Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yıllardır süren ulaşım sıkıntım ve önerileriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle yazım biraz uzun olabilir benim için büyük bir sıkıntımı paylaşacağım baştan özür dilerim.üniversitemin bitmesine 2.5 yıl var.küçüklükten beri motosiklet sevdalısıyım ama biraz gururlu olduğum için ailemden durumumuz iyi olmasına rağmen bana motor alın demedim,demem de.bu yüzden futbol hakemi oldum kendim çalışıp para biriktiriyorum.Maçlara antremanlara ve okula minibüs ile gidip geliyorum ancak problem şu ki boyum 188 olduğu için hem minibüslere sığmıyorum fiziksel sıkıntı çekiyorum hem o deli gibi dolu olan minibüse son kalan hava boşluğundan biniyorum hem de hastane minibüsü olduğu için açıkçası çok tedirgin oluyorum.dolu gelip durmayan minibüsleri 15dklık yol için 1 saat yenisini beklemek de cabası.yani artık benim için sinir stres sebebi olan bu minibüslerden kurtulmak için tutkunu olduğum motosikletlere keyif için değil ulaşım için bakıyorum.motosikletlerin vızır vızır çalındığı bir semtte yaşıyorum.bu yüzden supersport sevdalısı biri olmama rağmen hem yanımda çanta+kilit taşıyabilmek hem de evime sokabilmek için bir scooter almayı düşünüyorum.devletimizin hırsızlara olan tutumu ve yakında kapalı otopark olmaması yüzünden motorumu eve sokucam.2 odam var 1ini üzülerek otopark yapıcam buna annemi bile kolaylıkla ikna ettim :(.boyum da 188 olduğu için kendime uygun scooter da bulmakta sıkıntı çekiyorum.maxi scooter tarzı değil de normal boyutlarda ancak altımda komik durmayacak ,beni tamirden tamire koşturmayacak çin malı olmayan bir scooter öneriniz var mı?
    (ekipmanlar için ayrı para ayırdım motor için bütçem 7 bin lira ancak her ay 500 lira daha artıyor)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    7 lirayı sallasan çin malı scootera denk getiremezsin zaten. yamaha xcity 250 bak

13500 tl olduğu için sadece baktım ).
    zaferce bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ivan bebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13500 tl olduğu için sadece baktım ).
    sıfır olacaksa pcx de alamazsın ki
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Haklısınız cbf ybr tarzı motorlara da baktım aslında ama çantamı taşıyacak yer yok bu sefer de ne yapacağımı bilmiyorum :(

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Kymco agilty cıty 200i sıfır 7 bin cıvarı sym hd200i 9 bin cıvarı yamaha xster 150 9 bin civarı rks logik 150cc 6 bin cıvarı bunların hepsi 16 in lastik ve bu boylaragöre ama koltuk altı bagajına bir kask bile sığmıyor yarım kask sığıyor

Kısacası kendine 16 inc lastikli scooter veya macxscooter bakıncaksın google yaz veya forumdan bol bol araştır
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)