ankara'ya geleceğim demiştim hatta TC plakalı lacivert bir Toyota görürsen o benimdir diye espiride yapmıştım, İşte o zaman seans için ulusa geliyordum arada da seni çok sevdiğim için seni görmek ve senin ile tanışmak istemiştim. Ancak nasip olmadı çok üzüldüm. Çünkü seni görmeyi seninle tanışmayı çok istiyordum. Gerçi sonra sen mesajımı geç gördüğünü yazdın ama o zaman ben istanbula çoktan dönmüştüm. Çünkü sadece bir günlüğüne seans için gelmiştim. Neyse sanırım yine ankara'ya geleceğim bu sefer İnşaAllah tanışırız çok değerli sayın abim!
    Himm ben çok merakliyim bu konularda . Teşekkürler bilgi icin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çok bilimsel açıklamanızdan dolayı sizi kutluyorum. Özellikle ufo nun ne olduğu konusundaki tezinize bayıldım.
    Çok değerli ,özellikle yaptığınız mimarlık işine ciddi anlamda hayran olduğum Sayın Tolga bey,

Sizinle sanırım özelden ufak bir sohbetimiz oldu yanlış hatırlamıyorsam. Yazımda takıldığınız bir bölüm var sanırım. Elimden geldiğince size açıklamaya çalışayım. Ancak takdir edersiniz ki anlatabildiklerim sizin anlayacağınız kadar olacaktır.

Takıldığınız yer sanırım burası
    ''Soruya kısaca cevap vermek gerekirse ,farklı boyutlarda varlıklar (cinler) var ! Cinler ile ilgili sadece şunu belirteyim. Onlar sizi görür siz onları göremezsiniz. Uzaylı diye tabir edilen UFO (İngilizce: "Unidentified Flying Object"/tanımlanamayan uçan nesne) ile ilgili aksiyonlara ise bir kaç cinin oluşturduğu halka oyunları demek yanlış olmaz herhalde. Tabi ki en doğrusunu ALLAH bilir.''

Öncelikle paragrafın sonunda ''Tabi ki en doğrusunu ALLAH bilir.'' demişim yani benim bu söylediklerim kesin doğrudur demedim.

Zaten siz de galiba alaycı demeyeyim ağır olur ama espirili ve şakacı bir şekilde ''Bu çok bilimsel açıklamanızdan dolayı sizi kutluyorum. Özellikle ufo nun ne olduğu konusundaki tezinize bayıldım.'' diye yorum yapmışsınız. Açıkçası bu ifadeniz beni az da olsa üzdü ne yalan söyleyeyim biraz da kırldım.

Değerli Tolga bey ufonun tanımı zaten tr.wikipedia sitesinde mevcut. Yorumumdaki diğer açıklamama gelince o bilgi cin musallatı yaşayan kişilerin seans esnasında musallat olan cinin avcı tarafından sorgulanması esnasında kullandığı ifadelerdir. Yanlış olmasın tam cümleleri isterseniz size seans görüntülerini izlemeniz için link veririm. Orijinal videoyu kendiniz izlerseniz belki daha net bir bilgi edinebilirsiniz.

Son olarak ''BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ'' ile ilgili bir açıklamada bulunmayı düşünüyordum. Ancak beni üzecek ''şakacı'' yaklaşımlardan dolayı çekiniyorum!
    Açıkçası bu konuda bazı fantastik verilen cevaplar dahil tüm yorumlar arasında yine benim yorumum göze batabilir.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    gavuristan literatüründe uzaylı diye betimlenen kavramın bizdeki cin anlatısına karşılık geldiğini düşünürüm

zamanında az buçuk tübitak yayınları/ bilimsel literatür okumuş biri olarak şu kadarını söyleyebilirim:
    yerçekimi meselesi çözüldüğünde (ki cern deneyleri buna basamak olacak- ya da bu keşif yapıldı birilerince, avrupalılar da bunun peşinde) o uçan daireler, ışınlanmalar filan yalan olmayacak öyle
    zira kütleçekime ilişkin enerji alanı hangi parçacık alış-verişiyle tanımlanıyorsa, madde ve uzayın hacim kazanması da benzer biçimde oluşuyor olmalı. bu da bizi, levitasyona (anti gravity) hatta uzayın bükülebilmesi gibi sonuçlara ulaştırabilir, ben öyle düşünüyorum

