Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Terliyorum yaz-kış

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tracer 900
    Selam;
    Yaz-kış terliyorum, sürekli koltuk altı ve kalçam hep ıslak.Okulda büyük sıkıntı oluyo dısarı çıkıcam ama çıkamıyorum çünkü arkam her zaman ıslak,bu gün eve geldiğimde cetvel ile ölçtüm koltukaltımda 17cm ıslaklık var.Kurtulamıyorum terlemekten, piyasada satilan koltuk altına sürülen terletmeyen şeyler hiçbiri fayda etmiyor terliyorum hep.Doktora gittim kan verdim değerlerimin hepsinin normal olduğunu sıkıntıdan terlediğimi söyledi(16 yaşındaki birinin ne sıkıntıları varsa).İçimi döküp rahatlamak için yazdım bunları okuyan-okumayan herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    17 cm çokmuş. Koltuk altı 17 ise arkandakini tahmin bile edemiyorum.

Kaç kilosun? Yağ oranın yüksekse normaldir.

Motosikleti
    Tracer 900
    Yok arkam daha azıcık ıslak oluyo 72 kiloyum boyum ise 1.76

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    bilader her gün duş alıyon dimi? çok mu hareket ediyon? valla doktora bida git, burda motorcular var yardımcı olamaz pek :D

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Yaşla alakalıdır muhtemelen. Hormonal bir şey. Terlemenin bir zararı olacağını sanmıyorum. Sıvı alıyorsan, metabolizman iyi çalışıyorsa terlersin.

Çok takılma boşver.

BatuhanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000CC Elektrikli Bisiklet. :)
    Fazla sıvı tüketiminden olabilir mi ?

Motosikleti
    Tracer 900
    Okulda 3-4 tane dolu su şişesini rahat bitiriyorum.Mecburen her okuldan geldiğimde duş alıyorum.Terlememek için de hareket etmiyorum

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim terlemek kötü birşey değil. Duş aldığın sürece vücuttan attığın sıvı parazitlerle etkileşime çok fazla girmeyeceği için koku olmaz çok fazla. Çok fazla düşünme bu meseleyi. Terlemeyi düşündükçe stres olur daha çok terlersin. Kendini kafa olarak rahatlat önce. Terlemek bir kaygı hali olmasın. İmkan buldukça bol bol duş al (gerekiyorsa günde 2-3kez), bu senin stresini azaltır. Özellikle duştan sonra anti-perspirantlı (pudralı) deodorant sık. Terlediğinde güzel bir koku yayılacağı için yine stresini azaltır. Nispeten bol kıyafetler giy, kafeini az tüket. Pc başındayken USB'den bağlanan küçük pervanelerden kullanırsan epey işine yarar. Hatta yanına pilli küçük pervanalerden de alabilirsin, aşırı terlediğin zamanlarda seni bir nebze olsun rahatlatır. Dediğim gibi en önemlisi fazla takma bunu kafana..

Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim terlemek kötü birşey değil. Duş aldığın sürece vücuttan attığın sıvı parazitlerle etkileşime çok fazla girmeyeceği için koku olmaz çok fazla. Çok fazla düşünme bu meseleyi. Terlemeyi düşündükçe stres olur daha çok terlersin. Kendini kafa olarak rahatlat önce. Terlemek bir kaygı hali olmasın. İmkan buldukça bol bol duş al (gerekiyorsa günde 2-3kez), bu senin stresini azaltır. Özellikle duştan sonra anti-perspirantlı (pudralı) deodorant sık. Terlediğinde güzel bir koku yayılacağı için yine stresini azaltır. Nispeten bol kıyafetler giy, kafeini az tüket. Pc başındayken USB'den bağlanan küçük pervanelerden kullanırsan epey işine yarar. Hatta yanına pilli küçük pervanalerden de alabilirsin, aşırı terlediğin zamanlarda seni bir nebze olsun rahatlatır. Dediğim gibi en önemlisi fazla takma bunu kafana..
    Kafaya takmamaya çalışıyorum ama kolumu hareket ettirdiğimde o ıslaklıgı hissettiğimde hersey bozuluyo aklima yeniden geliyor daha fazla terliyorum bu seferPudrali deodoranta bi bakarim tskler

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Vallahi yazın burası 36 nın altına düşmüyor.Millete bakıyorum hangi deri ceketi alsam diyor bunları görünce bile terliyorum.Kafama kaskı zor takıyorum deri ceketi nasıl giyiyorsunuz.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ben de hayatımda hiç kuru kıyafetle gezemedim kardeşim. Tek derdimiz bu olsun tabii ama bazen çook can sıkıcı oluyor.

Terbezlerin fazla çalışıyor,işi iyi bilen bir uzmana görünmen lazım.

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamanında -belki doğru belki yanlış- saygı duyduğum bir hocamdan edindiğim bir anektoda göre "terlemek sağlık göstergesidir, çok terliyorsan çok sağlıklı, aşırı terliyorsan aşırı sağlıklısın demektir. Terlemek iyidir, terliyorum diye üzülmeyin."

