Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Amatör kümes tavukçuluğu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar herkese iyi günler şimdi bizim binanın çatıda 10 metrekare bi kümes var ve boş duruyo bende değerlendirmek istedim ve tavuk besleyebileceğim aklıma geldi hoşumada gidiyo sadece tavuk beslicem yumurtaları için yaşlanınca kesmek içinde o yüzden bikaç türe ihtiyacım var ama aklımda bikaç soru var gerekli araştırmalar yaptım fakat net sonuçlara ihtiyacım var sorularım şunlar

1- 10 metrekare alanda kaç adet besleyebilirim?
    2- hem yaz hem kış yumurtlayan cinsler hangileri?
    3- hem etlik hem yumurtalık cinsler hangileri?
    4- civcivken beslemek istiyorum ne yem kullanabilirim ve yemlerini nerden temin edebilirim?
    5- istediğim cinslerin civcivlerini nerden bulabilirim?
    şimdilik bu kadar bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bütün tavuk 7-8 lira.. 6 yumurta 5-6 lira. kesmenin mantığı yok yumurta almaya bak. cinslerden anlamam ama kızlı erkekli bi grup atarsan onlar mekanın kapasitesine göre ayarlar
    mustafa_325 bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Horozsuz bu iş olmaz )

Horoz oldumuydu gelcek şikayetleri göze al, hatta sesinden kendiniz bile ilallah edebilirsiniz.

Köy / müstakil bahça ola idi dadından yinmezdide, bina çatısı 10m2 , horoz = sinir/stress.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Horoz oldumuydu gelcek şikayetleri göze al, hatta sesinden kendiniz bile ilallah edebilirsiniz.

Köy / müstakil bahça ola idi dadından yinmezdide, bina çatısı 10m2 , horoz = sinir/stress.
    aynen o yüzden horoza şuanlık bulaşmak istemiyorum kafam rahat olsun

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı Onur2876 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese iyi günler şimdi bizim binanın çatıda 10 metrekare bi kümes var ve boş duruyo bende değerlendirmek istedim ve tavuk besleyebileceğim aklıma geldi hoşumada gidiyo sadece tavuk beslicem yumurtaları için yaşlanınca kesmek içinde o yüzden bikaç türe ihtiyacım var ama aklımda bikaç soru var gerekli araştırmalar yaptım fakat net sonuçlara ihtiyacım var sorularım şunlar

1- 10 metrekare alanda kaç adet besleyebilirim?
    2- hem yaz hem kış yumurtlayan cinsler hangileri?
    3- hem etlik hem yumurtalık cinsler hangileri?
    4- civcivken beslemek istiyorum ne yem kullanabilirim ve yemlerini nerden temin edebilirim?
    5- istediğim cinslerin civcivlerini nerden bulabilirim?
    şimdilik bu kadar bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim...
    bu soru tam bana göre ilgi alanıma giriyor.
    1-40 tane kadar besleye bilirsiniz
    2-3 atak S.playmaut(çilli).lohman brown,susex cinslerinı besleyebilirsiniz.
    4-civciv yemlerini satan yerler var.petshoplardanda alabilirsin.en uygunu çuvalla almak internette yerlerini bulabilirsin,
    5-kuluçkadünyasi,evcilsevgisi.com. kuluckaclup.com vs gibi sitelerde bulabilirsin.(internet)
    merak ettiğiniz konular olursa özelden mesaj yazın.elmden geldiğikadar yardımcı olurum.
    size tavsiyem ilginiz varsa hobby olarak ilgileniyorsanız az sayıda yapın.(en fazla 10 tane)günluk 6-7 yumurta alırsınız.
    fazla tavuk fazla koku şikayet ederlerse kümesi kaldırmak zorunda kalabilirsin kesinlikle horoz bulundurma ötüp cevreyi rahatsız etmesin.
    ev atiklarını verebilirsin yesilliklerin bir zararı yok yemek artiklarını fazla verirseniz tavuk yaglandiğginda yumurtayı keser.
    fazil, Onur2876 ve josepth_o6 bunu beğendiler.

Haci abi tavuk yemiydi gubreydi falan hic dogal degil. Solucan alacan bolca sebze meyve artigi ekmek hatta yakin koylerden dogal tezek alip atacan ki topragin dogal olsun yumurtan da dogal olsun

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak ettiğiniz konular olursa özelden mesaj yazın.elmden geldiğikadar yardımcı olurum.
    Buradan devam ettirirseniz memnun oluruz. Bizde faydalanırız. Kolay gelsin.

Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu soru tam bana göre ilgi alanıma giriyor.
    1-40 tane kadar besleye bilirsiniz
    2-3 atak S.playmaut(çilli).lohman brown,susex cinslerinı besleyebilirsiniz.
    4-civciv yemlerini satan yerler var.petshoplardanda alabilirsin.en uygunu çuvalla almak internette yerlerini bulabilirsin,
    5-kuluçkadünyasi,evcilsevgisi.com. kuluckaclup.com vs gibi sitelerde bulabilirsin.(internet)
    size tavsiyem ilginiz varsa hobby olarak ilgileniyorsanız az sayıda yapın.(en fazla 10 tane)günluk 6-7 yumurta alırsınız.
    fazla tavuk fazla koku şikayet ederlerse kümesi kaldırmak zorunda kalabilirsin kesinlikle horoz bulundurma ötüp cevreyi rahatsız etmesin.
    ev atiklarını verebilirsin yesilliklerin bir zararı yok yemek artiklarını fazla verirseniz tavuk yaglandiğginda yumurtayı keser.
    Benim aklımda ligorin vardı fakat onlar sonbaharda tüy yenileme sebebiyle felan kışın yumurtlamıyormuş ve etlik değilmiş light sussex aklımda kesin var hem görünüşü ile insanı cezbediyor hemde yumurtacı bi tavuk lohman brown da kesin kararlarım arasında oda yumurtacı ve etlik güzel tavuklardan plymouth rock ta görünüşü hoş güzel tavuklardan bide rhode island white beslemek istiyorum oda hem yumurta açısından hemde görünüş açısından güzel tavuk bunlar uygunmudur bana ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)