Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

DNA testi nasıl yaptırılır? % kaç Türksünüz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Sari sacli mavi gozlumden bugune degin turkum
    mandarake ve badircik bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sari sacli mavi gozlumden bugune degin turkum
    Türklükte sarı saç mavi göz geni yok umarım biliyorsundur
    Kısaca ben;

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gonlu sari gunes gibi, yuregi ozgur masmavi gerek yok genlere arkadaşım
    svgblg bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gonlu sari gunes gibi, yuregi ozgur masmavi gerek yok genlere arkadaşım
    heytttttt beeee
    something123 bunu beğendi.
    Kısaca ben;

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Sarı saçlı mavi gözlü kürt bile var...
    Çok eskiden bir arkadaşım vardı. Sen kürt değilsindir diyorduk.
    Yok kürdüm ama bizim aile hep böyle demişti..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Cekiklik var bizde biraz. Cocuklugumda hatırlarım teyzeme sürekli sorarlarmis lisede iken. Soy ağacına bakmıştı karışıklık var mi diye karışıklık yoktu ama ... ne kadar turksunuz , hissettiğimiz kadar

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yüzde kaç Türküm bilmiyorum ama babam türkmen. bir süre ciddi kafama takılmıştı araştırdığımda gen haritam orta asya da çıktı

Anne tarafından sonucu buluyorlar mitokondriyal dna'ya bakarak. Geçenlerde çok ünlü olmuş bir site vardı yabancı onda da 99$ dı. Türk sitesinde yaptırmana göre artısı ellerindeki veritabanı büyük ve seninle geçmişte bir yerde uyuşan varsa (uzak kuzenin diyebiliriz) sana ve ona haber veriyorlar uyuşma var diye.

Türk sitesinde yaptırırsan haplogrubunu görüp o grubun nerelerde yoğunlaştığını, tahmini tarihçesini, göç haritasını falan görebilirsin.
    Alttaki linkte Türkiye'nin çok karma bir ülke olduğu görülüyor, her şey çıkabilirsin

http://www.julepe.org/GenographicPro..._MAP_arrow.gif

Edit: Bahsettiğim siteyi buldum https://www.23andme.com

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Bildiğim kadarıyla Anadoluya ırak dan gelmişiz. Annem de babam da türkmen. Ama kim bilir daha neler çıkar

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bununla ilgili yakın zamanda yapılmış şöyle bir araştırma vardı. insanlara ilk nereli olduklarını soruyorlar ve dna testinden sonra aslında nereli oldukları ortaya çıkıyor. 52. saniyede yakın ailesinin türk halkından nefret ettiğini söyleyen (sonradan hükümet olarak değiştiriyor) kürt ablanın ise 3.02 de yüksek oranla caucasus (kafkas - türk) çıkması ise gülümsemeye sebep oluyor. kısacası hiç beklemediğiniz sonuçlar ortaya çıkabilir.

AWESQME bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    arkadaş köken izmir (yani 150 yıl önceye kadara bi gittik izmire kadar gittik; daha da gidersek yunan çıkacaz ellaam)... Gören de beni kürt zannediyor. Artık memleketimi sorana "BEYTÜŞŞEBAP GARDAŞIM" diyorum.
    AWESQME bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    nc750x
    Bence önemli olan nereden geldiğimizden ziyade nerede olduğumuz ve nereye gittiğimizdir.

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    Nasıl yani ? Neye dayanarak sarışın,mavi gözlü Türk olmaz diyorsun ?

Kumanlar,varsaklar ve oğuzların üçok koluna bağlı Türk boylarında sarışın ve mavi gözlülük görülüyor.Hatta eski bir Türk şiirinde bir savaş anlatılırken,savaştaki bir Türk askeri için 'Göz kapakları kapanır oldu mavi gözlerini açamayacak kadar' der.

Benim aşiretim Türkmenistan kökenli bir aşiret.Ankara yakınlarında rum boylarıyla çarpışıp,ganimet elde edip Bolu dağında dinlendiğimiz bile yazar osmanlı kaynaklarında(Sağolsun Yusuf Halaçoğlu ortaya çıkardı).

Çekik gözlülük Kıpçak Türklerinde görülür,Oğuz Türkleri badem gözlüdür.

DNA testlerinede kesinlikle inanmıyorum.Türkiyede millet bilincini yok etmek için ortaya çıkarılan uygulama.Zaten yabancıların Türklerle ilgili söyledikleri hiç bir şeye inanmam.Oğuz Türklerinde sibirya geni az,alpin geni fazla;Kıpçak Türklerinde sibirya geni fazla,alpin geni az görülüyormuş mesela o zaman neye göre benim Türk olup olmadığıma karar verecekler ? Yoksa ellerinde 5000 yıl öncesine dayanan Türk genlerimi var

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    bkz; kıpçaklar
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Güzel konu.

Yaklaşık 1.5 yıldır Türkmenistandayım. Atayurdu diye bildiğimiz topraklarda.

Buraya gelince herşeyin nekadar farklı olduğunu gördük.

Türkmenler kesinlikle türkleri kabul etmez bu 1

Siz de kesinlikle bu insanlarla aynı soydan geldiğinizi kabul etmezsiniz bu da 2.

Burada kısa bir müddet de olsa yaşayan her türkün vardığı kanı şu: Zamanında iyiki burdan gitmişiz, iyi bir yer olsa zaten kalırdık.

Tabiki bu neticenin en büyük nedeni sovyet sömürüsü ve baskısının hala buralarda hissedilir oluşu. Rus olduklarını sanıyorlar ve ruslar gibi davranıyorlar. Türkmence bilmeyen ana dili rusca olan birçok türkmen var. Burada yaşayan hiçbir rus tek kelime türkmence bilmez.

