Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Android Güncellemesi İçin İsim Kampanyasına Oy Ver

Motovento
    REKLAM ALANI
    jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    Arkadaşlar sosyal medyada android işletim sistemine dünya çapında isim aranıyor sözlük tayfası oylamaya destek atmış ve bulunan isim NAMIK ve 2. sırada :D az bir destek atsak büyük harflerle NAMIK yazın yeter

link aşşağıda
    https://www.android.com/versions/name-n/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden NAMIK ?

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Oylama değil fikir istiyorlar. Milyon kere de namık yazsak sallamazlar. Bu sürüme de diğerleri gibi tatlı bir şeylerin ismini koyarlar sanırsam ki o da nutella falan olur
    Mengu16 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Yeni çıkacak bu android sürümünûn adı normalde adı 7.0 "Nougat" ancak amerikan argosunda bulunan bir aşağılama sözünü çağrıştırmasından dolayı bu isimden vazgeçildi ve isim oylama ile belirlenmekte

Android bütün sürümlerine yiyecek içecek isimleri veriyordu bir ara sonra geleneği bozdular (4.4 kitkat froyo gingerbread gibi)

Android'in pazardaki payı düşünülünce (pazarın %50'si android'e ait google 1.5 MİLYAR android telefon tablet ve hibrit laptop olduğunu doğruladı üstelik bunlar sadece lisanslı dağıtımlar korsanlar bu hesabın dışında %25 pay apple'a geri kalan %25 ise Symbian badaOS Palm ve webOS arasında paylaşılıyor) NAMIK ismi pek mantıklı gelmeyecektir hele ki türkçe anlam ve kullanımını öğrendikten sonra hiç bir şey bulamazlarsa NOVO falan koyarlar yada NEBULA

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni çıkacak bu android sürümünûn adı normalde adı 7.0 "Nougat" ancak amerikan argosunda bulunan bir aşağılama sözünü çağrıştırmasından dolayı bu isimden vazgeçildi ve isim oylama ile belirlenmekte

Android bütün sürümlerine yiyecek içecek isimleri veriyordu bir ara sonra geleneği bozdular (4.4 kitkat froyo gingerbread gibi)

Android'in pazardaki payı düşünülünce (pazarın %50'si android'e ait google 1.5 MİLYAR android telefon tablet ve hibrit laptop olduğunu doğruladı üstelik bunlar sadece lisanslı dağıtımlar korsanlar bu hesabın dışında %25 pay apple'a geri kalan %25 ise Symbian badaOS Palm ve webOS arasında paylaşılıyor) NAMIK ismi pek mantıklı gelmeyecektir hele ki türkçe anlam ve kullanımını öğrendikten sonra hiç bir şey bulamazlarsa NOVO falan koyarlar yada NEBULA
    Android'de lisanslama diye bişey yokki. Sadece Google'ın Android cihazlarında olmasını istediği minimum özellikler var. O özellikleri sağlıyorsa cihazın Official olarak Android kullanabilir.
    MotorKafa bunu beğendi.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    amaç zaten trolleme olduğu için sözlük yazarları arafından yayılmaya çalışılan bir isim sadece namık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Android'de lisanslama diye bişey yokki. Sadece Google'ın Android cihazlarında olmasını istediği minimum özellikler var. O özellikleri sağlıyorsa cihazın Official olarak Android kullanabilir.
    Geçenlerde 100-200 liraya satılan çin malı tabletler hakkında bir yazı okumuştum orada üreticilerin play market erişimi için gerekli olan lisans parasını ödememek için korsan yazılım kullandıkları geçiyordu oradan aklımda kalmış üzerine küresel bir marka değeri de binince bir linux distrosu olan android'e windows gözüyle bakmaya başlamıştım sadece OEM olmak üzere dağıtılıyor sanırsam yani download edilebilir bir şey değil

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Geçenlerde 100-200 liraya satılan çin malı tabletler hakkında bir yazı okumuştum orada üreticilerin play market erişimi için gerekli olan lisans parasını ödememek için korsan yazılım kullandıkları geçiyordu oradan aklımda kalmış üzerine küresel bir marka değeri de binince bir linux distrosu olan android'e windows gözüyle bakmaya başlamıştım sadece OEM olmak üzere dağıtılıyor sanırsam yani download edilebilir bir şey değil
    Bknz: RemixOS X86 Android

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Android yüzde 100 açık kaynak değil ama kaynak kodunu indirip kendi Android sürümünüzü yapabilirsiniz. Yalnız bunun için Android telefon kullanmayın, cihaz soft brick olur üzülürsünüz. Android uyumlu mini bilgisayarlar var onlarda bir buton yardımıyla yazılım yüklemesi başlatılıyo. Soft brick olayı yok.

gönderdim hem çikolata ismi mi olucak birde kro ismi olsun

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    NUGAT yazip göndermistim ama baltayi tasa vurduk galiba.
    Ne bileyim ben american argosunu!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Daha bana android 6 gelmedi insanlar 7 ye isim buluyor :(

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    bi kere de kebap-şalgam yapsınlar. çikolata çikolata bi yere kadar... şeker komasına sokacaklar adamı
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Mondial Drift
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha bana android 6 gelmedi insanlar 7 ye isim buluyor :(
    6 mı ben 4.4.2 kullanıyorum pek önemli degil ama koyuyo genede

Nevada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    City Bike Racing 125
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden NAMIK ?
    Kampanyayı başlatan inci sözlük. Sorunun oradaki cevabı: ANDROID'N AMK

İşte bu yüzden Namık
    Onurhan D ve potasyum bunu beğendiler.
    Ne gemiler yaptım, ne gemiler yaktım...

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Ne büyük iş valla tebrikler ha namık ha mamık ne farkeder yani trollesen ne trollemesen ne adam bedavadan reklam yapıyo işte bizimkiler de alet oluyor.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Kazandibi, güllaç ya da lokum olsun.. delight..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)