bildiğimiz elementlerden oluşmayan ve gravitasyona tabi olmayan atomaltı diğer parçacıklardan müteşekkil /enerji canlı formlar bizim algıladığımız 3 boyutun dışındaki boyutlarda mevcut olması da açıklanma ihtimali olan bir durum

hepsini geçelim belki bir paralel evren var, iç içeyiz belki ve ancak onlar başka boyutlarda (teorik olarak mümkün) ordaki canlılar bazı tekniklerle bizim evrenimize girip çıkıyor belki
    bilimsel literatüre bakıp toptan reddetmemenizi tavsiye ederim, görüldüğü üzere bu hususlarda açık kapılar var
    madde/enerji dediğimiz şey, bizim makro alemi algıladığımız determinist görüşün ötesinde
    hawking gibi bir adamın enerji formunda varlıklar olabileceğine ilişkin görüşleri varsa, bi durun düşünün bu hususta
    kesin konuşmalarınıza anlam veremiyorum açıkçası
    dünyamıza çok etkisi var mı peki? bizim gördüğümüz/ algıladığımız dünyaya algıladığımız kadarıyla yok
    olmama olasılığı da var yani

soru sormak iyidir

“Gökleri ve yeri yaratan, onların benzerlerini yaratmaya kadir değil midir? Evet, O, yaratan ve bilendir.” (Yâsin Suresi, 81. Ayet Meali)

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Uçsuz bucaksız evrende yalnız oldğumuzu düşünmek bencilliktir

Motosikleti
    Forza 250
    Çok değerli ,özellikle yaptığınız mimarlık işine ciddi anlamda hayran olduğum Sayın Tolga bey,

Sizinle sanırım özelden ufak bir sohbetimiz oldu yanlış hatırlamıyorsam. Yazımda takıldığınız bir bölüm var sanırım. Elimden geldiğince size açıklamaya çalışayım. Ancak takdir edersiniz ki anlatabildiklerim sizin anlayacağınız kadar olacaktır.

Takıldığınız yer sanırım burası
    ''Soruya kısaca cevap vermek gerekirse ,farklı boyutlarda varlıklar (cinler) var ! Cinler ile ilgili sadece şunu belirteyim. Onlar sizi görür siz onları göremezsiniz. Uzaylı diye tabir edilen UFO (İngilizce: "Unidentified Flying Object"/tanımlanamayan uçan nesne) ile ilgili aksiyonlara ise bir kaç cinin oluşturduğu halka oyunları demek yanlış olmaz herhalde. Tabi ki en doğrusunu ALLAH bilir.''

Öncelikle paragrafın sonunda ''Tabi ki en doğrusunu ALLAH bilir.'' demişim yani benim bu söylediklerim kesin doğrudur demedim.

Zaten siz de galiba alaycı demeyeyim ağır olur ama espirili ve şakacı bir şekilde ''Bu çok bilimsel açıklamanızdan dolayı sizi kutluyorum. Özellikle ufo nun ne olduğu konusundaki tezinize bayıldım.'' diye yorum yapmışsınız. Açıkçası bu ifadeniz beni az da olsa üzdü ne yalan söyleyeyim biraz da kırldım.

Değerli Tolga bey ufonun tanımı zaten tr.wikipedia sitesinde mevcut. Yorumumdaki diğer açıklamama gelince o bilgi cin musallatı yaşayan kişilerin seans esnasında musallat olan cinin avcı tarafından sorgulanması esnasında kullandığı ifadelerdir. Yanlış olmasın tam cümleleri isterseniz size seans görüntülerini izlemeniz için link veririm. Orijinal videoyu kendiniz izlerseniz belki daha net bir bilgi edinebilirsiniz.

Son olarak ''BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ'' ile ilgili bir açıklamada bulunmayı düşünüyordum. Ancak beni üzecek ''şakacı'' yaklaşımlardan dolayı çekiniyorum!
    Açıkçası bu konuda bazı fantastik verilen cevaplar dahil tüm yorumlar arasında yine benim yorumum göze batabilir.
    Dalga geçmek gibi bir amacım yoktu, sizi kırdıysam özür dilerim. Bazı sorulara kimileri dinsel yönden yanıt verir, kimisi bilimsel, bazı insanlar teist olabilir bazıları deist, ateist, nihilist ya da agnostik. Ben bilime inanan bir insanım dolayısı ile sizin açıklamalarınız bana uymuyor. Kusuruma bakmayın.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Ben bilime inanan bir insanım dolayısı ile sizin açıklamalarınız bana uymuyor. Kusuruma bakmayın.
    bilime inanmak ironik oldu başgan

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilime inanmak ironik oldu başgan
    kendimi çok mu belli ettim başganım ?

