Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mahkemede Tanık Olmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gt250r
    Polise verdiğin ifade mahkemede hakim karsisina yazili ifade olarak geçer,yazili ifadeyii çoğu hakim okumaz bile(polislerin yardimi veya baskisi olabilme güvensizliginden dolayi) önemli olan hakim karsisindaki sözlü ifadendir,ezbere iş yaparsan hakimin soracağı tek bir soruda tüm ezberini bozmak zorunda kalabilirsin ve sacmalaman muhtemel.Tanik olarak sikinti yaşamak istemiyorsan olayin en uç noktası neyse o an bulunmadigini,görmediğini dile getirir sadece baslangic neyse o an emin olmamakla beraber birşeyler söylersin.Yani yalanci tanik olmayacaksin doğrucu tanikta olmayacaksin.İkisinden birini yapmak zorundaysan doğrucu olacaksin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Sen olayı bi anlatsana bize. Korkma ihbar etmeyiz seni.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Gerilme ve yalan söyleme. Mahkemede güzel soru sorarlar, sen ben gibi normal adamın aman ucu bana dokunmasın diye söylediği en küçük yalan veya söylemediği gerçek aynı dakikada ortaya çıkar. Diğer arkadaşlar gibi beni de kıllandırdın ki hakim ne düşünür kim bilir

Motosikleti
    Derbi ETX
    Kısaca arkadaşlar bilmemem gereken bir şeyi öğrendim, germeyin beni.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yaninda hafifletici sepetler götür.
    Hakim çok zorlarsa tepsi müdafa dersin.

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oooo çok zor durum. Konuşursam öpecekler beni diyorsun yani. Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal durumu var. İki ucu boklu değnek. Ülkeyi terketmek kesin çözüm.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "bilmemem gereken bir şeyi öğrendim" dedin mi olay ciddi demektir. benim anladığım; doğruyu söylersem arkadaşlarla sıkıntı olur, yalan söylersem mahkemede sıkıntı olur türünden ikilem içerisindesin gibi geldi bana.
    birden fazla kişinin bildiği sır değildir.%99 arkadaşlarının yaptığı halt ortaya çıkar, o zaman sen mahkemede yalan beyanda bulunduysan; en iyimser ihtimalle yalancı şahitlik ve adaleti yanılmaktan sıkıntı yaşarsın.
    vatandaşlık görevini yapıp, dürüstçe ne biliyorsan hepsini anlat ki den de arada karambole gitme.
    JafJaf bunu beğendi.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Tanık olarak çağrıldığına göre o bilmemen gereken şeyi bildiğini biliyorlar. Artık saklamaya çalışırsan yalan beyandan dolayı senide o bilmemen gereken şeye suç ortağı ederler. Mecbur anlatacaksın mahkemeye.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Olay ne olayı açıkla bari habire germeyin beni diyosun ne konu açtın ozaman

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    ifademde ne yazıyorsa dogrudur baska da bıse bılmem de gec
    ben davacı olarak hakım sordugunda hatırlamıyorum demıstım ıfadeden bana okumustu sagolsun
    sonrasında kac tane davan var demıstı

gerılmen normal
    bu ulkede hersey olabılır
    ıse gıderken olebılır, evınde kapana tup vurup oldurulebılır, grıp dıye gıttıgın yerden mıdenı aldırmıs olarak bulabılırsın kendını

bence kolla .tu
    JafJaf bunu beğendi.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ifademde ne yazıyorsa dogrudur baska da bıse bılmem de gec
    ben davacı olarak hakım sordugunda hatırlamıyorum demıstım ıfadeden bana okumustu sagolsun
    sonrasında kac tane davan var demıstı

gerılmen normal
    bu ulkede hersey olabılır
    ıse gıderken olebılır, evınde kapana tup vurup oldurulebılır, grıp dıye gıttıgın yerden mıdenı aldırmıs olarak bulabılırsın kendını

bence kolla .tu
    Arkadaşla konuştum sıkıntı yokmuş 1 saat falan oldu konuşup geleli, arkadaşın yazdığı gibi birşeyler yazsaydınız iyi di be, o zaman konu kapanmasın dava da tanıklık yapacak olan arkadaşlar faydalansın mahkemeye işi düşen çok yok sanırım forumda, tanıklığı da deneyimlemiş olacaz hayırlısıyla

Motosikleti
    Derbi ETX
    Tanık olarak katıldım mahkemeye, hiç kimsenin yüzünde tebessüm yok, çok sakin bir yer mahkeme, gerildim. İçeri girdim, tanık kürsüsüne ellerimi koydum rahatlamaya başladım. Hakim düşündüğüm gibi değilmiş, kıza yazdırıp duruyor. Yanlış yazınca da fırçalıyor arada, mübaşire kaydı bir iki kere, hakim sordu ben cevapladım. 5dk da bitti olay.
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim korkman gereken bir şey yok;
    dava başladıktan sonra sıra sana gelince mübaşir seni içeri alır. tanık bölümünü gösterir, hakim varsa savcı dahil mahkeme salonunda her kes ayağa kalkar.
    sana hakim önce doğruyu söyleyeceğine namusun ve şerefin üzerine yemin edermisin diye sorar. sen de evet efendim dersin.
    ilk olarak muhtemelen sanıkları tanıyıp tanımadığını sorar, sen de tanıyorum efendim, şu tarihlerde aynı iş yerinde beraber çalışmıştık dersin.
    dersin.
    sonra konu hakkında bir kaç soru sorar, sen de bildiğin ne varsa kem küm etmeden net cümlelerle ne biliyorsan söylersin hepsi bu kadar.
    yalnız karakolda ifade verir, mahkeme de şaşar misali hakime söylediğin cümlelerle karakolda verdiğin ifade çelişmesin.
    Aynen böyle oldu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)