Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

zamanda yolculuk

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hayata cıplak elle dokunma girişimlerimden biri "şu"dur mesela

"televizyonu kesmek", "facebook'a tevbe etmek" gibi işlere moda haliyle entel dantel bir ukalalıktan ziyade "hakiki" bir hayata sahip olmak için girişmek gerektiğini düşünürüm.

böyük bir düşünür "anda olmak sonsuzluğu tatmaktır" der.
    jimi_hendrix, kahve ve AsirMahfi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KZGN
    @jimi_hendrix Yeniden yazdığını hemen fark etmedim...
    insanların teknolojiyi süretle kabul etmesinde bana kalırsa psikolojik ve maddesel değerler yatıyor olabilir.
    sebebini kısaca yine bence açıklamak isterim
    önce planlı artan maddesel değerlerin (ekonomik olarak azalıştan bahsediyorum) her ne olursa olanaın
    karşısında bize sunulan eğer satın alma gücün yoksa kanalize olacağımız yer tabikide orantısız sanallık (uyuşturulmuş bireylik)
    başka açıcan bakınca neden kullanmasın ki insanlık bütün kankalar insta face yada başka ne ıvır zıvırsa.....

bizlere bedava gibi surpress ediliyor edilmediğinide kimse göz ardı etmesin ciddi cahillik olurdu benim öngörümde.
    ama altında yatan temel basit kural bilgi toplamak

neden bu kadar çok bilgiye ihtiyaç duyuyorlar

insanın girerek yanlızlaşması bir program çercevesinde ilerliyormudur sizce (Paronayak düşünceler den alıntılar ))
    yada birileri oturup elinde kadehi "ya bu ingiliz amcalar "böl ve yönetin"'in günümüz versiyonu sosyal yalnız ve ekonomik muhtaç bırak" ı doğru demişler :D diyordur.

okuyucularımıza hatırlatmadır kimseye ne yapması gerektiği bu fikir paylaşımları sırasında gerçekleşmemektedir lütfen kişisel algılamayınız ama fikirlerinizi
    getirin mutlaka keyifli olmazmı bizi eleştirmek ne dersiniz?

@jimi_hendrix Gitar dedin! yıllar içerisinde nasıl evrildi müzik algın ne tür ile ilgilisin vaktin varsa anlatsana az biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

@KUVVETMİRA hem güldüm hem düşündüm teşekkürler )) değerli bişi paylaştın benle sağolasın
    jimi_hendrix ve crxforever bunu beğendiler.
    скиталец

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    anlatayım;
    https://www.youtube.com/watch?v=MJamgmf5smY
    https://www.youtube.com/watch?v=W_Yyn6LT2n4
    https://www.youtube.com/watch?v=yajU0oeMJo4
    https://www.youtube.com/watch?v=WEQnzs8wl6E
    https://www.youtube.com/watch?v=HdY2m9FSUpw
    https://www.youtube.com/watch?v=qha2kSrqof4
    Genel olarak Blues rock ve metal müzik dinlerim yukarıdan da anlaşılacağı üzere. Ama müziğin her türlüsünü dinleyebilen bir yapım vardır. Bugün mesela onur akın ve orhan gencebay dinliyordum. Aralara zeki müren ve muazzez ersoy serpiştiriyorum.

Babamın bana uzun sap bağlama öğretmeye çalışmasıyla başladım ilk olarak (öğrenemedim :D ). Çocukluğumda pek sokağa çıkmayan birisi olduğum için Müzik ve resim ile ilgilenmeye başlamıştım. 8. sınıfa kadar komple resim ile uğraştım. Röprodüksiyon yapıyorum genellikle, kendim bişey üretmiyorum. Tabi resim yaparken de kuru kuruya gitmiyor, E250i'm vardı,radyosunu açar ne çıkarsa dinlerdim. Bu şekilde ilk defa rock ve hard rock ile tanıştım. liseye gidince de Gitar çalan bir çevre ile takıldım. Tekrardan müzik aleti çalma isteğim geri geldi. 10. sınıftayken ciddi olarak gitar çalmayı öğrenmek istedim, kıraç, üç hürel, feridun düzağaç ile başladım. Üniversite hazırlıkta da uzun sap bağlama aldım ;D. Gitarın yanında ona da uğraşıyorum. Resimi bırakmadım hala, röprodüksiyon un yanında karakalem e başladım. şu an ağır tempolu türküler çalabiliyorum.
    kahve bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    KZGN
    önceki postta belirtilen cümle yeniden aşağıdaki gibi düzeltilmiştir.
    Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okuyucularımıza hatırlatmadır! kimseye ne yapması gerektiği bu fikir paylaşımları sırasında dikte edilmemektedir lütfen kişisel algılamayınız
    ama fikirlerinizi getirin mutlaka keyifli olmaz mı kendimizi eleştirmek ne dersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

iyi ki sormuşum temiz hava gibi geldi.