Motosikleti
    xt 600
    kendimi çok mu belli ettim başganım ?
    yok estafirullah, pozitivist de olsa ehl-i materyalist de olsa insan insandır, hor görmemek ilazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Çok değerli Fatih abim hatırlıyor musun sana özelden mesaj atarak Ankara'ya geleceğim demiştim hatta TC plakalı lacivert bir Toyota görürsen o benimdir diye espiride yapmıştım, İşte o zaman seans için ulusa geliyordum arada da seni çok sevdiğim için seni görmek ve senin ile tanışmak istemiştim. Ancak nasip olmadı çok üzüldüm. Çünkü seni görmeyi seninle tanışmayı çok istiyordum. Gerçi sonra sen mesajımı geç gördüğünü yazdın ama o zaman ben istanbula çoktan dönmüştüm. Çünkü sadece bir günlüğüne seans için gelmiştim. Neyse sanırım yine ankara'ya geleceğim bu sefer İnşaAllah tanışırız çok değerli sayın abim!
    estafirullah volkan kardeş, telefon numaramı atmıştım o mesajda, gelirsen beklerim.
    ama neden bunları bu konuya taşıdın anlayamadım.

devamlı bu konuda aldığın mesajlar yüzünden üzüldüğünü, kırıldığını belirtmişsin.
    söylemeye değer bulduğun, zaman harcadığın şeylerin o kadar da rağbet görmemesi pek kafaya takılacak şey değil,
    ortada hakaretamiz yaklaşımlar olmadığı sürece bu eleştirilme korkusu ve onay beklentisi iyi birşey değil.
    söylediklerin seni yeterince ikna ettiyse ve yeterince birikimin varsa korkacak bişey yok.

"cin" hakkındaki uğraşlarını okudum.
    muhtemelen memleket genelinde çoğunluk seninle aynı fikirleri paylaşıyordur.
    benim yaklaşımım daha başka, bunları başka bir başlıkta ifade etmiştim.
    bundan dolayı kırılman ya da üzülmen pek gereksiz olur.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Sevgili Fatih abi konu konuyu açar laf lafı açar derler bilirsin yanlış anlama sakın ama senin ile yazışmalarımızın bir kısmını ''özelde'' olsa devlet sırrı derecesinde olmadığını (cinler ile ilgili) bu konu ile bağlantı olduğunu düşündüğüm (ankara'ya gelmem ile ilgili) bir kısmını gaflette bulunarak maalesef dahil etmiş bulundum. Kusura bakma hakkını helal et !

Kızma ama ben telefonunu mesajda yazdığını hatırlamıyorum.Belki de görmedim. Ancak sen yazdım diyorsan doğrudur. Zaten bu işler nasip meselesi senin ile tanışmak benim gibiler için onurdur. Senden ricam telefon numaranı tekrar mesaj atarsan çok sevinirim.

Kesinlikle yanlış anlaşılmasın bu konu ile ilgili aldığım mesajlar nedeniyle devamlı kırılmak üzülmek gibi bir durumum asla olmadı Elhamdülillah. Sadece bir anlık az da olsa bir yoruma kısmen üzüldüğümü kırıldığımı bende oluşturduğu hisleri dile getirdim hepsi bu! Yoksa kimse kendisi için makul olmayan bir görüşe katılmak ve onay vermek zorunda değil. Bu dini bir görüş olur siyasi bir görüş olur.

Açıkçası belirttiğin gibi benim yazdığım yazıların yorumların değer verdiğim şeylerin rağbet görmemesi ilgi görmemesi kafaya taktığım bir durum değil bunun ile ilgili bir derdim bir kaygımda yok inan. Zaten ortada hakaretamiz yaklaşımlar olduğunu da pek düşünmedim. Eğer düşünseydim tepkim farklı olurdu inan! Bu arada sayende ''hakaretamiz'' kelimesinin anlamını da şimdi google'dan aratarak öğrendim Allah razı olsun.

