Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KIRMIZIDA KASITLI ARKADAN VURMA VE İTTİRME İZMİR

Motovento
    REKLAM ALANI
    2SALLA1BAĞLA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SALCANO Tiger Speed
    Merhaba arkadaşlar, Antalya'da yaşıyorum iş için İzmir'deyim bir süreliğine, sabah 8:40 Çeşmealtından Konak istikametine giderken ışıklarda en önde durdum, arkadan servis aracı 5er 10ar ersaniye aralıklarla 3 defa kornaya bastı, bende alay ediyo heralde dedim kırmızıda geçsin diye. Yeşil yandıktan sonra sol şeritte seyrettim, ilerideki ışıklarda yine en önde ben olmak üzere sağ şeritte durdum, arkama tekrar o araç yanaştı ve korna çalmaya devam etti. Arkamı döndüm ne oluyo demeye kalmadan arkadan vurdu ve iteklemeye başladı. 5-6 defa itekledikten, mecburen sağa çektim ve '' gel gel '' diyerek inmesini söyledim ancak kaçarak uzaklaştı. Sabah polisi aradım öğlen geldi. Olayı gören 2 vatandaş bir sivil bir taksici olmak üzere yardıma koştular, bişeyin varmı vesaire.

8:45 te Emniyet'i aradım, olayın ardından 1.5 saat geçti gelen giden olmayınca trafik şubenin yolunu tuttum. Bölge karakoluna şikayetçi olmamı, bunun kaza olmadığını kamu davasına dönüşebileceğini söylediler.

3 saat 15 dakika sonra öğlen 12 de beni memurlar olay yerindeyiz diye aradı. Bölge karakoluna şikayetçi olmaya gittim ancak şirket aracı olduğu için direk numarasını bulamadılar şahsın, polis memurlarıda sen hakim olsan ne kadar verirdin dedi doğru düzgün delil yok ciddi bi hasarın yok, o çirkefleşir geri geri geldi der sen çirkefleşirsin olay büyür dedi.

Sorum şudur arkadaşlar, araç şirket aracı ve ismiyle birlikte plakası elimde, sizce bu işin ardını bırakmayıp davamı açıyım, yoksa gidip ağız burun dalıyım mı ? Dava açarsam dediğim gibi Antalya'da yaşıyorum git gel problem, ne yapmalıyım sizce ? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Hocam plakayı yazar mısın buraya, bende İzmirde yaşıyorum.Böyle insanlar pislik hakediyor şeref yoksunu..

Polisler de artık resmen işini yapmıyorlar olaylarda hep bi şikayetçi oldurmama muhabbetleri falan.Genel olarak bu devlet memurlarının tavırlarına ister istemez sinirleniyorum

Motosikleti
    SALCANO Tiger Speed
    Tabiki hocam,

Plaka = 60 NA 010
    Niksar Kale Turizm' in servis aracı.
    Beyaz Renault Master Minibüs

Durum öyle görünüyor ki, polis dahi 3saat 15 dakikada geliyorsa, hakim ikimizede kırmızı ışık + kaza yaptık diye para cezası keser herhalde Ben sağa çekip indim, gel gel dedim kaçtı gitti. Yani yasal yollardan ödetemeyeceğim bunu ya gidicem adama yumruk yumruğa dalacam, yada iş çıkışı takip edip kendi arabası varsa kendi arabasını, yoksa şirket arabasını çekiçle ön tampona sağlam bi şekilde bi göçük açıcam. Çıldırıcam ya yemin ediyorum sabah oldu uyuyamadım daha öyle yapsan suç böyle yapsan suç.

Motosikleti
    Böyle durumlarda açık ve net bir şekilde polisimiz iplemiyor.Trafikte her türlü namussuz şerefsiz var malesef.

Umarım bu araç bana denk gelir de park edeceği yere kadar takip ederim.

bence şikayetçi ol, her durumda mahkeme bir ceza kesecekdir, mahkemeye gidip gelmek bile yeter esasında..
    istanbu_gezg bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Polisin işi gücü var, böyle saçma sapan şeylerle uğraştırmayın adamları.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Senin yanlışın var. İletişim bozukluğu olmuştur. Mesela Plisi ara olayı anlat ve kaçarken camı açıp c.başkanına bağırarak hakaret etti de. Senin şikayetçi olmana gerek olmaz. Gerisini hallederler.
    istanbu_gezg ve draggy bunu beğendiler.

Motosikleti
    gt250r
    Takip edeceksin,uygun bi yerde kisa sürede etkisiz hale getirip birakacaksin,yumruk olmazsa sopa olabilir mesela.Oldu ki oda senin gibi kim olduğunu buldu şikayet etti hic birşey cikmaz darp olmasına rağmen. Konu hakkında emniyete gittiğini ve şikayetini kâle almadiklarini bu yüzden ayni şekilde karsilik verdiğini polisin umursamazligindan dolayı yaptigin hareketin nefsi müdafaa olduğunu dile getireceksin bu kadar basit.Tabi somut olarak senin yaptigini kanitlayana kadar inkar etmen gerekir.Uygun yeri tutturursan kanitlama sansi yok.
    istanbu_gezg bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    İçimden başka şeyler geçiyor .. Lakin sakin ol şikayet falan da etme mahkeme.olursa gidip gelirken daha çok eziyet cekersin.

