Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dizel mi Benzinli mi ? Performans yönünden daha iyidir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Arkadaşlar benim tek üyesi olduğum forum burası oldugu için tüm sorunlarımı mutluluklarımı bu forumda paylaşıyorum. Ve forumumuzu çok seviyorum

Geçtiğimiz günlerde bir konu açtım Fakat araç kıyaslamaları farklıydı.

Şimdi Kia Ceed 1.6 GDI (Düz vites) ile Renault Clio 1.5 Dci KArşılaştırması isteyeceğim.
    Motor hacimleri birbirine yakın iki araba Bende 2014 Kia Ceed var Arkadaşımda 2015 Clio 1.5 var.
    Şimdi arkadaşım ben seni rahatlıkla Kalkışdada düz yoldada geçerim diyor. Fakat Benim arba benzinli olmasına rağmen 135 beygir güç üretiyor. Clio ise 75 beygir Şimdi arkadaşlar bu clio dizel tork sebebiyle benzinli Kia Ceedi geçer mi ?

Model Adı

Kia Ceed 1.6 GDI Comfort

Renault Clio 1.5 DCi Joy

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Clio için rölantide daha torkunu hissettirdiğini söylüyorlar. Düşük devirde dahi torklu imiş. Ama bence kia ceed 135 beygirini kalkışta hissettirir. Daha önde kalkacağını düşünüyorum. Clio kolay kolay yetişemez gibi geliyor çünkü arada ciddi fark var. Kalkışta clio geçse bile kia peşinden geçmeli.
    Ölüborlu bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu arkadaşını ikna ette kapışın artık biran önce.
    Ölüborlu, sagat, bilirkişi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu arkadaşını ikna ette kapışın artık biran önce.
    Arkadaş Bayağı şımardı zaten :D Akşam kapışacağız İnşallah

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    azıcık nette baksanız göreceksiniz ama araştırma ruhu yok

kağıtüstündeki verilere göre;
    son hız kia 178 clio 168
    0-100 hızlanma kia 11.1 sn clio 14.3 muhtemelen 100 den sonra aranızdaki fark daha da artacaktır.

bunlara göre sırf tork u yüksek diye geçebileceğini sanmıyorum ancak bu iş kullanana da bağlıdır.

hayırlı işler...
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    sende bir kaç gün önce 2002 model 1.2 motor Fiat Siena yok muydu la arkadaş kafa çok güzel...

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Taksicilik yaparken lineamla ne cliolar yemiştim be :D aynı aracı günde 10 saat, bazen daha fazla kullandığın Zaman aracın nerde Nasıl tepki vereceğini, uzman birinden daha iyi o aracı kullandığını anlıyorsun. Kralı gelse o aracı senden iyi kullanamaz. Birazda sürücüye bağlı

Motosikleti
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azıcık nette baksanız göreceksiniz ama araştırma ruhu yok

kağıtüstündeki verilere göre;
    son hız kia 178 clio 168
    0-100 hızlanma kia 11.1 sn clio 14.3 muhtemelen 100 den sonra aranızdaki fark daha da artacaktır.

bunlara göre sırf tork u yüksek diye geçebileceğini sanmıyorum ancak bu iş kullanana da bağlıdır.

hayırlı işler...
    http://otomobiltavsiyesi.com/kia-ceed.html

Bende 0-100 km hızlanma 9.9 sn buldum Düz vites olan için arabadan fazla olmadığı için ve 2 ssenedir üretilmiyor bu motor ondan fazla bilgi bulamıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Alıntı sagat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende bir kaç gün önce 2002 model 1.2 motor Fiat Siena yok muydu la arkadaş kafa çok güzel...
    Daha önceki konularıma bak 1 sene filan önceki Kia Ceed olduğunu göreceksin. Hemde o arabayı almadan öncede bu forumdan yardım aldımmm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

3 tane motorum var ona bakılırsa Kafa çok güzel filan yazman doğru değil

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Alıntı Ölüborlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://otomobiltavsiyesi.com/kia-ceed.html

Bende 0-100 km hızlanma 9.9 sn buldum Düz vites olan için arabadan fazla olmadığı için ve 2 ssenedir üretilmiyor bu motor ondan fazla bilgi bulamıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Daha önceki konularıma bak 1 sene filan önceki Kia Ceed olduğunu göreceksin. Hemde o arabayı almadan öncede bu forumdan yardım aldımmm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

3 tane motorum var ona bakılırsa Kafa çok güzel filan yazman doğru değil
    Önceki sorunda da "bu neyin kafası" görseli paylaştım ona alınmadın niyeyse.
    Bilmem kaç yaşındaki arabaların motor durumları bilinmeden fabrika verileri üzerinden o mu geçer bu mu geçer diye soruyorsun, o yüzden kafan çok güzel.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Dizel bir araçla benzinli bir araç hiç bir zaman aynı kulvarda olmaz.
    Kıyas etmek mantıklı değil.

Benzin her zaman için daha çabuk biter, benzinli araç daha devirlidir, daha seridir..

Dizel torkludur, güçlüdür, devirsizdir, geç açılır, yakıtı ekonomik kullanır.

Tabi siz tutupta 2.0 dizel ile 1.4 benzinliyi aynı yere koyarsanız dizel alır.

Hacimler eşit olduğu sürece benzinli araç arayı açar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    dizel turbolu bir araç tork farkı olduğu için yokuşlarda vs daha rahat çıkacaktır

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizel bir araçla benzinli bir araç hiç bir zaman aynı kulvarda olmaz.
    Kıyas etmek mantıklı değil.

Benzin her zaman için daha çabuk biter, benzinli araç daha devirlidir, daha seridir..

Dizel torkludur, güçlüdür, devirsizdir, geç açılır, yakıtı ekonomik kullanır.

Tabi siz tutupta 2.0 dizel ile 1.4 benzinliyi aynı yere koyarsanız dizel alır.

Hacimler eşit olduğu sürece benzinli araç arayı açar..
    Konuya bütünlük açısından buda burada bulunsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu soruyu sormak bile abes, google a yazsan hemen cikardi, elbette icten yanmali motorlardao diesel motorlar, benzinli motorlardan verimlidir. Yakit birimi basina verdikleri enerji daha yusektir, daha verimli yanarlar.

SweentLy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakın güçlerde dizelin benzinliden daha seri olmasının sebebi turbodur. Bu yüzden genelde dizel araba benzinliden daha seridir daha iyi çeker falan deniyor ancak eğer benzinli olan arabada turboluysa işler değişir.
    Eğer turbo benzinle dizel karşılaştırılıyosa ve güçler yakınsa turbo benzin daha seri olur.
    Ayrıca bence Kia Ceed alır

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kia Ceed 1.6 GDI'da 1. vitesi devir kesiciye kadar kullanırsan Clio yanına bile yaklaşamaz. Bizde aynı motoru kullanan Hyundai i30 var. Gücünü sonuna kadar kullanırsan 100 beygir altı hiç bir dizel araç ona yetişemez.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferrari iyidir lamborghini de iyi sayılır porsche da performans yönünden fena değildir. bu gecelik masalımız bu kadar hadi uykuya bakalım şimdi

Motosikleti
    Antalyada yaşayanlar bilir Trafikden rahat etmek için 3 saat önce DÖŞEMEALTI mevkiine çıktık. Önce Sanayi ısıklarda kepezaltında lambadan kalkış yaptık. Kalkış anında 2 sn yanyana olan arabalar Ceedin devir genişliğiyle uzayıp gitti. Sonra rampa yukarı deneyelim dedik Kepez yukarıya çıkışda yarış yapmak istedik fakat Arkadaşımın arabası 100 ile virajlara girince kayma eğilimi gösterdi clio ondan oradada açık ara ben geçtim.

Asıl ORGANİZE sanayi yoluna geldik. Bilenler bilir Düm düz yoldur. Işıkda kalktık direk öne geçtim. Uzayıp gidiyormuş

Yani Dizel o kadar büyütülecek bişey değilmiş. Son hızda dizel clio belki geçer diye bastı haliyle bende bastım. 170 km zor bela yapmış o 170 ulaştıgında ben 195 km hızdaydım.

Dizeldeki tork o kadarda çok işe yaramıyormuş anladığım kadarıyla bu arada kia ceed in torkuna baktım. 165 tork var.
    Clio da ise 200 tork var.

Tork olarak Dizel Clio yüksek ama beygir olarak Benzinli Kia Ceed Yüksek Clio 75 beygir Kia Ceed 135 beygir. Anladığım bir başka şey ise Tork dan daha önemli şey galiba beygirinde önemi var performans için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)