Ayrıca eleştirilmek gibi bir korkumda kesinlikle yok tek korkum ALLAH korkusudur ve bundan adın gibi emin olabilirsin. Onay beklentisi içinde olduğum izlenimini nasıl edindin anlamadım ama değerli abim haddim olmayarak yanlış bir tespitte bulunduğunu söylemek isterim.

Son olarak memleket genelinde çoğunluğun ''cinler'' konusunda benimle aynı fikirleri paylaştığını da pek sanmıyor ve görüyorum. Bu yüzden ne kırılırım ne de üzülürüm abi.

Saygı ve sevgilerimle Ahmet Volkan.

Motosikleti
    xt 600
    Sevgili Fatih abim konu konuyu açar diye bir laf var yanlış anlama sakın ama senin ile yazışmalarımızın bir kısmını ''özelde'' olsa devlet sırrı derecesinde olmadığını (cinler ile ilgili) bu konu ile bağlantı olduğunu düşündüğüm (ankara'ya gelmem ile ilgili) bir kısmını gaflette bulunarak maalesef dahil etmiş bulundum. Kusura bakma hakkını helal et !

Kızma ama ben telefonunu mesajda yazdığını hatırlamıyorum.Belki de görmedim. Ancak sen yazdım diyorsan doğrudur. Zaten bu işler nasip meselesi senin ile tanışmak benim gibiler için onurdur. Senden ricam telefon numaranı tekrar mesaj atarsan çok sevinirim.

Kesinlikle yanlış anlaşılmasın bu konu ile ilgili aldığım mesajlar nedeniyle devamlı kırılmak üzülmek gibi bir durumum asla olmadı Elhamdülillah. Sadece bir anlık az da olsa bir yoruma kısmen üzüldüğümü kırıldığımı bende oluşturduğu hisleri dile getirdim hepsi bu! Yoksa kimse kendisi için makul olmayan bir görüşe katılmak ve onay vermek zorunda değil. Bu dini bir görüş olur siyasi bir görüş olur.

Açıkçası belirttiğin gibi benim yazdığım yazıların yorumların değer verdiğim şeylerin rağbet görmemesi ilgi görmemesi kafaya taktığım bir durum değil bunun ile ilgili bir derdim bir kaygımda yok inan. Zaten ortada hakaretamiz yaklaşımlar olduğunu da pek düşünmedim. Eğer düşünseydim tepkim farklı olurdu inan! Bu arada sayende ''hakaretamiz'' kelimesinin anlamını da şimdi google'dan aratarak öğrendim Allah razı olsun.

Ayrıca eleştirilmek gibi bir korkumda kesinlikle yok tek korkum ALLAH korkusudur ve bundan adın gibi emin olabilirsin. Onay beklentisi içinde olduğum izlenimini nasıl edin bilmiyorum ama değerli abim haddim olmayarak yanlış bir tespitte bulunduğunu söylemek isterim.

Son olarak memleket genelinde çoğunluğun ''cinler'' konusunda benimle aynı fikirleri paylaştığını da pek sanmıyor ve görüyorum. Bu yüzden ne kırılırım ne de üzülürüm abi.

Saygı ve sevgilerimle Ahmet Volkan.
    estafirullah,
    eyvallah.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Kuran-ı Kerimde bile yanılmıyorsam bakara süresinde geçen bir ayet te 7 kat yer 7 kat gök sizin için yaratıldı der. Bilim adamları atmosferin 7 kattan ve ayağımızın altındaki toprağında 7 kat olduğunu söylüyor. Hocalarda, din alimleride bu ayette atmosfer ve dünyadan bahsettiğini söylüyorlar.(Farklı yorum yapana daha rastlamadım.) Bu ayeti tersden düşünmeye çalışırsak eğer Yüce yaratan -ben sizin için sadece Dünyayı yarattım geri kalan herşey farklı canlılar yaratıklar için.- sonucu çıkar diye düşünüyoum.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı atii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuran-ı Kerimde bile yanılmıyorsam bakara süresinde geçen bir ayet te 7 kat yer 7 kat gök sizin için yaratıldı der. Bilim adamları atmosferin 7 kattan ve ayağımızın altındaki toprağında 7 kat olduğunu söylüyor. Hocalarda, din alimleride bu ayette atmosfer ve dünyadan bahsettiğini söylüyorlar.(Farklı yorum yapana daha rastlamadım.) Bu ayeti tersden düşünmeye çalışırsak eğer Yüce yaratan -ben sizin için sadece Dünyayı yarattım geri kalan herşey farklı canlılar yaratıklar için.- sonucu çıkar diye düşünüyoum.
    Hocam dediğiniz ayet sanırım BAKARA Suresi 29. ayet''O öyle bir yaratıcıdır ki, yerde ne varsa hepsini sizin için yarattı; sonra iradesini göğe yöneltip onları yedi gök olarak düzenledi. O, her şeyi pek iyi bilendir.'' yanlışım varsa düzeltilsin lütfen.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yeni gök katmanları mı bulundu???
    Bize okulda 5 katman var diye öğrettilerdi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni gök katmanları mı bulundu???
    Bize okulda 5 katman var diye öğrettilerdi.
    Yaş kaç? Benim zamanımda 7 öğrettiler simdide 5+2 şeklinde öğretiyorlar