Bir de tavsiyem ışıklarda ortada değil kenarda dur bırak geçen gitsin..

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    babasını bul üremesini engelle...

Firmanın adı belli plaka belli saati de belli olayı anlatan bir şikayet metni yazıp firmaya toplu mesaj atsak buradan iplerler mi acaba? Motorcuya saygılı olmayı öğrensin it herif.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisin işi gücü var, böyle saçma sapan şeylerle uğraştırmayın adamları.
    Rüşvet almaktan kendi işlerini yapmaya sıra gelirse bakarlar bu probleme de
    exhell bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    E devletten sorgulatınca araç rehinli yazıyor

Furkan Tarık bunu beğendi.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Bu tokatlıların alayı kansız olabilmekte ...

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    Ne biçim genelleme yapıyorsun ? Asıl kansız olan senin gibi insan dışı yorum yapıp genelleme yapan yaratıklar.Senin yetiştiren ailenin.....

Motosikleti
    Firma anasayfasinda iletişime tiklayinca mesaj gönderebiliyoruz sanırım.

http://www.niksarkale.com.tr/?syf=Form

Hepberaber olay yerini ve araç plakasını yazıp şikayet etsek o günkü şöföre şirket tarafından bir yaptırım uygularlar mı acaba?

Hatta firmayı da şikayetvar a şikayet edelim.Şikayetvar direk şirket ile iletişime geçiyor sanırım.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı cico06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne biçim genelleme yapıyorsun ? Asıl kansız olan senin gibi insan dışı yorum yapıp genelleme yapan yaratıklar.Senin yetiştiren ailenin.....
    Sanane kardeşim, görüş benim değilmi istediğim gibi yaparım. Tokat'da 5 ay yaşadım ve neyin ne olduğunu gördüm. Üstüne alınan alınır alınmayan alınmaz. Seni ilgilendiren bir mevzu değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Merhaba kardeşim öncelikle adamın tipini çat pat biliyorsan şikayet sayfasından firmaya ilet kayıtsız kalmaları pek mümkün değil, büyük hitimalle seni arayarak özür dileyeceklerdir ama canına birşey olsa kim özür dileyecekti diyebilirsin ,

sonuçta canından olabilirdin benzer şeyde benim başıma geldi kask vizörünü açıp "...... in doğdurğuna pişman edicem dedim" belliki tırstı kapıyı yolculara bile açmadı bende ışıklarda şunu ayıklıyayım dedim sonra siğneye çektim dövsem ciddi ciddi adamı sakatlardım düşünsenize adam ani fren yapmamak yerine benim ona çarpmamı seçiyor... bu kadar ucuz değil benim hayatım...

Motosikleti
    SALCANO Tiger Speed
    Postlar için teşekkür ediyorum herkese, çok güzel bir yöntem buldum sanırım arkadaşlar.

RedCbr125 Firmanın bir şey yapacağını sanmıyorum açıkçası, ama çoklu şikayet edersek olabilir.
    istanbu_gezg Hocam bende normalde hiç kavga taraftarı değilim ancak çıldırdım uyuyamadım dün akşam, taksiciler bile küfür etti adama inseydi bizde dalardık v.b gerisini siz düşünün.

Sonuçta şahsın yaptığı mala ve cana kastetmektir.

Adamı polisin karakola çağırması / evinden gelip alması, evine mahkeme celbi dahi gözünü oyacaktır mutlaka ama ben en güzeli hiç muhattap olmıycam, aracı bulup park edene kadar uzaktan takip edicem, çekiçle ön ızgaraya sağlam bir kaç yerleştiricem ve firmaya şikayet edicem, aracınızdada bendede hasar var diye, bakarlar o zaman arabaya nolmuş diye seyir halindeyken araç içerisinde yolcu olduğumu, alkollü araç kollandığını, az kalsın bir yayaya çarpacağını, bir motosikletliye kırmızı ışıkta arkadan vurduğunu, kırmızı yeşil farketmeden seyir ettiğini bir veya iki arkadaşımla birlikte 2-3 kişi olarak ihbar edicem, mutlaka durdururlar bir yerde. Araç bağlanıcak sonuç olarak. Yasal yollardan hak aranmıyor ölüp kalmadıkça, trajediye bakarmısın ya, sabah ara polisi öğlen gelsin.

Hocam hiç bulaşma. Haklısın şu durumda adamın malına canına zarar verip haksız duruma düşme. Orada kaç kişinin şahitliği var ne demek delil yok. Polis iki evrak dokdurmaya üşendiği için böyle davranamaz sana.

Sana yapılan kaza değil adam yaralamaya hatta öldürmeye teşebbüsdür. En kötü şirketinden duyarlar olayı canını sıkarlar.

Ayrıca şirketi arayıp olayı anlat adam beni ezmeye kalktı de. Bu kadar kolay değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)