Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurtdışı Sipariş - Gümrük Olayları - Para İadesi Ve Sorunlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Geçenlerde yurtdışından bir ürün sipariş vermiştim (165 Euro - Kargo dahil), ama satıcıya ısrarla özel kargo firmasıyla göndermemesini söylememe rağmen (Sipariş formunda ve paypal'dan da ödeme yaparken belirtmiştim.) TNT kargo ile gönderdiği için malum gümrükte takıldı ve kargo firması tonla masraf çıkardı. Bende ürünü almayacağımı söyledim ve satıcıya iadesini istedim. Devlet postası ile aynı üründen tekrar göndermesini kargo masraflarını karşılamayı önerdim. Bir dönüş olmadı ve daha sonra paypal'a durumu anlattım ve para iadesi aldım. Biraz önce bir mail atmış bana ;

TNT requires 50€ (to pay import duty and canceling your order) because you didn't pick up your order,
    Our costs with your order reached 215€ (165€ invoice + 50€ import duty).
    We are asking for you to pay half of this amount or we will contact competent authority.

50euro'nun mu yarısını istiyorlar.. 215 euro'nun mu tam olarak anlayamadım ve bu arkadaşların nasıl bir yasal yaptırımı olabilir. Fikir ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Bizim masraflarımız senin siparişinle 215 euro'yu buldu diyor hocam. 165 fatıra 50 de ithalat vergisi demiş.

Muhtemelen işte 215 euronun yarısını istiyor.
    Paypal hemen iade etti mi ya. Hİç denememiştim ama bu kadar hızlı olduğunu da bilmiyordum.

Paypal'ın iadesi 15-20 gün sürdü hocam.. Benden olayları yazmamı istedi karşı taraftan cevap istedi ... Karar verdi iade etti..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Yukarıya taşısam..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler