Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Medeniyetin beşiği özenilen amerika..

Motovento
    REKLAM ALANI

burada.

olay kaliforniyada geçiyor,
    fresno Polis departmanından 2 polis, araçlarını durduruyorlar,
    40 yaşındaki freddy centeno yı öldürüyorlar, üzeri çıplak bir silah yok,
    uzakdan ellerini yere yatır diye uyarı yapıp, anında hiç bir taaruz silah vs doğrultumadığı anda
    bilerek ve istiyerek ateş ediyorlar, adam yere düşüyor, hala daha ellerini yere koy diye bağırıyorlar polis amcalar, bu neyin kafasıdır anlamıyorum,

ülkemizin adalet sistemini böylemi olmasını istersiniz )

öpünde başınızın üstüne koyun ülkemizi ve yasalarını..
    mustbe bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Rezerve...

O da olur abisi az sabret.

Hedef 2023.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Video kalitesinin düşüklüğünden dolayı net gözükmüyor 10. saniyede üstü çıplak adam polisleri görünce belinden silah çıkartıyor. Aynı olay bizde olsa adam önce polisleri öldürür sonra yakalanıp hapse atılırdı.
    jackonbir, Olcay Avşar ve nuwanda324 bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Üşenmedim;

Çıplak adamın sağ elindeki tabancanın yakınına kırmızı nokta koydum.

Kamera polisin yaka kamerası, yani polis kendini bu görüntü ile savunmuştur muhtemelen.

Kanundan haberim yok ama herhalde bu tür olayların önüne geçmek, polisin kimi niye vurduğunu ispat etmek için bu kameralı sisteme geçtiler.

Evet bizde de böyle olsun, polisin kaskında yakasında kamera olsun. Şüphelinin elinde polisi veya diğer insanları tehdit eden herhangi bir silah var ise hemen vursun.

Ruhsatlı silah taşıyan insanların polis çevirmesinde, ruhsatı göstermek için elini cüzdanına atmaması gerektiğini öğrendim. Niçin çünkü polis sizin yürüyüşünüzden veyahut kıyafetinizden silah taşıdığınız anlamış olabilir. Ruhsatlı silah taşıyan kişi polis ile bu tür bir iletişime geçtiği an şöyle davranmalı; ellerini kaldırmalı ve mesela "memur bey tabancam belimin sağında, ruhsatım da sol arka cebimde cüzdanımda" demeli.
    initial-D, kyagmur, oluroyle ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

sevgili moderatörüm süpersin fark etmemiştim silahının olduğunu görüntü kalitesinden pek anlaşılmıyor..

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    evet böyle polisler istiyoruz ben kanunsuz isem ilk beni vursun helaldir yeter ki adaleti sağlasın küçücük çocuğa tecavüz edip de hapiste semirtilmesin suçlular
    sheriff87 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Eger amerika hakikaten medeniyetin besigi ise bu iki polisi fena ziplatirlar.
    Olayin içerigine ulasip takip etmek lazim.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Amerika medeniyetin değil kapitalizmin beşiği. Medeniyetin beşiği Avrupa. İkisi arasında çok büyük farklar var. Biz eleştiren kesim olarak zaten amerikayı değil Almanya İsveç Norveç Hollanda Belçika hatta Japonya gibi ülkeleri örnek alıyoruz. Bunlara sosyal devlet, refah seviyesi yüksek milletler denir. Amerika ise aksine kapitalist sistemin merkezidir ve bizim ülkemizin bu halde olma sebebi de bu vahşi kapitalizmin kölesi olmamızdır.

Şimdi ideoloji konusunda aydınlandığına göre gidip kumda oynamaya devam edebilirsin.
    abeciMotoru bunu beğendi.

neden kumda oyniyayım? ben o yaşı geçeli çok oldu,

senin söylemene göre "kapitalizmin kölesi olmamızdır" diyerekden
    esasında seninde şuurlu olarak bu kumda oynadığını gösterir, profilinde tr de yaşadığın görülüyor, ve kast ettiğin kum hangi tür kumdur, bizi aydınlatırmısın,

benim aklıma gelen kum türleri; kuş kumu, sahil kumu, kum çok,
    türkiyede kumda oyniyan halkı aydınlat.. ))

