Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Evrende yanlız olmamız mümkün mü ?

Katılımcı sayısı
76. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet. Evrende Yanlız Biz Varız

5 6.58%
  • Hayır. Evrende Yanlız Değiliz

71 93.42%
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Evrende yanlız olmamız mümkün mü ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Milyonlarca galaksi ve milyarlarca yıldız sadece insan oğlu için yaratılmışsa biraz sıkıntılı işler.Ne bileyim manasız ve mantıksız geliyor.Kaldı ki ben çöp kadar beynimle bu kadar düşünebiliyorum.Tanrı boş yere bu kadar galaksi ve yıldızı boş yere yaratmamıştır sanırım.
    Sinan Er bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Acaba uzaylilarda kac cc rr motorlar merak ediyorum

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dr. Michio Kaku'nun hesaplarına göre en az 50 bin tane dünya benzeri akıllı yaşam dolu gezegen var.
    Evet bence de var ama 50 bin ne alaka acaba? Yani milyarlarca gezegenden, sadece 50 bin tanesinde yasam var diyebilmek için bence hepsini keşif etmiş olmak gerek. 55 bin tane olmadığı ne belli? ya da 1.000.000 tane..

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bence de var ama 50 bin ne alaka acaba? Yani milyarlarca gezegenden, sadece 50 bin tanesinde yasam var diyebilmek için bence hepsini keşif etmiş olmak gerek. 55 bin tane olmadığı ne belli? ya da 1.000.000 tane..
    En az 50000 demiş zaten. Yani 55000 de olabilir.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En az 50000 demiş zaten. Yani 55000 de olabilir.
    hahaha sabah sabah en az 'ı okumadan dalmışım.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    hahaha sabah sabah en az 'ı okumadan dalmışım.
    Hocam o zaman da neden en az 50.000'miş saymış mı diye sormazlar mı adama?
    cbr1907 bunu beğendi.

Michio Kaku'nun en az 50000'e nasıl ulaştığı ile ilgili bir kaynak, ya da bu sözü ile ilgili bir link bulamadım bulan varsa paylaşırsa sevinirim. Prof. Michio Kaku böyle bir şey diyorsa kesin açıklaması vardır. Tv programlarında tahmin belirttiyse sağlam bir araştırmaya dayanmıyor da olabilir, çünkü bazıları öylesine sırf bilime ilgisi olmayanları çekmek için yapılmış programlar olabiliyor. Mesela neil degrasse tyson'ın bir programında sırf seksten bahsedilip, şöyle bir şey duymuştum, böyle birşey okumuştum gibi tabirler üzerine yapılmış bir bölüm izlemiştim. Program yıldızlar arası sohbet gibi bir şey idi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Bu dünyada bile bu kadar yalnız insan var, evrende mi yalnız olmayacağız

Ben Müslüman biri olarak şu ayetleri anladığım kadarıyla yalnız değiliz.

“Göklerde ve yeryüzünde olan canlılar ve melekler, onlar hepsi de büyüklük göstermeden Allah’a secde ederler.” (Nahl Suresi, 16/49)

“Göklerde ve yeryüzünde bulunanlarla, kanatlarını açıp çırparak uçan kuşların hep Allah’ı tesbih ettiklerini görmez misin? Onların hepsi kendi dua ve tesbihini bilmektedir. Allah da hepsinin yaptıklarını bilir.”” ( Nur, 24/41 )

Hatta bu iki ayet üzerine güzel yazılarda var. Bu konuyu merak edenlere tavsiye ederim.
    A.Volkan bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o zaman da neden en az 50.000'miş saymış mı diye sormazlar mı adama?
    Her halükarda insanoğlu inanmaz, sorgular ;) Fotoğrafını gösterse inanacak mıyız? ;)

Motosikleti
    MT-25
    Ellemedigime inanmam diyen çıkar muhakkak ))

capozzz bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milyonlarca galaksi ve milyarlarca yıldız sadece insan oğlu için yaratılmışsa biraz sıkıntılı işler.Ne bileyim manasız ve mantıksız geliyor.Kaldı ki ben çöp kadar beynimle bu kadar düşünebiliyorum.Tanrı boş yere bu kadar galaksi ve yıldızı boş yere yaratmamıştır sanırım.
    tam denize girerken köpekbalığı vardır demek gibi.. şimdi görmediğimiz şey için bizi niye işkillendiriyosun kardeşim uyuyamıcaz akşam.. hayret bişey

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Bu hesaplama dünya esas alınarak yapıldı gezegenin yıldızına konumu gezegenin yıldızındaki yörüngesi gezenin aldıgı ışık miktarı gibi şeyler kyaslanarak yapıldı illa oraya gitmemize gerek yok

Motosikleti
    MT-25
    Kucuktum , asagida oynarken annem balkondan seslendi... efennndiiim diye seslendim ... tekrar ismimle seslendi. Yine efendiiiimmm dedim... tekrar seslendi... Yine efendimmmm dedim... baktım olmuyor. Eve ciktim efendim dedim.. annem seslenmeemis... Ben emindim seslendigine annemin...

Motosikleti
    Derbi ETX
    Farklı yaşam formları olabilir, insan olarak evrende yanlızız.

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kucuktum , asagida oynarken annem balkondan seslendi... efennndiiim diye seslendim ... tekrar ismimle seslendi. Yine efendiiiimmm dedim... tekrar seslendi... Yine efendimmmm dedim... baktım olmuyor. Eve ciktim efendim dedim.. annem seslenmeemis... Ben emindim seslendigine annemin...
    kardeş genelde öyle olunca biri sana seslenmiş gibi gelir seslenmesse cinler seslenmiş derler

korku filmleride böyle.. anneee annee nerdesin kızım hadii yemek hazırr sofraya geç kalma yemeğin soğuyacak.. sonra birden esen rüzgar kapıların çarpması aniden sessizleşen ortalık aaaau diye elinde orakla bahçeden fırlayıp çıkan bişey

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Konu evren ve oradaki yaşam olunca hep aklıma Jodie Foster ın 97 yapımı "Mesaj - Contact" isimli filmi geliyor. Çok etkilenmiştim açıkçası, izlemeyen varsa mutlaka tavsiye ederim.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı CanAydın000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş genelde öyle olunca biri sana seslenmiş gibi gelir seslenmesse cinler seslenmiş derler
    Ben çok tirsarimmm
    Bir keresinde de uyuyorum. Yine annemin sesi, Bana hitap ederek koluma dokunuyor kalk hadi yavrum diyor. Ilk dokunuşta uyandım . Ama gozlerimi acmadim. Mizmizlaniyorum ya anne kalkmicam diye. Kolundaki o elini hissediyorum annemin. Hadi yavrum gec oldu uyan diyor. Mizmizlanmaya devam ben .. en sonunda yaaa a anne kalkmicam dedim gozumu bir actim kimse yok )) deprem oluyor
    Kolumda o eli hissettiğim için korktum.. depremden değil )) hemen evden dışarı ciktim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korku filmleride böyle.. anneee annee nerdesin kızım hadii yemek hazırr sofraya geç kalma yemeğin soğuyacak.. sonra birden esen rüzgar kapıların çarpması aniden sessizleşen ortalık aaaau diye elinde orakla bahçeden fırlayıp çıkan bişey
    Ekmeğin ucunu yiye yiye eve giden küçük.

Evrende nokta bile değiliz. Aklımız hayalimizin alamayacağı büyüklükte insanoğlunun tek olması büyük haksızlık olurdu. Hak etmiyoruz vesselam. Ne doğaya, insanlığa bile saygimiz yok.

Herşeyin düzenini bozduk. Yurtdisinda yapilann bir kazida kupte kabak tohumu bulmuslar... Onlari dikip kabak yetistirmisler bilmem kac yılın öncesi kabaga bakiyorsun. Bir de simdiki kabaklara asilamaayı yapiyorsun çocukluğumda bir kere kavun karpuz tarlasına girmek nasip oldu küçük küçük hormonsuz bal gibi, mis kokulu meyvalar..

Dusunebiliyormusunuz yumurtaların rengine bile kadar verir olduk.

"yumurtanın rengi katalogdan su renk olsun, yemin içerisine o maddeyi koy olsun bitsin " bildiginiz katalog lannn....

Organik diye pazarlarda satılan yumurtalar dahi fabrikasyon yumurtaları.. inandırıcı olsun diye üzerine bildiginiz tavuk diskisini sürüyor . Köyde az çok yaşamış cocuklugunda tavukb horoz yetiştirmiş yumurta toplamis biriyim.. hicbir tavuk oyle pisletmez yumurtayi tertemiz cikar. Pislenirse de hayvan dahi nizami pisletir . Her gun yumurtlayanlarin arka tuyleri gubreli olur. Hayvanın bile pislettigi bellidir .
    büyük haksızlık olur.
    Bu akıl hayal almayan evrende insanoğlu tek olamaz..

Ekmeğin ucunu yiye yiye eve giden küçük.

Evrende nokta bile değiliz. Aklımız hayalimizin alamayacağı büyüklükte insanoğlunun tek olması büyük haksızlık olurdu. Hak etmiyoruz vesselam. Ne doğaya, insanlığa bile saygimiz yok.

Herşeyin düzenini bozduk. Yurtdisinda yapilann bir kazida kupte kabak tohumu bulmuslar... Onlari dikip kabak yetistirmisler bilmem kac yılın öncesi kabaga bakiyorsun. Bir de simdiki kabaklara asilamaayı yapiyorsun çocukluğumda bir kere kavun karpuz tarlasına girmek nasip oldu küçük küçük hormonsuz bal gibi, mis kokulu meyvalar..

Dusunebiliyormusunuz yumurtaların rengine bile kadar verir olduk.

"yumurtanın rengi katalogdan su renk olsun, yemin içerisine o maddeyi koy olsun bitsin " bildiginiz katalog lannn....

Organik diye pazarlarda satılan yumurtalar dahi fabrikasyon yumurtaları.. inandırıcı olsun diye üzerine bildiginiz tavuk diskisini sürüyor . Köyde az çok yaşamış cocuklugunda tavukb horoz yetiştirmiş yumurta toplamis biriyim.. hicbir tavuk oyle pisletmez yumurtayi tertemiz cikar. Pislenirse de hayvan dahi nizami pisletir . Her gun yumurtlayanlarin arka tuyleri gubreli olur. Hayvanın bile pislettigi bellidir .
    büyük haksızlık olur.
    Bu akıl hayal almayan evrende insanoğlu tek olamaz..
    işte o yapay şeyleri uzaylılar üretiyo büyük ihtimal oluroyle. insanoğlu telefonu bilgisayarı nasıl üretsin ? demek ki uzaylılarla beraber yaşıyoruz ? ama korkma bizim insan olduğumuz kesin yiyip içip yatıyoruz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)