O zaman bu zamandır hiç takmam kafama bu konuyu. Terliyorsam elimden gelen en kısa zamanda duşumu alıp rahatlarım. Özellikle yaz aylarında sıcak havadan kaynaklı terlemede hamama gitmek çok işe yarar. Hatta bir 15 dakika sauna, arkasından sağlam bir hamam aktivitesi 3-4 gün serin tutar vücudu. Bu 3-4 gün duş almak falan bozmaz bu serinlik hissini. Tavsiye ederim. Bir de yüzmek hep iyi gelmiştir bana. Suyun içinde olduğumuz için farketmiyor olsak da vücut baya ter atıp rahatlıyor.

Kafaya takmamak lazım bu durumu. Temiz olup da değişik değişik kokular saçmadıkça herhangi bir sorun yok, doya doya terleyin

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Bluz renklerine ve kumaslarina dikkat etmeye çalış mesela gri penyeler inanilmaz ter gösterir, yada mavi bir gomlek..

Beyaz giymeye gayret göster penye tarzi minimum derece de en azından ter gosterir...

Motosikleti
    Derbi ETX
    Bende senin yaşlarda olsam da suya düşmüş gibi gezsem, millet umurum da olmaz, takmam . net.
    Zamanla aşabileceğin düşünceleri, kafadan sil at. Rahat ol, sıkıntı yapma, her şey kafa da başlar kafa da biter, düşünme demiyorum, düşün de seni ilgilendirmeyen zamansız konuları da düşünme o kadar.
    Koyu renk seven biri olarak kıyafetler hep roll-on lekeleri taşırdı. Araştırmıştım da(ter bezleri klips ile sıkılıyormuş, zararlı-önerilmiyor) yani bende baya baya terlerdim. Zamanla emin oldum, rahat ol, geçer. Hatta terlemeye başladığında ''sıkıntı yok'' de içinden sürekli yap bunu.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Terlemek güzeldir ) Sıkıtntı yapacak birşey yok. Günde iki kez kıyafet değişir herkesden daha temiz gezersin. Boşver takma kafana. Terlemeyi seven biri olarak hiç de rahatsız edici birşey olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koltuk altı bezleri satılıyor.Genelde bayanlar kullanıyo ama ben almıştım.Çok terleyen birisi değilim.izmirin yazın o sıcağında herkesin koltuk altı ter oluyor.Ben o bezlerden almıştım.Çok rahat etmiştim.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Ter bezlerine yönelik ameliyat geçiren bir arkadaşım olmuştu, koltuk altı için.

Önceden aşırı terlerdim şimdi rahatım diyordu.

Motosikleti
    Tracer 900
    Cevaplariniz icin teşekkürler, ter emici yapraklardan bende kullanıyordum işe yarıyordu ama bulamadim daha.Ameliyat olmayı istemiyorum korkuyorum çünküTerlemeyi kafamda cözmeyi düsünüyorum

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı mustafaSRC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam;
    Yaz-kış terliyorum, sürekli koltuk altı ve kalçam hep ıslak.Okulda büyük sıkıntı oluyo dısarı çıkıcam ama çıkamıyorum çünkü arkam her zaman ıslak,bu gün eve geldiğimde cetvel ile ölçtüm koltukaltımda 17cm ıslaklık var.Kurtulamıyorum terlemekten, piyasada satilan koltuk altına sürülen terletmeyen şeyler hiçbiri fayda etmiyor terliyorum hep.Doktora gittim kan verdim değerlerimin hepsinin normal olduğunu sıkıntıdan terlediğimi söyledi(16 yaşındaki birinin ne sıkıntıları varsa).İçimi döküp rahatlamak için yazdım bunları okuyan-okumayan herkese teşekkürler.
    Aynısı bende çekiyorum 17 yaşımdayım benim ellerim ayaklarım ve koltuk altım çok terler. Tereson adlı bir sprey var onu kullanıyorum ve koltuk altımı onunla geçirdim ama elimde o kadar işe yaramıyor hem kokutmuyor rolon kullanmıyorum duştan sonra gece yatarken onu sıkıyorum bazen yakıyo biraz hele bide yeni traşlıysa ama dayanıyorum. Ayaklarım için çorap giyiyorum ve hiç bir sıkıntı olmuyor. Ama ellerimi bir türlü çözemedim bazen durduk yere bile terlediği oluyor doktora gittim senin gibi kan değerlerim normal yani iyi çıktı kanla alakalı bir durum değil bu. Seninkisi farklıymış genelde hep ameliyat öneriyolar düşünürsen araştır klipsli ets diye ama kalçayı ilk defa duydum. Koltukaltı için tereson kullanmadıysan kesinlikle kullanmalısın dene derim benim bitti şimdi yeniden sipariş vericem. Bende bir türlü elimi geçiremedim tamam stres heyecan yapınca direk terliyo ellerim filan ama bence piskolojik değil ameliyattan bende korkuyorum ama sonuç oraya gidicek gibi sırf bu eller için neyse bi sorun olursa özelden yada alıntı ile sorabilirsin. (Teresonu gittigidiyor'dan bulabilirsin.)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)