Motosikleti
    yok
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden kumda oyniyayım? ben o yaşı geçeli çok oldu,

senin söylemene göre "kapitalizmin kölesi olmamızdır" diyerekden
    esasında seninde şuurlu olarak bu kumda oynadığını gösterir, profilinde tr de yaşadığın görülüyor, ve kast ettiğin kum hangi tür kumdur, bizi aydınlatırmısın,

benim aklıma gelen kum türleri; kuş kumu, sahil kumu, kum çok,
    türkiyede kumda oyniyan halkı aydınlat.. ))
    güzel ülkemizin yasalrı çocuklara tecavüzü meşrulaştırma yolunda ilerlerken senin gelip burda eleştiren insanları eleştirme sebebin nedir?
    medeniyete ulaşamadığımız için her gün onlarca kız çocuğu aile zoruyla evlendirilirken
    medeniyete ulaşamadığımız için her gün yüzlerce kadın dövülürken
    medeniyete ulaşamadığımız için her gün trafikte yok yere insanlar öldürülürken
    medeniyete ulaşamadığımız için ülkemizde doktorlar katledilirken
    medeniyete ulaşamadığımız için trafik kurallarına uyma sorunumuzdan dolayı trafikte her gün onlarca insan ölürken
    medeniyete ulaşamadığımız için bunların her gün bin katı olay olurken ,

geliyorsun buraya kapitalizmin merkezini medeniyetle bir arada yazıp halinize şükredin diyorsun.

medeniyeti kötüleyerek , insanlarda algı oluşturmaya çabalayarak bu üstte yazılanların hepsinde parmağın oluyor farkında olacak kadar aklın olsa da olmasa da.

nerde kumda oynayacağına kendin karar ver, her şeyi her zaman başkasından beklememeniz gerektiğini öğrenemediniz gitti.
    kyagmur, RuzgarSA ve mandarake bunu beğendiler.

benim o tarz bir amacım yok, ciddi pisikolojik sıkıntıların olabileceğini düşünüyorum, kendini bir doktora gösteri ver, polemik yaratiyorsun sürekli her konudaki mesajlarınla, kafayı takacak adammı arıyorsun nedir anlamışda değilim, uzatmadan efendi olmayı bilmek gerekir.
    ben senin babanın oğlu değilim, öyle kumda oyna felan efendi ol emri vaki konuşup durma.

Motosikleti
    yok
    O tarz bir amacın olmadığını biliyorum. Ancak bu medeniyet karşıtı düşünce onlara çanak tutuyor onu ne yapalım? Kimseyi kırmak istemiyorum uzatmanın luzumu yok. Ağır yazdığının farkındayım kırıldıysan özür dilerim. Umarım sen de ne kadar ağır bir şey yazdığının farkına varırsın bir gün.

peki özrünü kabul ettim ) bende özür diliyorum öyleyse incitti isem seni, iyi dostluklar kapışmalarla başlarmış derler..

aklıma ilk gelen kelime idi o, basitce sorabilirsin bana böyle bir amacınmı var, yönlendirmemi yapıyorsun, özür dilemesini bilirim, özeldende yazabilirsin,

benim siyasetle yönlendirmelerle felan işim olmaz ilgi alanımada girmez,

bir çok insanda kapağı oraya atayip orada yaşiyayım gibi bir özenme düşünceleri vardır, "özenilen besiği" buradan çıktı esasında aklımdan, çok fazla gelişmişlikde iyi değil bununda farkındayim..

amerika ile ilgili çokca bu tarz ansızın vurma videoları gözüme çarptı geçmişte,

bizde olsa adam silahı doğrultup 1 el sıkmasına kadar beklerler, etrafını sararlar..

Motosikleti
    yok
    Sorun yok o zaman ben de teşekkür ederim sağduyun için. ☺

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Puçuhenzap puçuhenzap diyince müzik çalacak sandım. Sanki puçuhenzap diyince hep iyi şeyler olacakmış gibi.(Ne kadarda iyi niyetli bir erkek)

Polislere herhangi bir yaptirim olur mu orasını bilemeyiz. Sonuçta bir şarjörü boşaltıyolar adamın üstüne.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Bende ozur dilerim, icinden geldi herkes dilemis )

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Daha önce de yazmıştım, yirmi küsür kulak tipasi denedim. Bariz en üstünü:

Howard Leight PLT-1

En çok ses kısanı değil, ancak kulağa en çabuk ve kolay takılani, en az rahatsız edeni, en az kirleneni. Elinizde sıkmadan direk takabiliyorsunuz.

On dakikalığına dahi olsa, otobana çıkacaksam eğer, takıyorum. Çok kolay çünkü.
    Sokollu bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Howard Leight PLT-1

En çok ses kısanı değil, ancak kulağa en çabuk ve kolay takılani, en az rahatsız edeni, en az kirleneni. Elinizde sıkmadan direk takabiliyorsunuz.

Salataya maydanoz yakismamis
    hasmet bunu beğendi.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Howard Leight PLT-1

Hocam kaydırma yapmışsınız bir alt başlık olacaktı sanırım
    hasmet ve Sokollu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)