Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnternette satışı yasal mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bugün gittigidiyorda dolaşırken 1 kilo demir granül satıldığını fark ettim. Ülkece endişeli günler geçirdiğimiz bir zamanda bu ürünün satışı doğru mu ?
    http://urun.gittigidiyor.com/diger-h...1-kg-215066615

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu eğer bildiğimiz demir ise satışı serbest.Av malzemeleri satan bayiilerde de farklı boyutlarda demir saçmalar satılıyor ve herkes kolayca ulaşabiliyor.Bunların dışında bazı kimyasalları satın almak için özel izin istiyorlar.Mesela bir ara görev yaptığım toprak analiz laboratuarında analizlerde kullanmak üzere yüksek saflıkta HCl satın alacaktık,uyuşturucu yapımında kullanıldığı için özel izin istediler.Bizde biraz düşük saflıktaki HCl den aldık.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu eğer bildiğimiz demir ise satışı serbest.Av malzemeleri satan bayiilerde de farklı boyutlarda demir saçmalar satılıyor ve herkes kolayca ulaşabiliyor.Bunların dışında bazı kimyasalları satın almak için özel izin istiyorlar.Mesela bir ara görev yaptığım toprak analiz laboratuarında analizlerde kullanmak üzere yüksek saflıkta HCl satın alacaktık,uyuşturucu yapımında kullanıldığı için özel izin istediler.Bizde biraz düşük saflıktaki HCl den aldık.
    Açıklama için teşekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

dayım bu işi yapıyor ne zaman arasak mal pişiriyorum diyor ne çalışkan bir adam
    tyrung ve Furkan Tarık bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.konbini.com/us/wp-content...eisenberg.jpeg

dayım bu işi yapıyor ne zaman arasak mal pişiriyorum diyor ne çalışkan bir adam

Mengu linkini verdiği demir parçacıklar bomba yapımında kullanılma ihtimali olduğu için satışı doğru mu diye sormuş.Ben HCl örneğini bomba veya uyuşturucu yapımında kullanılma ihtimali olan bazı kimyasalların çeşitli izinler alınmadan satın alınamayacağını anlatmak için verdim.Ama bu demir tanecikler gibi parça tesiri yapabilecek malzemelere ulaşmak kolay.Ne yapılırsa yapılsın parça tesiri etkisi yaratacak malzeme her şekilde bulunur adam saçma koyar,çivi koyar,vida koyar, yine benzer etkiyi sağlar.Yanlış anlamadıysam durum bu.
    istanbu_gezg bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    hocam bende biliyorum misketlerin ne kadar tehlikeli olduğunu herkes gergin bira latife olsun anlamında dayımın fotografını ekledim

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Av tüfeği saçması değil mi bunlar. Köşedeki av baayisinden bile bulabilirsinz. bomba yapmak için maddeye deyil mantığa ihtiyaç var hocam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)