скиталец

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki postta belirtilen cümle yeniden aşağıdaki gibi düzeltilmiştir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

iyi ki sormuşum temiz hava gibi geldi.
    teşekkür ederim abi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

bir tane daha o zaman...
    https://www.youtube.com/watch?v=UTYC5v5zVd8
    kahve bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    ilk konuda ben de bir şeyler söylemek isterim.
    4 ay önce daha fazla boş zamanım olması gerektiğini düşünüp cumartesi pazar tatil bir iş buldum.
    akşamları da evimde olacak, dostlarıma hobilerime daha fazla vakit ayıracaktım.
    bir süre sonra hafta sonlarım ya aniden çıkan aksilikler angaryalar ve en fazla da benim tembelliğim ile boşa gitmeye başladı. tekrardan zamanın peşinden giderken nefessiz kalmaya başladım. hem tembel hem de sabırsız olmanın yan etkileri işte.
    sosyal medyanın çok kötü yanları olmasına rağmen günah keçisi yapılıyor. akıllı telefonum bozuldu 10 yıllık nokiada yılan oyununa sardım.
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sosyal medya hesaplari takip etmeyerek inanilmaz hayatima zaman kazandirdima inanıyorum,
    telefona bir oyun bile yuklesem bana ne kazandircak diye soruyorum artik.. 150 seviye clash of clanimi bile kardesime verdim,
    köyü kasmaktan hayatta ciddi zaman kaybettiğimi fatkettim.. mt yi takip ediyorum, sevdigim seye katkida bulunuyor faydali o yuzden birakmiyorum..
    kitap okuycak vaktim olmuyor ama yeni cikan vergi mevzuatlarini takip ediyorum..
    Isim hayatimi devam ettirmeki sağlayan yegane sey o yuzden her zaman hobilerimin onune gecememesine dikkat ederim..

Haftasonlarim biraz sikintili geciyor henuz oturtamadim nedense, cadiri atip bi yere dogayi dinlemek istiyorum..keskelerim orta karar tam karar verebilmis
    deilim hatta karisigim bile diyebilirim..
    Zamana birakmaya meyilliyim ama sunu cok soylerim aklimin takildigi yer hayatimin takildigi yer..
    bir iki noktadan sonra buyuk harfle yeni bir cumleye hatta paragrafa baslamak gerekli diyorum.. ha gayret awesomee az kaldi..

Genelde her ilgilene cevap vermeye çalışıyorum ama yazdığını geç gördüm @awesomee kusuruma bakma
    Gerçekler ile uğraşan insanların sorumlulukları sanallardaknine göre daha yakından etkiliyor yaşantımızı
    aman deyip geçemiyor insan bir sonuca vardırmak zorunda varlığın devam etmesi yada etkilenmemesi için
    Hafta sonları kendimden örnek verecek olursam eskiden aşırı düzensizdi ve cumartesnin yada pazarın ortasında günaydınlaşmakdan da öte tünaydının sonuna yetişmek benden çalıyor gibi algılamaya başladım.
    işe gider gibi erken kalkmak ve yapmak istediklerim ile ilgilenmek bana ilk başta zor geldi ama alışkanlık edindim sanırım
    hem yaşadığım mahalle daha sakin bence sabahları..
    hobiler hayatın dışında bize kalanlar belkide bize güç verenler zamanda bu gücün taşıyıcısı orantısız yerlerini törpülercesine yardımcı olan o bence @awesomee
    en azında ben böyle düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk konuda ben de bir şeyler söylemek isterim.
    4 ay önce daha fazla boş zamanım olması gerektiğini düşünüp cumartesi pazar tatil bir iş buldum.
    akşamları da evimde olacak, dostlarıma hobilerime daha fazla vakit ayıracaktım.
    bir süre sonra hafta sonlarım ya aniden çıkan aksilikler angaryalar ve en fazla da benim tembelliğim ile boşa gitmeye başladı. tekrardan zamanın peşinden giderken nefessiz kalmaya başladım. hem tembel hem de sabırsız olmanın yan etkileri işte.
    sosyal medyanın çok kötü yanları olmasına rağmen günah keçisi yapılıyor. akıllı telefonum bozuldu 10 yıllık nokiada yılan oyununa sardım.
    kendi zamanlarının peşinden koşanların olduğunu bilmek iyi geliyor çabanız var planınız var
    bence arkası gelecektir kovalamayı bırakmayın aslında en fakir olduğumuz şey zaman
    bende aşırı düzensiz bir yaşamı ehlileştirmeye ve katogorize etmeye çalışıyorum
    elimde tek örnek ben olduğu için biraz da ben-cilik yapıyorum ama tek kobay benim örnek olarak
    sosyal medyaya gelince haklı olduğunuzu düşündüğüm yerler var ve bu kişi ve tercihleri ile alakalı
    ilginize teşekkürler.
    crxforever bunu beğendi.
    скиталец

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler