Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kurallar Cok Sıkı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Derbi ETX
    Eskiden forumun bu bölümü baya güncel ve hararetli bir bölümdü. En aşağıya bölüm kurallarının kopyaladım.

Kendini aşan arkadaşlar var tamam da niye çoğunluğu etkiliyor bu kararlar, itirazım var benim bu konuya, etkileşim içinde daha fazla bilgi alış verişinde bulunmamız, tartışmamız lazım.

Forumu kullanan kişilerin, herhangi bir konuyu benim anlayacağım şekilde paylaşması-tartışması iyi geliyor bana.
    Misal bir doktor hastasına teknik terimlerle açıklama yapmaya kalksa hasta, ''ne diyo bu değişik diye'' aval aval bakabilir mi, bakar.
    Ama biraz bilgisi var ise anlayabildiği kavramları birleştirerek bir kanıya varabilir.

Öğrenmenin yaşı olmaz, kuralların daha şeffaf olmasını temenni ediyorum bu konu ile.

* Konu dışı ve forum sayfaları için ;
    - Siyaset ve din içerikli konular çok kısa sürede kişilere zarar verici nitelikte tartışmalara yol açması dolayısıyla bu konuların forum içerisinde konuşulması yasaktır. Tartışma ve gerginlik yaratması olası bulunan ileti ve başlıklar haber verilmeksizin yöneticilerce silinebilir.
    - Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları, resimleri, avatarları ve bunu temsıl eden nick (rumuz) vb. KESİNLİKLE YASAKTIR!
    - Siyaset, din, ırk ayrımı, gibi konuları, T.C Yasalarına aykırı konuları, kişi hak ve özgürlüklerine saldırı niteliğindeki konuları yazan üyeler, gereğinde uyarılır veya doğrudan üyelikleri kilitlenir ya da silinir. Ayrıca bu gibi yazılar tamamen yazan kişinin sorumluluğuna girer..!
    - Politik/dini/siyasi başlık veya mesaj yazanlar uyarıya gerek olmaksızın 3 gün süre ile forumdan uzaklaştırılır. Tekrarı halinde üyelikleri süresiz askıya alınır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Bu kurallara rağmen yeri geliyor kan gövdeyi götürüyor )))
    jimi_hendrix ve matrix506xx bunu beğendiler.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bir yazıya alıntı yapıp "lassie bize bir şey anlatmaya çalışıyor" jargonunu kullandım diye uyarı almıştım zamanında. Adam daha neyin ne olduğundan bihaber. Gülüp geçiyoruz ne yapalım..
    surmenajetki bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yazıya alıntı yapıp "lassie bize bir şey anlatmaya çalışıyor" jargonunu kullandım diye uyarı almıştım zamanında. Adam daha neyin ne olduğundan bihaber. Gülüp geçiyoruz ne yapalım..
    Cezayı veren kim diye üşenip bakmadım bile.
    Ama kim vermişse eline sağlık.
    Lassie sevimli bir çoban köpeği olsada, Türkiye henüz bu tür esprileri kaldırabilecek durumda değil.
    Forumda yazdıklarınızı hiç tanımadığınız insanlara karşı günlük hayatınızda kullanabiliyorsanız ne ala, yok kullanamıyorsanız gülüp geçmeye bir müddet daha devam etmeniz/etmemiz icap eder.
    matrix506xx bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cezayı veren kim diye üşenip bakmadım bile.
    Ama kim vermişse eline sağlık.
    Lassie sevimli bir çoban köpeği olsada, Türkiye henüz bu tür esprileri kaldırabilecek durumda değil.
    Forumda yazdıklarınızı hiç tanımadığınız insanlara karşı günlük hayatınızda kullanabiliyorsanız ne ala, yok kullanamıyorsanız gülüp geçmeye bir müddet daha devam etmeniz/etmemiz icap eder.
    Türkiye, henüz bu tip esprileri kaldıracak seviyede değil ne demek? Nasıl, neye dayanarak böyle bir genelleme yapıyorsunuz?

Bu bir jargondur. Sosyal medyada kullanılan bir kalıptır. Ucunu oraya buraya çekip art niyet aramak yerine biraz çağa ayak uydurabilirsiniz. Yeniliklere açık olun, kendini ifade eden insanları kısıtlayarak bir şey elde edemezsiniz.
    Dıgıdık Dıgıdık..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye, henüz bu tip esprileri kaldıracak seviyede değil ne demek? Nasıl, neye dayanarak böyle bir genelleme yapıyorsunuz?

Bu bir jargondur. Sosyal medyada kullanılan bir kalıptır. Ucunu oraya buraya çekip art niyet aramak yerine biraz çağa ayak uydurabilirsiniz. Yeniliklere açık olun, kendini ifade eden insanları kısıtlayarak bir şey elde edemezsiniz.
    Peki tamam.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Donanım haber forum dan sonra bu site bana ilaç gibi geldi
    Milletten fırça argo alay etme vs. durumlar başına gelmesini istiyorsan donanım haber forum a geç
    Bu sitenin (motosiklet.net) kurarlarını seviyorum

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milletten fırça argo alay etme vs. durumlar başına gelmesini istiyorsan donanım haber forum a geç
    9 Günde baya etkileyici bir yorum olmuş bu.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın arkadaşım siteye hoş geldin, nereden geldiğin beni ilgilendirmiyor veya millet diye nitelendirdiğin kişilerin seninle olan ilişkileri de.
    Sevmesen bile saygı duy diye bir söz var, emir vaki kelimelerin hiç hoş olmamış, benim üslup da hoş olmadı ama etkiye tepki olarak algılayabilirsin.

Konumuz olan kurallara gelirsek gayet açık ve neden bu kuralların böyle olduğu da belirtiliyor. Benim itirazım, tartışma- sözlük anlamına bakabilirsin. Güzel güzel bu eylemi yapabiliriz, neden yasaklanıyoruz, tartışmak isteyen istediği konu da tartışsın ki, bakalım bu konulara neymiş ne değilmiş, bilgimiz olsun. Karşıt görüşlü kişiye zarar verecek nitelikte bir üyemiz var ise o alsın uyarısını, cezasını.

Sen benim konum da neyi yanlış gördün de böyle bir yorum yapma gereği duydun ona anlam veremedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)