Türklere karşı oldukca sertler. Ve sevmiyorlar.

Ahlak seviyesi neredeyse sıfır.

Konuştukları dili ilk başta anlayamazsınız. Kelime kelime tane tane duyduğunuzda 50 yıl önce konuşulan türkçeden birçok kelimeyi seçebilirsiniz. Örnek vereyim siyah=gara Kırmızı=gızıl Gel=Var Düşündüm=fikirettim Anladım=düşündüm Devlet=Dövlet Abi=Aga Elbise=Köynek ve daha birçok kelime.

Kısacasaı siz onları anlamasanızda Çok yavaş türkçe konuştuğunuzda onlar sizi anlayabiliyor.

Genel olarak insanları değerlendirmek yanlış olur. Sosyal Düşünce ve tepki neredeyse hiç yok. Kendilerini tamamen bırakmış durumdalar.

Topraklarında bet bereket yok. Ne bir ot bitiyor ne de bocek var. Güneş ve kumdan başka birşey yok. Toprağın altındakiler se tamamen kontrol dışı.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel konu.

Siz de kesinlikle bu insanlarla aynı soydan geldiğinizi kabul etmezsiniz bu da 2.

Burada kısa bir müddet de olsa yaşayan her türkün vardığı kanı şu: Zamanında iyiki burdan gitmişiz, iyi bir yer olsa zaten kalırdık.

Tabiki bu neticenin en büyük nedeni sovyet sömürüsü ve baskısının hala buralarda hissedilir oluşu. Rus olduklarını sanıyorlar ve ruslar gibi davranıyorlar. Türkmence bilmeyen ana dili rusca olan birçok türkmen var. Burada yaşayan hiçbir rus tek kelime türkmence bilmez.

Konuştukları dili ilk başta anlayamazsınız. Kelime kelime tane tane duyduğunuzda 50 yıl önce konuşulan türkçeden birçok kelimeyi seçebilirsiniz. Örnek vereyim siyah=gara Kırmızı=gızıl Gel=Var Düşündüm=fikirettim Anladım=düşündüm Devlet=Dövlet Abi=Aga Elbise=Köynek ve daha birçok kelime.

Kısacasaı siz onları anlamasanızda Çok yavaş türkçe konuştuğunuzda onlar sizi anlayabiliyor.

Genel olarak insanları değerlendirmek yanlış olur. Sosyal Düşünce ve tepki neredeyse hiç yok. Kendilerini tamamen bırakmış durumdalar.

Topraklarında bet bereket yok. Ne bir ot bitiyor ne de bocek var. Güneş ve kumdan başka birşey yok. Toprağın altındakiler se tamamen kontrol dışı.
    "Türkler yabancı kadınlarla evlenmeselerdi, dünyanın tek hakimi olurdular" demiştir cengiz han. buradan da anlaşılıyo sanırım herşey. Diğer açıdan bakarsak çin nüfusunu ikiye katlardık. karşı cinste Türk erkekleriyle evlenmek istememiş olsa gerek.. kısacası bizi kabul etmiyor oluşları normal, başlık bile ne kadar Türksünüz diye açılmış zaten

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Hiç birini merak etmiyorum.
    Bugün seferberlik çıksa vatan için cephede en ön saftayım.
    Hamd olsun Allah kalbimize iman nasip etmiş, Türk'üm, müslümanım.
    Dedem babam yada atası beni hiç ilgilendirmiyor.
    Yasin D ve montrello bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani ? Neye dayanarak sarışın,mavi gözlü Türk olmaz diyorsun ?

Kumanlar,varsaklar ve oğuzların üçok koluna bağlı Türk boylarında sarışın ve mavi gözlülük görülüyor.Hatta eski bir Türk şiirinde bir savaş anlatılırken,savaştaki bir Türk askeri için 'Göz kapakları kapanır oldu mavi gözlerini açamayacak kadar' der.

Benim aşiretim Türkmenistan kökenli bir aşiret.Ankara yakınlarında rum boylarıyla çarpışıp,ganimet elde edip Bolu dağında dinlendiğimiz bile yazar osmanlı kaynaklarında(Sağolsun Yusuf Halaçoğlu ortaya çıkardı).

Çekik gözlülük Kıpçak Türklerinde görülür,Oğuz Türkleri badem gözlüdür.

DNA testlerinede kesinlikle inanmıyorum.Türkiyede millet bilincini yok etmek için ortaya çıkarılan uygulama.Zaten yabancıların Türklerle ilgili söyledikleri hiç bir şeye inanmam.Oğuz Türklerinde sibirya geni az,alpin geni fazla;Kıpçak Türklerinde sibirya geni fazla,alpin geni az görülüyormuş mesela o zaman neye göre benim Türk olup olmadığıma karar verecekler ? Yoksa ellerinde 5000 yıl öncesine dayanan Türk genlerimi var
    Bu işin erbabı değilim daha önce izlediğim bir belgeselde açıklıyorlardı milletlerin belirgin özelliklerini. Türklükte sarı saç ve mavi göz genin olmadığını dışarıdan alınanlar dolayı (bkz: Osmanlı) o genin çekinik olarak yerleştiğini açıklıyorlardı. Ben belgeselcilerin yalancısıyım

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel konu.

Kesinlikle çok sağlam noktalara değinmişsiniz.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Biri demiş ya cingen çıkarsan, diğeri slav, afrikan, laz, arap falan hepsi geçmiş de kürt geçmemiş. Düşünsene ya kürt çıkarsan?

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri demiş ya cingen çıkarsan, diğeri slav, afrikan, laz, arap falan hepsi geçmiş de kürt geçmemiş. Düşünsene ya kürt çıkarsan?
    Yarılıyorum :D Kürt mesele değil de kanında "bölücü" çıkarsa büyük dert :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)