Her geçen saniye ışık hızında genişleyen bu evrende yalnız olduğumuzu düşünmek insanoğlunun egoist yapısından olsa gerek. Yalnız olmadığımıza inansam dahi insan gibi zeki bir yaşam formu bulmamızın mümkün olmadığı kanaatindeyim. Bulmamız mümkün değil derken onlar bizi bulamaz demiyorum yanlış anlaşılmasın. Umarım yakın gelecekte (en azından ben hayatta iken) bulamazlar bizi çünkü dostça davranmaları muhtemel değil. He bir de bizim bulabilme ihtimalimiz olan basit yaşam formları, yani tek hücreliler var olabilir ki zaten NASA da böyle bir yaşam formu arıyor uzayda bildiğim kadarı ile.

Bu arada evrende yalnız olup olmadığımızı tartışırken gözden kaçırdığımız şey bizim de uzaylı olduğumuz gerçeği. Bu gerçeği farkına vardıktan sonra sorunun cevabı çok da zor değil gibi sanki. İyi akşamlar.
    MimTolga bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Tecimen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her geçen saniye ışık hızında genişleyen bu evrende yalnız olduğumuzu düşünmek insanoğlunun egoist yapısından olsa gerek. Yalnız olmadığımıza inansam dahi insan gibi zeki bir yaşam formu bulmamızın mümkün olmadığı kanaatindeyim. Bulmamız mümkün değil derken onlar bizi bulamaz demiyorum yanlış anlaşılmasın. Umarım yakın gelecekte (en azından ben hayatta iken) bulamazlar bizi çünkü dostça davranmaları muhtemel değil. He bir de bizim bulabilme ihtimalimiz olan basit yaşam formları, yani tek hücreliler var olabilir ki zaten NASA da böyle bir yaşam formu arıyor uzayda bildiğim kadarı ile.

Bu arada evrende yalnız olup olmadığımızı tartışırken gözden kaçırdığımız şey bizim de uzaylı olduğumuz gerçeği. Bu gerçeği farkına vardıktan sonra sorunun cevabı çok da zor değil gibi sanki. İyi akşamlar.
    ışık hızının iki katı hızla büyüyor. küre şeklinde büyüyor. bir tarafa ışık hızında büyürken diğer tarafta ışık hızıyla büyüyor ve böylece iki nokta bir birinden ışık hızının iki katıyla uzaklaşmış oluyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Evrenin genişlediğini biliyorum da ışık hızı ile genişlediğini ilk defa duyuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Doğruymuş, tam olarak dediğiniz gibi olmasa da. Sayenizde yeni bir şey öğrendim. Teşekkürler.

Azametli haşmetli evrende yalnızım , daha ne olsun...

Ve bu durumdan hoşnutum/kendimi kandırıyorum , soğuk çay çarptı ondan şee ettim..

Motosikleti
    .
    Şimdi diğer gezegenlerde yaşayan canlılar mevcutsa ve onlara uzaylı diyorsak.şöyle düşünelim.
    Dünyada bir gezegendir.demekki onlara görede biz uzaylıyız.
    Sonuç olarak uzayda yaşayan her canlı uzaylıdır.
    Hatta Motosiklette uzay aracı
    Not:akli dengem yerinde

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)