Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ş.arası yolda yavaş giden arabalar neden yavaş?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Şehirlerarası çift şerit yollar 110+%10 hız sınırına sahip bu yolda 90-95 giden arabalar neden yavaş gidiyor? Yakıt tasarrufu mudur sürüşüne güvenmediği için midir ? Haliyle benim motorum sol şeritte gitmeye nefesi yetmiyo sağ şeritte giderken hızımı alıp 105-110a çıkıyorum sollamaya cesaret edemiyorum güçsüz motorum var hızımı kesiyorum sonra eski hızıma ulaşmak için aylar yıllar geçiyo sinirim bozuluyo.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dumlupınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayanlar zaten yavaş kullanır.. erkeklerde genellikle yakıt tasarrufu. araba eskiyse yorulmasın hesabıda oluyor..

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yavaş giden araba hızlı gidenden daha tehlikelidir. Ne yapacağı belli olmaz.
    Artık nasıl bi sabır varsa 90la yolmu biter yahu
    150-160 gitme ama en azından bi 120 gidilir.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yol bitmesin diye bende yavaş giderim. tatil demek yolda olmak demektir. çünkü vardığın zaman bi amacın kalmıyo
    zonta ve fedos bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    En az 250cc makinan olmalı

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Hadi zor bela solladım diyelim bu sefer ilk eğimde yavaşlıyo benimki beni geçiyo düzlükte tekrar geçiyorum kısır döngüye giriyorum. Adam dalga mı geçiyon bilader deyip arkadan indircek bi gün
    cbr1907 ve cenkyenmez bunu beğendiler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Arkama binen bir bayan (ilk defa motora biniyor) söylemişti bu kelimeyi.
    "Aaaa bu arabalar neden yavaş gidiyor, hiç böyle görmemiştim trafiği, sanki duruyorlar gibi.."
    Bizim sürat 180~220 arası makaslı gidiyorum buda zannediyorki herkes duruyor bi biz gidiyoruz..
    Epey bi gülmüştüm indikten sonra..
    shooter1 bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Babam olur
    Hızdan hic haz etmez. 90-100

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi zor bela solladım diyelim bu sefer ilk eğimde yavaşlıyo benimki beni geçiyo düzlükte tekrar geçiyorum kısır döngüye giriyorum. Adam dalga mı geçiyon bilader deyip arkadan indircek bi gün
    o cc büyültülecek başka yolu yok

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    bir örnek de ben...
    ne gerek var abi 90-100 gidelim işte üstüne gerek yok. Ondan sonra rüzgar tokatladı diyorlar. yalovadan konyaya'ya benzin almak dışında mola vermedim cbr250 ile... Konya'ya geldiğim zaman da hiç yorgunluk hissetmedim arkadaşlarımla takıldım. (yine motor üstündeydim; onların arabası vardı...) sonra da mersin'e geçtim molasız.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1-Yakıt tasurufu.
    2-Çok uzun süreden beri araç kullanıyorsa yorgun ve dikkati dağınıktır o yüzden yavaş kullanıyordur.
    3-Her taraf tıka basa radar dolu.Bazen şehir dışı olarak gördüğünüz yerlere bile 50-70 km hız limit radarlar konuyor.Mecburen radarlara dikkat etmek için yavaş gidiliyor.

Araba da hız yapmaya seven biri olarak şahsen bu sebeplerden dolayı yavaş gidiyorum.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adresine 189 tl ceza geldiğinde anlarsın neden yavaş gittiğini

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şahsen aksi bir durum olmadıkça benim arabamla gittigim hız 100 km dir sabitlerim 100 e kafam rahat giderim zaten hız olarak da 130 u geçmem fazlası zarar gerek yok hızlı gitmek isteyen arkadas var ise sol şeritten basıp gidebilir yalnız otobanda bende şuna kızıyorum adam 60 la gidiyor ya bir keresinde merak ettim geçtim bunun arkasına hızını tespit edebilmek için bununla peşpeşe gittim adam 60 km ile otobanda orta şeritte gidiyor bu çok büyük sıkıntı işte yoksa 100 km 90 km ile gidene kimse bişey diyemez adam hız yapmak zorunda değil ama 60 lada gidilmez yani

Motosikleti
    cıks
    Beril doğduktan sonra hız kestim 80 - 100 aralığında sabitleyerek gidiyorum genelde...normalde hızı severdim
    Ayrıca yakıt tüketimine de katkısı var 90 da gitmenin bu aralar sık istanbul akçay yaptığım için net farkediyorum 110 la sabitleyerek giderken 1.5 2 litre yakıt artmakta

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adresine 189 tl ceza geldiğinde anlarsın neden yavaş gittiğini
    189 TL olsa yine iyi.Benim kardeşim benim araba ile şehir girişine 1-2 km kala resmen şehir dışı yola kurulmuş 50 km limitli radar yüzünden 77 km ile 400 TL ceza yedi.Şikayetler yüzünden şimdi limiti 70 km ye çektiler.Radarlar resmen insanların güvenliğini korumak için değil milletten para toplama amaçlı kuruluyor.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Otomobille 90 'ı geçmem. Sebebi ise trafik cezası yemek istememem. Tatile çıkıyorsun , ucuz olsun diye uçakla değilde ailecek araba ile gidiyorsun. Sonra eve geliyor 412 lira hız cezası. Eeee hani tasarruf ettiydik ????

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Geçen ay antalyaya gittim geldim. Araba full yüklü ortalama 6 litre benzin yaktırdım. Düzde 90-100 arası gittim, yokuşlarda da fazla zorlamadım araba gittiği kadar çıktı yokuşları 70km hıza düşsem bile motor çekiyosa vites küçültmedim. Şehirlerarası yolda araba az yaksın diye yavaş gidiyoruz genelde. Benzinli motorlarda hızlı gidince yakıt farkı çok fazla oluyo.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Şehirler arası sürat bu ülkede manasız. İzmir otobanı 4 şerit ama radar var. İstanbuldan Antalya ya gidiyorsun %50 si çift şerit. Çoğu ölümlü kaza bu kısımlarda oluyor.

Memlekete giden araçların 1.800TL ye varan radar cezaları yemesi...
    90km üstünde de rüzgar direnci araçlar için kat kat artıp yakıtın iki katına çıkması...

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yavaş gitmesinde sıkıntı yok, asıl sıkıntı o hızlarda hatta daha düşük hızlarda sollamaya çıkması ve o sol şeritte dakikalarca kalması.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    80,90,100,120km/s hızlarda gideceğimiz yere kaç dakika farkla vardığımızı, yakıt sarfiyatı farkını, fren mesafesi, tepki süresi ve risk faktörünü gösteren tablolar vardı ama şuan bulamadım, özetle fark çoktu bu yüzden olabilir

Bi de bu yüzden

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)